Lankytinos vietos aplink Vilnių Naujienos Pamatyk! Vilnius

Įsiklausyti, nurimti, pajusti – kitoks žvilgsnis į Europos parką

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Jei paklaustume savęs, kada gi geriausias metas skirti laiko sau, ypatingoms ramybės ir atradimų akimirkoms, tikrai žinotume atsakymą – DABAR. Naujuoju vaizdo klipu atskleidžiama gamtos ir meno darna, žmogaus buvimas joje. Tai kvietimas kitokiam žvilgsniui į Europos parką, – kelios užburiančios minutės, nukeliančios į nuostabų meno ir gamtos pasaulį, atskleidžiančios akimirkos grožį. 

Europos parkas – išskirtinis muziejus ir savo kolekcija, ir kraštovaizdžiu, ir ypatinga aura. Garsi menininkė Magdalena Abakanovič (Magdalena Abakanowicz) yra sakiusi: „Europos parkas – tai vieta, kur susitinka viso pasaulio menas ir viso pasaulio žmonės“.

Nuotr.: Gintaro Karoso

Europos parkas – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, gyvuojantis nuo 1991 metų. Jo įkūrėjas – Gintaras Karosas, skulptorius, viso muziejaus meninio kraštovaizdžio autorius. 1987 metais, būdamas devyniolikos, jis atrado tinkamą vietą parkui kurti šalia Vilniaus, anuomet – apleistą mišką, o 1991 metais vienoje pirmųjų išvalytų laukymių pastatė skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią.

Europos parkas – pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama gerokai per šimtą įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Čia meno kalba įprasminamas geografinis Europos žemyno centras, nustatytas Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto. 

Nuotr.: Pauliaus Rakštiko

Muziejuje po atviru dangumi eksponuojami išskirtiniai, taip pat ir vienų žinomiausių šiuolaikinio meno pasaulio atstovų kūriniai, tokie kaip Magdalenos Abakanovič „Neatpažinto augimo erdvė“, Solio Le Vito „Dvigubo negatyvo piramidė“, Deniso Openheimo „Krėslas / baseinas“ ir kiti. Europos parke galima išvysti skulptūrą iš televizorių, Gineso rekordų agentūros pripažintą pasaulio rekordu, skulptūriškos architektūros Edukacijos centrą ir kitų Gintaro Karoso aplinkos meno kūrinių. Muziejaus kolekcijoje – ir daugiau lietuvių kūrėjų darbų. Europos parke eksponuojami Vytauto Kašubos, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Broniaus Vyšniausko, Liongino Virbicko, Artūro Railos, Donato Jankausko (Duonio), Adomo Jacovskio, Vlado Kančiausko, Evaldo Pauzos, Sauliaus Vaitiekūno, Tado Gutausko, Eglės Kuckaitės ir kitų kūrėjų darbai. Čia vietą atrado ramybe ir susikaupimu dvelkiantys Japonijos ir kitų Azijos menininkų kūriniai, išraiškingi JAV ir Pietų Amerikos kūrėjų, įvairių Europos šalių darbai. 

Europos parkas kuriamas kaip vientisas, harmoningas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. 

Vaizdo klipas sukurtas įgyvendinant projektą „Kitoks žvilgsnis į meno ir gamtos pasaulį Europos parke“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

Leiskimės į ypatingą kelionę po Europos parką, pažinkime ne tik meną, bet ir supančią gamtą, atraskime žmogaus kūrybos ir gamtos ryšį, įsiklausykime. Menas įkvepia ir tampa atgaiva dvasiai, gamta labai svarbi sveikatai ir fizinei gerovei. 

Dabar geriausias laikas apsilankyti, kai žydi pievos ir obelys Europos parke.

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Saulėlydis ir pienė

Helena Jagello

Vilnius švenčia jubiliejinį 170-ąjį dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį

Archeologinių tyrimų metu Biržuose rastas neįprastas radinys

We love Lithuania

„Žvalumo diena 2020“ stiprins imunitetą mankštomis, pirtimis ir meditacijomis

We love Lithuania

VDU Botanikos sodas pasipuošė vasaros gėlynų šeimininkių – viendienių žiedais

We love Lithuania

Ką reikia žinoti prieš pradedant kelionę Lietuvoje

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"