J. Misevič
Kultūra Muziejus Naujienos Pamatyk! Vilnius

Savaitgalis Samuelio Bako muziejuje: paryžietiškas Arbit Blato pasaulis ir pokalbiai apie žydų moteris

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Samuelio Bako muziejus šį savaitgalį kviečia į specialią „SU-MENĖK” programą: vasario 19 – 20 dienos renginių dėmesio centre – litvakų dailininko Neemijos Arbit Blato kūrinių paroda „Arbit Blatas: modernistas teatro aplinkoje”. Lankytojai kviečiami į specialius tematinius turus, pokalbius apie Paryžiaus madą ir gyvenseną su prof. dr. Eugenijumi Skertonu bei poete Indre Valantinaite, o sekmadienį lankytojų lauks mažai pažįstamas tradicinis žydų gyvenimas ir edukacija apie žydų moteris.

Vasario 19 d. 13.30 val. kviečiame lankytojus jungtis į ,,SU-MENĖK” turą ,,Arbit Blatas – piligrimas Paryžiaus meno mokykloje ” su parodos „Arbit Blatas: modernistas teatro aplinkoje” kuratore Ieva Šadzevičiene. Neemijos Arbit Blato santykis su L’École de Paris mokykla – nevienareikšmis. Apibūdinamas kaip paskutinysis jos atstovas, dailininkas tapo jos metraštininku, kūriniuose įamžinusiu didžiuosius modernizmo srovių pradininkus: Pierre’ą Bonnardą, Marcą Chagallą, Jacquesą Lipchitzą, Henri Matisse’ą, Pablo Picasso, Chaïmą Soutine’ą, Maurice’ą Utrillo ir kt. Mokydamasis iš geriausių modernizmo atstovų surado ir savitą kūrybos stilių, apjungiantį ekspresionizmo ir impresionismo elementus. Dailininkas Neemija Arbit Blatas gimė 1908 m. Kaune, mokėsi Berlyno dailės akademijoje, studijavo Paryžiuje įsikūrusiose meno mokyklose: Académie Lhote, Académie Julian ir kt. Antrojo pasaulinio karo metu persikėlė į Niujorką, kur susipažino ir su savo gyvenimo meile – žymia operos daininke Regina Resnik, įvedusią jį į teatro pasaulį. Pora mėgo keliauti po pasaulį, įsigijo namus Venecijoje. N. Arbit Blatas mirė 1999 m. Niujorke, palikęs gausų meninį palikimą.

Šeštadienį 15.30 val. pokalbių popietę apie Arbit Blatą pratęs gyvensenos, kultūros knygų autorius prof. dr. Eugenijus Skerstonas, 2018 metais gavęs Prancūzijos meno ir literatūros riterio ordiną bei poetė, žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja Indre Valantinaite. XIX a. viduryje pradėtos Paryžiaus architektūros transformacijos paskatino visiškai naujos gyvensenos raišką, kurios stiprus poveikis buvo jaučiamas iki pat Antrojo pasaulinio karo ir vėliau. Nevaržomai bohemos atstovų, dailininkų ir meno kūrėjų saviraiškai itin palanki sostinės atmosfera kaitino jų vaizduotę, sudarė visas būtinas prielaidas, visų pirma – dvasines, aktyviai veiklai, kuriai krypčių ir temų ieškota kartu su bendraminčiais. Kokį Paryžių matė N. Arbit Blatas?

Sekmadienį, 20 d. 12.00 val., kviečiame nepraleisti ir  muziejininkės – edukatorės Nataljos Cheifec edukacijos „Žydų moterys”. Edukacinio susitikimo metu sužinosite apie tai, kaip žydų tautos pramotės, padėjo pamatus pagrindinėms ir svarbiausioms šios tautos savybėms. Natalja Cheifec papasakos, kodėl analizuojant pramočių bruožus ir savybes, galima sužinoti ir žydų moterų archetipą.

„SU-MENĖK“ grįžta: šiuolaikinio meno maršrutu Vilnius kviečia keliauti „zuikiu“

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Jau šį savaitgalį – jubiliejinė Gargždų miesto šventė (renginių programa)

We love Lithuania

Skelbiamas nendrinių skulptūrų ant vandens Juodkrantėje eskizų konkursas

Atsinaujinęs Kauno zoologijos sodas kviečia lankytojus į edukacinių veiklų kupiną savaitę

We love Lithuania

Zarasų miesto šventė 2022 (renginių programa)

We love Lithuania

Zalieji ezerai

Eugenijus Danilovas

Girelės pažintinis takas

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"