Lankytinos vietos Varėna

Lankytinos vietos Varėnoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lankytinos vietos Varėnoje ir aplink ją. Pažink Varėnos kraštą keliaudamas ir aplankydamas Merkinę, etnografinius kaimus, gamtos keistenybes, bei didingus miškus.

Musteikos kaimas

Koordinatės: 53.953578, 24.375773

Čepkelių pelkės pašonėje, Musteikoje, jus gali pasitikti medaus aromatas. Nenustebkite, kaimelis garsėja bičiuliškomis tradicijomis: pasivaikščiokite senovinės bitininkystės taku. Čia žilagalvės močiutės vis dar moka lieti žvakes iš tikro bičių vaško, o du seni kaimo vyrai vis dar geba balsu iš miško prisišaukti Vilką. Musteikos kaime dar yra išlikęs nuo vilkų apsiginti skirtos tvoros fragmentas. Dzūkai tokias tvoras vadina tujinais.

Marcinkonių kaimas

Koordinatės: 54.063064, 24.398335

Tai Dzūkijos nacionalinio parko sostinė. XVII a. Marcinkonis įkūrė atsikraustę miško žvalgai ir kirtėjai. 1914 m. čia siaurąjį geležinkelį nutiesė prancūzų belaisviai, todėl jį vietiniai gyventojai vadina Prancūzkeliu. Aplankę etnografinę sodybą-muziejų, Čepkelių rezervato gamtos muziejų, medinę Simono ir Judo Tado bažnyčią, galėsite atsipalaiduoti keliaudami palei skaidriavandenės Grūdos kilpas Zackagirio gamtiniu pažintiniu taku, kur pamatysite bičių draves, Gaidzių kopą, užpelkėjantį Aklaežerį.

Samardotiškių (Antončiko) šaltinis

Koordinatės: 54.036781, 24.292037

Gausiems šaltiniams ardant Skroblaus slėnio šlaitus ir plaunant smėlį, juose susidaro taisyklingos, pusiau uždaros daubos, mokslininkų vadinamos sufoziniais cirkais. Įdomiausi šaltiniai – vadinamosios verdenės, kitaip – virdukliai, kuriuose vanduo, besiverždamas iš požeminių gelmių, priverčia smėlį kunkuliuoti tarsi puode verdančią košę. Trijose vietose išsiveržiantis Samardotiškių šaltinis savo ir kitų šaltinių vandenis atiduoda Skroblui.

Zervynų kaimas

Koordinatės: 54.112402, 24.49831

Tikras dzūkiškų etnografinių kaimų brangakmenis, nors ir sparčiai nykstantis, nepaliks abejingų: sodybos tebestovi tose pat vietose taip kaip ir prieš du su puse šimto metų, o jų puošyba atskleis Dzūkijos žmonių sielos subtilumą. Senieji kaimo gyventojai vis dar gali jums papasakoti apie nebūtin grimztančio pasaulio tradicijas. Ar žinojote, kad 7 Zervynų kryžiai aprišti prijuostėmis? Kodėl? Ogi jos simbolizuoja moterų norą nesusilaukti nesantuokinio vaiko.

Anzelmo Matučio drevė-muziejus

Koordinatės: 54.094587, 24.580579

1971 m. Varėnos rajono girioje, Pauosupės kaime prie Pauosupės upelio vaikų poetas Anzelmas Matutis pasistatė medinį šešiakampį namelį. Namelis buvo pavadintas Matučio drėve. Čia poetas praleido ilgas kūrybos valandas, namelin atvykdavo vos sniegui nutirpus ir gyvendavo iki pat vėlyvojo rudens. Dabar prie šios drevės kas dveji metai vyksta „Poezijos pavasarėlio“ šventė.

Taip pat nepamirškite Lankytinos vietos Varėnoje gali jus nukelti į aktyvias veiklas:

Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

Koordinatės: 54.209062, 24.572641

 

1893 m. Varėnos II geležinkelio stoties gyvenvietėje buvo pastatyta stačiatikių cerkvė. Stačiatikiams išvykus atgal į Rusiją, cerkvės pastatą už 252 000 markių susidėję nupirko aplinkinių kaimų gyventojai, pertvarkė jį į bažnyčią ir 1920 m. pašventino. Vėliau lenkų okupacijos metais mėginta pamaldas laikyti tik lenkų kalba, tačiau Lietuviai reikalaudavo gimtosios kalbos, kildavo riaušės.

Varėnos sporto centro baseinas

Koordinatės: 54.212, 24.561466

Varėnos sporto centras duris atvėrė 2017 metų sausį, tačiau greitai buvo pamėgtas ne tik miesto gyventojų, bet ir svečių. Čia įrengtas 25 metrų ilgio keturių takelių baseinas, kurio gylis skirtingose pusėse yra nuo 1,20 m iki 1,80 m. Taip pat čia yra ir garinė, infraraudonųjų spindulių pirtys ir sauna, ir, be abejonės, vaikų zona, kurioje saugiai laiką leisti gali ir mažieji lankytojai.

Čiurlionio kelias

Koordinatės: 54.254621, 24.54041

Artėjant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio šimtosioms gimimo metinėms, susitarta papuošti pakelę nuo Varėnos, kur jis išvydo pasaulį, iki Druskininkų, kur augo, iš kur išėjo į pasaulį, tapo garsiu. Menininkai 50 kilometrų kelio šalikelėse pastatė skulptūras ir stulpus, pavadintus „Čiurlionio keliu“. Kūrinius puošia etnografiniai ir M. K. Čiurlionio kūrybos motyvai.

Dargužių kaimas

Koordinatės: 54.37727, 24.877454

Save gerbiantis sūrio mėgėjas privalo apsilankyti Dargužiuose: šiame paminkliniame kaimelyje, tradicinių kiaurapjūve drožyba padabintų pirkių apsupty įsikūrę Sūrininkų namai. Galėsite ne tik paragauti, bet ir savo pasigaminti. Sūrininkai žada, jog norintiesiems susipažinti su vietos gyvenimu bus pasiūlyta įvairiausių atrakcijų. Skamba viliojamai? Atvykus į Dargužius, būtina apsilankyti ir čia įsikūrusiame Amatų centre, kur sužinosite viską apie tradicinius dzūkų amatus, pamatysite geriausius dirbinius, o labiausiai patikusius galėsite ir įsigyti.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus

Koordinatės: 54.208202, 24.176837

Atstatytas gyvenamasis Mickevičių namas – XIX a. dzūkiška pirkia šiaudiniu stogu. Muziejuje surinkti rašytojui ir jo tėvams priklausę baldai. Ekspozicijoje išsamiai nušviesta rašytojo biografija, eksponuojami įvairių metų leidiniai, rankraščių kopijos, biografinės nuotraukos.

Merkinės miestelis

Koordinatės: 54.162047, 24.189562

Merkinės miestelis/Nuotrauka iš drono

XIV a. Merkinė veikiausiai buvo svarbesnis miestas nei Vilnius – Jogaila nesivargino vykti į Vilnių, kad suteiktų jam Magdeburgo teisę, tą padarė būdamas Merkinėje. Jos pilį, kaip vieną stipriausių Rytų Europoje, mena užsienio valstybių šaltiniai. Vladislavo Vazos metais Merkinėje klestėte klestėjo amatai ir prekyba. Pamilęs Merkinės girių ramybę ir gamtos grožį, karalius dažnai čia reziduodavo, čia ir mirė. Didžiausia Merkinės vertybė – archeologinis paveldas ir XV a. menantis miesto planas. Išlikę du miesto ribą žymintys mūriniai stulpai. Miestelis kvėpuoja istorija ir stebina reljefo grožiu.

Merkinės bioenergetinė piramidė

Koordinatės: 54.142221, 24.198364

Loreta Raugalaitė
Merkinės piramidė

Bioenergetine Česukų piramidę žmonėse dar vadinama „Širdžių šventove“. Pasak šimtų liudytojų, praleidus pusę valandos stikliniame kupole patalpintoje piramidėje, jaučiami pozityvūs fiziniai ir dvasiniai pokyčiai. Anot piramidė įkūrėjo, šioje vietoje 1990 m. jam apsireiškusi dieviškoji figūra. Net ir skeptikai turbūt sutiks, kad maldos, meditacijos ir savitaigos galia yra didžiulė. Kas ten žino, kur tiesa.

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia

Koordinatės: 54.080478, 24.057226

Šaltinis „Ūlos akis“

Koordinatės: 54.14155, 24.440149

Ūlos akis – verdenė (virduoklis, versmė, šaltinis), esanti prie Ūlos tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimų. Jame nuolat kunkuliuoja vandens spaudimo į viršų keliamas smėlis. Iškilęs vanduo telkiasi duburyje, o iš duburio pro žemiausią jo kraštą išteka mažu upeliu į Ūlą. Vieni šaltinyje įžvelgia žmogaus akį, kitiems dėl nuolat pulsuojančios versmės šaltinis primeną širdį. Ką pamatysite jūs?

Jaunasis grybautojas

Koordinatės: 54.210987, 24.570515

Varėnos miesto centre sveikindamasis jums kepurę kilstels „Jaunasis grybautojas“. Galite paklausti, kokie grybai šiuo metu dera. O jei kartais atsakymo pabostų laukti, patys dirstelėkite į berniuko pintinę. Paskutinį kartą ji buvo pilna baravykų ir voveraičių. Beje, žmonės kalba, kad norintieji gausiai prisiraškyti miško gėrybių Varėnos miškuose, pirmiausia turi užsukti pasisveikinti su „Jaunuoju grybautoju“. Tuomet sėkmė garantuota. Skulptūrą sumanė ir įgyvendino skulptoriai Rūta ir Nerijus Kavaliauskai.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Tradicinių amatų pradžiamokslis Vilniaus rajone ir Rokiškio krašte

We love Lithuania

Mitiškas Dūkštų ąžuolyno pažintis takas

Virš Obelų

Romantiškiausios kino pasimatymų vietos Lietuvoje: nuo „Tado Blindos“ iki „Velnio nuotakos“

We love Lithuania

Gimtinę garsinantis Jokūbas Laukaitis kviečia užsienio keliautojus atvykti į Lietuvą ir nemokamai pramogauti

Beržoras, kur beržo viršūnėje pasirodė Marijos paveikslas

Jurbarko dvaras

juozas kaminickas
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"