Vytautas Petrikas
Klaipėda Naujienos Pamatyk!

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 2022 m. pasitiks su nauju stogu

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vienintelis šalyje ne tik rekonstruojamas, bet statomas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras metų sandūrą pasitinka pasiruošęs stogo uždengimui. Kad statybos vyksta sparčiai liudija tai, kad 2021-uosius teatro priestatas pasitiko vos susilyginęs su žemės paviršiumi.

Naujos teatro epochos pradžia 

Iki tol svarbūs darbai būsimojo priestato vietoje vyko po žeme. Buvo atnaujintas rekonstruojamos teatro dalies fasadas, kuris šventiniu laikotarpiu žmones džiugina šviesomis. Pastatas pasipuošė bokšto laikrodžiu, kurį suprojektavo ir įrengė garsi prancūzų firma „Bodet“, o baigiantis vasarai sušvito ir naujas KVMT logotipas.

Tikimasi, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 2023 m. pradės naują epochą – išsaugodamas tai, kas sena ir jungdamas istoriją su šiuolaikiškais inovatyviais architektūriniais, inžineriniais sprendimais. Naujasis KVMT pastatas ne tik organiškai įsilies į senamiesčio bei modernėjančios Klaipėdos kraštovaizdį, bet ir taps išskirtiniu orientyru tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams.

Nuotr.: Vytauto Petriko

„Metams baigiantis užbaigiame vieną iš KVMT pastato etapų: vainikas žymi, kad esame pasiruošę stogo uždengimui. Kai bus uždengtas stogas, prasidės dar spartesni vidaus įrengimo darbai. Laukia dar daug svarbių darbų: įrangos supirkimas, elektros, vėdinimo ir inžinerinių sistemų sumontavimas. Darbai vyksta dviem etapais: senosios pastato dalies rekonstrukcija ir naujos pastato dalies statybos. Senoji pastato dalis jau beveik baigta, tad dabar daugiau dėmesio bus skiriama naujai. Džiaugiamės, kad žiema mūsų darbams įtakos neturi. Labai tikimės kad 2023 metų pabaigoje teatras atvers duris“,- pasakojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos ir statymo darbų kaina 39,5 mln. Eurų.

Išskirtinės 3D formos

Muzikinio teatro Strateginio ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Naglis Stancikas akcentuoja, kad rekonstruoti – sudėtingiau nei pastatyti naują pastatą. Didžioji žiūrovų salė bus sudėtingos 3D formos: su išgaubimais visomis kryptimis, specialiais laiptais, turinti kelis šimtus skylių iš apačios ateinančiam tyliam vėdinimui įvesti. Naujojo pastato išorės architektūra taip pat turės 3D formos bangas. Jos bus išlankstytos, plaukiančios įvairiausiomis kryptimis. Šio kūrinio įgyvendinimas išskirtinis. Lietuvoje neatsirado gamintojų galinčių pagaminti reikiamo tipo fasadą, tad pastatui reikalingos plokštės buvo gaminamos užsienyje specialiai šiam pastatui, pagal projekte numatytus išlenkimų matmenis.

Nuotr.: Vytauto Petriko

Statybos profesionalai susiduria dar vienu dideliu iššūkiu – ypač aukštais akustiniais reikalavimais. Didžioji muzikinio teatro salė bus daugiafunkcinė, tad ir akustiniai reikalavimai skirtingoms funkcijoms turi būti skirtingi. Nėra labai sudėtinga įrengti salę vien tik tam, kad gerai skambėtų simfoninio orkestro muzika, kad galėtų pasirodyti tradicinis teatras, tačiau labai sudėtinga įrengti salę, kurioje turi gerai skambėti tiek simfoninė ar roko muzika, tiek žmonių kalba. Akustikos prasme – tai vos ne kardinaliai vienas kitam prieštaraujantys sprendimai. Didžiajai salei gaminamas specialus vidinis akustinis kiautas: unikalios formos su specialiais svorio, garso sugėrimo arba atspindėjimo reikalavimais.

Vienintelis šalyje 

Būsimojo teatro didžiojoje salėje tilps iki 700, mažojoje – iki 200 žiūrovų. Jose planuojama įrengti tai, ko verkiant trūko senajam Muzikiniam teatrui: modernią garso ir scenos apšvietimo įrangą, idealiai pritaikytą operos spektakliams. Didžioji scena bus pakankamai erdvi: 13 m pločio ir 12 m gylio. Artistai džiaugsis naujomis repeticijų salėmis ir jaukiais persirengimo kambariais. Orkestro ložė taps kilnojama, salėje bus įrengtos akustinius reikalavimus atitinkančios kėdės. Numatytos vietos, kuriose renginius galės stebėti žmonės su negalia – jose tilps net 14 vežimėlių.

Nuotr.: Vytauto Petriko

N. Stancikas akcentuoja, kad Muzikinio teatro rekonstrukcija reikalauja specifinių žinių: tenka panaudoti ne tik sukauptą patirtį, bet ir daug skaityti, konsultuotis su įvairių sričių specialistais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje:„šiuo metu šalyje nėra naujai statomų teatrų, tačiau vykdomos daugelio teatrų dalinės rekonstrukcijos. Beje, rekonstruoti sunkiau nei statyti, nes reikia išlaikyti kažką seno, kurti naują dalį ir, svarbiausia, visa tai sujungti, suderinti“.

„Labai saugome istorinį kolonų salės šviestuvą. Jis bus restauruotas ir pritaikytas naujai, didesnei erdvei. Čia įsikurs ir poilsio zona, maitinimo įstaigos“,- sako UAB „Infes“ statybos projektų vadovas Mantas Šalčius.

KVMT inf.

Nuotr.: Vytauto Petriko
Nuotr.: Vytauto Petriko

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Atostogos Lietuvoje“: Biržai

We love Lithuania

Vilniuje koncertuos vienas garsiausių Italijos muzikos kolektyvų „Icarus Ensemble“: kartu atvyksta ir italų muzikos grandas Salvatore Sciarrino

Kalėdų miestelis Vilniuje

Į Burbiškio dvarą atvyksta „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“

„Trauk stintelę“ organizatoriai: „Nėra blogo oro šventei, kai yra puiki nuotaika ir gera programa“

Lietuvos archeologijos pionierius Tadas Daugirdas: ką atskleidžia išlikęs jo dienoraštis ir mintys tarp eilučių?

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"