Naujienos

Funkcinio maisto gamyklėlė „Urbanfood“: „Tikime, kad spalvos turi labai didelę reikšmę mūsų kasdienybėje, tad norime jas įvesti ir į mitybą“

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Šiandien Lietuvai LABAS sako šeimos gamyklėlė „Urbanfood“, įsikūrusi Kėdainių rajone, Dotnuvos miestelyje. 

Tikriausiai ne kartą esate girdėję posakį: „Esi tai, ką valgai“. Žinoma, visiškai tiesiogiai suprasti nereikėtų, vis dėlto, tiesos šiame pasakyme tikrai yra – juk mūsų kasdienė savijauta bei nuotaika priklauso nuo to, ką renkamės dėti į burną. Visas organizmui reikalingas medžiagas „susimedžioti“ nėra pati lengviausia užduotis: čia ir pasitarnauja funkciniai produktai – įvairių uogų, daržovių, žolelių, sėklų milteliai ir miksai, dar žinomi „super maisto“ vardu. Žiupsnelis šių miltelių į glotnutį, košę ar kitą patiekalą ir jis tampa tikra vitaminų „bomba“. Plačiau apie „super maistą“ ir šeimos įkurtą gamyklėlę bei krautuvėlę „Urbanfood“ mums pasakoja jos vadovė Gintarė.

Į verslą įsitraukė visa šeima

Idėja įkurti funkcinio maisto gamyklėlę kilo Gintarės tėvams – prof. dr. Daliui Serafinui ir Saulei Serafinienei. Viskas prasidėjo 2014-aisiais, kai judviejų įkurta įmonė laimėjo konkursą ir turėjo galimybę moderuoti strategijos „Sumani specializacija 2020“ įgyvendinimo galimybes Lietuvoje. Tai – Europos Sąjungos gairės, kurių viena iš krypčių – funkcinis maistas: „Tuo metu ši sąvoka buvo gana mistinė, labai mažai gamintojų į tai orientavosi <…> neatsirado įmonių, kurios norėtų eksperimentuoti kuriant savo funkcinį maistą. O kai dauguma atsisako – reikia imti ir daryti patiems. Taip pirmuosius gamybinius žingsnius ir pradėjo mano tėvai: Vilniaus universiteto kokybės vadybos profesorius Dalius ir vyriausia įmonių finansininkė Saulė“, – pasakoja Gintarė. Moteris užsimena, jog tuo metu jos šeima nieko bendro su maistu neturėjo. Todėl pasiryžę pradėti gamybą, nuolat bendradarbiavo su VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkais.

Neilgai trukus prie tėvų prisijungė ir dvi jų dukros Gintarė ir Viltė – „Urbanfood“ tapo visos šeimos verslu: „Mums labai lengvai pavyko pasiskirstyti pareigomis: mama Saulė, visą laiką buvusi vyr. finansininke, ir toliau atsakinga už šią sritį. Ji taip pat vadovauja gamybai, bendrauja su mūsų tiekėjais, ūkininkais. Tėtis Dalius, kaip ir dera profesoriui, kuria strategijas – žvelgia į ateitį, siekia įgyvendinti Žiedinės ekonomikos, tvarumo principus. Aš atsakinga už komunikaciją, bendravimą su klientais, pardavimus. Kartu su sese Vilte dalyvaujame užsienio parodose“, – pasakoja Gintarė ir šypteli – prie šeimos verslo po truputį prisijungia ir dukros: 2 ir 4 metų mergaitės, kurios, kai reikia, dalyvauja fotosesijose, parodose: „Tai – didelės šeimos verslas, kuriame dominuoja atvirumas, šurmulys ir šeimyniškumas“.

Rinkitės tuos produktus, kurių mažiausiai valgote šviežių

Kaip jau užsiminėme įžangoje, „Urbanfood“ asortimente galima rasti įvairiausių daržovių, vaisių, žolelių, sėklų miltelių ir jų miksų: „Savo produktus apibūdiname kaip europietišką super maistą ir greitą maistą viename“, – pasakoja Gintarė. Gamyklėlė bendradarbiauja su Lietuvos ūkininkais, tokiu būdu užtikrinamas ne tik griežtas produktų kilmės atsekamumas, tačiau ir aukščiausios kokybės natūralūs produktai. Viskas tam, jog klientai galėtų mėgautis spalvomis, žaismingumu, o tuo pačiu – vitaminais ir skoniais kasdienėje mityboje: „Mes  tikime, jog spalvos turi labai didelę reikšmę mūsų kasdienybėje, tad norime jas įvesti ir į mitybą“, – sako moteris. 

Pasak Gintarės, „Urbanfood“ produktai tinkami bet kokio amžiaus žmonėms. Suaugę turėtų išbandyti, nes jų mityba – gana skurdi dėl labai didelio užimtumo, ypatingai ne sezono metu. Senjorai – nes tai lengvas būdas gauti reikiamų vitaminų: „Išsirinkite produktą, kurio mažiausiai valgote šviežio ir pabandykite – taip gausite maistinių medžiagų, kurių kituose produktuose nėra“, – sako Gintarė ir pratęsia: „ir nors vaikai – mūsų ateitis, tačiau tėvams palaikyti subalansuotą jų mitybą yra labai sudėtinga, kadangi mažieji dažnai net neragauja jiems nepatinkančio produkto. Dėl šios priežasties vaikams trūksta reikiamų maistinių medžiagų, o to pasekmė – lėtinės ligos: nutukimas, diabetas ar kt. Žinoma, atsakomybę turėtume prisiimti mes, tėvai, tačiau ką daryti, kai vaikas kategoriškai atsisako valgyti sveikatai palankesnio maisto? Gudrauti. Gudrauti spalvomis, skoniais, pateikimu, leisti išbandyti gaminti patiems“, – teigia moteris. 

Paklausta, kokie produktai – populiariausi jos šeimoje, Gintarė šypteli: „Mūsų šeimoje numeris vienas – burokėlių milteliai. Jie intensyvūs, labai gražiai nudažo patiekalus, o tuo pačiu – turi daug geležies <…> vis dėlto, iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog reikėtų rinktis tuos produktus, kurių mes mažiausiai valgome arba visiškai nevalgome šviežių. Pavyzdžiui, garšvų, dilgėlių, medetkų nėra lengva gauti šviežių. Todėl milteliai – puikus pasirinkimas“, – teigia ji. Gintarė taip pat priduria, jog idealiu atveju reikėtų miltelius keisti: „Jeigu jau išbandėte spanguolių miltelius, kitą kartą įsigykite bruknių, šaltalankių ar serbentų miltelių. Juk kiekvienas iš produktų turi skirtingą maistinę vertę. Kuo daugiau skirtingų produktų įtraukiame į savo kasdieninę mitybą, tuo daugiau maistinių medžiagų gauname. Idealiu atveju mums nebereikia papildomai vartoti maisto papildų ar vitaminų“, – šypteli moteris. 

Kviečia ir į edukacijas

Natūralu, jog skaitant straipsnį kilo klausimas: kur šių funkcinių produktų galima įsigyti? Paprasčiausias būdas – užsukti į „Urbanfood“ elektroninę parduotuvę (nuoroda – straipsnio apačioje). Ten rasite platų prekių asortimentą: „Mūsų produktais prekiauja ir mažesnės sveiko maisto parduotuvėlės, VIKIS tinklas esantis Hyper Rimi parduotuvėse“, – papildo Gintarė. Vis dėlto, rekomenduojame aplankyti ir Kėdainių rajone, Dotnuvos miestelyje įsikūrusią fizinę „Urbanfood“ erdvę: „Šią vietą pasirinkome ne mes, o ji mus. Kai pradėjome veiklą, gamyba vyko Vilniuje, tačiau atsirado poreikis plėstis. Ilgai svarstėme, kur tą galėtume daryti. Karantinas buvo pats tinkamiausias laikas priimti svarbius sprendimus – nusprendėme atgaivinti dar senelių pradėtą statyti namą Dotnuvoje“, – pasakoja Gintarė. Į statybas įsitraukė visa šeima, o taip pat artimieji, draugai, netgi kaimynai. 

Šiandien šeimos namas – kupinas gyvybės. Pirmajame aukšte įsikūrusi gamyklėlė. Čia galima ir atvažiuoti įsigyti norimų prekių. Antrasis aukštas skirtas susitikimams, renginiams, svečių priėmimui. „Urbanfood“ organizuoja įvairias edukacijas, kurių metu galima daugiau sužinoti apie „super maistą“, pasigaminti natūralų hidrolatą ir pan.: „Pavyzdžiui, levandų žydėjimo metu kviečiame žmones daugiau sužinoti apie levandas, pasigaminti jų hidrolato. Rožių žydėjimo laikotarpiu vedame edukaciją apie senovines burgundiškas rožes <…> o visus metu galima užsisakyti edukacijas apie spalvas mityboje, skirtingus skonius, maistines medžiagas, arbatas. Tai – patyriminiai renginiai, kurių metu žmonės gali paragauti, pauostyti, paliesti ir, žinoma, daugiau sužinoti. Edukacijas pritaikome kiekvienai grupei pagal poreikį. Jeigu auditorija vaikai – viskas vyksta per žaidimų prizmę. Suaugusiųjų klausiame, kas juos labiausiai domina: mityba, kvapai, skoniai. Edukacijas vedame pagal individualius poreikius.“  – pokalbį reziumuoja „Urbanfood“ vadovė. 

Daugiau informacijos apie „Urbanfood“ gamyklėlę bei jų organizuojamus renginius rasite čia: 

Facebook: https://www.facebook.com/urbanfoodlt/

Instagram: https://www.instagram.com/urbanfoodlt/

El. parduotuvė: https://www.urbanfood.lt/

Adresas: Tilto g. 25, Dotnuva, Kėdainių raj.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Joninės 2022

We love Lithuania

Interaktyvūs informaciniai stendai – naujovė keliaujantiems po Dzūkiją

Spalio 1-ąją senjorai kviečiami įsilieti į renginių sūkurį Šiauliuose

Ant Birutės kalno Palangoje liepsnos laužas

Šilalėje vaikai išmoks lyginti skalbinius

Kelionės su vaikais

Tarptautinis šokio festivalis „Pėdos“ Anykščiai 2022

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"