Naujienos Pamatyk! Šiaulių rajonas

Keramikos dienos Kuršėnuose puoselėja ir populiarina senąjį kuršėniškių amatą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

2022 m. gegužės 5 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre prasidėjo jau tradiciniu tampantis renginys – „Keramikos dienos“. Atidarymas vyko prie Kuršėnų dvaro skambiu puodynės dužimu į grindinį – toks buvo Keramikų dienų rengėjų sumanymas. Žiūrovams aiktelėjus iš nuostabos, kad toks gražus raudonšonis „uzbonas“ pažiro smulkiomis šukėmis, Puodžių karalienė Virgilija Silvestra Šufinskienė visus pralinksmino sąmoju: „Nieko tokio – ne meistro galva sudužo, o tik puodynė! Jei meistro galva sveika, puodynių – bus!“.

Keramikos dienos šiemet vyks gegužę ir birželį. Šio projekto metu siekiama populiarinti senąjį keramikos amatą, perteikiant jį per edukacines, pažintines programas ir ekskursijas, siekiant išsaugoti Kuršėnų, kaip puodžių krašto, identitetą. Sudaryti sąlygas keramikos amato mėgėjams, senjorams, neįgaliesiems ir jaunimui mokytis iš senųjų keramikos meistrų bei pažinti keramikos istoriją.

Pernai šis projektas buvo organizuojamas pirmą kartą. O šiemet, antrųjų Keramikų dienų atidaryme, dalyvavo net trys garsūs keramikos meistrai – Puodžių karalienė Virgilija Silvestra Šufinskienė, Puodžių karalius Vydmantas Vertelis ir Šiaulių rajono metų tautodailininkės titulą pelniusi garsi keramikė Zita Pastauskienė-Čekanauskienė. Kiekvieno, besižavinčio keramika žmogaus svajonė pasimokyti keramikos paslapčių pas tokio aukšto lygio meistrus – vienus garsiausių Lietuvoje.

Norint dalyvauti projekte reikia užsiregistruoti. Šiemet edukacijos vyks labai išradingai.

Gegužės 2 –14 d. organizuojama „Debesų savaitė“, kurios metu susipažinsime su baltu moliu, porcelianu ir jų savybėmis, glazūruosime nulipdytus gaminius baltai ir melsvai. Organizuojama išvyka į Prano Anglicko įmonę, kurioje dalyvius supažindinsime su molio ir kaolino kasyba, molio išvalymo ir paruošimo naudojimui technologijomis.

Gegužės 16 –28 d. „Saulės savaitės“ dalyviai lipdys gelsvą molį, pažins jo subtilybes, gaminius glazūruos saulės spalvomis – geltona, oranžine, raudona. Organizuojama išvyka pas aštuntąjį Lietuvos Puodžių karalių Vydmantą Vertelį ir tautodailininkę, keramikę Zitą Pastaukienę-Čekanauskienę.

Gegužės 30 – birželio 11 d. „Žemės savaitės“ – susipažinsime su lietuvišku ruduoju moliu ir jo savybėmis, vyks edukaciniai lipdymo ir žiedimo užsiėmimai. Gaminiai bus glazūruojami žemės spalvomis – ruda, juoda, tamsiai žalia. Organizuojama išvyka į Kelmės kultūros centro etninės kultūros ir tradicinių amatų skyrių, kuriame vyks edukacinė programa „Kai molis virsta kūriniu“ ir pažintinė paskaita „Gyva patirtis – kai susijungia kartos ir amatai“.

Birželio 13 – 25 d. „Vandens savaitės“ – dalyviai lipdys iš baltojo šamotinio molio, susipažins su duonos raugo keramika ir jos technika. Dalyvių kūrybiniai keramikos darbai bus degami aukštoje temperatūroje ir impregnuojami duonos raugu. Organizuojama išvyka į Šiaulių „Aušros“ muziejų, kuriame vyks istorijos paskaita „Lietuviškoji keramika XVII a. – XX pr. a.“

Projektą „Keramikos dienos“ vainikuos baigiamasis renginys.

Baigiamasis „Keramikos dienos“ koncertas vyks birželio 25 d. 17:00 val. – šventė Kuršėnų dvaro rūmuose. Koncertinė programa „Reveransas Lietuvos renesansui“. Scenarijaus autorės, režisierės Virginija Kochanskytė ir Raimonda Janutėnaitė.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Orų prognozė: savaitgalį – pirmi pokyčiai, kitą savaitę – jų dar daugiau

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija pristatė naują Senųjų kaimų pažintinį taką

Biržuose įjungti fontanai Agluonos upėje

We love Lithuania

Ventos regioninio parko slėpiniai

„Tulpių žydėjimo šventė“ 2024: įveikusios išbandymą sniegu, Burbiškio dvaro tulpės krauna žiedus žydėjimo šventei

5 dalykai kurie daro Madeiros salą unikalia

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"