Lietuvos dvarai Naujienos Pamatyk!

Lietuvos pilių ir dvarų interjerai bei išskirtinės kolekcijos

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Senieji istoriniai pastatai, Lietuvos pilys ir dvarai visuomet traukia savo ypatinga atmosfera. Šįkart kviečiame pasižvalgyti ne po dvarų teritoriją, besigėrint jų pastatais ir puošniais fasadais, architektūros detalėmis ir puoselėjamais parkais, tačiau vidinėmis erdvėmis, kurios galbūt ir kiek rečiau pamatomos. Kviečiame pasidairyti po ištaigingus ir jaukius pilių ir dvarų pastatų interjerus, ekspozicines erdves, pasidomėti, kokios muziejinės vertybės ir kolekcijos juose saugomos.

Biržų pilies rūmuose ir kituose ansamblio pastatuose įrengtos Biržų krašto muziejaus „Sėla“ ekspozicijos, susijusios su vietos istorija ir kultūra. Čia galima daugiau sužinoti apie sėlių ir žiemgalių archeologiją, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epochas ir kitus istorinius laikotarpius, krašto religines konfesijas, raštiją ir meną…

Medininkų pilies pagrindiniame bokšte veikia Trakų istorijos muziejaus ekspozicija. Čia galima sužinoti apie Lietuvos didžiosios kunigaikštystės mūrinių aptvarinių pilių istoriją, Lietuvos karybą XIV–XVIII amžiuje, pamatyti Lietuvos sidabro kolekciją ir kita. 

Puoselėjamo Babtyno dvaro erdvėse tvyro prabanga ir jaukumas. Čia esama įvairių kolekcijų – technikos, muzikos instrumentų, etnografinių eksponatų, o dvaro kluone galima pasigėrėti išskirtine technikos ekspozicija, – čia surinkta kone šimtas senovinių motociklų. Visa tai, – šių dienų, atkurta ir iš naujo sukurta senojo dvaro dabartis. 

Medinės architektūros Aristavėlės dvaro, menančio dar XVIII amžių, erdvės šviesios ir jaukios. Daug rekonstrukcijų pergyvenusiuose dvaro rūmuose išlikusi senoji sienų ir lubų tapyba.

Įspūdinga Renavo dvaro rūmų interjero ekspozicija. Išskirtinėje dvaro bibliotekoje knygų spintos išdėstytos dviem aukštais, jos dengia sienas iki pat lubų, o aukštesnėje pakopoje saugomos knygos pasiekiamos elegantiškais sraigtiniais laipteliais.

Šilutės Hugo Šojaus dvare veikiančiame muziejuje galima pamatyti Hugo ir Ericho Šojų (Hugo ir Erich Scheu) archeologinę kolekciją, Dr. Hugo Šojaus (H. Scheu) gamtos ir etnografinę ekspozicijas, Šojų šeimos kelionių ekspozicija, Hugo Šojaus darbo kabinetą ir Freskų salę.

Ilzenbergo dvaro vėlyvojo klasicizmo stiliaus interjerai žavi puošniomis grindų marmuro mozaikomis, sienų ir lubų dekoru, detalėmis.

Ypatingai žavintys Trakų Vokės dvaro interjerai, ištaigingų grafų Tiškevičių laikų atspindys. Kadaise ypatinga prabanga tviskėjusios dvaro erdvės užburia ir šiandien.

Alantos dvare veikia dailininko Vaidoto Žuko dailės galerija, taigi šiuose neoromaninio stiliaus rūmuose visuomet galima pasigrožėti puikiais tapybos darbais, čia dažnai rengiamos ir laikinos parodos. Antrajame rūmų aukšte įrengta nuolatinė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejaus ekspozicija.

Kelmės dvare įsikūrusiame Kelmės krašto muziejuje eksponuojamos buvusių dvaro savininkų daiktai ir baldai, taip pat įrengtos liaudies meno ir buities, krašto istorijos ekspozicijos, ekspozicija, skirta visuomenės veikėjui, Lietuvos šaulių organizacijos kūrėjui Vl. Pūtviui-Putvinskiui, vertėjo Jono Vadeikio, rašytojo Karlo Majaus ir Amerikos indėnų etnografijos ekspozicijos.

Aukštosios Fredos dvaro erdvėse kuriama elegantiška, ištaiginga ir lengva atmosfera.

Jurbarko dvare, šiaurinėje oficinoje veikia Jurbarko krašto muziejus, čia įrengtos ekspozicijos vietos istorijos, lietuvių ir kryžiuočių kovų temomis, taip pat poetui Jurgiui Baltrušaičiui atminti. Dvaro cerkvėje veikia parodų ir koncertų salė.

Markučių dvare veikiančiame Literatūriniame A.Puškino muziejuje tebesaugoma senoji XIX amžiaus dvarininkų aplinkos atmosfera, čia galima pamatyti išties įdomių eksponatų, detalių ir juste pajusti, kokios anuomet galėjo būti šio dvaro gyventojų dienos…

Liubavo dvaro teritorijoje galima aplankyti muziejinei paskirčiai pritaikytus baroko laikotarpio oficiną, oranžeriją ir šimtametį vandens malūną. Šiuose autentiškai restauruotuose pastatuose įrengtos su istorija, žymiomis asmenybėmis susijusios ekspozicijos, malūne saugoma turtinga technikos paveldo įrenginių kolekcija.

 

Zyplių dvaro ansamblio pastatuose puoselėjami menai, kultūra, amatai. Tai išskirtinės, savitos ir jaukios parodų, ekspozicijų erdvės su turtingomis įvairiausių meno dirbinių kolekcijomis.

Burbiškio dvaro Anykščių rajone klasicistinis ansamblis buvo restauruotas pagal 1853 m. projektą. Čia atkurti  autentiški lubų ir sienų tapybos darbai, originalios rudojo uosio durys, išlikę vertingi dekoruoti priesieniniai židiniai. Autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis – ypatinga dvaro interjero puošmena. Analogiškų krosnių esama Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Vilniuje. 

Kiekvienas istorinis pilių ir dvarų pastatas yra savitas, lyg gyvenantis savą, išskirtinį gyvenimą. Tarp jų sienų saugoma daug, ir pačios sienos tarsi istorijas pasakoja…

Vilma Dečkutė Žukauskienė

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Mažeikiuose sužibo skraiste apsidengusi Kalėdų eglė

Panevėžyje – žaisminga Užgavėnių šventė

Atsinaujinęs Radvilų rūmų dailės muziejus atveria duris parodai „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“

We love Lithuania

Šiaulius aplankys Trys Karaliai

Dubravos arboretume pražydo įspūdingi rododendrai

We love Lithuania

Sostinę drebins jubiliejinis dviračių maratonas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"