Naujienos Pamatyk! Ukmergė

Originalūs pasivaikščiojimų maršrutai Ukmergėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lietuvoje išpopuliarėję pažintiniai maršrutai – tai turiningai praleistas laikas, naujos patirtys ir, žinoma, netikėtumai, pasirinkus įdomesnius. Keletas tokių, esančių Ukmergėje, maloniai nustebins. Vykstame?

Maršrutas „Dainuojantys Ukmergės balandžiai“

Esate girdėję prieš tris dešimtmečius sukurtą kultinės grupės ANTIS hitą „Balandžių daug Ukmergėj“? Apie balandžius nemeluota. Mieste jų tikrai daug – oriai atkišę pilvus leidžiasi glostomi, džiugina vietinius, džiugina ir atvykėlius, užsimojusius praeiti šiuo smagiai pateiktu maršrutu. Jau supratote, kad kalbame apie netikrus paukščius.

Visą pulką įvairių meniškų formų ir faktūrų balandžių miestui padovanojo 2016 m. vykusio tarptautinio menininkų plenero dalyviai, skulptūras patupdę netikėtose erdvėse – nuo parkų, pastatų iki aikščių.

Keliaudami „Dainuojančių balandžių“ maršrutu tuo pačiu susipažįstate su Ukmerge – jau 1333 m. rašytiniuose šaltiniuose minimu vienu iš seniausių šalies miestų ir vienu iš septynių, tebeturinčių autentišką senamiestį.

Simboliškai pristatytas minint Lietuvos šimtmetį, šis interaktyvus maršrutas kviečia švęsti laisvę su daina. Prie kiekvieno balandžio rasite autoriaus pavardę ir QR kodą. Jis – tarsi paslapčių kambario raktas: nuskenavus pasigirsta vis kitas muzikinis kūrinys – nuo jau minėtos dainos apie balandžius, liaudiškų kūrinių iki kultinių atlikėjų V. Kernagio, S. Povilaičio, M. Mikutavičiaus, Jazzu hitų. Paklausykite be skubos – tebūnie tai terapija. Tada žaiskite toliau: kiekvienas balandis siūlo atlikti vis kitokį ritualą. Pavyzdžiui, balandis „Paukščiai“ ragina išskleisti rankas lyg sparnus ir tris kartus apsisukti aplink save žadėdamas, kad per trejus metus aplankysite savo svajonių šalį!

O palinkus virš balandžių porelės „Dviese“ ir pasitrynus nosimis, sakoma, visi norai išsipildys. Galite įsivaizduoti, kokia gerovė laukia, jei turite kantrybės surasti visus balandžius, kurių šiandien yra 19, ir atlikti magiškuosius ritualus?

Patarimas. Balandžių koordinatės nurodytos Ukmergės turizmo informacijos centro puslapyje www.ukmergeinfo.lt

Maršrutas „Miestas kalba Tau“

Dar viena interaktyvi maždaug 2 val. trukmės pramoga kviečia išklausyti 14 skulptūrų istorijas. Nuotaikingais vardais: „Šuo Keksas“, „Moteris lange“, „Pepė Ilgakojinė“, „Keliaujantis arkliukas“ ir kt. pavadintos skulptūros, išmaniuoju telefonu nuskaičius QR kodą, trumpai prisistato ir papasakoja istoriją apie save, o galiausiai nukreipia kryptimi, kuri miestiečiui ar miesto svečiui padeda rasti kitą lankytiną objektą. Tai puikus orientacinis žaidimas, kuriam nereikia jokio žemėlapio!

Šiuolaikiškai pateikta pramoga tiks įspūdžių nuolat alkstančiam jaunimui, senjorams, šeimoms. Patogu, nereikia gido – pačios skulptūros diktuoja maršrutą. Įdomu tai, kad, kuriant projektą, buvo pasitelkti miestelėnai, skulptūroms padovanoję savo balsus. Dar smagiau, kad maršrutas skatina pozityvumą ir tautų bendrystę – graffiti su vilku istoriją pasakoja kūrinio autorius – mieste savanoriaujantis rumunas, o senamiesčio kiemelyje pagal autentišką nuotrauką nupieštą prekeivį žydą įgarsino nuotraukoje įamžinto asmens anūkas – Ukmergės žydų bendruomenės pirmininkas Artūras Taicas.

Naktiniai maršrutai

Jei esate pelėdos, prijaučiate magiškam nakties ritmui, kai visa galite išvysti kitoje šviesoje, neprašausite pro šalį apžiūrėję išskirtinius miesto objektus: senamiesčio progimnazijos observatoriją, senosios gaisrinės bokštą ir Ukmergės piliakalnį. Visi šie objektai neilgai trukus bus sujungti į vientisą naktinį maršrutą, vedamą gido, o kol kas juos galima apžiūrėti atskirai.

Ukmergės Senamiesčio progimnazijos observatorija

1932 m. pastatytoje pradžios mokykloje neįmantri observatorija su kukliu teleskopu buvo įrengta 1962 m. Ilgą laiką buvusi apleista, dabar ji renovuota, o progimnazija tapo vienintele ugdymo įstaiga šalyje, turinčia teleskopą, kuris yra trečias pagal savo galią Lietuvoje visuomenės reikmėms pritaikytas teleskopas. Du galingesni už šį teleskopą sumontuoti tik Molėtų observatorijoje. Celestron CPC 1100 modelio kompiuterizuotą teleskopą, kuriuo galima ir fotografuoti, mokyklai padovanojo observatorijos atnaujinimo idėja degęs visuomenininkas ir verslininkas dr. V. Lašas. Teleskopas didina vaizdą 560 kartų, tamsoje yra net 1600 kartų stipresnis už žmogaus akį ir mato ne tik planetas, bet ir ūkus, galaktikų spiečius.

Suintrigavome? Dėl apsilankymo, jeigu norite ir galimų ekskursijų, reikėtų tartis tel. +370 340 63569.

Gaisrinės bokštas

Ukmergės miesto burmistro S. K. Kosakovskio iniciatyva XIX a. pastatytas 18 m aukščio bokštas buvo skirtas saugumui ir ramybei mieste užtikrinti – mediniai pastatai mieste nuolat pleškėjo. Pastačius bokštą, gaisrai tapo lengvai pastebimi, liovėsi gąsdinti gyventojus, nes sutartiniais gaisrinės varpo dūžiais budintys ugniagesiai pranešdavo, kad gerbūvis saugomas. Varpas tarnavo ir kaip laikrodis.

Patarimas. Šį objektą, smagu aplankyti vakarop, kada mieste įsižiebia šviesų jūra. Užkopę į apžvalgos aikštelę, kone iš paukščio skrydžio pamatysite dabartinį Ukmergės senamiestį ir galėsite jį palyginti su informaciniuose stenduose pateiktais senojo miesto vaizdais.

Dėl apsilankymo senosios gaisrinės bokšte, jei norite ir gido, galima kreiptis į Ukmergės kraštotyros muziejų, Kęstučio a. 9, taip pat el. paštu ukmuziejus@gmail.com arba tel. 8 340 63957.

Ukmergės piliakalnis

Tai – Ukmergės širdis. Būtent čia, piliakalnio papėdėje, Šventosios upės ir Vilkmergėlės upelio santakoje, yra Ukmergės miesto ištakos. Įdomu tai, kad tokią natūraliai susiformavusią apžvalgos aikštelę miesto centre turi tik du Lietuvos miestai – Vilnius ir Ukmergė.

Kadaise čia stovėjusi Vilkmergės pilis. Kaip spėja Lietuvos istoriją tyrinėjęs S. Ch. Rowelas, Gediminaičių dinastija gali būti kildinama iš XIII a. minimo kunigaikščio Vilikailos ir prasidėjo būtent Ukmergėje (Vilkmergėje), o Gediminaičių simbolis – „Gedimino stulpai“– primena čia stovėjusios pilies vartus.
Patarimas. Kadangi tai vienintelis Lietuvoje originaliai apšviestas piliakalnis, kopkite į jį sutemus – tada įrengtas serpantininis takas nušvinta įspūdingomis šviesų girliandomis.

Dėl būsimo naujojo maršruto, apjungsiančio šiuos tris objektus, kreiptis į Ukmergės turizmo informacijos centrą www.ukmergeinfo.lt

Straipsnis yra projekto „Inovatyvaus turizmo Ukmergėje skatinimas tobulinant darbuotojų gebėjimus ir e-viešinimo paslaugų sistemas“, kuris yra įgyvendinamas gavus finansavimą iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, dalis.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Druskininkuose – jubiliejinis sūrių festivalis

Pakruojo dvare savaitgalį atidaromas didžiausias vasaros gėlių festivalis žavės utopine gėlių, spalvų ir pramogų gausa

Marijos Ramintojos bažnyčioje šviečiančia Ray Bartkaus sukurtos 12 apaštalų instaliacijos

Rugsėjo 1-ąją mokslai dar palauks – Kaunas rengia koncertą moksleiviams ir ypatingą dovaną studentams

Nemunaičio miestelis: atrask, pažink, pasidžiauk!

We love Lithuania

Siaurukas kviečia į žygį Mindaugo keliu

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"