Gintare Lazutke
Festivaliai Lietuvoje Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Startuoja Lietuvos muziejų kelias – keturis mėnesius truksiantis renginių festivalis

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

2019 m. gegužės 17 d. Nobelio premijos laureato CzesBawo MiBoszo kultūros centre Šeteniuose (Kėdainių r.) vyks Tarptautinės muziejų dienos minėjimo ir nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos projekto Lietuvos muziejų kelias (LMK) atidarymas.

Septynerius metus į įvairius renginius ir veiklas visoje Lietuvoje kvietęs bendras muziejų projektas 2019 m. pradeda antrąjį plėtros etapą – nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programą „Tėvynės ieškojimas”. Naujoji programa ir LMK tema „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis” yra skiriami artėjančiam Lietuvos Respublikos atkūrimo 30-mečiui 2020 m. pažymėti.

Pernai užbaigtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas penkerių metų „Lietuvos muziejų kelio” renginių ciklas kryptingai apžvelgė temas, vedusias valstybingumo link. Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) organizuojamas projektas per septynerius metus sulaukė daugiau nei pusės milijono lankytojų visoje šalyje vykusiuose muziejų renginiuose.

2019-2021 metų programa dėmesį sutelkia į Lietuvos kultūrinius kraštovaizdžius.Grįžimas prie gamtos ir žmogaus vienovės, vietovės dvasios, istorijos atskleidimas, poetų, dailininkų, rašytojų, fotografų ir kitų menininkų įprasmintų vietų iškėlimas yra Lietuvos tapatybę leidžiantys suvokti reiškiniai ir objektai, apie kuriuos šiandien ypač aktualu kalbėti.

LMA vadovo Raimundo Balzos teigimu „naująją Lietuvos muziejų kelio programą įkvėpė Nobelio premijos laureatas ir Lietuvos garbės pilietis CzesBawas MiBoszas – vienas didžiųjų XX a. rašytojų, ypač giliai ir tauriai išreiškęs Tėvynės ieškojimą, savo kūryba pasauliui apibūdinęs Lietuvos kraštovaizdžius ir jo niekad nepalikusias gimtojo krašto dvasias. Neatsitiktinai šiųmetis projektas prasideda Šeteniuose Cz. MiBoszo gimtinėje prie Nevėžio”.

Šių metų temos „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis” renginiais siekiama įvardyti ir aktualizuoti Lietuvos upių, upelių, ežerų, tvenkinių, šaltinių, Baltijos jūros, marių ir kitų vandens telkinių kultūrinę atmintį. Kultūros ir gamtos paveldą puoselėjančios  Lietuvos institucijos aktualizuos etninius pasakojimus, profesionaliojoje meno kūryboje esančius literatūros, dailės, muzikos, kino, scenos meno vaizdinius, atskleis įvairias istorijos detales, kvies susitikti prie vandens telkinių ar net jais keliauti.

Net 60 gamtos ir kultūros paveldo puoselėtojų iš visos Lietuvos kviečia lankytojus į 120 renginių, kuriuos pristatys per ateinančius keturis šiltojo metų sezono mėnesius. 2020 m. bus plėtojama Lietuvos kraštovaizdžio kalnų ir kalvų, o 2021 m. – parkų ir sodų tema.

Išlaikant susiformavusias tradicijas, „Lietuvos muziejų kelias” nusities per visus etnografinius regionus: prasidėjęs Aukštaitijoje (birželio 18 -30 d.), jis suks į Žemaitiją (liepos 1-21 d.), Mažąją Lietuvą (liepos 22- rugpjūčio1 d.), Sūduvą (rugpjūčio 12 -r ugsėjo 1 d.) ir Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 27-ąją, baigsis Dzūkijoje.

Išsami „Lietuvos muziejų kelio” programa www.muziejukelias.lt

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Raketa“ vėl plukdys į Nidą

Gėlių festivalį Pakruojo dvare puošia dešimtmetrės palmės

Nemokamos ekskursijos Kėdainiuose

Energetikos ir technikos muziejus kviečia į virtualią pietų pertrauką muziejuje

We love Lithuania

„Baltų kelias“ – ne tik mums, bet apie mus

Thomo Manno muziejaus lankytojams – audiogidas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"