Naujienos

Lietuvą pasauliui pristato dirbtinio intelekto sukurti vaizdai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Dirbtinio intelekto (DI) programos gali sukurti magiškas įsivaizduojamas vietoves – pilis danguje, povandeninius rūmus ar pasakiškus kaimelius. O kaip DI įrankis matytų Lietuvą? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pasitelkė „MidJourney“ programą, kad ši sukurtų siurrealistinius mūsų šalies vaizdus, kuriuose – naujas žvilgsnis į Lietuvos miestus, gamtą ir net šaltibarščius. Rezultatai įkvėpė naująją reklaminę kampaniją „Lithuania – an experience to share“, kuri užsienio turistus šiemet kvies aplankyti Lietuvą ir patirti tai, ką DI tik imituoja.

„Šį sezoną kviečiame keliautojus kartu su mumis kurti savo asmenines patirtis – taip, kaip mes kartu su DI pagalbininku kūrėme šiuos vaizdinius. Norime parodyti, kad Lietuva yra patirtis pati savaime: įkvepianti, graži, įdomi ir skani – priklausomai nuo to, ko ieškote. Vieniems nepamirštamus potyrius paliks skrydis oro balionu, kitiems tai bus gatvės meno ekskursija, tretiems – vietinių skonių degustacija“, – apie naująją kampaniją sako Dovilė Seliukė, „Keliauk Lietuvoje“ rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė.

Kampanijai sukurti vaizdiniai – kruopštaus kūrybinio proceso ir talentingų dizainerių darbo su DI įrankiu rezultatas. Kuriant vaizdinius DI buvo prašoma įsivaizduoti Lietuvą įvairiomis aplinkybėmis: pavyzdžiui, praeityje, netolimoje ateityje ar jos gamtą pamatyti per siurrealizmo prizmę.

Gali pasirodyti, kad sukurtuose vaizduose – lyg Šv. Onos bažnyčios fragmentas, lyg pažįstamas Etnokosmologijos muziejus. Tačiau iš tiesų užduotyse įrankiui buvo vengiama konkrečių lankytinų vietų ar objektų, taip dirbtiniam intelektui suteikiant daugiau laisvės. Taigi, sukurtos iliustracijos yra visų įmanomų Lietuvos vaizdų derinys, kur kiekvienas gali atrasti sau pažįstamą detalę.

Magiškais vaizdais patraukus turistų dėmesį, jiems bus priminta: tokia gamta, vietovė ar maistas iš tiesų neegzistuoja. Tačiau egzistuoja tai, kas šį vaizdinį įkvėpė – tai Lietuva ir patirtys joje.

Dirbtinio intelekto kuriamo turinio, filtrų ir NFT pasaulyje įkvėpimo ir smagių akimirkų neįmanoma sukurti. DI tik imituoja jau esamus didingus, gražius ir įkvepiančius dalykus. Keliautojai kviečiami juos patirti patys ir atvykus į Lietuvą gauti dozę tikros patirties, kuria norėsis pasidalyti su kitais. Tokia yra pagrindinė kampanijos žinutė, kurią lydi šūkis „Lithuania – an experience to share“ (liet. „Lietuva – patirtis, kuria norisi dalintis).

Kovo pabaigoje prasidedanti kampanija aplankyti Lietuvą kvies žmones iš keturių tikslinių rinkų – Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Izraelio. Potencialių turistų dėmesį trauks lauko reklamos, kampanija iki pat vidurvasario bus aktyviai vykdoma internetinėje erdvėje, pasitelkiant skaitmeninės reklamos priemones ir socialinius tinklus.

2022 m. Lietuvoje apsilankė dvigubai daugiau užsienio turistų nei metais anksčiau. Pernai bent vienai nakvynei į Lietuvą atvyko 1,15 mln. užsienio keliautojų. Lankytojai iš 4 prioritetinių atvykstamojo turizmo rinkų – Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Izraelio – sudarė 32 proc. visų atvykusiųjų.

Absoliuti dauguma (93 %) Lietuvoje 2022 m. vasarą besilankiusių užsienio turistų bendrai savo kelionę ir mūsų šalį įvertino pozityviai.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Rudens lygiadienis Šiauliuose: baltiška muzika, jungtuvės ir šamoto skulptūrų atidengimas

Katedros aikštėje Vilniuje – padėkos mokytojams mozaika

Šiųmetėje Laimės dienoje Kaune – daugiau kaip 100 iniciatyvų

Paukščių palydos 2023

We love Lithuania

„What’s Next? 2020?”: skelbiami pirmieji konferencijos pranešėjai

We love Lithuania

Žagarės vyšnių festivalis 2023: „Žagarei 825“ (renginių programa)

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"