Naujienos Ukmergė

Japonų kultūros dienos Ukmergėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Pažinti Japonijos kultūrą be galo įdomu. Žavu ragauti neįprastą maistą, gėrėtis margaspalvių kimono elegancija, ragauti arbatos iš grakščių indų, mėgautis teptuko lengvumu kaligrafijos mene. Neretai esame tiesiog užburiami akimirkos, kurioje skleidžiasi sakurų žiedlapių elegancija… Kviečiame niūriomis vasario dienomis panirti į pažintinį renginių ciklą – „JAPONŲ KULTŪROS DIENOS UKMERGĖJE“. Atraskime dar neatrastą Japonijos pusę.

Renginiai vyks Vasario 20–26 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 30, Ukmergė).

• Vasario 20 d. 15 val. kviečiame į renginį, skirtą pažinti japonų KALIGRAFIJOS meną. (REGISTRACIJA STABDOMA-NEBĖRA VIETŲ). Kūrybinėse dirbtuvėse suprasite, kodėl kaligrafijos rašymas ranka vis tik nėra labai lengvas veiksmas. Sužinosite ir apie specialias šiame mene naudojamas priemones, apie kaligrafijai būdingą mąstyseną. Kiekvienas hieroglifas (kanji) yra sudarytas iš įvairių brūkšnelių. Sutelkime sąmoningumą juos rašant. Pamėginkime kartu. Dirbtuves ves Japonijos ambasados Lietuvoje atstovai. 

• Vasario 20 d. 16 val. kviečiame į japoniškos ARBATOS GĖRIMO CEREMONIJĄ ar kitaip ARBATOS KELIĄ. Tai – dar viena puiki galimybė susilieti su Japonijos dvasine kultūra. Arbatos ceremonijos metu svečiai vertina kiekvieną šios arbatos ceremonijos akimirką, nes jos daugiau nebepasikartos. Renginio metu Japonijos ambasados Lietuvoje atstovės pristatys arbatos gėrimo ceremoniją, jos istoriją, etapus, prasmę ir rituališkumą, indus bei įrankius. Vaišinsimės arbata.

• Vasario 20 d. 16.45 val. kviečiame į renginį, skirtą pažinti KIMONO. Kimono – tautinis japonų drabužis, siuvamas ir dėvimas dar ir šiomis dienomis, kuriamas iš šilko, medvilnės ir kitų medžiagų. Kimono dažomi, piešiami, dekoruojami įvairiais siuvinėjimais bei dailiai ištapomi. Renginio metu Japonijos ambasados Lietuvoje atstovė pristatys kimono ypatumus. Kimono yra ne tik audinys, tai – atskiras mokslas ir atskira filosofija.

• Vasario 21 d. 16.30 val. kviečiame į renginį, skirtą susipažinti su PILIGRIMINIU 88 šventyklų keliu Japonijoje. Kviečiame išgirsti autentišką pasakojimą lietuvio, kuris ryžosi ir praėjo visą tūkstantmečio senumo 88 šventyklų kelią. Apie ką mąstoma keliaujant, kokie sunkumai ištinka kelyje? Apie tai renginio metu dalinsis Evaldas Karalius, kuris kartu su žmona per 47 dienas nuėjo visą piligriminį kelią, aplankę visas jame esančias šventyklas sugrįžo į pradinį tašką taip apeidami visą salą ratu.

• Vasario 22 d. 16.00 val. kviečiame į renginį, skirtą susipažinti su DZEN-budizmo dvasiniu pasauliu. Susitikimo metu bus pristatoma autentiška patirtis keliaujant po budizmo šventyklas Japonijoje, supažindinama su dzen-budizmo dvasiniu pasauliu; aptariama kinhina – vaikščiojimo meditacija bei vienuolių 108 nusilenkimai, kuriuos praktikuoja vienuoliai. Darius Šarauskas domisi japoniška meditacija, dzen-budizmu, praktikuoja zazen ir aktyviai jį skatina Lietuvoje. Per paskutinius tris dešimtmečius yra išleidęs ne vieną knygą apie dzen-budizmo praktikas, suorganizavęs galybę meditacijos užsiėmimų bei meditacijos išvykų. 2015 metais nuo savo mokytojo Shōdō Harada Rōshi gavo budizmo vardą Tsugen Koji.

• Vasario 26 d. 16 val. kviečiame į renginį, skirtą pažinti IKEBANOS meną. (REGISTRACIJA STABDOMA-NEBĖRA VIETŲ). Paskaitos metu sužinosite kas yra vadinama gėlių keliu, kuo ikebana skiriasi nuo mums įprastų gėlių puokščių, išgirsite pagrindines šio japoniško gėlių komponavimo meno taisykles ir trumpą ikebanos istoriją. Pranešimą skaitys ir kūrybines dirbtuves ves 12 metų Japonijoje gyvenusi ir Sogetsu mokykloje meistrės vardą („Shirakaba“) įgijusi Laimutė Vanagienė. Kūrėja yra baigusi Ikebanos mokyklą Tokijuje, studijas tęsė Ikenobo-Seigetsu mokykloje Sapporo mieste. Svarbiausias renginio akcentas – kartu kursime ikebaną, bus paaiškinta kaip pasirinkti ir komponuoti augalus, kokių priemonių reikia komponavimui, kaip sukurti įdomų ir netikėtą derinį. 

Renginiai NEMOKAMI ir rengiami kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje. Erdvės prieinamos asmenims, susiduriantiems su judėjimo negalia. Daugiau informacijos:vadyba@ukmergesvb.lt 

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Sertifikuotas regioninis Lietuvos kultūros kelias – „Penkių kūrėjų kelias“

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ kviečia kartu pasitikti sostinės 700 metų jubiliejų

We love Lithuania

TOP5 idėjos Velykų savaitgaliui Druskininkuose

We love Lithuania

Kartupėnų piliakalnis – 360

We love Lithuania

Panemunės pilies parke atidaryta grupinė lauko skulptūrų ir instaliacijų paroda

„Pasaulio medis“ Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"