Kelionės užsienyje Naujienos

Kelionė į Niujorką

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

2008 m. pažiūrėjau filmą „New York, i love you“ ir ar tai amžius toks buvo, ar tai nuotaika tokia, bet jis taip užkabino, kad sugalvojau, kad privalau kada nors nuvažiuoti į Niujorką. 

Niujorkas – tautų katilas, pasaulio bamba, miestas kuris niekada nemiega, miestas kuriame jautiesi lyg kine. Viskas daugybę kartų matyta ekrane, o dabar gali viską pamatyti gyvai. Jausmas lyg būtum kine pasirodo persekioja visus pirmą kartą atvykusius, nes vėliau išgirdau ne vieną taip sakantį. Mieste milijonai spalvų ir tikrai ne tik nuo Times aikštės ekranų. 

Kitą kartą keliaudamas fotografuosiu žmones metro, nes per vieną kelionę metro, pamatai tiek gyvenimo spalvų ir atspalvių, kiek Lietuvoje per visą gyvenimą.

Bruklinas. Gyventi pasirinkau Brukliną, nors ieškojau ir kituose rajonuose. Bruklinas vis tik pasirodė patogus dėl susisiekimo su Manhatanu ir šalia buvo greitoji metro linija A. Ar saugu? Nežinau, vakarais stengdavausi fotoaparato nerodyti. Policijos patruliai kartais stovėdavo kas 200 metrų. Metro stotelėje dieną mačiau pora policijos surakintų jaunuolių. Diena ir vakare daug „apsinešusių“ afroamerikiečių, kurie prie savo parduotuvių per kolonėles leidžia Hip hopą, kitoje gatvės pusėje vietiniame restoranėlyje vakarieniauja menininkai ir atrodo visi kažkaip sugyvena. Bet kai esi svečias, turi kažkiek pasisaugoti, nes nežinai vietinių tradicijų. 

Einant per gatvę priešais einantis juodaodis prasilenkdamas ištarė: „Nice watch man“. 

Toliau eidamas galvojau: čia buvo komplimentas, ar jau pradėti dairytis per petį?

Daugiau kelionių ir vaizdų rasite: https://www.instagram.com/evaldascinga/

Niujorkas. Kainos ir praktiniai patarimai

Niujorkas yra brangus, ne šiaip brangus, o labai brangus, brangus jis net patiems niujorkiečiams. Vienoje maisto prekių parduotuvėje stebėjau vaizdelį, kaip viena moteris rodė prekę pardavėjui ir klausė, kodėl ji taip pabrango. Svajonė negali būt pigi, tad pasiruoškite. 

Trumpai tariant – visa kelionė kainavo 1500 eurų +- keli eurai, bet dabar jau su tiek gal neapsisukčiau.

  • Viza. Vizos į JAV nereikia, Lietuvai galioja supaprastintas įvažiavimas į JAV, tereikia internetu užpildyti ESTA klausimyną, susimokėti ir jei tik viskas gerai dar tą pačią dieną gauni atsakymą. Tiesa, kaip ir viskas pasaulyje, taip ir mokestis už ESTA pateikimą pabrango, prieš pora metų mokėjau 14 $, dabar jau kainuoja 21$. Nieko nepadarysi, amerikietiška svajonė yra brangi.
  • Skrydžiui pasirinkau Turkų avialinijas. Atrodys gal keistas pasirinkimas, bet pagal kainą ir tai kiek gali su savimi pasiimti nemokamo bagažo, tai jiems niekas neprilygsta.
  • Ieškodami vietos apsistoti neaplenkite airbnb platformos, viešbučių kainos Niujorke yra tikrai didelės. Planuokite ir užsisakinėkite bent prieš pusę metų, bus pigiau.
  • Keliauti po Niujorką patogiausia metro. Nebūtina pirkti jokių kortelių, tiesiog mokėkite išmaniuoju, arba banko kortele. Jei važiuosite per penkias dienas (o tikrai važiuosite) 12 kartų ir mokėsite ta pačia kortele, ar išmaniuoju, likusios dvi dienos bus nemokamos. Viena kelionė nepriklausomai nuo atstumo kainuoja 2.90$.
  • Pinigai. Per savaitę laiko man neprireikė grynų, visur mokėjau kortele. 
  • Maistas irgi nepigus, pigu tik McDonalds. Pigiau skaniai pavalgyti galima bufetuose, ten pats įsidedi ko nori ir sumoki už svorį nesvarbu ko prisidėjai. Dairykitės „food and deli“.
  • Saugumas. Niujorkas vienas nesaugiausių miestų, todėl nežioplinėkite, ypač metro ir tolimesniuose nuo centro rajonuose ir naktį. Žinoma visur daug policijos, bet visaip būna. Prie namo Brukline, kuriame nuomavausi kambarį, lauko durų stovėjo atremta beisbolo lazda. Įtariu, kad tikrai ne žaidimui.
  • Geriausias laikas keliauti? Sakyčiau visada, aišku Kalėdos, žinoma pavasaris, tikrai rugpjūtis-rugsėjis. Aš lankiausi spalio pirmomis dienomis, pirmą dieną pylė lietus ir buvo tik +12, po kelių dienų užkaito iki +22.
  • Keliaujant po miestą labai padeda Google maps. 
  • Mobilusis ryšys yra brangus. Galima pirkti vietinę kortelę, aš nusipirkau e-sim su 5GB mobiliųjų duomenų ir man pilnai pakako. Paieškokite, e-sim pardavėjų yra ne vienas.

Lankytinos vietos

Centrinis parkas

Labiausiai Niujorke norėjau pamatyti Centrinį parką, todėl net ir lyjant lietui pirmiausia patraukiau ten, tiesa per Times skverą. Kelionėse labai mėgstu valkiotis, tai Niujorkas irgi ne išimtis, pasirenki pradinį tašką ir tada valkiojiesi po miestą bandydamas pajausti gyvenimą jame. 

Centrinis parkas, mano svajonės svajonė, neįsivaizduojamo dydžio ir grožio parkas kurį labai mėgsta niujorkiečiai, didžiulės erdvės sportavimui, piknikavimui, poilsiui. Norint apeiti visą parką prireiks dienos. Jei geras oras, ten gali pasiklausyti gatvės muzikantų, pavėsinėse prie vandens vyksta vestuvių ceremonijos, yra gražių atvirų erdvių ir tamsių tunelių, kuriuose vakarais sako nėra labai saugu. Centriniame parke per visą savaitę buvau tris kartus ir tikrai apsilankysiu dar, nes man jis Niujorko nr. 1.

Times skveras

Diena jis apytuštis, o vakare žmonių būna tiek, kiek penkiose Kaziuko mugėse. Užsikemša ne tik pati aikštė, bet ir visos aplinkinės gatvės. Žinoma pabūti ten ir pajausti tą atmosferą reikia, nes tai pasaulio bambos bamba. 

Nežinau kodėl Times skveras yra toks patrauklus turistams, net ir pabuvęs nežinau, kodėl jie ten traukia. Gal dėl ekranų? Matyt jie taip patraukia dėmesį. 

5th. Avenue

Pagrindinė Manhatano gatvė. Na gatvė, tiesiog joje įsikūrę geriausi Niujorko muziejai, brangiausios parduotuvės, šalia yra Empire State Building, Rockfelerio centras, Trump tower, pagrindinė Apple parduotuvė, šonu prie jos prisiglaudęs Centrinis parkas. Paskutinę dieną bevaikščiodamas pakliuvau į karibų šalių bendruomenės karnavalą.

Bruklino tiltas

Bruklino tiltas – vienas iš turistų traukos objektų, pirmą kart buvau, kai buvo apsiniaukę ir vėjuota, o šiukšliadėžės ant tilto priminė lietsargių kapines. Bet tą diena turistų buvo nedaug, kas buvo savotiškas privalumas. Užkilti ant tilto galima nuo Manhatano pusės, galima nuo Bruklino pusės. Galima pasirinkti įdomų maršrutą ir nuo Manhatano ateiti tiltu iki Bruklino, pasivaikščioti po parką šalia Bruklino tilto, užsukti į puikiai iš atvirukų pažįstamą The Dumbo ir į Manhataną grįžti Manhatano tiltu, nuo jo atsiveria vaizdingos panoramos į Manhataną, Bruklino tiltą, kiek paėjus galima įdomiu kampu pamatyti China town’ą, net apsauginės grotose ant tilto yra prakrapštytos skylės fotografavimui. 

Centrinė stotis

1913 metais atidaryta Niujorko centrinė stotis (grand central terminal) viena lankomiausių Niujorko vietų, kurią tikrai esate mate tv ekrane. Niujorke gyvena beveik 9 mln. gyventojų, o su priemiesčiais – daugiau kaip 23 milijonai ir visi jie keliauja. Aišku nebūtinai per centrinę stotį, bet 750 000 iš jų kasdien tikrai. Nuostabaus grožio architektūros ir dizaino objektas su legendiniu laikrodžiu centre.

High Line, Little island, The Vesel

High Line – dar vienas turistų ir vietinių traukos objektas, sena geležinkelio linija bendruomenės ir miesto pastangomis paversta parku. Įspūdinga vieta ir atliktas darbas. Siūlau kaip pradžios tašką pasirinkti kitą neįtikėtiną žmogaus fantazijos sukurtą objektą Little island prie Hudsono upės. Šalia yra ir Whitney Amerikos meno muziejus. 

Pasivaikščioję po parką, toliau galite keliauti į High Line ir taip praeisite visą nuo pradžių iki galo. Kaip supratau High Line dar bus tęsiamas, o dabar tako-parko gale rasite The Vessel spiralinį laiptų architektūros statinį kurį tikrai verta pamatyti ir apžiūrėti. Gaila, bet man būnant pavyko tik užeiti į vidų, tačiau palipti aukščiau nebuvo galima. Visai šalia yra dar viena turistų atrakcija The Edge – viena ir penkių Niujorko apžvalgos aikštelių. 

Apžvalgos aikštelės, Top of the Rock

Apie apžvalgos aikšteles: Niujorke yra penkios apžvalgos aikštelės, daugelis renkasi kilti į Empire State Building, aš pasirinkau Top of the Rock esančią Rockfelerio centre. Pasirinkau nes paskaičiau atsiliepimus, palyginimus ir pasirodė, kad verčiausia. Norėjau kilti prieš saulėlydį, bet visai prieš nosį nunešė paskutinius bilietus. Patarimas, pasiieškokite bilietų internetu, bus pigiau. Jei pirksite vietoje bus brangiau, o jei saulėlydžio metu – dar brangiau. 

Rugsėjo 11-osios memorialas, Wall street, The Oculus

Rugsėjo 11-osios memorialas, dar viena vieta kurią rekomenduočiau būtinai aplankyti. Pradžios taškui siūlyčiau pasirinkti Wall street’ą, na ten nieko tokio labai lyg ir nėra, tik tas bulius, kuri iš abiejų galų apstoję turistai, vieni nori ragus paglostyt, kiti kiaušus, čia kam ko reikia. Stebėti juos tikrai yra labai linksma. Tuomet keliaukite link Laisvės statulos keltų prieplaukos, galite plaukti link jos, nes visi gi plaukia, aš pasižiūrėjau nuo kranto ir neplaukiau.

Šalia prieplaukos yra gražus Battery parkas, juo praėję atsidursite visai šalia Rugsėjo 11-osios memorialo. Toliau reikia nepraleisti The Oculus Pasaulio prekybos centro metro stoties, dar vieno architektūros šedevro kuris taip pavadintas, nes primena užmerktą akį. 

Brighton Beach, Coney island

Brighton beach toks įdomus rajonėlis, kuri pasirinkau tikrai ne todėl, kad visi aplinkui kalba rusiškai. Jei nežinojote, tai ten Niujorko mažoji rusija, rusiškai angliškos parduotuvių iškabos, angliškai aplinkui niekas beveik nekalba. Pasirinkau Brightoną dėl vandenyno, pasisekė, nes tą dieną buvo +23, švietė saulė, todėl tikrai negalėjau praleisti. Verta pasivaikščioti pliažu iki Coney island, ten yra atrakcionų parkas. Turėjau norą pralėkti Amerikoje tikrais amerikietiškais kalneliais, bet, „oh well“, pakišo koją filmavimas ir parkas buvo uždarytas, bet pasikroviau gero oro ir saulės energijos. Kelionė iš Bruklino iki Brighton beach su metro užtruko apie valandą, atgal į Manhataną iki Modernaus meno muziejaus – 40 min. 

Niujorko modernaus meno muziejus MoMa

Niujorkas pilnas muziejų, Nes Niujorkas yra meno alfa ir omega. Galima visą savaitę vaikščioti tik po muziejus. Aš pasirinkau Niujorko modernaus meno muziejų arba MoMa (nieko neprimena?). Jei keliausite į Niujorką mėnesio pradžioje, žinokite, pirmą mėnesio penktadienio vakarą MoMa lankymas yra nemokamas, bet reikia rezervuoti bilietą prieš savaitę ir mano patarimas – ateiti reikia kokią 16-17 val. nes paskui prisirenka labai daug žmonių ir jie truputį trukdo ir erzina. Ar verta? Tikrai taip, patikėkit po MoMa, mūsų Mo atrodys, kaip karpinių paroda Baisiogalos kultūros centre. MoMa užtrukau 3 val. nes pamatyti tikrai yra ką.

China town

China town’as tiesiog įdomi vieta pasivaikščiojimui, na žinoma, gal sugalvosite kažką ir nusipirkit, nes ten parduoda viską, nuo arbatinukų iki stebuklingų gydomųjų žolelių. Norint kažką pirkti prireiks grynų.

Maždaug tiek savaitės pasivaikščiojimo pasiūlymų. Ar užtenka savaitės? Pirmam kartui man pilnai pakako, žinoma kas kaip mėgsta keliauti, net ir važinėdamas metro, per dieną nueidavau po 25 km. Su kuprine ir fototechnika tai nėra labai mažai. Manau savaitė optimalus laikas, kad nepervargtum ir kelionė teiktų malonumą.

Tikrai dar grįšiu, vien dėl Centrinio parko verta ir šiaip Niujorkas didelis, tikrai dar ne viską apėjau.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

5 Vilniaus vietos, kurias verta parodyti atvykusiam svečiui

Sigita Rudaminienė

Atverkite langines Naujajame Daugėliškyje

Didžiausia akustinė gitara – naujas Lietuvos rekordas, registruotas Tautų mugėje

Šiauliai iš oro baliono. Pilotui Vytautui Samarinui jie – lyg du į vieną suaugę miestai

„Kvapų nakties“ magija VDU Botanikos sode: panaudosime visus turimus pojūčius

Restauruoti Vilniaus universiteto fasadai – atidengti XVII a. saulės laikrodžiai ir renesansinės sieninės tapybos fragmentai

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"