Naujienos Pamatyk! Vilniaus rajonas

Pasisemkite vidinės šviesos ir ramybės Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus yra Vilniaus krašto etnografinio muziejaus filialas, įsikūręs klebonijos namuose, kuriuose šis šviesaus atminimo kunigas ir gyveno.  J.Obrembski norėjo, kad jo namai, kuriuos jis juokais vadino dvareliu, taptų atminimo vieta visiems kunigams ir vienuoliams, kurie buvo persekioti ir net paaukojo savo gyvybes už savo tikėjimą. Po jo mirties Vilniaus rajono savivaldybė išpildė jo valią ir 2013 m. įsteigė jo vardu pavadintą muziejų.

Kunigas prelatas Juzef Obrembski

Monsinjoras Józef Obrembski (1906–2011) vadinamas Vilniaus krašto patriarchu. Per savo ilgą gyvenimą – kunigas sulaukė 105 metų – J. Obrembski rūpinosi ne tik parapijiečių dvasiniu gyvenimu, bet karo ir sovietinės okupacijos metais gelbėjo juos nuo tremties, teikė pagalbą nuo bolševikų besislapstantiems arba iš tremties Sibire grįžtantiems kunigams. Nacių okupacijos metu jis išgelbėjo keletą kaimų nuo visiško sunaikinimo, aprūpindavo belaisvius maistu.

Muziejus

Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje lankytojai turi galimybę apžiūrėti relikvijas ir nuotraukas, supažindinančias su šviesaus atminimo kunigo gyvenimu ir veikla, iš dokumentų ir kitų artefaktų sužinoti su kokiais sunkumais Katalikų bažnyčia susidūrė sovietinės okupacijos laikais.

Muziejuje nuolat organizuojami kultūrinio, istorinio ir dvasinio pobūdžio renginiai, susitikimai ir diskusijos dvasingumo ir tikėjimo puoselėjimo tema. Kas savaitę vyksta edukacijos moksleiviams įvairiomis temomis, susijusiomis su kunigo Juzefo Obrembskio gyvenimo keliu, religija.

Kiekvienais metais Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje vyksta kalėdiniai susitikimai, o kovo  19 d. minima muziejaus diena ir kunigo vardadienis. Tą dieną bendruomenės nariai ir lankytojai vaišinami vietoje iškeptomis spurgomis.

Edukacijos muziejuje nemokamos.

Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus: Šv. Antano g. 5, Maišiagalos kaimas, Vilniaus raj., www.vrtic.lt , tel. +370 601 84102.

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal 2014-2020  metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną  programos prioritetą – vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 EUR).

Projekto  „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ tikslai yra skatinti ir vystyti nematerialų kultūros paveldą ir vietinės istorijos išsaugojimą gerinant tvarų kultūrinio turizmo konkurencingumą, išsaugant ir ugdant nematerialiosios kultūros paveldo ir vietinės istorijos žinojimą,  įgūdžius, stiprinant esančius istorinius ryšius tarp Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Skatintinant kūrybingą vietinio kultūros paveldo ir unikalių tradicijų panaudojimą, gerinant sąlygas  kūrybingam industrijų sektoriui.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik Vilniaus rajono savivaldybės  administracija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis leidinys atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Minijos žemupio regata 2023

„Žiobrinės“ Neringoje siūlys ne vien tradicines veiklas

Spalvingas Kalėdų laukimas Palangos kurhauze

We love Lithuania

Kretinga: mažasis Lietuvos Vatikanas su pranciškonais priešakyje

We love Lithuania

Germanto kraštovaizdžio draustinis jau laukia lankytojų

Geriausios poilsio dovanos Kalėdoms

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"