Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Europos paveldo dienos 2021 (renginių programa)

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Rugsėjo 17 – 26 d. vyksiančios Europos paveldo dienos (EPD), šiemet kviečiančios  intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“ – tai ne tik vienas simboliškiausių Europos Tarybos inicijuotų renginių, bet jau nuoširdžiai pamėgtas visose penkiasdešimtyje Europos valstybių ir kiekvieną rugsėjį suburiantis apie 30 milijonų dalyvių. Renginio tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Skelbiame EPD programą, kad galėtumėte iš anksto pasiplanuoti, kur norėtumėte dalyvauti. Daugiau kaip 70 puslapių programą parengė miestų ir rajonų savivaldybių paveldosaugininkai, KPD teritoriniai skyriai, muziejai, kitos kultūros įstaigos. EPD atidarymo renginys numatomas rugsėjo 17 d. Kaune, šv  Jurgio  bažnyčioje. Preliminarus laikas – 15 val. (vėliau dar patikslinsime).

Pirmieji kultūros paveldo pažinimo renginiai, 1985 m. prasidėję Prancūzijoje, siekė pristatyti ir atskleisti kultūros paveldą šalyje gyvenantiems užsieniečiams bei turistams. Laikui bėgant pamėgtas renginys išplito visoje šalyje, geru pavyzdžiu netruko pasekti ir kitos, pirmiausia – kaimyninės šalys. Galiausiai šie renginiai taip išpopuliarėjo, kad Europos Taryba perėmė šią inciatyvą ir pakvietė jungtis visas Europos Tarybos valstybes nares. Taip 1994 metais šis kultūros paveldo pažinimo „virusas“ persimetė ir į Lietuvą, kur tais metais jau vyko diskusijos ne tik tarp istorikų, paveldosaugininkų ir politikų, bet ir plačioji visuomenė įsitraukė į aistringus svarstymus dėl Valdovų rūmų Vilniuje atstatymo. Ši diskusija, kaip ir daugelis kitų, vykusių vėliau, yra puikus pavyzdys, kaip visuomenė buvo įtraukta į paveldo verčių aptarinėjimą, girdėjo profesionalius mokslininkų, istorikų, tyrėjų argumentus už ir prieš, susipažino su vizijomis, planais, galimais sprendimais.

Lietuvoje pradėję rengti Europos paveldo dienas geru dešimtmečiu vėliau negu Prancūzijoje (Europos Tarybos nare Lietuva tapo 1993), kasmet buriamės į šį kolektyviniu tampantį ir nuolat besiplečiantį reiškinį visame kontinente, per tiek metų neprarandantį aktualumo.

Kultūros paveldas visų pirma yra diskusija, pokalbis, bendravimas, supratimas ir būtinai įsitraukimas. Šį paveldo aspektą taikliai įvardino kolegos iš Estijos vieno iš tarptautinių renginių metu, tardami, kad „Cultural heritage is not just conservation, it is a conversation“,  kitaip tariant,  kultūros paveldas nėra tik tai, kas sustingdoma laike ir saugoma, tai yra vyksmas, pokalbis. Pokalbių, diskusijų apie kultūros paveldą, jo pažinimą, jo vertes reikia kuo daugiau. Išskirtinė šio turto svarba mūsų valstybei, taigi, ir mums visiems, įvardinta Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme.

Kiekvienais metais Europos paveldo dienoms gyvenimas pasiūlo vis naujų aktualijų. Pastaraisiais metais daug diskutuojama dėl sovietmečio paveldo objektų, dėl šio laikotarpio garsiausių Lietuvos menininkų monumentalaus meno kūrinių viešose erdvėse, architektūros išsaugojimo dilemų. Šiandien disonuojančio, nepatogiu tapusio kultūros paveldo vertės supratimas, lemiantis visuomenės požiūrį dėl jo išsaugojimo, lieka iššūkiu. Istorinio konteksto sudėtingumas tiesmukų receptų nesiūlo. Europos paveldo dienos – gera proga ir į šiuos objektus pažvelgti platesniu žvilgsniu.

Jau trečius metus matome Kauno savivaldybės pastangas parengti Kauno modernizmo įtraukimo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą nominacinę bylą. Ši užduotis reikalauja ne tik didelio savivaldybės administracijos susitelkimo, bet ir mokslinio potencialo, bendruomenės indėlio, visų grandžių – tiek politikų, tiek administratorių, tiek technikų, tiek mokslininkų, tiek diplomatų – įsitraukimo. Lietuva turtinga išlikusia modernizmo architektūra ir kituose miestuose bei miesteliuose. Europos paveldo dienos – gera proga tuos objektus aktualizuoti, išryškinti juos kūrusius architektus, parodyti visą jų įvairovę ir turtingą istoriją, kad pažinę labiau suvoktume, ką šis laikotarpis davė mūsų šaliai, kuo jis buvo svarbus.

Šiais metais, kuriuos Europos Sąjungos Taryba paskelbė Europos geležinkelių metais, yra gera proga atkreipti dėmesį ir į Lietuvoje išlikusį unikalų su geležinkeliu susijusį paveldą. Geležinkeliai – tai ne tik keleiviai, kroviniai, tai ir kelionės, kuriose daug atradimo džiaugsmo teikia aplankyti kultūros paveldo objektai. Atkreiptinas dėmesys ir į šalia bėgių išlikusius paveldinius objektus – senas medines stotis, vandens bokštus, specialiai traukiniams statyti tiltus. Neskubėkime jų nurašyti.

Europos paveldo dienos – puikus metas iš arčiau susipažinti ir su restauratorių darbais, prikeliančiais paveldo objektus naujam gyvenimui. Šiemet restauruota ir dar teberestauruojama nemažai pastatų, ypač iškalbingai apie šį procesą byloja sienų tapybos restauravimo darbai.

Beveik trejetas dešimtmečių vykdoma kultūros paveldo pažinimo veikla, ypač Europos paveldo dienos, jau keletą metu yra skatinama bei remiama ir Europos Komisijos, davė pokyčių ir savivaldybių administracijose. Nuo formalios Europos paveldo dienų vėliavos pakėlimo ceremonijos miestų aikštėse, įkvepiančių kalbų, metams bėgant vis labiau artėjo prie esančio kultūros paveldo atradimo džiaugsmo, vis labiau imta suvokti savojo paveldo mieste ar miestelyje svarba. Aktyvus vietos gyventojų dalyvavimas šiuose paveldo pažinimo renginiuose skatino savivaldą pagal išgales investuoti į kultūros paveldo restauravimą, atgaivinimą, pritaikymą bei savotiškai rungtyniauti tarpusavyje. Kultūros paveldo būklę ypač keitė EEE ir Norvegijos fondų lėšos, ES finansiniai instrumentai ir mūsų valstybės tam skiriami ištekliai.

Kitas svarbus pokytis yra gilėjantis ir plintantis visuomenės supratimas apie paveldo vertę ir jo reikšmę, piliečių dalyvavimas kultūros paveldo išsaugojimo darbe. Kiekvieno iš mūsų įsitraukimas yra svarbiausias dalykas šiam užmojui. Matome ir girdime ypač uždegančių pavyzdžių, norėtųsi pasidžiaugti ir pabrėžti krašto muziejų atliekamus darbus kultūros paveldo apsaugos srityje visoje Lietuvoje. Svarus čia dirbančių specialistų įnašas aktualizuojant kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes, organizuojant renginius, atliekant tyrimus.

Mūsų šalies miestai, kuriuose aktyvūs krašto muziejai, regimai keičiasi. Kaip pavyzdys – atgijusi Merkinė, kasmet pritraukianti vis daugiau turistų, keliautojų, besidominčių šalies istorija, kultūros paveldu ar garsiais LDK valstybės veikėjais. Šio istorinio Dzūkijos miesto paveldo tyrinėjimu, sklaida ir pristatymu visuomenei aktyviai užsiima Merkinės krašto muziejaus darbuotojų komanda. Kitas sektinas pavyzdys yra Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, kurio komandos iniciatyvomis ne tik atgaivinamas daugiau kaip 60 ha istorinis parkas, bet ir visa šalis neseniai minėjo Mykolo Kleopo Oginskio metus. Tokių kūrybingai dirbančių muziejų daug, kaip antai Martyno Jankaus Bitėnuose, Šilutės Hugo Šojaus, Pasvalio krašto muziejaus ir kt. Jų darbuotojai keičia supratimą apie kultūros paveldą, o įtraukdami visuomenę į paveldo išsaugojimo procesus, skatina imtis naujų projektų, būti ir dirbti čia, kur istorinė aplinka saugoma bei puoselėjama. Aplink daugelį muziejų buriasi paveldo bendruomenė, kuriai svarbus gyvenamosios vietos kultūros paveldas, jo išsaugojimas, miesto ar miestelio gerovė.

Europos paveldo dienų renginiuose, kurie gali tapti istorijos, meno pamokų tąsa, ypač laukiami moksleiviai, mokytojai. Šių metų tema „Įtraukiantis paveldas“ itin dėkinga pagrindiniam Europos paveldo dienų tikslui. Pažintis su kultūros paveldu visiems mums gali atverti kitokį požiūrį į gyvenimą, priversti susimąstyti ir įsilieti į šį svarbų jo išsaugojimo procesą. Visi kultūros paveldo objektai – tai vertybės, kurias pažinus darosi įdomiau gyventi! Kviečiame visus pasiduoti paveldo kerams, ir įsitraukti į jo pažinimo renginius!

Su EPD programa galite susipažinti čia.

ALYTAUS REGIONAS

ALYTAUS MIESTAS

Data: 17 d. (penktadienis)

Laikas: 15 val.

Vieta: Alytaus kraštotyros muziejus

Paskaita „Laikmetis, žmonės, palikimas“.Tarpukario Alytaus, kaip  apskrities centro urbanistinė vizija. Pastatai, susiję su žymiais Alytaus žmonėmis. 1941 birželis – prarastasis paveldas. Palikimas, kurį turime saugoti.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Alytaus senamiesčio neišlikę ir išlikę (jų tarpe įrašyti į KVR) pastatai, šiuose pastatuose gyvenę ir dirbę žymūs žmonės.

Svarbu! Karantino sugriežtinimo atveju – straipsnis, virtuali paskaita.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus miesto savivaldybės administracija. Nerijus  Abromaitis, tel. nr. : 8 686 75297, el. p.: nerijus.abromaitis@alytus.lt

Bendraorganizatoriai: Alytaus kraštotyros muziejus.

ALYTAUS RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 13 val.

Vieta: Alytaus rajono sav., Miroslavo sen., Balkūnų k., Antano Žmuidzinavičiaus g.

Mėgėjų teatrų šventė – konkursas ,,Kaimo liktarna“,Vytauto Maknio premijai laimėti. Renginyje dalyvaus mėgėjų teatrų kolektyvai iš Dzūkijos, Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos regionų ir Punsko. Be spektaklių žiūrėjimo dalyviai ir žiūrovai taip pat bus įtraukti į tokias veiklas, kaip maisto ruošimo edukacija, sveikatinančio kvėpavimo užsiėmimas, viktorina ir kt.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: dailininko Antano Žmuidzinavičiaus tėviškės sodyba (kodas 10474).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras, el.p.: alytausrkc@gmail.com; tel nr. (8 315) 69 005; el.p.: dalia.kitaviciene@arsa.lt; tel. nr.: 8 611 30 259.

Bendraorganizatoriai: Alytaus rajono savivaldybės administracija; Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras; Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis). 

Laikas: 12 val.

Vieta: Visose 6 Alytaus rajono savivaldybės gimnazijose Simne, Miroslave, Dauguose, Krokialaukyje, Butrimonyse ir Pivašiūnuose.

Atvira pamoka „Kultūros paveldo objektai šalia mūsų“,kurios metu patraukliai pagal amžiaus grupes mokiniams bus pristatoma kultūros paveldo saugomų objektų savivaldybėje vinjetė, aktualizuojant kultūros paveldo objektų saugą, išliekamumą ir pan. Pabaigoje pamokos – viktorina „Ar žinai, kad…“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: įvairūs Alytaus rajono saugomi objektai, aktualizuojami archeologiniai objektai ir mitologinės vietos.

Svarbu! Karantino atveju renginys vyks nuotoliniu būdu.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės administracija, el. p:  dalia.kitaviciene@arsa.lt; tel. nr.: 8 611 30 259

Bendraorganizatoriai: Alytaus rajono savivaldybės gimnazijos.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 13 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose.

Viktorina apie Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančius kultūros paveldo objektus, ypač akcentuojant archeologinius objektus ir mitologines vietas. Viktorina bus parengta video atsakymų pagalba, t.y. bus nufilmuotas paveldo objektas ir atsakymo metus bus pateikiama gana išsamus atsakymas, tikėtina labiau liekantis atmintyje nei paprastas tekstinis atsakymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: įvairūs Alytaus rajono saugomi objektai, aktualizuojami archeologiniai objektai ir mitologinės vietos.

Svarbu! Karantino atveju renginiys vyks nuotoliniu būdu.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  el. p.: biblioteka@alytus.rvb.lt; tel. nr.: (8 315) 51 451. Alytaus rajono savivaldybės administracija, el. p:  dalia.kitaviciene@arsa.lt; tel. nr.: 8 611 30 259.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 15 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybė, po Miroslavo seniūniją.

Žygis „Odisėja po piliakalnius“.Miroslavo seniūnijos kultūros paveldo objektų lankymas (Kaukų, Obelytės, Papėčių, Žilvios piliakalniai, Dzirmiškių pilkapiai). Žygio metu taip pat vyks maisto edukacija, orientacinė viktorina poilsio pertraukėlės metu ir kt.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Keletas Alytaus rajono savivaldybės Miroslavo seniūnijos teritorijoje esančių objektų. Tikslus sąrašas – artėjant renginiui, bet preliminariai lankyti ir aktualizuoti planuojama: kaukų piliakalnis su gyvenviete (kodas 22611); Obelytės piliakalnis su papiliu (kodas 22613); Papėčių piliakalnis (kodas 2808).

Svarbu! Karantino atveju renginiys vyks nuotoliniu būdu.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  el. p.: biblioteka@alytus.rvb.lt; tel. nr.: (8 315) 51 451. Alytaus rajono savivaldybės administracija, el. p:  dalia.kitaviciene@arsa.lt; tel. nr.: 8 611 30 259.

Bendraorganizatoriai: Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybė, Miroslavo seniūnija.

Pamokų – edukacijų diena Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje „Dėmesio. Pradedame pamoką…“. Visą dieną pagal atskirą grafiką pačiame objekte ir jo prieigose vyks įvairios edukacijos ir pamokos. Preliminarūs užsiėmimai: smilkalų gamyba, mekrame užsiėmimai, kvėpavimo praktikos ant žolės, joga ant žolės, juoko jogos pamoka, dailės terapijos pamoka ir kt. Vakare – inscenizuota senovinė pamoka, koncertas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kurnėnų mokyklos statinių kompleksas (kodas 12215).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  el. p.: biblioteka@alytus.rvb.lt; tel. nr.: (8 315) 51 451. Alytaus rajono savivaldybės administracija, el. p:  dalia.kitaviciene@arsa.lt; tel. nr.: 8 611 30 259.

Bendraorganizatoriai: Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras; Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka; Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

DRUSKININKAI

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12 val.

Vieta: Leipalingio mstl., Leipalingio sen., Druskininkų sav.

Pažintinė edukacinė pamoka – ekskursija ,, Praeities pėdsakais’’ mokiniams su tėvais po Leipalingio miestelio kultūros paveldo objektus aplankant  Leipalingio progimnazijos A.Volugevičiaus vardo kraštotyros muziejų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Leipalingio dvaro sodyba (kodas 265), 

Leipalingio dvaro parkas (kodas 32954).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Leipalingio progimnazijos mokytoja-konsultantė Laima Žukauskaitė 8 612 23212.

Bendraorganizatoriai: Leipalingio progimnazijos A.Volugevičiaus vardo kraštotyros muziejus.

LAZDIJŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 13 d. (penktadienis).
Laikas: 10 val.
Vieta: Veisiejų biblioteka.
Paskaita „LDK pavietų ir pilių Teismo aktų knygos XVI-XVIII a.“. Paskaitą skaitys kraštietis, Vilniaus universiteto knygrišys-restauratorius, įmonės „Vilniaus Knygrišių Gildija“ vadovas Rimas Supranavičius.
Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: LDK Teismo aktų knygų įrišai.
Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  vyresn. bibliografė kraštotyros darbui Gita Lukoševičienė, tel. 8 612 08779 el. paštas: gita.lukoseviciene@rsvb.lt.
Bendraorganizatoriai: Vilniaus Knygrišių Gildija.

Data: rugsėjo 17 d.  – 25 d. (penktadienis-šeštadienis). 

Laikas:

Vieta: VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ interneto svetainė ir „Fecebook“ paskyra.

Virtualus žemėlapis-gidas „Prelomčiškės, Buteliūnų ir Rudaminos piliakalniai bei jų apylinkių kultūros paveldas“, skirtas norintiems savarankiškai keliauti ir pažinti Lazdijų krašto paveldo objektus, nusifotografuoti prie jų ir dalyvauti konkurse.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: bus pristatomi Prelomčiškės, Buteliūnų ir Rudaminos piliakalniai bei jų apylinkėse esantys reikšmingiausi kultūros paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“, direktorius Mantas Sabaliauskas, tel. 861388151 el.p. mantas.sabaliauskas@lazdijai.lt

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Lazdijų krašto muziejus.

Edukacinis užsiėmimas „Muziejus iš arčiau“. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus iš arčiau supažindinami su muziejaus teritorijoje esančiais ir paveldui priskirtais pastatais: pagrindiniu muziejaus pastatu bei M. Gustaičio memorialiniu namu.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lazdijų krašto muziejaus pastatas, M. Gustaičio memorialinis namas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų krašto muziejus, muziejininkė Katryna Kasparavičienė., tel.864520440, el. p. katryna.kasparaviciene@lazdijai.lt

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis) 

Laikas: 16 val.

Vieta: Lazdijų r. sav. viešosios bibliotekos Jaunimo centras ir Teizų biblioteka.

Foto darbų „Dvarai – istorijos amžininkai“ paroda. Darbuotojai su grupe jaunuolių vyks į Lazdijų rajone esančius dvarus ir rengs foto sesijas. Šių edukacinių ekskursijų tikslas – iš arčiau supažindinti jaunuolius su Lazdijų krašto paveldu bei jo istorija. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Edukacinės ekskursijos metu bus aplankyti Rudaminos, Aštriosios Kirsnos,  Bulakavo dvarai bei Veisiejų dvaro fligelis  su parku ir juose vyks foto sesijos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Jaunimo centro vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Alma Stučkienė, tel. nr.: 8 619 87393, 8 678 74004, el. p. : alma.stuckiene@rsvb.lt

Bendraorganizatoriai: Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Teizų padalinys.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Etnografinė Prano Dzūko sodyba.

Edukacinė popietė „Kryždirbystė Lazdijų krašte“. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: pristatomi dievdirbio Antano Sorokas kryžiai, jo darbų išskirtinumas. Pasakojama apie kryždirbystės amato tradiciją Lazdijų krašte, rodomas šia tema sukurtas filmas. Dalyvauja kryždirbys Audrius Goberis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Etnografinė Prano Dzūko sodyba,  muziejininkė Daiva Kunigonienė, tel.8612 42474,el. p. daiva.kunigoniene@lazdijai.lt

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Lazdijų krašto muziejaus „Facebook“ paskyra.

Virtuali dievdirbio Antano Sorakos darbų fotografijų paroda. Paroda parengta iš Lazdijų krašto muziejaus fondų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: parodoje bus eksponuojama garsiausio Lazdijų krašto kryždirbio išlikusių darbų vaizdai: kryžiai, koplytstulpiai, skulptūros, altorėliai, procesijų altorėliai. Dalis Antano Sorakos darbų buvo įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų krašto muziejus, muziejininkė Katryna Kasparavičienė, tel.: 864520440, el.p. : katryna.kasparaviciene@lazdijai.lt.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Etnografinė Prano Dzūko sodyba.

Įtraukioji ekskursija-pristatymas „Tep dzūkai gyveno“. Bus pasakojama apie Etnografinę Prano Dzūko sodybą, jos pastatus ir eksponatus bei kviečiama išbandyti senųjų namų apyvokos daiktų panaudojimą buityje. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: etnografinės sodybos, jos pastatų ir įvairių muziejaus eksponatų pristatymas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Etnografinė Prano Dzūko sodyba,  muziejininkė Daiva Kunigonienė, tel.8612 42474,el. p. daiva.kunigoniene@lazdijai.lt

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Prie Būdviečio dvaro svirno (Būdviečio k., Lazdijų r.)

Europos paveldo dienoms ir Pasaulinei turizmo dienai paminėti skirtas renginys. Jo metu Būdviečio svirne bus surengta įtraukioji edukacija-ekspozicija „Grūdo kelias“, kurios metu bus pristatomas pats svirnas kaip paveldo objektas ir jame vykdyta veikla,  gyvai bus galima apžiūrėti senovinius javų kūlimo ir malimo įrankius ir išbandyti senovinius javų kūlimo ir malimo būdus bei paragauti iš įvairių grūdinių augalų pagaminto kulinarinio paveldo.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: renginys vyks Būdviečio dvaro sodybos teritorijoje (unikalus kodas 263), šalia Būdviečio svirno (unikalus kodas 1499).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų r. sav. administracija,  Švietimo, kultūros ir sporto sk. vyr, specialistė Neringa Rasiulienė, tel. 869876910, el. p. neringa.rasiuliene@lazdijai.lt

Bendraorganizatoriai: VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“, VšĮ Lazdijų kultūros centras, Būdviečio kaimo bendruomenė.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 18 val.

Vieta: Rudaminos miestelis, A. Kirsnos k. ir Būdviečio k. (Lazdijų r.).

Ekskursija su gidu „Įtraukiantis Rudaminos ir Būdviečio apylinkių kultūros paveldas“. Lankytojai bus kviečiami užkopti ant Rudaminos piliakalnio bei kartu su gidu aplankyti kitus netoliese esančius kultūros paveldo objektus. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rudaminos piliakalnis, Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčia, Rudaminos dvaro sodybos fragmentai, Rudaminos piliakalnis Elveriškės piliakalnis, Rudaminos žydų senosios kapinės, Aštriosios Kirsnos dvaro sodyba, Būdviečio dvaro sodybos fragmentų koplyčią ir svirnas. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų r. sav. administracija,  Švietimo, kultūros ir sporto sk. vyr, specialistė Neringa Rasiulienė, tel. 869876910, el. p. neringa.rasiuliene@lazdijai.lt

Bendraorganizatoriai: VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“.

VARĖNOS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Marcinkonių k., Marcinkonių sen., Varėnos raj.

Paskaita apie Marcinkonių geležinkelio stotį ir žygis. Tema: Iš provincijos į Europą – Marcinkonių geležinkelio stotis.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Marcinkonių geležinkelio stoties kompleksas (kodas 42639).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Varėnos raj. savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto sk. vyr. specialistas Saulius Korocejus, tel. nr.: 861518517, el.p saulius.korocejus@varena.lt, 

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus istorikė Virginija Pugačiauskienė, tel. 8 675 20166, el. p. v.pugaciauskiene@dzukijosparkas.lt.

Bendraorganizatoriai: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, Marcinkonių daugiafunkcinis centras.

KAUNO REGIONAS

KAUNO MIESTAS 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Vienybės aikštė, Kaunas.

Kultūrinio orientavimosi konkursas su Actionbound programa ,,Įtraukiantis Kauno naujamiestis“. Pagal užkoduotas nuorodas bus ieškomi objektai, prie kurių bus atliekamos užduotys. Konkursas skirtas 6-12 klasių mokiniams ir miesto bendruomenei. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vienybės aikštė, seniausias miesto fontanas, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nepriklausomos Lietuvos  užsienio ambasadų pastatai Vl. Putvinskio gatvėje, tarpukario modernizmo objektai Laisvės alėjoje.

 

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: nuo rugsėjo 17 d.  12.00 val. iki rugsėjo 26 d. 24.00 val.

Vieta: Kauno istorinės prezidentūros statinių komplekso sodelis, Vilniaus g. 33, Kaunas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: numatyta pristatyti 21 objektą, tačiau informacija apie juos neatskleidžiama, kadangi tai yra orientacinio žaidimo esmė (pagal nuorodas identifikuoti ir surasti žaidime užkoduotus objektus). 

 

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Karo technikos ekspozicija, K. Baršausko g. 101, Kaunas.

Ekskursija apie Kauno tvirtovės VI forto istoriją. Būtina išankstinė registracija, pranešti apie dalyvavimą mob. 8 660 07135. Grupėje gali būti iki 30 asmenų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kauno tvirtovės VI fortas (u. k. 103987).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vytauto Didžiojo karo muziejaus Renginių ir lankytojų aptarnavimo skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė, atliekanti Renginių ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos funkcijas, Regina Rajeckienė, mob. 8 698 83077, el. p. regina.rajeckiene@kam.lt.

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis). 

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Ekskursijos pradžia – Vl. Putvinskio ir Gedimino g. sankirta. 

Ekskursija „Vlado Putvinskio gatvė: istoriniai faktai ir prisiminimai“. Ekskursijos metu bus pristatoma Vl. Putvinskio gatvės istorija, pasakojama apie šioje gatvėje stovinčių pastatų istorijas, pristatomi čia gyvenę ir dirbę įžymūs Lietuvos politikos, meno ir kultūros žmonės, visuomenės veikėjai, kauniečiai dalinsis atsiminimais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Numatyta pristatyti visa Vl. Putvinskio gatvės trasa ir joje esantys bei į Kultūros vertybių registrą įrašyti pastatai Vl. Putvinskio g. 3, 5, 12, 14, 22, 30, 32, 38, 52, 54, 56, 60, 62, 64, 68, 70, 72 ir Žaliakalnio funikulieriaus statinių kompleksas (u. k. 16773). 

 

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas.

 

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Vienybės aikštė, Kaunas.

Kultūrinio orientavimosi konkursas su Actionbound programa ,,Kauno naujamiesčio  istorijos“. Konkurso metu pagal užkoduotas nuorodas bus ieškomi objektai Vienybės aikštėje ir Laisvės alėjoje, prie jų atliekamos užduotys. Konkursas skirtas 1- 5 klasių mokiniams.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vienybės aikštė,  seniausias miesto fontanas, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nepriklausomos Lietuvos  užsienio ambasadų pastatai Vl. Putvinskio gatvėje, tarpukario modernizmo objektai Laisvės alėjoje. 

 

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 13.30 val. ir 14.00 val. 

Vieta: Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, Kaunas.

Ekskursija į Kauno Vytauto Didžiojo muziejaus statinių komplekso kariliono ir laikrodžio bokštą. 

Svarbu! Būtina išankstinė registracija. Pranešti apie dalyvavimą el. p. registracijavdkm@gmail.com. Vieną grupę lankytojų sudarys ne daugiau nei 7 asmenys.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kauno Vytauto Didžiojo muziejaus statinių komplekso kariliono ir laikrodžio bokštas (u. k. 25903). 

 

Data: rugsėjo 

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Kauno kolegija, Pramonės pr. 20, Kaunas

Paskaita ,,Kauno moderno architektūra“ (virtuali).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Evangelikų reformatų bažnyčios pastatas (u. k. 35787), Ožeškienės gatvė, Kauno centrinio pašto rūmai (u. k. 113), Laisvės alėja, Lietuvos banko pastatas  (u. k. 1127), Maironio gatvė, Vytauto Didžiojo Karo muziejaus statinių komplekso Vytauto Didžiojo karo ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejų rūmai (u. k. 1125), Donelaičio gatvė, Lietuvos karininkų ramovės pastatų komplekso Lietuvos karininkų ramovės reprezentaciniai rūmai (u. k. 1137), Mickevičiaus gatvė, J. ir A. Iljinų namas (u. k. 27993), Kristaus Prisikėlimo bažnyčia (u. k. 16005).

 

KAUNO RAJONAS

Data: rugsėjo 7 – 30 d. (pirmadienis – šeštadienis). 

Laikas: 10.00 – 18.45 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r. 

Jono Lukšės piešinių paroda ,,Žaliakalnio istorijos architektūros meno ir gamtos vertybės”. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kauno miesto istorinė dalis, vad. Žaliakalniu (u. k. 22148), Miesto istorinė dalis, vad. Kauno Žaliakalnio 1-oji (u. k. 31280).

 

Data: rugsėjo 17-30 d. (pirmadienis – šeštadienis). 

Laikas 10.00 -18.45 val.  

Virtuali paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kovų atspindžiai Pakaunėje“. Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos Nepriklausomybės kovų vietos, paminklai, memorialai Kauno rajone.

 

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis) 

Laikas: 10.00-11.00 val. 

Vieta: Domeikavos seniūnija, Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno r.

Vaidybinis vaidmenų žaidimas ,,Žaidžiam Domeikavą“, kuris apima tam tikrą teritoriją ir joje esančius kultūros paveldo ir įvairius kt. traukos objektus Domeikavos seniūnijoje. Žaidimo metu žaidėjų objektuose lauks personažai su užduotimis, vietos istorija bus pristatoma pasitelkus mistinius elementus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lentainių piliakalnio su gyvenviete piliakalnis (u. k. 5066), Kauno tvirtovės Domeikavos forto liekanos (u. k. 26355), pirmojo Pasaulinio karo gynybinių įtvirtinimų linijos prie Kauno tvirtovės Domeikavoje slėptuvės (u. k. 35333, 35332, 35335, 35419, 35418), Spaustuvė (u. k. 24807).

 Bendraorganizatoriai: Kaunas2022, Domeikavos kaimo bendruomenės centras, Domeikavos gimnazija, Domeikavos biblioteka, Domeikavos seniūnija Domeikavos parapija.

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 12.00 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r. (esant karantinui – internetu ,,Microsoft Teams“ platformoje).

Edukacinis užsiėmimas „Kauno rajono kultūros paveldo labirintais“ (atsakinga K. Meilutė). 

 

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis) 

Laikas: 12.00 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r. (esant karantinui – internetu ,,Microsoft Teams“ platformoje).

Edukacinis užsiėmimas – maršrutas ,,Viešosios pagarbos paveldas Kauno rajone“ pasinaudojant virtualiu turu  „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ (atsakingos V. Tamašauskienė, V. Steponaitienė). 

 

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 17.30 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno r.

 Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Virginija Tamašauskienė, mob.: 8 676 41057, 

el. p.: info@krsvbiblioteka.lt.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 9.00 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės socialinis tinklas ,,Youtube ‘’.

Video apybraižos „Genius loci – Sitkūnai“. Antra Laida, kurios metu bus pristatomas modernizmo architektūros pastatas – Sitkūnų radijo stotis, kuriai šiuo metu inicijuojamas kultūros paveldo objekto  apsaugos statuso suteikimas. Video apybraižoje bus pasakojama Sitkūnų radijo stoties istoriją, nuo pastatymo iki 1991 m. sausio 13 d. įvykių. Pasakojimą vaidybiškai apipavidalins Kauno valstybinio muzikinio teatro atlikėja, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Akvilė Garbenčiūtė-Bučienė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Knygauskaitė – Liakienė, mob. 8 645 74163, el.p.: egle.liakiene@krs.lt.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 9.00 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės socialinis tinklas ,,Youtube ‘’.

Video apybraižos „Ateitis žvelgia į praeitį“ .Trečia laida, kurios metu bus pristatomas Kačerginės miestelis, pasakojama Kačerginės kurorto istorija. Video apybraižą vaidybiškai apipavidalins baleto mokyklos  „SS baletas“  mokinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Knygauskaitė – Liakienė, mob. 8 645 74163, el. p.: egle.liakiene@krs.lt.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 9.00 val. 

Vieta: Kauno rajono savivaldybės socialinis tinklas ,,Youtube ‘’.

Video apybraižos „Forto aidas“. Ketvirta laida, kurios metu bus pristatoma Kauno tvirtovės I – ojo forto istorija. Pristatys VšĮ Kauno tvirtovės parkas direktorius E. Bagdonas. Muzikinį vaidybinį išpildymą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Rokas Laureckis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Knygauskaitė – Liakienė, mob. 8 645 74163, el.p.: egle.liakiene@krs.lt.

JONAVOS RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis).

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Upninkai, Jonavos rajonas.

Pėsčiųjų žygis ir susitikimas prie partizanų bunkerio „Įtraukiantis paveldas: išgirsti ir pajausti partizanų istoriją“. Renginys prasidės dalyvių žygiu Upninkų miestelyje nuo Lietuvos partizanų mūšio vietos (u. k. 24619), kurioje mūšio metu žuvusių partizanų atminimui pastatytas kryžius. Toliau bus aplankomas Lietuvos partizanų kapas (u. k. 22691)  Upninkų kapinėse, bei Lietuvos partizanų kovos ir žūties vieta (u. k. 22692) su bunkerio-slėptuvės vieta Vareikių miške, Upninkų seniūnijoje. Žygio metu dalyvius lydės ir apie partizanų kasdienybę pasakos knygų apie partizanus autorius, karys Ernestas Kuckailis. Prie bunkerio dalyviai susitiks su knygos „Partizanų valstybė“ autore Aiste Petrauskiene ir knygų „Partizano žiedas“, „Dešimt kautynių“, „Laiškai iš Varviškės“, „Tylūs žingsniai per samanas“ autoriumi Ernestu Kuckailiu. Parengta koncertinė programa. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos partizanų mūšio vieta (u. k. 24619), Lietuvos partizanų kapas (u. k. 22691), Lietuvos partizanų kovos ir žūties vieta (u. k. 22692). 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Jonavos kultūros centro krašto muziejus

Giedrė Narbutaitė – Kontrimė, mob. 861421906, el. p.: jonavosmuziejus@gmail.com

KAIŠIADORIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Rumšiškių mstl. ir Dovainonių k., Rumšiškių sen., Kaišiadorių r.

Ekskursija autobusu „Senuoju Kaunas – Vilnius keliu…“ (pradinių klasių moksleiviams).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rumšiškių bažnyčia ir varpinė (u. k. 970), Poeto Jono Aisčio paminklinis biustas (u. k. 40058), Senojo Alytaus-Kauno kelio atkarpa (u. k. 16980).

 Bendraorganizatoriai: Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10.00 val. 

Vieta: Žaslių kultūros centras, Žąslių mstl., Žaslių sen., Kaišiadorių r.

Ekskursija autobusu ,,Po Širvintų kraštą“ aplankant Musninkus (Musninkų Švč. Trejybės bažnyčia, Musninkų bažnyčios varpinė, Barboros Radvilaitės koplytėlė, Musninkų dvaro sodyba) – Čiobiškį (Dariaus ir Girėno tiltas, Čiobiškio vandens malūnas, Šv. Jono krikštytojo bažnyčia, Čiobiškio dvaras, Čiobiškio keltas).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Musninkų Švč. Trejybės bažnyčia, Musninkų bažnyčios varpinė, Barboros Radvilaitės koplytėlė, Musninkų dvaro sodyba, Dariaus ir Girėno tiltas, Čiobiškio vandens malūnas, Šv. Jono krikštytojo bažnyčia, Čiobiškio dvaras, Čiobiškio keltas.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 18.00 val. 

Vieta: Žiežmarių sinagoga, Vilniaus g. 6, Žiežmariai.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žiežmarių sinagoga (u. k. 35284), Žiežmarių miesto istorinė dalis (u. k. 17131).

 Mob. 8 682 19944, el. p.:  aivarasjonyka@gmail.com

Bendraorganizatoriai: Kaišiadorių muziejus.

Data: rugsėjo 17 – 19 d. (penktadienis – sekmadienis). 

Laikas: 12.00 – 17.00 val. 

Vieta: Vladikiškių dvaro sodyba, Stasiūnų k., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r.

Savaitgalio trukmės Kaišiadorių rajono dailininkų ir meno mokyklos ugdytinių tapybos pleneras.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vladikiškių dvaro sodybos fragmentai (u. k. 159).

 

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Gegužinės k. Palomenės sen., Kaišiadorių r.

Pažintinis ekskursas po Gegužinės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią ir varpinę.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Viešpaties Apsireiškimo Švč. M. Marijai bažnyčia it klebonija (u. k. 2167).

 

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 13.00 val.

Vieta: Palomenės k., Palomenės sen., Kaišiadorių r.

Pažintinis ekskursas po Palomenės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią ir varpinę. Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Palomenės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir varpinė (u. k. 949).

 

Data: rugsėjo 17 – 24 d. (penktadienis-penktadienis). 

Laikas: laikas neribojamas

Vieta: Palomenės k., Palomenės sen., Kaišiadorių r.

Kultūros paveldo objektų, esančių Palomenės seniūnijoje, maršruto sudarymas ir viešinimas. Sudarytas maršrutas bus paskelbtas Palomenės kultūros centro internetinėje svetainėje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Palomenės seniūnija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Palomenės kultūros centras, Loreta Medzevičienė, mob.:  8 656 19 517, el.p.: palomenes.kulturoscentras@gmail.com.

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: laikas neribojamas.

Vieta: Kaišiadorių viešosios bibliotekos Facebook paskyra, internetinis puslapis. Virtuali viktorina „Įtraukiantis Paveldas tarp Neries ir Nemuno“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kaišiadorių rajono kultūros paveldo objektai, turtingi savo istorine praeitimi, turintys kultūrinę vertę – archeologijos, architektūros, dailės, istorijos ir gamtos paveldo objektai, memorialiniai paminklai, taip pat vaizdingi etnografiniai kraštovaizdžiai ir patrauklūs gamtos kampeliai prie Neries ir Nemuno.

 

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Rumšiškių mstl., Rumšiškių sen., Kaišiadorių r. 

Ekskursija pėsčiomis „Turas po Rumšiškių apylinkių piliakalnius“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Dovainonių, Kapitoniškių piliakalnis (u. k. 16191), Lašinių piliakalnio su gyvenviete piliakalnis, vad. Napoleono kalnu (u. k. 5014), Bijautonių piliakalnis (u. k. 5012), Maisiejūnų piliakalnio su gyvenviete piliakalnis (u. k. 5003).

 

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Pravieniškių seniūnija, Pravieniškių g. 33, Pravieniškių k., Pravieniškių sen., Kaišiadorių r.

Ekskursija autobusu „Kur šaltiniai ir pilkapiai legendomis prabyla…“ Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Dovainonys – Maisiejūnai – Kruonis–Darsūniškis –Kalviai.

 

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 18.00 val.

Vieta: Kaišiadorių geležinkelio stotis.

Ekskursija pėsčiomis „Kaišiadorių geležinkelio stoties istorija“, kurios metu bus pristatoma Kaišiadorių geležinkelio stoties istorija, prasidėjusi nuo 1871 m. rugsėjo mėnesio, vėliau peraugusi į Kaišiadorių kaip gyvenvietės, vėliau – kaip miesto istoriją.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kaišiadorių geležinkelio stoties vandens bokštas (u. k. 38889), Kaišiadorių geležinkelio stoties pastatas, buvęs garvežių depo pastatas, stoties aikštė.

 

Data: rugsėjo 24 d. (antradienis). 

Laikas: 20.00 val. 

Vieta: Žiežmarių sinagoga, Vilniaus g. 6, Žiežmariai.

Nebylaus kino klasikos su gyva muzika peržiūra.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žiežmarių sinagoga (u. k. 35284), Žiežmarių miesto istorinė dalis (u. k. 17131).

 Mob. 8 682 19944, el. p.:  aivarasjonyka@gmail.com

Bendraorganizatoriai: Kaišiadorių muziejus.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 18.00 val. 

Vieta: Žiežmarių sinagoga, Vilniaus g. 6, Žiežmariai.

Ekskursija po Žiežmarių centrą, Žiežmarių sinagogą ir elektroninio audio gido „Pažink Žiežmarius” pristatymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žiežmarių sinagoga (u. k. 35284), Žiežmarių miesto istorinė dalis (u. k. 17131), Žiežmarių dvaro sodybos rūmai (u. k. 164) Magazinas (u. k. 2154)
Žiežmarių žydų senųjų kapinių bei Lietuvos partizanų užkasimo vietos ir kapo komplekso žydų senosios kapinės (u. k. 22057).

 Mob. 8 682 19944, el. p.:  aivarasjonyka@gmail.com

Bendraorganizatoriai: Kaišiadorių muziejus.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 12.00 val. 

Vieta: Kruonio mstl., Kruonio sen., Kaišiadorių r. 

Trumpametražis filmas „Darsūniškio lobiai“. Filmas bus paviešintas Kruonio kultūros centro socialinio tinklo Facebook paskyroje ir internetinėje svetainėje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Darsūniškio miestelis.

 

KĖDAINIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Didžiosios Rinkos a., Kėdainiai.

Orientacinės varžybos ,,Renkuosi Kėdainius. Dvarai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Dotnuvos dvaro sodybos ir Akademijos statinių kompleksas (u. k. 15939), Šlapaberžės dvaro sodyba (u. k. 217), Zacišės dvaro sodybos fragmentai (u. k. 220), Terespolio dvaro sodybos fragmentai (u. k. 232),  Paberžės dvaro sodybos ir Švč. Mergelės Marios Apsilankymo bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 221), Kalnaberžės dvaro sodyba (u. k. 215), Sirutiškio dvaro sodyba (u. k. 229), Aptalaukio dvaro sodyba (u. k. 210),  Zavišinės dvaro sodyba  (u. k. 234).

 

PRIENŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Vytauto g. 35, Prienai. 

Orientacinis automobilių ralis po Prienų rajono kultūros paveldo objektus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčios statinių komplekso Kristaus Apsireiškimo bažnyčia (u. k. 989), Prienų dvarvietė, vad. Butlerio pilimi (u. k. 5504), Prienų parko ir vandens malūno liekanų kompleksas  (u. k. 465), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio paminklas, (u. k. 15728), Jiezno Šv. Arkangelo Mykolo ir Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (u. k. 990), Jiezno dvaro sodybos pastatų kompleksas (u. k. 1787), Jiezno motorinis malūnas (u. k.  44242), Jiezno senųjų kapinių komplekso Šv. Kryžiaus koplyčia (u. k. 43539), Dukurnonių piliakalnio su gyvenviete piliakalnis, vad. Bobų kalnu (u. k. 5515), Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 1561), Stakliškių alaus darykla (u. k. 28287), Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia, Prienų krašto muziejus.

 

RASEINIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 22 – 24 d. (trečiadienis – penktadienis). 

Laikas: 13.00-17.00 val.

Vieta: Dubysos regioninio parko lankytojų centras, Dubysos g. 2a, Kaulakių k., Pagojukų sen., Raseinių r.

Ekskursija ir edukacinis užsiėmimas po Dubysos regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspoziciją ,,Apdainuotoji Dubysa“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lyduvėnų geležinkelio tiltas  (u. k. 2288), Lyduvėnų piliakalnis, vad. Danutės kalnu (u. k. 5590), Lyduvėnų piliakalnis II, vad. Barsukalniu (u. k. 5591), Padubysio piliakalnis, vad. Kaukuru (u. k. 5587), Betygalos piliakalnis (u. k. 5566), Betygalos piliakalnis II, vad. Alkos, Aukos kalnu (u. k. 5567), Darbutų piliakalnis II (u. k. 31109), Darbutų piliakalnis, vad. Bielskio kalnu, Darbutų kalnu (u. k. 5568), Žalpių akmuo su ,,Velnio pėda“ (u. k. 5593), Kejėnų kapinynas, vad. Švedkapiais (u. k. 5575), Kejėnų pilkapynas, vad. Švedkapiais (u. k. 5574), Kejėnų piliakalnis, vad. Kaukuru, Švedų bokštu (u. k. 5573), Betygalos miestelio istorinė zona (u. k. 20368), šaltinis, vad. Šv. Jono, Gaivučiu  (u. k. 2071), poeto Jono Mačiulio-Maironio gimtinės vieta (u. k. 10543), poeto Maironio tėviškės sodyba (u. k. 11119).

 

KLAIPĖDOS REGIONAS

KLAIPĖDOS MIESTAS

Data: Rugsėjo 19-24 d. (penktadienis, sekmadienis, antradienis, ketvirtadienis, šeštadienis, sekmadienis). 

Laikas: 12.00 

Vieta: Internetinėse platformose:

KU KRC Youtube kanale:

Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube

Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook

„(Ne)matomas paveldas ir matomi žmonės“. Forma – 6 video  siužetai, susitikimai/pokalbiai su žinomais visuomenės ir kultūros veikėjais apie industrinio kultūros paveldo objektų reikšmę ir vertybes šiandien ir jų vizijas bei konversijas ateityje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: rugsėjo 19 d. (penktadienis).

Laikas: 12.00

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube.

Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook

Video 1- pokalbis/susitikimas: „Senieji fabrikai: loftai ir erdvės kūrybiškumui?“. Pokalbis apie buvusį Dujų fabriką, Union chemijos fabriko viziją, ir senojo Klaipėdos energijos pastato perspektyvas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos senamiestis, naujamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: Rugsėjo 20 d. (sekmadienis).

Laikas: 12.00

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube, Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook.

Video 2 – pokalbis/susitikimas: „Vandens nuotekų infrastruktūros objektai: jei lietus nesibaigtų?“ Pokalbis apie senosios nuotekų sistemos elementus,  kanalizacijos dangčius, lietaus nuvedimo vamzdžius, hidrantantus; pasivartymai kaip tai keičia kasdienį gyvenimą?

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis).

Laikas: 12.00

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube, Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook.

Video 3 – pokalbis/susitikimas: „Senieji elektros stulpai: ar turėsim vėl tramvajų?  Pokalbis apie elektrifikaciją, senuosius tramvajaus stulpus ir viešojo transporto vizijas Klaipėdoje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: rugsėjo 22 d. (ketvirtadienis).

Laikas: 12.00

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube, Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook.

Video 4 – pokalbis/susitikimas: „Senasis žvejybinis burlaivis „Olga“ ir istorinis silkių sandėlis: kokios būtų Kūčios be šios žuvies? Pokalbis apie XX a.pr. silkių žvejybai skirtą, restauruojamą burlaivį ir istorinį silkių rūšiavimo sandėlį: žuvies vartojimo tradicijos.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: rugsėjo 23 d. (šeštadienis).

Laikas: 12.00

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube, Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook.

Video 5- pokalbis/susitikimas: „Uosto kranai ir „žirafų“ ateitis: panoraminiai bokštai?“ Pokalbis apie uosto kranus, jūrinio miesto identiteto vertikaliuosius akcentus ir jų ateities vizijas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos uosto teritorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

Data: rugsėjo 24 d. 

Laikas: 12.00 

Vieta: Internetinėse platformose: KU KRC Youtube kanale, Konservavimo ir restauravimo centras. KU – YouTube, Facebook socialinėje platformoje: Konservavimo ir restauravimo centras | Facebook.

Video 6- pokalbis/susitikimas: „Istoriniai uosto teritorijos administraciniai pastatai: perliukai ar bjaurieji ančiukai?” Pokalbis apie uosto teritorijoje esančius senuosius administracijos pastatus, jų istorinę vertę, ateities vizijas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Klaipėdos uosto teritorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Restauratorė Akvilė Poškienė, tel. nr.: 862097451, el.p.: akvilesmaizyte@yahoo.com.

Bendraorganizatoriai: Dr. Raimonda Nabažaitė, tel. nr.: 860966804, el.p.:r.nabazaite@gmail.com.

KLAIPĖDOS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: Laikas derinamas registracijos metu.

Vieta: Priekulės geležinkelio stotis, Geležinkelio Stoties g. 1, Priekulės m.

Istorinė paskaita apie Priekulės geležinkelio stoties pastatų kompleksą ir 1951 m. Klaipėdos apskrities tremtį, kuri buvo vykdoma iš šios stoties. 

Svarbu! Registraciją vykdo Gargždų krašto muziejaus filialas Priekulės Laivės kovų ir tremties muziejus, filialo vadovė Sabina Vinciūnienė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Priekulės geležinkelio stoties pastatų kompleksas (u. k. KVR 33207). Geležinkelio stoties pastatas, pirmas bei antras geležinkeliečių namai, vandens bokštas su priestatu, sandėlys, vakarų bei rytų ūkiniai pastatai turi architektūrinę ir inžinerinę vertę. Išliko senoji komplekso struktūra. Visi senieji pastatai įdomūs savo architektūra kaip regioninės stilistikos bei tuometinės valdinės architektūros pavyzdžiai. Priekulės geležinkelio stoties kompleksas svarbus kaip specifinio kultūrinio ir technologinio paveldo vertybė. Išvengęs didesnių pokyčių, jis liko vienu iš autentiškiausių ir įspūdingiausių objektų buvusio Klaipėdos krašto – Mažosios Lietuvos etnokultūriniame regione.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Priekulės kultūros centras, renginių organizatorė Ernesta Bakšienė, tel. +37060166270, el. pastas: priekuleskc@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Gargždų krašto muziejaus filialas Priekulės Laivės kovų ir tremties muziejus, filialo vadovė Sabina Vinciūnienė tel. nr.:  +37062038238, el.paštas tremties.muziejus@gmail.com.

Data: rugsėjo 17, 21, 23 d. (penktadienis, antradienis, ketvirtadienis). 

Laikas: 20 val. 

Vieta: Priekulės geležinkelio stotis, Geležinkelio Stoties g. 1, Priekulės m.

Dokumentinė instaliacija geležinkelio stoties pastato laukimo salėje (Priekulės geležinkelio stoties istorija). Žiūrovai instaliaciją stebės pro salės langus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Priekulės geležinkelio stoties pastatų kompleksas (u. k. KVR 33207). Geležinkelio stoties pastatas, pirmas bei antras geležinkeliečių namai, vandens bokštas su priestatu, sandėlys, vakarų bei rytų ūkiniai pastatai turi architektūrinę ir inžinerinę vertę. Išliko senoji komplekso struktūra. Visi senieji pastatai įdomūs savo architektūra kaip regioninės stilistikos bei tuometinės valdinės architektūros pavyzdžiai. Priekulės geležinkelio stoties kompleksas svarbus kaip specifinio kultūrinio ir technologinio paveldo vertybė. Išvengęs didesnių pokyčių, jis liko vienu iš autentiškiausių ir įspūdingiausių objektų buvusio Klaipėdos krašto – Mažosios Lietuvos etnokultūriniame regione.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Priekulės kultūros centras, renginių organizatorė Ernesta Bakšienė, tel. +37060166270, el. pastas: priekuleskc@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Gargždų krašto muziejaus filialas Priekulės Laivės kovų ir tremties muziejus, filialo vadovė Sabina Vinciūnienė tel. nr.:  +37062038238, el.paštas tremties.muziejus@gmail.com.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 19 val. 

Vieta: Priekulės geležinkelio stotis, Geležinkelio Stoties g. 1, Priekulės m.

Dainuojamosios poezijos vakaras prie geležinkelio stoties pastato (Luko Pilkausko koncertas).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Priekulės geležinkelio stoties pastatų kompleksas (u. k. KVR 33207). Geležinkelio stoties pastatas, pirmas bei antras geležinkeliečių namai, vandens bokštas su priestatu, sandėlys, vakarų bei rytų ūkiniai pastatai turi architektūrinę ir inžinerinę vertę. Išliko senoji komplekso struktūra. Visi senieji pastatai įdomūs savo architektūra kaip regioninės stilistikos bei tuometinės valdinės architektūros pavyzdžiai. Priekulės geležinkelio stoties kompleksas svarbus kaip specifinio kultūrinio ir technologinio paveldo vertybė. Išvengęs didesnių pokyčių, jis liko vienu iš autentiškiausių ir įspūdingiausių objektų buvusio Klaipėdos krašto – Mažosios Lietuvos etnokultūriniame regione.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Priekulės kultūros centras, renginių organizatorė Ernesta Bakšienė, tel. +37060166270, el. pastas: priekuleskc@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Gargždų krašto muziejaus filialas Priekulės Laivės kovų ir tremties muziejus, filialo vadovė Sabina Vinciūnienė tel. nr.:  +37062038238, el.paštas tremties.muziejus@gmail.com.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10-14 val. 

Vieta: Išvykimo automobiliais vieta: prie pastato Laugalių g. 6 (Gargždų laisvalaikio centras).

Ekskursija „Siauruku“ po Mažąją Lietuvą. Maršrutas: Gargždai-Gargždų pramonės zona-Dovilai-Kisiniai-Geležinkeliai-Agluonėnai-Priekulė-Dreverna.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, direktorė Daiva Buivydienė, tel. nr.:  +37068233872,el. paštas info@klaipedosrajonas.lt.

Bendraorganizatoriai: Klaipėdos apskrities gidų gildija, gidė Monika Vasylienė.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10-14 val. 

Vieta: Išvykimo automobiliais vieta: prie pastato Laugalių g. 6 (Gargždų laisvalaikio centras).

Ekskursija „Siauruku“ po Mažąją Lietuvą. Maršrutas: Gargždai-Gargždų pramonės zona-Dovilai-Kisiniai-Geležinkeliai-Agluonėnai-Priekulė-Dreverna.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, direktorė Daiva Buivydienė, tel. nr.:  +37068233872,el. paštas info@klaipedosrajonas.lt.

Bendraorganizatoriai: Klaipėdos apskrities gidų gildija, gidė Monika Vasylienė.

KRETINGOS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Kretinga, Rotušės a.

Vėliavos pakėlimo ceremonija.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kretingos m. istorinė dalis (17091)

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: meda.skersiene @kretinga.lt.

Bendraorganizatoriai: Kretingos rajono savivaldybė, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyrius.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 11.30 – 14 val.

Vieta: Kretinga, Vilniaus g. 20.

Ekskursija: Dvaro sodybos parkas. Kretingos muziejaus ekspozicijų lankymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kretingos dvaro sodyba (318)

Kretingos dvaro rūmai (1430) Kretingos dvaro vandens malūnas (22503), Kretingos dvaro sodybos parkas (22520).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: meda.skersiene @kretinga.lt.

Bendraorganizatoriai: Kretingos muziejaus administracija.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 15 val.

Vieta: Kretinga, Vilniaus g. 2.

Ekskursija: Kretingos bernardinų (pranciškonų) vienuolynas ir bažnyčia; „Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios kūrimosi istoriniai bruožai“; Pašnekesys – Jurgis Ambraziejus Pabrėža ”Parkratyma an sąžines”.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kretingos bernardinų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios statinių kompleksas (1429).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: meda.skersiene @kretinga.lt.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 11 – 13 val.

Vieta: Kretinga J.K. Chodkevičiaus g. 10.

Kretingos jaunųjų šaulių 305 kuopos žygis į Kurmaičių piliakalnį.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kurmaičių piliakalnis, vad. Pilale (5236).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: algirdas.mulvinskas@kretinga.lt.

Bendraorganizatoriai: Savivaldybės administracija, Kretingos seniūnija, Kurmaičių kaimo bendruomenė, LŠS Klaipėdos Jūros šaulių rinktinė.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Kretingos sen., Kurmaičių k.

Pasakojimas apie senovės Kuršių kultūros paveldą.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kurmaičių piliakalnis, vad. Pilale (5236).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: meda.skersiene @kretinga.lt.

Bendraorganizatoriai: Savivaldybės administracija, Kretingos seniūnija, Kurmaičių kaimo bendruomenė, LŠS Klaipėdos Jūros šaulių rinktinė.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 18 val.

Vieta: Kretingos sen., Senkų k.

Etnografinis renginys „Senovės Baltų lygiadienio šventę pasitinkant“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Negarbos piliakalnio su gyvenviete piliakalnis, vad. Negarbos kalnu, Bliūdakalniu (5253).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros ir sporto skyriaus paminklotvarkininkas Meda Skersiene, tel. nr.: ( 8 445) 55119, el. p.: meda.skersiene@kretinga.lt.

Bendraorganizatoriai: Pajūrio Baltų kultūros puoselėtojų bendrija „Dievturiai“.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Kretingos Rotušės aikštė, Nepriklausomybės painklas

Ekskursija ;  „Jonas Karolis Chodkevičius ir istorinė Kretinga šiandien“.

Organizatorius ir daugiau informacijos: KPD Klaipėdos TS vyr. specialistė Vilma Norvaišienė tel. nr. 8 46 216490, gidė Sigutė Bendikienė, tel. nr. 8 670 88037

Bendraorganizatoriai: gidė Sigutė Bendikienė, tel. nr.  8 670 88037.

NERINGA

Data: rugsėjo 18-25 d. (penktadienis-šeštadienis). 

Laikas: 9 – 18 val.

Vieta: Neringa. Naglių g. 18E, Neringa

Žaidimas – ekskursija „Neringos miesto detektyvai“. Dalyviai leisis į šešių vietovių, susijusių su istorinėms asmenybėmis, paieškas. Jiems pagelbės žemėlapis su nuorodomis, įkalčių kortelėse pateikti faktai apie ieškomas asmenybes ir užuomina – vaizdo detalė. Žaidimas – ekskursija skirta ne mažiau kaip dviem ir ne daugiau kaip šešioms komandoms.

Organizatorius ir daugiau informacijos: KTIC „Agila“, Naglių g. 18E, Neringa,  Kristina Vaičienė, +370 682 19473, el.p.: manager@visitneringa.lt.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Klaipėda – Alksnynė (rinktis Smiltynėje prie naujosios perkėlos).

Pažintinis žygis ir orientacinis žaidimas „Gilyn į praeitį“. Žygis nuo naujosios perkėlos pro Hageno kalną, buvusio siauruko bėgiais iki bunkerių arba net Meškos galvos ir buvusio povandeninių laivų prieplaukos. Po žygio žaidimas su užduotimis – kažką reikės bunkeriuose surasti ar atlikti.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Alksnynės gynybinis kompleksas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Renata Kilinskaitė, tel. nr.: +370 683 86005.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis).

Laikas: 11. 00

Vieta: Preilos autobusų stotelė

Edukacija „Grožis slepiasi detalėse“. Pradžioje vyksta trumpa paskaita – pristatymas žvejo namo detalių – puošybos elementų. Po pristatymo edukacijos dalyviai dalyvauja žaidime – kas greičiau suras kokio namo detalė ar fragmentas jiems parodytas. Visi dalyviai apdovanojami KPD prizais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Preilos gyvenvietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Aušra Feser, tel. nr.: +370 698 88585. 

PALANGA

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 9 val.

Vieta: Palanga. Birutės al. 34A.

Konferencija ,,Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti. 1920 m. rugsėjo 28 d. Rygoje Lietuva ir Latvija pasirašė sutartį dėl sienos nustatymo klausimo, pasitelkiant Tarptautinę arbitražo komisiją, kuri ir išsprendė galutinius ginčo klausimus dėl teritorijų pasidalijimo. Nors tuometinis ginčas tarp kaimyninių valstybių buvo gana įtemptas ir emocionalus, praėjus visam šimtmečiui, norisi paskatinti istorijos, politikos sričių tyrinėtojus ir visuomenės narius, dialogo forma diskutuoti ir suprasti to meto įvykius. Konferencijoje pranešimus skaitys ilgametę istorijos tyrimų patirtį turintys mokslininkai iš Lietuvos ir Latvijos. Konferencijos medžiagos pagrindu bus išleistas iliustruotas leidinys lietuvių ir anglų kalbomis.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Palangos Kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Virginija Paluckienė, el.p.: Virginija.paluckiene@kurortomuziejus.lt

Bendraorganizatoriai: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Lietuvos nacionalinis muziejus.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 11-17 val.

Vieta: Palanga. Daukanto g. 16.

Atvirų durų diena. 1999 m. Palangoje atidarytas Antano Mončio namai- muziejus, kur vykdant menininko valią, skulptūras lankytojai gali liesti. Antano Mončio namai-muziejus suteikia išskirtinę galimybę akivaizdžiai pažinti Lietuvos meno istorijos, susijusios su egziliu,  laikotarpio vieną ryškiausių figūrų – modernistą A. Mončį, atpažįstamą jo kūrybos ištakų lietuviškumą, žemaitišką rupumą, sujungtą su prancūziškąja elegancija ir užaugintą iki tarptautinio lygmens. Ši ekspozicija – A. Mončio palikimas mylimai Tėvynei, jos ilgesio įprasminimas: „Pagaliau palieku savo darbų, kuriuos dovanoju Lietuvai, sąrašą. Tai dalis mano gyvenimo, kurią esu laimingas Jai atiduoti. Juk ir aš pats Jai priklausau“, – rašė A. Mončys.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Antano Mončio namai-muziejus, S. Daukanto g. 16, Palanga.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Loreta Turauskaitė, lturauskaite@gmail.com.

Data: Tikslinama.

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Palanga. Vytauto g. 23A.

Atvirų durų diena. Vienas išskirtiniausių Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių – tai vasaros sostinėje įsikūręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus. Muziejaus pastatas – tai tipiškos architektūros, vieno aukšto su mansarda, medinė vila. Jos architektūriniai elementai – iš kurių ryškiausias namą juosiantis kiaurapjūviu ornamentuotas karnizas ir įstiklinta veranda – būdingi kurortuose statytiems namams. 

XIX a. pabaigoje šis medinis pastatas buvo grafų Tiškevičių vila, kurią jie nuomavo dvariškiams, o šie – vasarotojams. Pirmojo pasaulinio karo metais pastate įsikūrė Vokiečių topografinė kontora, fiksavusi po audrų besikeičiančias paplūdimio krantines. Palangą įjungus į nepriklausomos Lietuvos valstybės teritoriją daugelis vilų ir pensionų pakeitė savininkus.  1930 m. vasarą į Palangą atsikraustė lietuvybės skleidėjas Jonas Šliūpas. Čia jis įsigyja namą, stovintį priešais istorinę vilą, kuri netrukus taps jo gyvenamąja ir darbo vieta. J. Šliūpo pastangomis Palangai suteikiamas kurortinio miesto statusas, o pats J. Šliūpas 1933 m. išrenkamas pirmuoju miesto burmistru. Taip vila tampa burmistro rezidencija, kurioje iškilus valstybės veikėjas gyvena iki pat 1944 m.  1989 m. viloje įsikuria  Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Visuomenės veikėjo J. Šliūpo namai, Vytauto g. 23A, Palanga.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nijolė Laužikienė, nijole.lauzikiene@lnm.lt.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis)

Laikas: 11 val. 

Vieta: Palanga. Vytauto g. 94.

Ekskursija – „Atrask senąsias Palangos vilas“. Maršrutas „Atrask senąsias Palangos vilas“ nukels į kelionę daugiau nei prieš 100 metų. Tai maršrutas, apjungiantis 27 istorines XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pirmosios pusės kurorto vilas ir kitus reikšmingus kurortinės architektūros objektus. Palangos miesto gatvėse aptiksite unikalių medinių, mūrinių pastatų, kurie sudaro vertingą Palangos architektūrinį ir kultūrinį paveldą. Istorinė architektūra praturtina ir tuo pačiu reprezentuoja Palangos kraštovaizdį, o jos išsaugojimas leidžia išvysti kurorto raidą nuo XIX amžiaus pabaigos iki šių dienų. Keliauti šiuo maršrutu patogu bet kokiu oru ir bet kuriuo paros laiku.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: senosios Palangos vilos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rasa Kmitienė, Rasa.kmitiene@palangatic.lt.

SKUODO RAJONAS

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 8 val.

Vieta: Prie Skuodo raj. savivaldybės administracijos pastato.

Vėliavos pakėlimas. Bus pakelta Europos kultūros paveldo dienų vėliava, kuri informuos visuomenę, kad  šiomis dienomis yra švenčiamos Europos paveldo dienos. Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt 

Bendraorganizatoriai: Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 8-17 val.

Vieta: sutartinė. Kreiptis el. paštu: inga.jablonske@skuodas.lt arba tel. nr.: (8 440) 45551.

Asmeniškai pasirinktos istorijos apie Skuodo raj. istoriją – paveldą. Prisiminimai – jo tikslas, kad asmenys papasakotų, pasidalintu savo istorinėmis žinomomis, ar girdėtais pasakojimais, bei sukauptomis senomis nuotraukomis iš Skuodo rajone vykusių istorinių faktų, kurie galėtų atskleisti dar nežinomą ir papildyti paveldo objektų žinomumo ir patrauklumo vertę. Pasidalinę savo turimais prisiminimais ar nuotraukomis asmenys  bus apdovanoti Skuodo rajono savivaldybės administracijos įsteigtais prizais.    

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt 

Bendraorganizatoriai: Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 15. 00

Vieta: Skuodas, Gedimino g. 1 (bibliotekos skaitykla).

Konferencija – seminaras „J. Pabrėžai atminti“. Konferencijoje dalyvaus pranešėjai, kuriems svarbūs J. Pabrėžos gyvenimo įvykiai. Vienas iš pranešėjų – Giedrius Subačius.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji bibliotekos  direktorius Jonas Grušas, tel. 8 686 216 38. 

Bendraorganizatoriai: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Prie Skuodo rajono savivaldybės administracijos Barstyčių seniūnijos pastato.

Pažintinis žygis – „Legendų takais per Barstyčių k.“. Žygio metu bus aplankyti – Barstyčių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 32747) –  šventoriaus tvora su vartais, varpinė ir bažnyčia, Paparčių kalnas vad. Auškalniu (u. k. 2563), Paparčių (Samausko) kaštonas (Aesculus hippocastanum) – valstybės saugomas botaninis gamtos paminklas, Paparčių ąžuolas –Skuodo raj. gamtos paveldo objektas, Barstytalių pelkė – viena iš didžiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, Kalnas vad. Raganos kalnu (u. k. 3954). 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kalnas vad. Raganos kalnu, Paparčių kalnas vad. Auškalniu, Barstyčių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios statinių kompleksas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt. Skuodo rajono Barstyčių kaimų bendruomenės pirmininkė  Ramunė Petreikienė, tel. 8 440 53 321. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Barstyčių seniūnijos seniūnas Gintautas Čičirka, tel. (8 440) 53 313, el. p.:
barstyciuseniunija@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Skuodo rajono Barstyčių kaimų bendruomenė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Barstyčių seniūnija, Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 20 –23 d. (pirmadienis-ketvirtadienis). 

Laikas: 20 d. – 10 val., 21 d. – 11 val., 22 d. – 16 val., 23 d. – 14 val.

Vieta: Prie Akmenų muziejaus Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejus administracinio pastato. Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r.

Ekskursijos  (su gidu) – „Įtraukiantis Mosėdžio paveldas“. Ekskursijų metu būtų  aplankyti: Mosėdžio vandens malūnas (u. k. 30650), Lietuvos partizanų užkasimo vieta ir kapai (u. k. 39050), Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 1608) – bažnyčia, klebonijos pastatas, šventoriaus tvora, vartai ir Kryžiaus kelio koplytėlės, Gydytojo Vaclovo Into sodyba (u. k. 32860), Mosėdžio kapinių koplyčia (u. k. 30635), Mosėdžio piliakalnis (u. k. 16220), Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta (u. k. 11170).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta, Mosėdžio vandens malūnas, Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios statinių komplekso bažnyčia, Mosėdžio kapinių koplyčia, Gydytojo Vaclovo Into sodyba. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt. Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė, tel. +370 440 76291, el. p.  sekretore@akmenumuziejus.lt. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialo vyresnioji bibliotekininkė
Nijolė Vyniautienė, el. paštas: nijole.vyniautiene@svb.lt. Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus  Kultūrinių renginių organizatorė Bronislava Gadeikienė, tel. 8 611 47903, el. paštas: renginiuorg.mosedis@skuodokc.lt. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Mosėdžio seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė, tel. nr.:  8 686 038 08, el. paštas: mosedis@skuodas.lt 

Bendraorganizatoriai: Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejus, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialas, Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyrius,  Skuodo rajono savivaldybės administracijos Mosėdžio seniūnija, Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 20 –24 d. (pirmadienis-penktadienis). 

Laikas: 8.45 val. – 16.00 val. 

Vieta: Skuodo dvaro sodybos fragmentų rūmai, Šaulių g. 3, Skuodas. 

Ekskursija – edukacija „Karolio Chodkevičiaus pėdsakai Skuode“. Ekskursijos metu bus pristatomi (u. k. 582) Skuodo dvaro sodybos fragmentai – rūmai (u. k. 37570) , kumetynas (u. k. 37571), cerkvė (u. k. 37571), Skuodo Švč. Trejybės Bažnyčia, bei pristatoma  jų istorija susijusi su K. Chodkevičiumi. Ekskursiją – edukaciją galės pasirinkti visi norintis asmenys net 5 d.  

Svarbu! Esant karantinui būtų patalpintas vaizdo įrašas į www.skuodas.lt ir http://www.skuodomuziejus.lt/ puslapius

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Skuodo dvaro sodybos fragmentų rūmai, Skuodo dvaro sodybos fragmentų kumetynas, Skuodo dvaro sodybos fragmentų cerkvės pastatas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt. Skuodo muziejus direktorė Aldona Ozolienė, Tel. (8 440)  73 638, el. p. skuodomuziejus@gmail.com ir istorikė Joana Šleinienė, Tel. (8 440)  73 638, el. p.  joanasleiniene@gmail.com, www.skuodomuziejus.lt

Bendraorganizatoriai: Skuodo muziejus, Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Prie Simono Daukanto gimtosios vietos, Kalvių k. Lenkimų sen., Skuodo raj.

Pažintinis dviračių žygis – Simono Daukanto gimtoji vieta (u. k. 10548), Kalvių piliakalnis, vad. Pilale (u. k. 3245) Lenkimų Šv. Onos bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 1603) – varpinė, bažnyčia ir tvora su vartais, Kotrynos Daukantienės kapas (u. k. 11169), Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta (u. k. 11168), Pušų kapeliai su ten esančiomis registrinėmis kalytėlėmis (u. k. 13627 ir u. k. 14916), toliau aplankysime lankytiną vietą „Bebryną“, po to aplankysime Kretingos rajono Senosios Įpilties piliakalnis ir gyvenvietė (u. k. 23781).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lenkimų Šv. Onos bažnyčios statinių kompleksas, ,,Lenkimų bebrynas’’, Simono Daukanto gimtoji vieta, Senosios Įpilties piliakalnis ir gyvenvietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Inga Jablonskė, tel. (8 440)  45 551, el. paštas inga.jablonske@skuodas.lt. Lenkimų seniūnijos bendruomenės pirmininkas Kazys Viršilas, tel. 8 687 14 113. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Lenkimų seniūnijos seniūnas Rimvydas Mikšta, tel. (8 440) 73 761, el. paštas: lenkimai@skuodas.lt. Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras. Vadovas Antanas Donėla, l.e.p. dir., tel. +370 610 42 784. el. paštas: sportas@skuodas.lt

Bendraorganizatoriai: Lenkimų seniūnijos bendruomenė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Lenkimų seniūnija, Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras Skuodo rajono savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir investicijų skyrius.

ŠILUTĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis)

Laikas: 12val.

Vieta: Kintų bažnyčia

Koncertas, kurio metu vyks paroda „Ką pasakoja Kintų bažnyčios mūrai ir pamatų akmenys“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia (u. k. 1637).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Kuršių g. 22, LT-99358 Kintai; tel. 8 441 47 379.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis)

Laikas: 14val.

Vieta: Kintų Vydūno kultūros centras, Kuršių g.22, Kintai

Dailininkų plenero baigiamasis renginys „Kintų bažnyčios istorijos ir legendos“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia (kodas 1637), Pastatas (u. k. 16537), buvusi Kintų parapijos mokykla.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Kuršių g. 22, LT-99358 Kintai; tel. 8 441 47 379.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis)

Laikas: 16-19 val.

Vieta: Ventė – Kintai.

Pėsčiųjų žygis bažnyčios perstatymo legendai prisiminti.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Ventės švyturio kompleksas (u. k. 22538), Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia (kodas 1637).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Kuršių g. 22, LT-99358 Kintai; tel. 8 441 47 379.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis)

Laikas: 15 val.

Vieta : Salos etnokultūros ir informacijos centras, Neringos g. 7, Rusnė.

Žygis po Rusnės salos paveldo objektus su baigiamuoju renginiu „Jei būčiau gimęs prieš šimtą metų…” – Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia, Uostadvario švyturys, Ankerio sodyba (Nemuno g. 23) ir Skirvytėlės kaimo etnografinė žvejo sodyba–muziejus. Finaliniame žygio taške – sodyboje–muziejuje vyks baigiamasis renginys su retro stiliaus šokiais (šokių kolektyvai „Kintai” ir „Kaitra”), kuriame galės dalyvauti ne tik žygio dalyviai, bet ir žiūrovai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia, Etnoarchitektūrinė sodyba (Ankerio) (u. k. 29867) ; Uostadvario švyturys, Skirvytėlės kaimo etnografinė žvejo sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Salos etnokultūros ir informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis)

Laikas: 10 val.

Vieta: Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Tilžės g. 10, Šilutė.

Virtualus kryžiažodžių ciklas „Iš istorijos mūsų…“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šilutės miesto istorinė dalis (u. k. 12331), 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šilutės rajono F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė, Tilžės g. 10, LT-99172 Šilutė; tel. 8 441 78 216.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 13 val.

Vieta: Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Tilžės g. 10, Šilutė.

Edukacinė pamoka „Lietuvininkų tarmė“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šilutės miesto istorinė dalis (u. k. 12331), Rusnės miestelio istorinė dalis (u. k. 2933).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šilutės rajono F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė, Tilžės g. 10, LT-99172 Šilutė; tel. 8 441 78 216.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis)

Laikas: 13 val.

Vieta: Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Tilžės g. 10, Šilutė.

Protų mūšis „Moki žodį – žinai kelią“, skirtas Europos paveldosaugos aktualijoms.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šilutės miesto istorinė dalis (u. k. 12331) ir joje esantis F. Bajoraičio viešosios bibliotekos pastatas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šilutės rajono F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė, Tilžės g. 10, LT-99172 Šilutė; tel. 8 441 78 216.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis)

Laikas: 17 val.

Vieta: Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Tilžės g. 10, Šilutė.

Edukacinės dirbtuvės ir Blitz! viktorina „Senoji knygrišystė“ (Mažosios Lietuvos (Heydekrug‘o srities) knygų spaustuvės ir jų įtaka kultūros paveldo objektams).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šilutės miesto istorinė dalis (u. k. 12331).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šilutės rajono F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė, Tilžės g. 10, LT-99172 Šilutė; tel. 8 441 78 216.

MARIJAMPOLĖS REGIONAS

MARIJAMPOLĖS MIESTAS

Data: rugsėjo 17-26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: Bibliotekos darbo laiku: 10:00-13:00; 14:00-18:00.

Vieta: Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, Vytauto g. 22.

Virtuali paroda „Įtraukiantis Marijampolės paveldas”, portale www.noriuzinoti.lt. Bibliotekoje parengtoje ekspozicinėje erdvėje, išmaniajame ekrane bus galima peržiūrėti virtualią parodą, teminį rinkinį, skirtą atskleisti istorinės ir kultūrinės reikšmės Marijampolės architektūros paveldą.  Taip pat bus dalinamos interaktyvios edukacinės kortelės-atvirlaiškiai su istorinių Marijampolės architektūros objektų 3D maketais, demonstruojamais lankytojų išmaniuosiuose ekranuose.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Virtualioje parodoje ir 3D maketų kortelėse-atvirlaiškiuose aktualizuojami tokie kultūros paveldo objektai kaip Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, Didžioji sinagoga, A. Bulotos namas ir kiti.

 Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 13-18 val.

Vieta: Kvietiškio dvarvietė, P. Armino g. 92.

Grafienės Butlerienės skaitymai  (Dvaro popietė). Orientacinis žaidimas, paveldo objektų ieškojimas; paskaita; istorinių eilių ir liaupsių grafams Butleriams skaitymas; koncertinis muzikavimas; dvariškų patiekalų paskanavimai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kvietiškio dvaro parko alėjos; gamtos paveldo objektas – „Sukilėlių ąžuolas“; ekspozijos grūdų sandėlyje; kiti dvarvietėje esantys pastatai (vandentiekio bokštas, buvęs bravoro pastatas, geležinkelio tiltas per Šešupę).

 Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Marijampolės dramos teatras  ir Marijampolės senamiestis.

Ekskursija „Teatrinė Marijampolė“.. Marijampolė – tai vienas iš nedaugelio miestų, kuris gali didžiuotis istoriniu autentišku modernizmo stiliaus teatro pastatu, kuris savo duris žiūrovams atvėrė dar 1942 m. ir po metų švęs 80-mečio jubiliejų. Marijampolės dramos teatras marijampoliečių ir miesto svečių laisvalaikį praturtins dar vienu renginiu-  ekskursija „teatrinė Marijampolė“, kurios metu supažindins su dar neatrastomis MDT (Marijampolės dramos teatro) ir su teatrine veikla susijusiomis miesto erdvėmis, pastatais, asmenybėmis, pasakos teatro legendas bei nutikimus. Ekskursiją kurs ir ves teatralai bei projekto partneriai profesionalūs muziejininkai,teatralizuotose scenose vaidins MDT jaunimo dramos studijos nariai.

 

Data: rugsėjo 21 d. (pirmadienis). 

Laikas: 15 val.

Vieta: Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija. Butlerienės g. 5, Marijampolė.

Projekto „Sinagogos pasakojimai: nuo sakralinio žydų kultūros paveldo iki nacionalinio kultūros židinio“ pristatymas. Renginio metu pus pristatytas interaktyvus pažintinis skaitmeninis stendas, pasakojantis apie žydų kultūros paveldą Marijampolėje bei  pristatantis sinagogoje veikiančios menų galerijos lietuvių išeivijos meno kolekciją ir jos autorius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žydų sinagoga.

 

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 18 val.

Vieta: Varnupių piliakalnis, Marijampolės sav.

Meninės instaliacijos, skirtos Marijos Gimbutienės 100-mečiui, pristatymas. 

Tai mokslininko-menininko Audriaus Plioplio inicijuotas projektas 24×10 m. plotą užimanti  akmenų instaliacija imituos senovės baltų laidojimo vietą. Ant akmenų menininkas kurs rankomis pieštus raštus, pagrįstus jo paties neuronų nuotraukomis, transformuotus į meno kūrinius. Jo mene nagrinėjamos kultūros ištakos. Programoje: Mokslininko-menininko Audriaus Plioplio meninės instaliacijos pristatymas, folkloro kolektyvų apeigos, Visų dalyvių, prisidėjusių prie instaliacijos kūrimo pagerbimas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Varnupių piliakalnis – vienas reikšmingiausių piliakalnių Marijampolės savivaldybėje, kurio novatoriškas įveiklinimas prisidės prie istorinių vertybių išsaugojimo, gimtojo krašto kultūros kūrimo, stiprins vietinių gyventojų bendrystę, sustiprins turistų trauką.

 

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: Marijampolės geležinkelio stotis.

 „Pažintis su Marijampolės geležinkelio stotimi“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Marijampolės geležinkelio stotis.

 

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 16.30 val.

Vieta: A.Bulotos šeimos namai.

Ekskursija „Aukso amžius“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: A.Bulotos šeimos namai, turgaus halė, senosios rotušės pastatas bei kiti 4-jo dešimtmečio pastatai.

 Bendraorganizatorius: Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejus.

Data:  rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas19 val.

Vieta: Marijampolės sav., Marijampolės m., Bažnyčios g. 46/Marijampolės sav., J. Bendoriaus g. 1. 

Pažintinė paskaita apie pal. Jurgio Matulaičio altoriaus restauravimą. Meninę dalį aptars restauratorius Stanislovas Stanionis, religinę-dvasinę tematiką – ses. Viktorija Plečkaitytė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Marijampolės šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių kompleksas (kodas 1365).

 

KALVARIJOS MIESTAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Kalvarijos krašto muziejus, Dariaus ir Girėno g. 45b, Kalvarija.

Ekskursija „Kalvarijos paveldas“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kalvarijos miesto istorinė dalis (17087).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kalvarijos savivaldybės administracija. Romas Eidukaitis tel. nr.: 834360611,  el. p.: romas.eidukaitis@kalvarija.lt.

Bendraorganizatoriai: Kalvarijos krašto muziejus.

KAZLŲ RŪDOS MIESTAS

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 15-18 val.

Vieta: Žygio pradžia Kazlų Rūda, Vytauto g. 45, PPSC (automobilių aikštelė). Pabaiga – Kazlų Rūda.

Žygis po Kazlų Rūdos apylinkes, aplankant partizanų, savanorių kapus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos partizanų Jono Rimšos-Varno, Monikos Rimšienės-Varnienės kautynių ir žūties vieta (Unikalus objekto kodas43221)

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kazlų Rūdos savivaldybės administracija, Remigijus Ūsas , tel. 8 343 68630, 8 619 70089.

Bendraorganizatoriai: Kazlų Rūdos Kazio Griniaus skautų draugovė.  Draugininkė Audronė Pranskevičienė Tel. 8-656 31723.

ŠAKIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis).

Laikas: 18val.

Vieta: Varnupių piliakalnis, Marijampolės savivaldybė.

Meninė instaliacija, skirta Marijos Gimbutienės 100-mečiui.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Marijampolės kultūros centras.

Bendraorganizatoriai: Šakių rajono savivaldybės administracijos Kudirkos Naumiesčio, Slavikų ir Barzdų seniūnijos.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 10–15 val.

Vieta: Vinco Kudirkos muziejus, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.

Apsilankymas Vinco Kudirkos muziejuje ir orientacinis žaidimas su Actionbound programėle. Išmaniuosiuose telefonuose įsidiegę edukacinę programėlę „Actionbound“ ir nuskenavę žaidimo QR kodą lankytojai galės vaikščiodami po Kudirkos Naumiesčio miestą, susipažinti su kultūros paveldo objektais esančiais Kudirkos Naumiestyje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Dr. Vinco Kudirkos tiltas (kodas45902), Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia (kodas 1615), Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios statinių komplekso šventoriaus tvora su vartais (kodas 36418), Vinco Kudirkos paminklas (kodas 10045), Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis (kodas 15745), Paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui (kodas 2138), Vinco Kudirkos kapas (kodas 10551);

Organizatorius ir daugiau informacijos:  Vinco Kudirkos muziejus; https://www.facebook.com/events/903389426939548/. Vida Endriukaitytė  tel. nr.  +370 345 57 451, el. p.: vida.endriukaityte@lnm.lt.

Data: rugsėjo 18  d. (šeštadienis). 

Laikas: 13-21 val.

Vieta: Gelgaudiškio dvaro sodyba (u.k. 1013) Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių r.

1. Edukacijos;

2. Spektaklis šeimai „Žalias žalias obuoliukas“ 

(Kauno lėlių teatras);

3. Klasikinės muzikos koncertas, atlikėjai:  Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė. Fejerverkai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Gelgaudiškio dvaras

Organizatorius ir daugiau informacijos: Gelgaudiškio kultūros centras, direktorė Diana Šležienė 8610 67462, gelgaudiskiokc@gmail.com

VILKAVIŠKIO RAJONAS

Data: rugsėjo 24  d. (penktadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Vilkaviškio rajono savivaldybės tinklalapis, youtube kanalas ir facebook paskyra, Vilkaviškio kultūros centro tinklalapis.

,,Kybartai. Neatrastas paveldas’’. Video pristatymas. Nufilmuoti senuosius Kybartų mieste esančius statinius, kurie turi  kultūros paveldo objektų požymių. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: naujų kultūros paveldo objektų paieška.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, Daiva Ambrasaitė, el. p.: daiva.ambrasaite@vilkaviskis.lt, tel. nr.: 834260077.

PANEVĖŽIO REGIONAS

PANEVĖŽIO MIESTAS

Data: rugsėjo 17, 18, 24, 25 d. (penktadieniai – šeštadieniai). 

Renginių ciklas “(Ne)pažintas Panevėžio pramoninis paveldas”:

Rugsėjo 17 d. ir 25 d. 12:00, 14:00, 16:00 val. – Edukacinė kelionė laiku – siaurukui 122. Vieta: Geležinkelio g. 23, Panevėžys;

Rugsėjo 18 d., 25 d., 26 d. 12:00; 14:00; 16:00 val. – Prekyba ir pramonė Panevėžyje nuo XIX a. iki 1990 m. Vieta: pramonės paveldo objektai Panevėžio miesto teritorijoje (detail informacija bus skelbiama www.panevezysnow.lt);

Rugsėjo 18 d. 11:00; 13:00; 15:00 val. – Miesto augimas 1953-1990 m. Vieta: Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23;

Detali informacija bus pateikta tinklapyje www.panevezysnow.lt.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 15 val.

Vieta: VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ Panevėžio stotis, Surdegio stotis.

1.Panevėžio siauruko perone rankinių drezinų varžybos, apdovanojimai.

2.Riedmenų ekspozicijos pristatymas. 

3.Pažintinė, edukacinė, pramoginė išvyka į XIX a. pab. siaurojo geležinkelio stotį – Surdegį:  paveldo žaidimai vaikams ir suaugusiems; 

Edukacinis-gastronominis paveldo pristatymas; tautinio muzikinio paveldo pristatymas.

Išvykos programa:

15.00 val. Panevėžio siauruko perone komandinės varžybos drezinomis (savaeigiais geležinkelio vežimėliais, skirtais važiuoti bėgiais ir pervežti žmones, valdomi rankomis) varžybų nugalėtojų apdovanojimai paveldo dalyviams). 

16.05 val. Išvyka siauruku į XIX a. pab.  Kultūros paveldo objektą – Surdegio geležinkelio stotį I klasės 2 -3 traukinuko vagonais (60 -75 paveldo dalyvių).

17.05 val. Atvykstame į Surdegį – ekskursija po XIX a. Surdegio –  Aukštaitijos siaurojo geležinkelio  stotį. 

Supažindinimas su siauruko Surdegio stoties pastatais ir inžinerine įranga; paveldo žaidimai vaikams ir suaugusiems; edukacinis -gastronominis paveldo pristatymas, gastronominio paveldo degustacija; tautinio muzikinio paveldo pristatymas; folkloro programa.

19.05 val. Išvykstame į Panevėžį.

20.05 val. Ekskursijos traukinys grįžta į Panevėžio siauruko stotį.                                   

Svarbu! Būtina išankstinė dalyvių registracija telefonu dėl dalyvavimo paveldo dienose Panevėžyje, tel. nr.: 8612 26142.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lankomi siaurojo geležinkelio komplekso objektai: Panevėžio siauruko peronas, Panevėžio – Rubikių ruožas –  ekspozicija po atviru dangumi.  Kultūros paveldo objektas -Surdegio geležinkelio stotis, prekių sandėlis, stoties peronas su keliais. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ Geležinkelio g. 23, LT – 37467 Panevėžys. Tel. nr.: 8612 26140, epl. p.: info@siaurukas.eu.  Zita Bareikienė, tel. nr.: : 868654006, el.p.: zita.bareikiene@siaurukas.eu.

PANEVĖŽIO RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Smilgių-Naujamiesčio seniūnijos.

Pažintinis pėsčiųjų žygis 18 km.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Liberiškio dvaro sodyba (u.k. 388), Naudvario dvaro sodyba (u.k. 394), (Nauradų akmuo, Bučių ąžuolas-gamtos paminklai).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Panevėžio rajono savivaldybė, Skirmantas Vertelka, tel. nr.:  8 45 502021, 8 612 38196, el. paštas: skirmantas.vertelka@panrs.lt.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Paįstrio seniūnija.

Pažintinis pėsčiųjų žygis 18 km  (yra alternatyvus maršrutas Karsakiškio seniūnijoje 22 km).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos partizanų kautynių, žūties, Sovietų Sąjungos teroro vieta ir Savickų šeimos kapas (kodas 42240), kitos su partizaniniu judėjimu susijusios vietos, kol kas neįtrauktos į registrą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Panevėžio rajono savivaldybė, Skirmantas Vertelka, tel. nr.:  8 45 502021, 8 612 38196, el. paštas: skirmantas.vertelka@panrs.lt.

BIRŽŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis).

Laikas: 12-13 val.

Vieta: Astravo dvaro parkas.

Paskaita-ekskursija: „Astravo dvaro sodybos parkas ir jo rekonstrukcija: kas buvo ir kas pasikeitė“. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Vaida Bajorūnienė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Astravo parko statybos įrengimo istorija, parko tipas, jo sutvarkymo darbai 2020-2021 m.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Biržų rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas (paminklosaugai) Dalius Mikelionis, mob. tel. 8 687 57703.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis).

Laikas: 13-14 val.

Vieta: Astravo dvaro sodybos rūmų prieigos.

Ekskursija Astravo dvaro sodyboje „Po Lelivos ženklu“ Grafų Tiškevičių palikimas ir gamtos dermė“. Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Bruniuvienė Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Astravo dvaro sodybos, rūmų ir parko įrengimas, ir ypatybės, dirbtinis vandens telkinys – Širvėnos ežeras bei jo užtvanka, Širvėnos ežero ir Astravo parko floros ir faunos unikalumas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Biržų rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas (paminklosaugai) Dalius Mikelionis, mob. tel. 8 687 57703.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis).

Laikas: 14-15.30 val.

Vieta: Astravo dvaro rūmai.

Paskaita „Astravo dvaro parko ir rūmų dermė. Rūmų interjerai ir dvaro kultūra“. Architektūros istorikas ir menotyrininkas Marius Daraškevičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Astravo dvaro rūmų interjerai – kas buvo ir išlikę autentiški fragmentai; XIX a. dvarų kultūra ir etiketas. Grafų Tiškevičių kultūrinis palikimas, pobūviai ir virtuvė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Biržų krašto muziejus „Sėla“, direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, tel. nr.: 8 652 18375, el. p.:e.lansbergiene@birzumuziejus.lt

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis).

Laikas: 16-17 val.

Vieta: Astravo dvaro rūmų parko pavėsinė Širvėnos ežero krantinėje.

Arbatėlė ir suneštinės renginio dalyvių vaišės bei diskusijos.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Renginio dalyvių klausimai paskaitų autoriams, diskusijos, pokalbiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Biržų krašto muziejus „Sėla“, direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, tel. nr.: 8 652 18375, el. p.:e.lansbergiene@birzumuziejus.lt

KUPIŠKIO RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 12,30 val. 

Vieta: 10 senųjų Gedimino g. pastatų Kupiškyje. 

Ekskursija – „Senasis Kupiškis“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: 10 senųjų Kupiškio miesto pastatų.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Architektė dr. Marija Rupeikienė.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 13-14,30 val. 

Vieta: Kupiškio viešoji biblioteka (buvusi sinagoga).

Edukacinis užsiėmimas grupėmis „Nupiešk patikusi namą“. (Pažintis su istorinių pastatų tapybos ypatumais).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai:10 aplankyti senieji Kupiškio miesto pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 13-14,30 val.

Vieta: Laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redakcija.

Edukacinis užsiėmimas grupėmis „Laiškas istorijai“. (Ugdomas kūrybinis polėkis ir mokomasi trumpo istorinio teksto kūrimo ir jo pateikimo pagrindų).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Modernizmo laikotarpio Kupiškio kooperatyvo banko pastatas (statytas 1937 m.).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redakcija.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 14,30 val. 

Vieta: Kupiškio etnografijos muziejus.

Filmo peržiūra „Zachot. Atsimink. Kupiškis“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kupiškio žydų senieji pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas:15 val. 

Vieta: Kupiškio etnografijos muziejus.

Paskaita „Kupiškio architektūros paveldas“. (Kupiškio senųjų pastatų brėžinių, skaidrių demonstravimas).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kupiškio miesto senieji pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Architektė dr. Marija Rupeikienė.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 15,30 val. 

Vieta: Kupiškio etnografijos muziejus.

Muzikinė programa Kupiškio meno mokykla.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Kupiškio meno mokykla.

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 16 val. 

Vieta: Kupiškio etnografijos muziejus.

Edukacinis žaidimas, protmūšis „Ką sužinojome apie Kupiškio pastatus“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kupiškio miesto senieji pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

Bendraorganizatoriai: Vytis Zavackas.

 

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis).

Laikas: 9-18 val. 

Vieta: Kupiškio etnografijos muziejus.

Paroda „Praeities paveldą pravėrus“ (eksponuojama Kupiškio miesto pastatų istorinės nuotraukos).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: 10 senųjų Kupiškio miesto pastatų.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Aušra Jonušytė, el. p.: ausramuz@gmail.com, tel. nr.: +370 459 35439.

PASVALIO RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: susitinkame prie Pasvalio krašto muziejaus (P. Avižonio g. 6)

Ekskursija „Pasvalio miesto kapinių paslaptys“.  Vakarinis pasivaikščiojimas po senąsias miesto kapines, išskirtiniai paminklai, žymių žmonių palaidojimo vietos.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: senosios Pasvalio kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pasvalio krašto muziejus. Gražvydas Balčiūnaitis. El.p. g.balciunaitis@pasvalys.lt., tel. 8 689 38888.

Bendraorganizatoriai: Pasvalio rajono savivaldybė.

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: susitinkame prie Pasvalio krašto muziejaus (P. Avižonio g. 6)

Ekskursija „Žydiškojo Pasvalio gatvėmis“. Vakarinis pasivaikščiojimas po žydų bendruomenę menančias miesto vietas. Žydų šeimų istorijos, kultūros paveldas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: žydų pirtis, kiti žydų pastatai, žydų kvartalas, žydų kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pasvalio krašto muziejus. Gražvydas Balčiūnaitis. El.p. g.balciunaitis@pasvalys.lt., tel. 8 689 38888.

Bendraorganizatoriai: Pasvalio rajono savivaldybė.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: susitinkame prie Pasvalio krašto muziejaus (P. Avižonio g. 6)

Ekskursija „Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios lobiai“. Bažnyčios ir varpinės kaip sakralinio kultūros paveldo komplekso pristatymas, vertingiausi meno kūriniai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia ir varpinė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pasvalio krašto muziejus. Gražvydas Balčiūnaitis. El.p. g.balciunaitis@pasvalys.lt., tel. 8 689 38888.

Bendraorganizatoriai: Pasvalio rajono savivaldybė.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: susitinkame prie Pasvalio krašto muziejaus (P. Avižonio g. 6)

Ekskursija „Senojo parko takeliais“. Vakarinis pasivaikščiojimas po kultūros ir poilsio parką. Medžio skulptūrų ansambliai, miesto istorijos.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kultūros ir poilsio parkas su medžio skulptūrų ansambliais.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pasvalio krašto muziejus. Gražvydas Balčiūnaitis. El.p. g.balciunaitis@pasvalys.lt., tel. 8 689 38888.

Bendraorganizatoriai: Pasvalio rajono savivaldybė.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis).  Išankstinė registracija būtina.

Laikas: 11-16 val.

Vieta: Pumpėnai, Niurkonys.

Ekskursija „Keliauk, aplankyk, pažink: Pumpėnų krašto architektūros paveldas“. Pažintiniai pasivaikščiojimai po Pumpėnų karmelitų vienuolyno kompleksą (barokas), Niurkonių kapinių koplyčios kompleksą (klasicizmas) ir Pumpėnų vėjo malūną (liaudies architektūra).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pumpėnų karmelitų vienuolyno kompleksas, Niurkonių kapinių koplyčios kompleksas, Pumpėnų vėjo malūnas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: KPD Panevėžio-Utenos skyrius.  Rasuolė Kerbedienė. El. p.: rasuole.kerbediene@kpd.lt., tel. nr.: 8 45 468626. 

Bendraorganizatoriai: Pasvalio rajono savivaldybė.

ROKIŠKIO RAJONAS

Data: rugsėjo 17, 21, 23 d. 

Laikas: 13-17 val. 

Vieta: Salų dvaro sodyba, Salų miestelis.

Edukacinis užsiėmimas „Augalų atspaudai molyje“. Augalų antspaudai molyje“ – tai veikla, sujungianti istoriją, botaniką ir keramiką.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Salų dvaro sodybos ansamblis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tel. Nr.+37061000610, el. p.: info@rokiskiotic.lt.

Data: rugsėjo 17 – 19, 21 – 26 d. Būtina išankstinė registracija.

Laikas: 10-18 val. 

Vieta: Rokiškio dvaro sodyba, Rokiškio m.

Dvaro lauko žaidimai – prisiliesti prie istorijos per žaidimus. Kroketas, badmintonas, petankė – tai žaidimai, kuriuos žaisdavo dvaruose XX a. pradžioje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rokiškio dvaro sodybos ansamblis

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rokiškio krašto muziejus. Tel. nr.: +370661544586, el. p.: edukacija@muziejus.rokiskyje.lt

Data: rugsėjo 22 d. Būtina išankstinė registracija.

Laikas: 18 val. 

Vieta: Rokiškio dvaro sodybos parkas.

Elektroninės muzikos festivalis “Memento”

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rokiškio dvaro sodybos ansamblis

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rokiškio krašto muziejus. Tel. nr.: +370688 15103, el. p.: g.kujelis@muziejus.rokiskyje.lt. 

Data: rugsėjo 22-23 d. Būtina išankstinė registracija.

Laikas: 10 -17 val. 

Vieta: Ilzenbergo dvaro sodyba, Ilzenbergo k.

Edukacinė ekskursija „Užkoduota kelionė po Ilzenbergo dvaro parką”. Dalyviai už teisingai atliktas užduotis gauna dovanėlę.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Ilzenbergo dvaro sodybos ansamblis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ilzenbergo dvaro ūkis. Aurelija Pitrėnaitė. Tel. nr.: +37069644004, el. p.: dvaras@ilzenbergas.lt.

ŠIAULIŲ REGIONAS

ŠIAULIŲ MIESTAS

Data: rugsėjo 10 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: Bibliotekos skyriaus darbo laiku.

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Paroda: „Laiko vingiais: Šiaulių krašto kultūros paveldas“, kuri skirta norintiems labiau pažinti Šiaulius, miesto kultūros objektus ir istoriją.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Įvairūs Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai ir miesto istorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Laimutė Šileikienė,  el. p.: laimute.sileikiene@smsvb.lt, tel. (8 41) 55 26 06.

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: visa para

Vieta: Lankomi Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai. 

Edukacinis interaktyvus „Dėk į kojas!“ maršrutas, siūlantis pasivaikščioti knygnešių keliais po Šiaulių miestą. ,,Actionbound’’ išmaniojoje programėlėje yra sukurtas specialus maršrutas po Šiaulių miestą, kuriuo keliaudamas dalyvis aplankys svarbiausius mieste esančius kultūros paveldo objektus, menančius spaudos draudimo laikotarpį. Numatytose stotelėse bus pateikta istorinė ir vaizdinė medžiaga apie objektą, sukurti žaidybiniai elementai. Šia programėle interaktyviai keliaus visi norintys, bet kuriuo paros metu.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai ir istorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, vyriausioji bibliotekininkė Jonė Gorytė, el. p. j.goryte@savb.lt,  tel. (8 41) 37 17 37. 

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 10-18 val. 

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas.

Paroda „Gubernijos mikrorajono istorija laiko tėkmėje“, kuri skirta norintiems labiau pažinti Šiaulių Gubernijos mikrorajoną ir jo istoriją.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Gubernijos mikrorajono istorija ir kultūros paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas, Romualda Dovydaitienė, el. p.: romualda.dovydaitien@smsvb.lt, tel. (8 41) 54 50 13.

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 10-18 val.

Vieta: Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“, Vilniaus g. 213, Šiauliai

Edukacinės veiklos baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. paštu info@baltukelias.lt, tel. +370 678 07249.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Įvairūs Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai ir miesto istorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras, Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“.

Data: rugsėjo 17, 20, 21 d. (penktadienis, pirmadienis, antradienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) ir / ar nuotoliniu būdu.

Viktorina 6–8 klasių mokiniams „Susipažinkime su Rėkyva“. Viktorina skirta norintiems pažinti Rėkyvos istoriją ir joje esantį kultūros paveldą.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija: el. p. giedre.butkute@smsvb.lt arba tel. (8 41) 51 90 68.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rėkyvos dvaro sodybos koplyčia, Rėkyvos dvaro sodyba, Pranciškaus Mauricijaus Karpio mauzoliejus, vad. Grabaučiaus kalnu, Rėkyvos kaimo senosios kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas, Giedrė Butkutė, el. p. giedre.butkute@ smsvb.lt, tel. (8 41) 51 90 68.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Dubijos g. 26, Šiaulių geležinkelio muziejus.

Ekskursija po Šiaulių geležinkelių muziejus lauko ir vidaus ekspoziciją. Susipažinimas iš arčiau su dviem istoriniais garvežiais ir jų išskirtinumu bei specifika, kurią pristatys profesionalus buvęs garvežio mašinistas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Garvežys PT-4-153 (1948 m.), garvežys L-0106 (1947 m.).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių geležinkelių muziejus, Ilona Senulienė tel. +370 687 56293.

Bendraorganizatoriai: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 16:30 val.

Vieta: Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74, Šiauliai).

„Šiaulių krašto bažnyčios: istorija, architektūra, meno vertybės”.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedros kompleksas, Gruzdžių, Kuršėnų, Kurtuvėnų, Meškuičių ir kt. bažnyčios.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus; Šiaulių istorijos ekspozicijų skyriaus Kultūros projektų vadybininkas Ernestas Vasiliauskas, el. p. ernestas@inbox.lv, tel. +370 682 10141.

Bendraorganizatoriai: Lietuvos kultūros tyrimų institutas.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Vaistinės „Valerijonas“ arbatinė (Vilniaus g. 173, Šiauliai).

„Vėlyvi pusryčiai“  istorinės Šiaulių vaistinės „Valerijonas“ arbatinėje.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija tel. (8 41)  52 07 38.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Bendraorganizatoriai: UAB vaistinė „Valerijonas“.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12 val. 

Vieta: Chaimo Frenkelio vilos parkas (Vilniaus g. 74, Šiauliai).

Renginys „Rožinė istorija“ (ekskursija, edukacija, aukcionas).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Statinių kompleksas, vad. Chaimo Frenkelio rūmais, Frenkelio odos fabriko pastatų kompleksas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus Viešųjų ryšių specialistė Jolita Kirkilaitė, el. p. jolita.kirkilaite@ausrosmuziejus.lt, tel. 841433680. 

Data: rugsėjo 21, 22 d. (antradienis-trečiadienis). 

Laikas: 11 val. 

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas (K. Korsako g. 10) ir / ar nuotoliniu būdu.

Viktorina 7–8 klasių mokiniams „Šiaulių miesto kultūros paveldas“. Viktorina skirta norintiems pažinti Šiaulių istoriją ir joje esantį kultūros paveldą.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. p. ilona.amankaviciute@smsvb.lt arba tel. (8 41) 52 49 96.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Statinių kompleksas, vad. Chaimo Frenkelio rūmais, Sukilėlių kalnelio kompleksas, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedros kompleksas, Saldainių fabriko „Rūta“ gamybinis pastatas, Šiaulių geležinkelio stotis, Šiaulių vandentiekio bokštas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas, Ilona Amankavičiūtė, el. p. ilona.amankaviciute@smsvb.lt, tel.:  (8 41) 52 49 96.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 11 val. 

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas (Tilžės g. 36) ir / ar nuotoliniu būdu.

Kahoot viktorina 5–6 klasėms klasių mokiniams „Legendos apie Šiaulius“ akcentuojant kultūros paveldo objektus ir legendas apie Šiaulius.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. p. regina.verteliene@smsvb.lt arba tel.

(8 41) 55 26 57.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedros kompleksas, Šiaulių, Žuvininkų piliakalnis su gyvenviete, kiti Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai bei jų istorija ir legendos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas, Regina Vertelienė, el. p. regina.verteliene@smsvb.lt, tel.: (8 41) 55 26 57.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 19 val. 

Vieta: Žaliūkių malūnininko sodyba- muziejus (Architektų g. 73, Šiauliai).

Renginys, skirtas aktualizuoti Lietuvos tradicinę medinę architektūrą ir etnopaveldą, edukacinės veiklos.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žaliūkių vėjo malūnas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, el. p. sigita.milvidiene@ausrosmuziejus.lt, tel. (8 41) 21 11 98.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 16 val. 

Vieta: Telefonijos muziejus, (Dvaro g. 85, Šiauliai).

Edukacinis užsiėmimas „Telefonijos muziejus: nuo būgno iki debesies“. Edukacinio užsiėmimo metu  bus apsilankoma istoriniame Šiaulių iždinės pastate: tyrinėjamos iždinės patalpos, salės, kurių sienose yra įmūryti ir pastatyti įvairaus dydžio seifai, didžioji ir mažoji „Lobyno saugyklos“, susipažįstama su bankuose naudotomis priemonėmis bei sukaupta Lietuvos ir kitų šalių įvairių laikotarpių pinigų kolekcija. Dalyviai emociškai pajaus banko darbuotojų kasdienybę,  išgirs įdomių pasakojimų susijusių su banko pastatu, seifais, pinigais, jų verte, saugojimu, bankininkyste.  Dalyviams bus pateikiami linksmi iliustruoti galvosūkiai, mokomieji filmukai bei galimybė apsilankyti čia įsikūrusiame Telefonijos muziejuje, patyrinėti jo eksponatus, išgirsti įtraukiančią telefonijos istoriją.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8 41)  52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šiaulių iždinės pastatas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Telefonijos muziejus, direktorė Dalia Urbonavičienė, tel. 8 (41) 201 075.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 9, 11 val. 

Vieta: Vandentvarkos muziejus (Istorinis Šiaulių vandentiekio bokštas) Vytauto g. 103, Šiauliai.

Ekskursija „Vanduo“ apie  vandentiekio atsiradimą Šiauliuose. Susipažinimas su Vandentvarkos muziejaus ekspozicija. Gidė Džiuljeta Korsakienė.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. p.: dziuljetak@siauliuvandenys.lt.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Istorinis Šiaulių vandentiekio bokštas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Bendraorganizatoriai: Vandentvarkos muziejus.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 10-18 val. (Laikas gali būti tikslinamas, laukiama informacijos apie Venclauskių namų restauratorių atvykimo konkretų laiką.) 

Vieta: Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89, Šiauliai).

Venclauskių namų restauravimo darbų pristatymas su edukacinėmis veiklomis.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: pastatas, vad. Venclauskių namais.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Istorijos skyriaus vedėja Augustė Labenskytė, el. p. auguste.labenskyte@ausrosmuziejus.lt, tel. (8 41) 52 43 97.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 18 val. 

Vieta: Šiaulių turizmo informacijos centras, Vilniaus g. 213‚ Šiauliai.

„Kūrėjų keliais – Gerardas Bagdonavičius“, kurio metu bus susipažinta su garsaus dailininko Gerardo Bagdonavičiaus gyvenimu ir kūryba Šiauliuose. Gidė Izolda Žagrakalienė.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8 41)  52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: restauruotas Gerardo Bagdonavičiaus namas, Šiaulių berniukų gimnazija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamento prie KM Šiaulių teritorinis skyrius.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12 val.

Vieta: Gidė Jurgita Adomaitienė lauks J. Basanavičiaus ir Sodo gatvių sankryžoje.

Ekskursija „Nuo…iki arba ką aš žinau apie Guberniją“. Pažintis su pramonės paveldu prasidės nuo Gubernijos rajono ribos, bus pristatoma Gubernijos vardo atsiradimo istorija, svarbiausi vietovės istoriniais faktai, vėliau leidžiamasi į tikrą Gubernijos rajono pramonės pažinimą. Gidė Jurgita Adomaitienė.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt  tel. (8 41)  52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šiaulių „Gubernijos“ alaus daryklos pastatų kompleksas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 13 val.

Vieta: Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai).

Edukacinės ekskursijos parodoje „Benediktas Henrikas Tiškevičius. „Epochų fotoinscenizacijos“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai ir istorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Fotografijos skyriaus vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė, vilija.ulinskyte@ausrosmuziejus.lt, (8 41) 52 43 96. 

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 11-17 val.

Vieta: Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai.

Atviras, nemokamas ir savarankiškas Šiaulių „Aušros“ muziejaus  padalinių – Chaimo Frenkelio vilos, Fotografijos muziejaus, Venclauskių namų, Žaliūkių malūnininko sodybos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejų – lankymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: pastatas, vad. Venclauskių namais, statinių kompleksas, vad. Chaimo Frenkelio rūmais, Žaliūkių vėjo malūnas ir kiti Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai bei istorija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus Viešųjų ryšių specialistė Jolita Kirkilaitė el. p. jolita.kirkilaite@ausrosmuziejus.lt, tel. (8 41) 43 36 80.

ŠIAULIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 1–26 d. (trečiadienis-sekmadienis).  

Laikas: bibliotekos darbo laiku (pirmadienį-penktadienį 10.00–18.30 val., pietų pertrauka 14.00–14.30 val.)

Vieta: Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Meškuičių padalinys (Jono Basanavičiaus g. 2, Meškuičiai).

Spaudinių paroda „Kultūros paveldo objektai Šiaulių regione“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: parodoje bus pristatomi ir rekomenduojama aplankyti 15–20 svarbesnių Šiaulių regiono kultūros paveldo objektų.

Organizatorius ir daugiau informacijos: ŠRSVB Meškuičių biblioteka, vyresnioji bibliotekininkė Alma Čekanauskienė, meskuiciubiblioteka@gmail.com, tel. 8 41 370867.

Data: rugsėjo 6–30 d. (pirmadienis-ketvirtadienis). 

Laikas: bibliotekos darbo laiku (pirmadienį–penktadienį 10.00–18.30 val., pietų pertrauka 12.00–12.30 val.).

Vieta: Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka (Ventos g. 11A, Kuršėnai).

Spaudinių ir fotografijų paroda „Mano šeimos patiekalai“. Paroda skirta Europos paveldo dienoms.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos kulinarinis paveldas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, vedėja Joneta Filinskė, kursenubiblioteka@gmail.com, tel. 8 41 58 13 60.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis).

Laikas: 10.00-15.30 val.

Vieta: Kuršėnų dvaro sodyba, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras (Ventos g. 7A, Kuršėnai).

Kuršėnų dvaro sodybos pristatymo renginys – konferencija „Kuršėnų dvaras – praeitis, dabartis ir ateitis“. Konferencijos metu bus ne tik pristatyta Kuršėnų dvaro sodyba ir pagrindinių rūmų restauravimo istorija, bet ir pristatyti pranešimai apie Lietuvos dvarų paveldą bei dvarų kultūrą, dvarų išsaugojimą bei jų vaidmenį, medinės architektūros paveldo išsaugojimą. 

Svarbu! Būtina išankstinė registracija. Karantino atveju, renginys perkeliamas į virtualią erdvę bei organizuojamas nuotoliniu būdu.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kuršėnų dvaro sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių rajono savivaldybės administracija, Edita Šliautarienė, edita.sliautariene@siauliuraj.lt, tel. 8 687 15601.

Bendraorganizatoriai: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis) 

Laikas: 16.30 val. 

Vieta: Kuršėnų dvaro sodybos rūmai, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras (Ventos g. 7A, Kuršėnai).

Ekskursija „Kuršėnų dvaro ir miesto paslaptys“.  Europos paveldo dienų metu Kuršėnų miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į ekskursiją po atnaujintą Kuršėnų dvarą ir jo sodybą. Ekskursijos dalyviams bus pristatyta trumpa Kuršėnų miesto istorija, Kuršėnų dvaro sodybos istorija ir Kuršėnų dvaro sodybos rūmų ekspozicija. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kuršėnų dvaro sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, Lina Šukienė, siauliurajektc@gmail.com, tel. 8 684 94111.

Bendraorganizatoriai: Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis).

Laikas: nuo 19 val.

Vieta: Kuršėnų miesto parkas (Ventos g., Kuršėnai).

Šviesos instaliacija „Baltų ženklai tvyro ore”. Kuršėnų miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami pasivaikščioti po Kuršėnų miesto parką, stebint inovatyviai pristatomus kabančius baltų simbolius, jų interpretacijas. Žaižaruojančioje prietemoje skambės muzika, o vaikštinėdami gyventojai galės analizuoti ir grožėtis šviečiančiais simboliais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: senoji baltų kultūra.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, vedėja Joneta Filinskė, kursenubiblioteka@gmail.com, tel. 8 41 58 13 60.

Bendraorganizatoriai: Šiaulių rajono savivaldybės administracija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12 val. 

Vieta: Kuršėnų dvaro sodybos rūmai, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras (Ventos g. 7A, Kuršėnai).

LRT laidos „Kuršėnų dvaro rūmai: išvengęs liūdno medinės architektūros paveldo likimo, vėl žiba Kuršėnų deimantas“ peržiūra ir susitikimas diskusija su laidos autoriais. 2021 m. birželio 26 d. LRT laidoje „Atspindžiai. Paveldo kolekcija“  buvo pristatyti atnaujinti Kuršėnų dvaro rūmai. Europos paveldo dienų metu, 2021 m. rugsėjo 25 d., Kuršėnų miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami į susitikimą–diskusiją su žurnaliste, laidos autore Ingrida Daraškevičiūte ir kūrybine komanda bei laidos įrašo peržiūrą. 

Po susitikimo bus organizuojama ekskursija „Kuršėnų dvaro ir miesto paslaptys“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kuršėnų dvaro sodyba

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, Lina Šukienė, siauliurajektc@gmail.com, tel. 8 684 94111.

Bendraorganizatoriai: Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

AKMENĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Paragiai.

Edukacinis užsiėmimas 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lazdynų Pelėdos memorialinis muziejus-Paragių dvaro sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Sandra Sakalauskienė,  el. p.: lazdynupeledosmuziejus@gmail.com

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 13 val.

Vieta: Papilė.

Edukacinis užsiėmimas 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Simono Daukanto memorialinis muziejus.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ernesta Burkė, sdmuziejus@gmail.com.

JONIŠKIO RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Tikslinama.

Paskaita-ekskursija po Joniškio rajono dvarus: architektūra, istorija, ateitis, skirta Skaistgirio gimnazijos jaunimui ir kitiems bendruomenės nariams. Paskaitos-ekskursijos metu dalyviai gaus lankstinukus su trumpa informacija apie lankomus objektus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaras, Bertaučių palivarkąs, Didžiosios ir Mažosios Daunoravos dvarai, Svirplių dvarąs, Satkūnų dvaras,  Jakiškių dvaras.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skaistgirio gimnazijos mokytoja Laura Ramanauskienė, el. p. Tikslinama.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Žagarės kultūros centras, Miesto a. 36, Žagarė.

Seminaras „Pamilk medinę Žagarę“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės miesto medinės architektūros pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žagarės kultūros centro renginių organizatorė

Diana Sičiovienė, tel. 8 674 45711, el. p. zkc.dijana@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Žagarės gimnazija, Žagarės regioninio parko direkcija.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Tikslinama.

Medinio paveldo išsaugojimo mokomasis seminaras pastatų savininkams. (Kviečiami medžio restauratoriai – meistrai).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės miesto medinės architektūros pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žagarės kultūros centro renginių organizatorė

Diana Sičiovienė, tel. 8 674 45711, el. p. zkc.dijana@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Žagarės gimnazija, Žagarės regioninio parko direkcija.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Jaunimo g. 1, Žagarė.

Konferencija Angliškų kotedžų arba Tiudorų stiliaus architektūra Žagarės dvaro sodyboje 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaro sodybos komplekso pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Direktorė Rasa Alisauskienė, tel. 8 652 36945, el. p. muziejus@joniskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis).

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Jaunimo g. 1, Žagarė

Edukacija ,,Angliškoji arbatėlės kultūra ir dvariškų sausainių kepimas su kulinarinio paveldo puoselėtoju, prof. Rimvydu Laužiku’’.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaro sodybos komplekso pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Direktorė Rasa Alisauskienė, tel. 8 652 36945, el. p. muziejus@joniskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Jaunimo g. 1, Žagarė.

Konferencija Angliškų kotedžų arba Tiudorų stiliaus architektūra Žagarės dvaro sodyboje 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaro sodybos komplekso pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Direktorė Rasa Alisauskienė, tel. 8 652 36945, el. p. muziejus@joniskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Tikslinama.

Ekskursija „Viduramžių ilgesys Žagarės dvaro sodyboje“ – nepaprasta kelionė po tiudoro architektūros subtilybes bei atsiradimo niuansus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaro sodybos komplekso pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Direktorė Rasa Alisauskienė, tel. 8 652 36945, el. p. muziejus@joniskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Tikslinama.

Fotografijų parodos ,,Akimirkos. Dvarai” atidarymas  ir dailės pleneras „Joniškio rajono dvarai mažųjų dailininkų akimis“. Plenerą užbaigs viktorina „Pravėrus dvarų duris“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės dvaras, Bertaučių palivarkąs, Didžiosios ir Mažosios Daunoravos dvarai, Svirplių dvarąs, Satkūnų dvaras,  Jakiškių dvaras.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Skaistgirio gimnazijos mokytoja Laura Ramanauskienė, el. p. Tikslinama.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: Tikslinama.

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje, Vilniaus g. 6, Joniškis.

Parodos „Joniškio geležinkeliui – 105 metai“ pristatymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Joniškio geležinkelio stotis, vandentiekio bokštas (30733), buvusio siauruko vietos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio istorijos ir kultūros muziejus direktorė Rasa Alisauskienė, tel. 8 652 36945, el. p. muziejus@joniskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Skaistgirio mstl. bendruomenė.

Data: Tikslinama.

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Žagarės kultūros centras, Miesto a. 36, Žagarė.

Žinių turnyras „Žagarės medinis paveldas“ . Dalyvaus Žagarės seniūnijos teritorijoje esančių įmonių ir nevyriausybinių organizacijų komandos 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žagarės miesto medinės architektūros pastatai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žagarės kultūros centro renginių organizatorė

Diana Sičiovienė, tel. 8 674 45711, el. p. zkc.dijana@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Žagarės gimnazija, Žagarės regioninio parko direkcija.

Data: Tikslinama.

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Joniškio J. Avyžiaus biblioteka, Vilniaus g. 3, Joniškis.

Fotografijų paroda „Joniškis iš paukščio skrydžio“ ir jos pristatymas visuomenei

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Joniškio miesto istorinė dalis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Vijoleta Kuprevičienė, tel. (8 426) 60088, el. p. bibliografija@joniskis.rvb.lt.

KELMĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 00-24 val. (virtualios užduotys Facebook/Kražiai paskyroje)

Vieta: Kražių kolegija.

Europos paveldo dienų metu kviečiame visus domėtis Kražių istorija virtualiai – spręsti užduotis ir pažinti Kražių gamtos ir kultūros paveldo objektus.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kražių kolegija, Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, Vytauto kalnas, Medžiokalnis, sinagogos (neišlikusios) ir kt.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kražių kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė, kraziukc@kraziai.lt, tel.: 8 427 58 148.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 12:00

Vieta: Šaukėnų kultūros ir amatų centras

,,Šaukėnai  Tarpukario Lietuvoje“.

Susitikimai su: 

  1. Knygų trilogijos ,,Sibiro Alma Mater“  sudarytoju Romualdu Baltučiu  (Tėvas dirbo Šaukėnų Žiemos žemės ūkio mokykloje mokytoju); 
  2. Varnių vyskupystės muziejaus vedėju, menotyrininku Antanu Ivinskiu; 
  3. Šaukėnų kraštotyros muziejaus įkūrėja Elena Burduliene.
  4. Kraštiečiu kraštotyrininku Jonu Tamuliu – Bugaiuliškio premijos laureatu

Organizatorius ir daugiau informacijos: Sofija Blažienė, el. p. sofija.blaz@gmail.com , tel. nr.: 8 627 84391.

Bendraorganizatoriai: Šaukėnų  seniūnija,  Šaukėnų kraštotyros muziejumi,  Šaukėnų  V. Pūtvio-Putvinskio  gimnazija.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 16:00

Vieta: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Edukacinė programa ,,Senieji praeities lobynai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Sandra Sabaliauskienė, info@infotytuvenai.lt, tel. 8-672 44199.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 12:00

Vieta: Šaukėnų kultūros ir amatų centras

Popietė ,,Žydų tautos gyvenimas šaukėniškių atmintyje“. Akcija ,,Padėsiu akmenėlį tarsi atminimą“ – masinių žudynių vietos (Juodlės miške) lankymas.        

Organizatorius ir daugiau informacijos: Sofija Blažienė, el. p. sofija.blaz@gmail.com , tel. nr.: 862784391.

Bendraorganizatoriai: Šaukėnų  seniūnija,  Šaukėnų kraštotyros muziejumi,  Šaukėnų  V. Pūtvio-Putvinskio  gimnazija.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 11.00 val.

Vieta: Kražių kolegija.

Edukacinis renginys „J. K. Chodkevičius ir Kražiai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kražių jėzuitų kolegija ir bažnyčia.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kražių kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė, kraziukc@kraziai.lt, tel.: 8 427 58 148.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 12:00

Vieta: Kelmės krašto muziejus, Kelmės dvaro sodyba.

Edukacinės programos  „Kelmės dvaro  svirno kaukai” pristatymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kelmės dvaro sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kelmės krašto muziejus, direktorė Danutė Žalpienė, kelmesmuziejus@gmail.com, tel. 8-427 61065.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 16:00

Vieta: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Edukacinė programa ,,Senieji praeities lobynai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Sandra Sabaliauskienė, info@infotytuvenai.lt, tel. 8-672 44199.

PAKRUOJO RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10-11 val.

Vieta: Pakruojo vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“,  „Žemynos“ progimnazija.

Edukacinis užsiėmimas  vaikų darželio vaikams ir progimnazijos pradinukams.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Užsiėmime darželyje ir mokykloje  bus kalbama apie pagrindinius Pakruojo rajono kultūros objektus, bus rodoma vaizdinė medžiaga bei padalinta  medžiaga veiklai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pakruojo rajono savivaldybės administracija, V. Gaubytė, vitalija.gaubyte@pakruojis.lt, tel. nr.: 8 685 79627.

Data: rugsėjo 20-24 d. (pirmadienis-penktadienis). 

Laikas: 12-13 val.

Vieta: Senoji gaisrinė.

Edukacinis užsiėmimas (paskaita ir ekskursija) „Atžalyno“ gimnazijos 1 gimnazijos klasės mokiniams.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Paskaita apie UNESCO, Pakruojo rajono kultūros paveldą. Po to vyks ekskursija su gidu senojoje gaisrinėje ir sinagogoje.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pakruojo rajono savivaldybės administracija, V. Gaubytė, vitalija.gaubyte@pakruojis.lt, tel. nr.: 8 685 79627.

Data: rugsėjo 20-24 d. (pirmadienis-penktadienis). 

Laikas: 14-16 val.

Vieta: Senoji gaisrinė.

Popietė ir ekskursija senjorams „Senasis Pakruojis ir Pakruojis dabar“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Gaisrinėje bus organizuojama popietė, po to vyks ekskursija su gidu po miestą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Pakruojo rajono savivaldybės administracija, V. Gaubytė, vitalija.gaubyte@pakruojis.lt, tel. nr.: 8 685 79627.

RADVILIŠKIO RAJONAS

Data: rugsėjo 1 – 30 d. (trečiadienis-ketvirtadienis)

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Radviliškio viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje,

Šiaudinių sodų paroda „Iškalbingas šiaudinio sodo grožis“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: tautodailės paveldas, liaudies papročiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė, tel. 8 (422) 53168, el. p. vaida@radviliskiobiblioteka.lt.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Radviliškio viešosios bibliotekos svetainėje, FB paskyra.

Virtuali paroda „Piliakalnių legendos komiksų paveikslėliuose“.

Filmo „Radviliškio krašto tautodailė“ pristatymas.

Virtuali vaikų kūrybinių darbų paroda  „Kernavė – lietuviškoji Pompėja“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: piliakalniai ir legendos apie juos. Radviliškio tautodailininkai ir jų darbai. paveldas vaikų akimis. Dalyviai: Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija, Gražinos pagrindinė mokykla, lopšelis-darželis „Žvaigždutė“, Baisogalos biblioteka.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė, tel. 8 (422) 53168, el. p. vaida@radviliskiobiblioteka.lt.

Data: rugsėjo 17 – 30 d. (penktadienis-ketvirtadienis). 

Laikas: Tikslinama.

Vieta: Radviliškio viešosios bibliotekos langai.

Sauliaus Jankausko, Santos Gasiūnaitės ir Povilo Laiševcevo fotografijų paroda „Laisvė, Lietuva, gimtinė“ (projekto „Triptikas nepriklausomybei“ sudėtinė dalis).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Radviliškio krašto renginiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė, tel. 8 (422) 53168, el. p. vaida@radviliskiobiblioteka.lt.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10-15 val.

Vieta: Radviliškio rajonas. Skėmių traktierius, Baisogala, Kleboniškių kaimas, Burbiškio dvaras.

Pažintinė ekskursija Radviliškio miesto mokiniams. Tema: „Pirklių ir pašto keliu per Radviliškio rajoną“. Ekskursijos metu mokiniai keliaus pirklių ir pašto keliu ir susipažins su kultūros paveldo objektais, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, paragaus kulinarinio paveldo bei susitiks su kaimo bendruomenės nariais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Baisogalos dvaras, Baisogalos Trejybės bažnyčia, Šeduvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia, Kleboniškių kaimo liaudies buities muziejus, Kleboniškių kaimo vėjo malūnas, Burbiškio dvaras, žirgynas, Skėmių traktierius.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono savivaldybės administracija

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Germantė Jucevičiūtė-Kluczynska, tel. (8 422) 69 132,  el. p. germante.juceviciute-kluczynska@radviliskis.lt.

Bendraorganizatoriai: Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, Skėmių traktierius, Pociūnėlių miesto bendruomenė.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17 val. 

Vieta: Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje. 

Šiaudinių sodų edukacija „Iškalbingas šiaudinio sodo grožis“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: tautodailės paveldas, liaudies papročiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė, tel. 8 (422) 53168, el. p. vaida@radviliskiobiblioteka.lt.

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Viešinama BKC facebook paskyroje.

Video turas ,,Komaro dvaro ansamblis“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: filmuojamas ir pristatomas Komaro (Baisogalos) dvaro ansamblis: dvaras, parkas, ratinė, malūnas ir kt.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Baisogalos kultūros centras, renginių organizatorė, meno vadovė Vilija Kaščionienė, tel.: 862086472 el. p. bkc.kascioniene@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Baisogalos kultūros centras, Baisogalos dvaras.

Data: rugsėjo 20 – 27 d. (pirmadienis-sekmadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Radviliškio bažnyčios kiemelyje arba bažnyčios viduje.

Fotografijų paroda „Sakralumo ženklai Radviliškio krašte“. 15-os Radviliškio rajono bažnyčių fotografijų pateikimas A3 formatu ant molbertų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia, aktualizuojamos ir kitos Radviliškio rajono bažnyčios.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, Kraštotyros-leidybos skyriaus vedėja Daiva Paulauskienė, Tel. 868692964; el. p. informacinis@radviliskiobiblioteka.lt

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Raginėnų piliakalnis.

Piliakalnių legendos atgyja“ – Radviliškio viešosios bibliotekos išleistos knygos „Paslaptingi senovės bylojimai. Radviliškio krašto legendos ir padavimai“ pristatymas, legendų ir padavimų apie Raginėnų piliakalnį skaitymas, įdomių faktų apie šį piliakalnį pateikimas. Susirinkusiųjų vaišinimas arbata.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Raginėnų piliakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, Kraštotyros-leidybos skyriaus vedėja Daiva Paulauskienė, Tel. 868692964; el. p. informacinis@radviliskiobiblioteka.lt

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Kudinų piliakalnis.

 Piliakalnių legendos atgyja“ – Radviliškio viešosios bibliotekos išleistos knygos „Paslaptingi senovės bylojimai. Radviliškio krašto legendos ir padavimai“ pristatymas, legendų ir padavimų apie Kudinų piliakalnį skaitymas, įdomių faktų apie šį piliakalnį pateikimas. Susirinkusiųjų vaišinimas arbata.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kudinų piliakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, Kraštotyros-leidybos skyriaus vedėja Daiva Paulauskienė, Tel. 868692964; el. p. informacinis@radviliskiobiblioteka.lt

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 17 val. 

Vieta: Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje

Renginys-paroda „Bibliotekos leidiniuose – prakalbintas krašto paveldas“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: istorinis, tautosakinis, kultūrinis, sakralinis mažosios architektūros paveldas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Radviliškio rajono viešoji biblioteka, renginių organizatorė Vaida Balčiūnaitė, tel. 8 (422) 53168, el. p. vaida@radviliskiobiblioteka.lt.

TAURAGĖS REGIONAS

TAURAGĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 17-26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Tauragė, Dariaus ir Girėno g. 5. 

Edukacinis užsiėmimas „Kultūros paveldas per XX a. ir XXI a. technologijų sandūrą“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lankininkų dvaro sodyba, vad. Teodoravu (727), Lomių dvaro sodyba (722), Trepų dvaro ir Dirginčių palivarko sodybų kompleksas ( 728), Tauragės dvarvietė (27100), Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios statinių ir Adakavo dvaro sodybos kompleksas ( 718).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tauragės kultūros centro, kultūros paveldo tarnybos vyr. specialistė Svetlana Jašinskienė, tel. nr. 370 (612) 63 177,el.p. paveldas.tkc@gmail.com

JURBARKO RAJONAS

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12 val. 

Vieta: Draugystės g. 1, Veliuonosmstl., Veliuonos sen., Jurbarko r. sav.

Ekskursija-paskaita.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Veliuonos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios statinių kompleksas (u. k. 28049).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. specialistas Viktoras Klepikovas, el. p. info@jurbarkas.lt, mob. 8 640 60 263.

Bendraorganizatoriai: Veliuonos krašto muziejus.

Data: rugsėjo 25-26 d. (šeštadienis-sekmadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Pilies I k., Skirsnemunės sen., Jurbarko rajono sav.

Edukacijos, dirbtuvės, paskaitos skirtos visuomenei pažinti įvykdytus Panemunės pilies vidaus ir parko tvarkybos darbus. Renginyje dalyvaus Vilniaus dailės akademijos restauratoriai bei dailėtyrininkai, kurie dalyvavo pilies tvarkybos procese.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Panemunės pilis, vad. Gelgaudų, Vytėnų (968).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Panemunės pilies meno direktorius Marius Daraškevičius. Tel nr. 8 689 93185, el. p.  panemunespilis@vda.lt.

ŠILALĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Kvėdarna, Padievaičio piliakalnis.

Padievaičio piliakalnis. 2020-2021 m. buvo sutvarkytas ir pritaikytas lankymui, tapo patraukliu turistiniu objektu. Renginio metu mokslininkai supažindins susirinkusius su piliakalnio archeologinių tyrimų rezultatais. Apie objekto pritaikymą turizmui ir aktyviam poilsiui kalbės Padievaičio piliakalnio sutvarkymo iniciatorė Jurgita Viršilienė. Apie projekto įveiklinimo galimybes ir perspektyvas kalbės Šilalės rajono savivaldybės atstovai. Susirinkusieji galės dalyvauti pažintinėje viktorinoje. VŠĮ „Viduramžių pasiuntiniai“ surengs teatralizuotą riterių turnyrą padėsiantį pajusti viduramžių dvasią. Po pasirodymo žiūrovams bus suteikta galimybė išbandyti ginklus, arba tiesiog pasikalbėti apie istoriją. Senovines lietuvių karo dainas atliks vyrų folkloro ansamblis „Ugniavijas“. Renginyje dalyvaus KPD Telšių-Tauragės teritorinio skyriaus atstovai, mokslininkai atlikę piliakalnio archeologinius tyrimus doc. dr. Gintautas Zabiela ir prof. dr. Vykintas Vaitkevičius. Kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos vyr. specialistė, Padievaičio piliakalnio sutvarkymo iniciatorė Jurgita Viršilienė. Projekto autorius Aurimas Vengris. UAB „Kvėdarsta“ direktorius Gintas Navardauskas. LR seimo narys Jonas Gudauskas. Kvėdarnos seniūnas Aivaras Dobilas. Šilalės rajono savivaldybės vadovai. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Padievaičio, Kvėdarnos piliakalnio su priešpiliu ir gyvenviete piliakalnis, vad. Padievaičio kalnu (3318). 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šilalės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Rytis Aušra, tel. nr. 8 686 42832, el. p. rytis.ausra@silale.lt.

PAGĖGIAI

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 14 val. 

Vieta: Bitėnai, Lumpėnų sen. Pagėgių savivaldybė.

Paskaita – ekskursija „Senosios evangelikų – liuteronų kapinės – krašto istorijos pažinimo lobynas“. Su paskaita renginyje dalyvaus Klaipėdos universiteto docentė, dr. Silva Pocytė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Aušrininko, spaustuvininko Martyno Jankaus sodyba (10562), Bitėnų-Užbičių kaimo evangelikų liuteronų senųjų kapinių kompleksas (40544), Bitėnų-Šilėnų kaimo evangelikų liuteronų senųjų kapinių komplekso Bitėnų-Šilėnų kaimo evangelikų liuteronų senosios kapinės  (39026), Pempynės kaimo evangelikų liuteronų senosios kapinės (38641), Opstainėlių, Keleriškių kaimų evangelikų liuteronų senosios kapinės (38669), Opstainio kaimo evangelikų liuteronų senosios kapinės  (38670).

Organizatorius ir daugiau informacijos: KPD Telšių-Tauragės teritorinio skyriaus patarėjas Vidas Narbutas, el. p. vidas.narbutas@kpd.lt tel. nr. 8 612 11794.

Bendraorganizatoriai: Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus. 

TELŠIŲ REGIONAS

TELŠIŲ RAJONAS

Data: 2021-09-24 (penktadienis).

Laikas: 14.30 val.

Vieta: Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia, Telšių rajono sav., M. Valančiaus g. 4  Varnių m., Varnių sen., Telšių r. savivaldybė 

Pažintinė išvyka vaikų dienos centro vaikams (apie 70 vaikų) kurios metu susipažinsime su sakraliniu kultūros paveldu Varnių mieste. Vaikai turės galimybę įtvirtinti žinias apie Varnių mieste esančias bažnyčias nuo Didžiojo kunigaikščio Vytauto iki mūsų laikų taip pat iš arti pamatyti sakralinės dilės paveldą. Visi vaikai, išklausę įvadinį paskaitų ciklą, bus apdovanoti Europos paveldo dienų atributikos prizais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kilnojamosios kultūros paveldo vertybės, esančios Varnių miesto bažnyčiose.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė (paveldosaugos) Giedrė Gudavičienė, tel. 8 444 56 185, Mob. nr. 8 665 44587 el. p. giedre.gudaviciene@telsiai.lt.

Bendraorganizatoriai: Varnių parapijos klebonas Domas Gatautas, 8 687 87987, el. p. info@varniuparapija.lt.

Data: 2021-09-20 (pirmadienis).

Laikas: 14.30 val.

Vieta: Vaikų dienos centras Akvalina, Birutės g. 10B, Telšių m., Telšių r. savivaldybė;

Varnių parapijos Carito vaikų dienos centras Valančiaus pastogėje, M. Valančiaus g. 6, Varnių m., Telšių r. savivaldybė

Įvadinės paskaitos. Šiais metais tęsiamas krašto pažinimas ir planuojamas įgyvendinti projektą, kurio metu atkreiptinas dėmesys į kultūros paveldą – bažnyčias, nes kiekviena jų skirtinga ir nepakartojama, turinti savita istoriją, kurią būtina pažinti, tam, kad suprasti vertę ir pamilti. Gilintis į šventovių paslaptis, pažinti bažnyčių kultūros paveldą padės virtualių paskaitų ciklas (3 paskaitos). Projekto metu bus pristatyta Varnių mieste esančių bažnyčių istorija, supažindinama su sakralinės dailės paveldo lobynu (kilnojamosiomis kultūros vertybėmis). Projektas skirtas tiksliniai vaikų grupei – Telšių moterų bendrijos ,,Akvalina“ šeimos centro ir Varnių parapijos Carito vaikų dienos centro ,,Valančiaus pastogėje“ vaikams. Taip pat paskaitų ciklas pasitelkus įvairias rinkodaros priemones savo komunikacijos kanalus bus viešinamas – tam,kad kuo didesnė visuomenės dalis susipažintų su sakraliniu paveldu Varnių mieste.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Varnių Šv. Aleksandro bažnyčia (1682), Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios statinių kompleksas (1683), Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios statinių komplekso Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia (26966), Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios statinių komplekso šventoriaus tvora ir vartai (26967), Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios statinių komplekso lurdas (26968).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė (paveldosaugos) Giedrė Gudavičienė, tel. 8 444 56 185, Mob. nr. 8 665 44587 el. p. giedre.gudaviciene@telsiai.lt.

Bendraorganizatoriai: Varnių parapijos klebonas Domas Gatautas, 8 687 87987, el. p. info@varniuparapija.lt.

MAŽEIKIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 11.30 val.

Vieta: Renavo dvaro sodyba.

Europos paveldo dienų renginys „Interjero detalėse – XIX a.-XX a. pr. Renavo dvaro statinių istorija ir grožis“.

11.30 val. – ekskursija po Renavo dvaro sodybą, veda Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius, brošiūros „Renavo dvaro sodyba“ pristatymas.

13. 00 val. – paskaita „Biblioteka – dvaro šeimininkų veidrodis“. Lektorė dr. Aistė Bimberytė-Mackevičienė.

14.00 val. – paskaita „Senoji knygrišystė“. Lektorius restauratorius Rimas Supranavičius.

15.00 val. – edukacija „Knygrišystės amato pristatymas“. Restauratorius Rimas Supranavičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Renavo dvaro sodybos statinių kompleksas: Renavo dvaro sodybos rūmai (24782), Renavo dvaro sodybos oficina (24789),  Renavo dvaro sodybos sandėlis (24788),  Renavo dvaro sodybos svirnas (24783),  Renavo dvaro sodybos arklidžių liekanos (24784), Renavo dvaro sodybos rūsys (24790), Renavo dvaro rūmų biblioteka, Renavo dvaro sodybos oficina (24789), Renavo dvaro sodybos oficinos atrestauruota krosnis, Oficinos neišlikusių krosnių kokliai. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Mažeikių rajono Renavo dvaro sodybos kultūros projektų administratorė Vilma Vžesniauskienė, el. p.: vilvze@gmail.com, tel. nr.: 8 620 37506.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 11.30 val. 

Vieta: Renavo dvaro sodyba.

Europos paveldo dienų renginys „Interjero detalėse – XIX a.-XX a. pr. Renavo dvaro statinių istorija ir grožis“.

11.30 val. – ekskursija po Renavo dvaro sodybą, veda Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius, brošiūros „Renavo dvaro sodyba“  pristatymas.

13.00 val. – pranešimas „XIX – XX a. pradžios krosnių restauravimo ypatumai”. Atkurtų XV-XIX a. matricų ir koklių ekspozicijos pristatymas Lektorius restauratorius Dainius Strazdas.    

14.00 val. praktinė edukacija – atkurto istorinio koklio atspaudimo demonstravimas, galimybė dalyviams savarankiškai atspausti koklius.

15.00 val. – pranešimas „Renavo dvaro oficinos nebeišlikę kokliai“. Pranešėja Renavo dvaro muziejininkė Nomeda Vėlavičienė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Renavo dvaro sodybos statinių kompleksas: Renavo dvaro sodybos rūmai (24782), Renavo dvaro sodybos oficina (24789),  Renavo dvaro sodybos sandėlis (24788),  Renavo dvaro sodybos svirnas (24783),  Renavo dvaro sodybos arklidžių liekanos (24784), Renavo dvaro sodybos rūsys (24790), Renavo dvaro rūmų biblioteka, Renavo dvaro sodybos oficina (24789), Renavo dvaro sodybos oficinos atrestauruota krosnis, Oficinos neišlikusių krosnių kokliai. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Mažeikių rajono Renavo dvaro sodybos kultūros projektų administratorė Vilma Vžesniauskienė, el. p.: vilvze@gmail.com, tel. nr.: 8 620 37506.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 16 val. 

Vieta: Židikų bažnyčia, kapinių koplyčia.

Europos paveldo dienoms skirtas, baigiamasis simpoziumo „Versmės“ renginys. Dailininkų darbų parodos atidarymas M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos kapo Šv. Onos koplyčioje; M. Pečkauskaitės atminimui įamžinti skirto konkurso apžvalga (konkursą laimėjusios skulptūros ar skulptūrinės kompozicijos pristatymas); A. Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Šv. Onos atlaidai Židikuose“ pristatymas Židikų bažnyčioje ir sakralinės muzikos programa „TIKIU“ (valstybinis ansamblis LIETUVA).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Židikų M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos kapo Šv. Onos koplyčia, Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios statinių kompleksas, Židikai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Mažeikių rajono savivaldybės administracija, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė, ruta.konciute@mazeikiai.lt, tel. nr.: 8 682 35027.

Bendraorganizatoriai: KPD Telšių-Tauragės skyrius, Židikų Šv. Jono Krikštytojo parapija, Židikų kultūros centras, M. Pečkauskaitės gimnazija, Mažeikių muziejus, Rotary klubas „Liberta“, Židikų bendruomenė.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Pikelių Švč. Trejybės bažnyčia, Tvenkinio g. 3, Pikelių mstl., Židikų sen., Mažeikių r. savivaldybė

Europos paveldo dienų renginys: Šv. Arkangelo Mykolo atlaidai. Paskaitos bažnyčioje. 

10.00 val. – ,,Kryždirbystė Žemaitijoje. Tradicija, dabartis, išsaugojimo problemos” (Aldona Kuprelytė);

10.45 val. – ,,Mažeikių krašto smulkioji architektūra (Rūta Končiutė-Mačiulienė);

11.30 val. – Šventoriaus koplytstulpio kopijos pristatymas (Dovydas Ušinskas) ir šventinimas;

12.00 val. – Šv. Arkangelo Mykolo atlaidų Šv. Mišios, kurias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius;

13.30 val. – bažnyčios tvarkybos darbų pristatymas, padėkos,  operos solisto Liudo Mikalausko ir pianistės Beatos Vingraitės-Andriuškevičienės koncertas; agapė bažnyčios šventoriuje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios statinių kompleksas, koplytstulpiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Asociacija „Kuriame kartu“, Asociacijos vadovas Danielius Gedutis, dgedutis@gmail.com,  tel. 8 686 55621;  Mažeikių rajono savivaldybės administracija, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė, ruta.konciute@mazeikiai.lt, tel. nr.: 8 682 35027.

Bendraorganizatoriai: Mažeikių rajono savivaldybės administracija; Pikelių parapija.

PLUNGĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Plungė , Laisvės al. 17

Ekskursija: „Plungė“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia u. k. 28060;

Plungės dvaro sodybos rytų oficina (24771), Plungės dvaro sodybos advokatų namas (24777).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Plungės r. sav. administracija, Gintaras Ramonas, tel. 869332251, el. p. gintaras.ramonas@plunge.lt.

Bendraorganizatorius: Plungės r. sav. viešoji biblioteka; Žemaičių dailės muziejus.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17.30 val.

Vieta: Plungė , Laisvės al. 17

Pristatymas: „Istorijos atskleidimas per inovatyvumą“ (Plungės r. viešosios biblioteka).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Plungės dvaro sodybos laikrodinės-oranžerijos pastatas (24775).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Plungės r. sav. administracija, Gintaras Ramonas, tel. 869332251, el. p. gintaras.ramonas@plunge.lt.

Bendraorganizatorius: Plungės r. sav. viešoji biblioteka; Žemaičių dailės muziejus.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 18 val.

Vieta: Plungė , Laisvės al. 17

Paskaita-edukacija: „Paveldo dialogas, dialogas su paveldu: kas, kaip, kur“  (Prof. Rasa Čepaitienė).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Plungės dvaro sodybos advokatų namas (24777).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Gintaras Ramonas, tel. 869332251, el. p. gintaras.ramonas@plunge.lt.

Bendraorganizatorius: Plungės r. sav. viešoji biblioteka; Žemaičių dailės muziejus.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 18.30 val.

Vieta:  Plungė, Laisvės al. 17

Pristatymas: „Plungės rajono interaktyvus žemėlapis“ (Žemaičių dailės muziejus).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Gintaras Ramonas, tel. 869332251, el. p. gintaras.ramonas@plunge.lt.

Bendraorganizatorius: Plungės r. sav. viešoji biblioteka; Žemaičių dailės muziejus.

RIETAVAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Rietavas Oginskių dvaro sodyba.

Piešinių ir fotografijų paroda „Įtraukiantis Rietavo paveldas“, edukacinė-ekskursija „Oginskių paveldo takais Rietave“, muziejaus 3 ekspozicijų  paroda „Dingusio paveldo sugrįžimas“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (15943), Oginskių koplyčia- mauzoliejus (16639), Rietavo dvaro sodybos muzikantų bendrabutis (Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus) (27395), kiti Rietavo Oginskių dvaro sodybos objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, el.p. rokimuziejus@gmail.com, direktorius Vytas Rutkauskas, tel. nr.: 8 698 21426. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus istorikė Virginija Pugačiauskienė, tel. 8 675 20166, el. p. v.pugaciauskiene@dzukijosparkas.lt.

Bendraorganizatoriai: Rietavo savivaldybės administracija, Rietavo M.K. Oginskio meno mokykla, Rietavo L. Ivinskio g-ja.

UTENOS REGIONAS

ANYKŠČIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17-26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: Darbo valandomis

Vieta: Anykščių regioninis parkas.

Siūlomas maršrutas keliautojams – pažintis su Anykščių regioninio parko teritorijoje esančiais 8 piliakalniais. Keliauti siūloma savarankiškai (automobiliu, dviračiu ar pėsčiomis).  Kiekvienas keliautojas gauna po Anykščių regioninio parko direkcijos parengtą lankstuką „Anykščių regioninio parko piliakalniai“, kuriame pateikiamos 2 galimybės aplankyti visus piliakalnius:

 1) lankytojams siūlomas optimizuotas maršrutas pagal esamus kelius ir atstumus, kuriame kelionė pradedama nuo Šeimyniškėlių-Vorutos ir užbaigiama Vilkatėnų piliakalnio lankymu. Pagal šį maršrutą piliakalnių plane ir tekste numeruoti skaičiais 1–8;

2) lankytojams siūloma keliauti pradedant nuo paties seniausio piliakalnio Anykščių regioninio parko teritorijoje – Bijeikių piliakalnio.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Šeimyniškėlių-Vorutos piliakalnis, Liudiškių piliakalnis, Bijeikių piliakalnis, Buivydų piliakalnis, Piliakalnio piliakalnis, Rubikių piliakalnis, Palatavio piliakalnis, Vilkatėnų piliakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Anykščių regioninio parko direkcija, mob. 8 381 50738, el. p. info@anyksciuparkas.lt.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Debeikių miestelis.

Mokslinė-kraštotyrinė konferencija  ,,Istorija ir mes“. Anykščių J. Biliūno, Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijų mokiniai skaito pranešimus apie 1941m. sukilimą savo gyvenamojoje vietovėje. Istorikai N. Černiauskas, M.Nefas, muziejininkas E.Musteikis veda diskusiją, pristato naujausius šios srities  tyrinėjimus. Aplankomi 1941m. birželio sukilimo dalyvių kapai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: 1941 m. birželio sukilimo dalyvių M. Vigėlio, M. Šukio kapai Debeikių miestelio kapinėse.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Debeikiečių bendrija, Bendrijos pirmininkė Jūratė Musteikienė, mob. 8 686 92 618, el. p. jurkamusteikiene@gmail.com.

Bendraorganizatoriai: Anykščių J. Biliūno gimnazija,Svėdasų J. Tumo- Vaižganto gimnazijos Debeikių skyrius. 

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 15 val.

Vieta: Anykščių m., J. Biliūno g. 53, J. Biliūno g. 55,  Paupio g. 10 ,  Tilto g. 3, Vilniaus g. 8, Vilniaus g. 11, Vilties g. 2.

Ekskursija „Nekilnojamojo kultūros paveldo objektai Anykščių m. vakar, šiandien ir ryt“. Ekskursijos dalyviai aplankys restauruotus ir pritaikytus kultūrinei veiklai statinius Anykščių m., susipažins su jų istorija, apžiūrės restauruotas erdves, dalyvaus veikiančiuose  edukaciniuose užsiėmimuose.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Buvusios mokyklos pastatai     Okuličiūtės dvarelis, pastatas Tilto g.3, pastatas Vilniaus g.11, Siaurojo geležinkelio           Šv. Mato bažnyčios bokštas, Anykščių stotis, apžvalgos aikštelė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Anykščių menų inkubatorius-menų studija

Direktorė Daiva Perevičienė, mob. 8 652 44 555, el. p.: direktorius@menuinkubatorius.lt.

Bendraorganizatoriai: Anykščių rajono savivaldybės administracija, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.

IGNALINOS RAJONAS

 

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis)

Laikas: 15 val. 

Vieta: Ignalinos krašto muziejus, adresas: Ateities g. 43, Ignalina.

Europos paveldo dienų renginys „Įtraukiantis paveldas“ – kas gali būti lengviau…“, kurio metu vyks interaktyvios edukacinės ekspozicijos „Istorinė Ignalina“ pristatymas.  Bus supažindinta su Ignalinos paveldo istorija, organizuojami edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus grupėms.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: renginys skirtas Ignalinos miesto 155-ajam gimtadieniui: miesto aikštė, žydų paveldas, seniausias statinys Ignalinoje  – geležinkelio vandens bokštas, seniausia miesto gatvė- Smėlio g. (Smėlianka).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ignalinos krašto muziejus, Renata Veličkienė, el. p.: muziejus@ignalina.lt,  tel. nr.: 8 386 53 147, 8 675 01098.

MOLĖTŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17, 22, 24 d. (penktadienis, trečiadienis, penktadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Molėtų r. sav., Luokesos seniūnija, Paduobužės ir Kijėlių kaimai.

Tradicinis renginys „Trys didžiosios dienos Europos paveldui: „Įtraukiantis paveldas Molėtuose“ – pažintinis edukacinis maršrutas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rudoko vandens malūnas, naujosios Molėtų miesto kapinės, mitologinis akmuo „Molėtų bažnyčia“.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Molėtų r. sav. Viešoji biblioteka, Jolanta Matkevičienė, 861569207

UTENOS RAJONAS

VISAGINAS

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Visagino viešosios bibliotekos meno galerija.

Edukacinis renginys „Linksma kelionė po Aukštaitijos parką’’.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Nacionalinis Aukštaitijos parkas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Visagino kūrybos ir menų akademija, Vilija Žukauskienė, mob. tel. 8 609 58434.

Bendraorganizatoriai: Visagino viešoji biblioteka.

ZARASŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17-26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 10-11.30 val.

Vieta: Stelmužė, Stelmužės k., Imbrado sen., Zarasų r.sav.

2 ekskursijos moksleiviams „Stelmužė ir jos palikimas– atraskime iš naujo“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Stelmužės bažnyčia, varpinė, parkas, dvarvietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Zarasų rajono savivaldybės administracija, V.Biveinienė, (8 385) 31211, el.p. valentina.biveiniene@zarasai.lt

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12-16 val.

Vieta: Zarasai, Degučiai, Dusetos, Salakas, Turmantas.

Ekskursija „Tautinių mažumų nekilnojamasis kultūros paveldas Zarasų rajone“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Zarasų žydų senosios kapinės, Zarasų žydų naujosios kapinės, žydų žudynių vieta Krakynėje, pastatai Zarasuose kuriuose buvo žydų sinagogos, Dusetos, Salakas, Turmantas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Zarasų krašto muziejus, Daiva Juškienė pavaduotoja@zarasumuziejus.lt, tel. Nr. 860007385

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamentas.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis).

Laikas: 10 – 15 val.

Vieta: Stelmužė, Antazavė, Dusetos,  Vasaknos.

Muziejų asociacijos projekto ,,Lietuvos muziejų kelias“ programos  „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ renginys – ekskursija ,,Zarasų krašto parkai ir sodai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Stelmužės parkas, Antazavės dvaro parkas, Dusetų parkas, Vasaknų dvaro parkas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Zarasų krašto muziejus, Vasilijus Trusovas muziejus@zarasai.lt, tel.nr. 867422109.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 12-16 val.

Vieta: Zarasai, Degučiai, Dusetos, Salakas, Turmantas.

Ekskursija „Tautinių mažumų nekilnojamasis kultūros paveldas Zarasų rajone“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Zarasų Švenčiausios Panelės Užtarytojos sentikių cerkvė, Zarasų Visų Šventųjų cerkvė,   Minaukos sentikių Švč. Dievo Motinos Globėjos cerkvė, sentikių koplyčia Zarasų rajone, Degučių kaime, Raistiniškių sentikių cerkvė, Turmanto sentikių cerkvė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Zarasų krašto muziejus, Daiva Juškienė pavaduotoja@zarasumuziejus.lt, tel. 860007385.

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamentas.

VILNIAUS REGIONAS

VILNIAUS MIESTAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Trakų g. 9, Vilnius. 

Pažintinė ekskursija „Autentiško Vilniaus beieškant“ į restauruojamą kultūros paveldo objektą – Pranciškonų vienuolyną.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir Pranciškonų vienuolynas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra (VSAA), Jūratė Raugalienė, el. p.: j.raugaliene@vsaa.lt; tel. 8-60105488.

Bendraorganizatoriai: restauratorius Stasys Latonas.

Data: rugsėjo 17, 20, 24 d. (penktadienis, pirmadienis, penktadienis). 

Laikas: 12 val. mokyklų, 17 val. šeimų, klubų ir kt. svečiams

Vieta: Petro Vileišio rūmai, dabar – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (Antakalnio g. 6, Vilnius).

„Įtraukiantis paveldas – Vileišių rūmų atodangos“ – sudėtinis renginys iš ekskursinių, edukacinių, parodinių, teatrinių ir pokalbių bei diskusijų elementų. Jame būtų supažindinama su Mokslinės bibliotekos ir Lietuvių tautosakos archyvo įdomybėmis, mokslo leidiniais (parodos/ekskursijos/pokalbiai); vedamos tautosakos ir literatūros pamokos (sutartomis temomis), ekskursijos/ pokalbiai apie Petrą Vileišį ir jo bendraminčius. Siejant su archyvų metais, daugiau dėmesio bus skiriama Lietuvių tautosakos archyvui: parengtos vaizdinės bei garso pateiktys tiek gyvai, tiek nuotolio panaudoms.

Svarbu! Karantino atveju – filmuoti siužetai LLTI svetainėje, Lietuvių tautosakos archyvo svetainėje bei Instituto FB.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Petro Vileišio rūmų (Vilniuje, Antakalnio g. 6) ansamblis atskleidžiamas architektūriniu, istoriniu ir sociokultūriniu aspektais.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 

Gražina Kadžytė, kadzyte@llti.lt, mob. 8 686 79934.

Bendraorganizatoriai: VšĮ Meno ekspansija (Teatras Arbatvakariai).

Data: rugsėjo 17 – 19 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 17 val. 

Vieta: Energetikos ir technikos muziejus Rinktinės g. 2., Vilnius.

Ekskursijų „100 metų istorijos“ metu susipažinsite su buvusios pirmosios Vilniaus miesto elektrinės, kurioje šiuo metu yra įsikūręs muziejus, pastato fasadu, elektrinės įranga, svarbiausiomis datomis, elektrinės vaidmeniu miestui keičiantis ir augant. Ekskursijos finaliniu akcentu taps istorinis Vilniaus miesto generalinio plano maketas, sukurtas 1980 m. vadovaujant architektui Augiui Gučui, ir atspindintis tuomečių architektų Vilniaus miesto viziją 2000 m.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: pirmoji centrinė Vilniaus elektrinė ir įrengimai įtraukti į KPD registrą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Lietuvos energetikos muziejus,
el. paštas: info@etm.lt, Žara Kutkaitė, zara@etm.lt, tel. nr.: 8 (5) 234 0420.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Pilies g. 40 Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.

Rasoms–220. Virtualios nuotraukų parodos „Rasų kapinės istoriniuose dokumentuose ir nuotraukose“ pristatymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus istorinių kapinių draugija „Rasos”, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Vida Girininkienė tel. nr.: 861474497, Jolanta Paškevičienė tel. nr.: 868634622.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Rasų kapinės. Renkamės prie Senųjų Rasų kapinių vartų.

Rasoms-220. Ekskursija „Epochų simboliai istorinėse Rasų kapinėse: nuo sukilimų iki atgimimo“. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ekskursiją veda Vida Girininkienė, Kšištof Tolkačevski (Vilniaus istorinių kapinių draugija „Rasos“, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus). Vida Girininkienė tel. nr.: 861474497, Jolanta Paškevičienė tel. nr.: 868634622.

Data: rugsėjo 18, 24 d. (šeštadienis, penktadienis). 

Laikas: 18 d. – 11 val., 24 d.  – 18 val. 

Vieta: Vilniaus senamiestis, Stiklių g. 4.

Orientacinis žaidimas po Vilniaus senamiestį „Autentiško Vilniaus beieškant“. Renginys šeimoms su vaikais; supažindins su autentiškiausiomis senamiesčio erdvėmis ir architektūros detalėmis, pristatys geriausius restauravimo pavyzdžius. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ VSAA, Daina Šėmienė, el.p.: d.semiene@vsaa.lt; tel. nr.: 8 686 90863.

Data: rugsėjo 18, 25 d. (šeštadieniais). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Vokiečių g. 6, Vilnius.

Ekskursija, lydinti parodą apie neįgyvendintus XX a. Vilniaus projektus. 1,5 valandos maršrutas atskleis utopinius Vilniaus scenarijus, kurie buvo suprojektuoti, bet netapo tikrove. Ekskursijos tikslas – aktualizuoti Vilniaus miestovaizdį kaip paveldo objektą.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Maršrutas apims Vokiečių gatvę, Tauro kalną, Lukiškių aikštę ir dešinįjį Neries krantą, Žvėryną. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ ,,Vilniaus muziejus’’, Rasa Antanavičienė, el.p.: rasa@vilniausmuziejus.lt., 861655141 

Data: rugsėjo 18, 20 d. (šeštadienis, pirmadienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Vilniaus Katedros aikštė, Gedimino pamiklas.

Ekskursija „Vilniaus pilių istorijos pėdsakais“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus pilių rezervato teritorija, Vilniaus pilys.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, atsakingas asmuo: Nerilė Urbonaitė, tel. nr.: 861800838, el.p.: nerile.urbonaite@vilniauspilys.lt.

Bendraorganizatoriai:  Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras, Pabėgėlių priėmimo centras, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. 

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 14 val.

Vieta: Rasų kapinės. 

Rasoms – 220. Poetinis pasivaikščiojimas po istorines Rasų kapinės.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ekskursiją veda Vida Girininkienė. (Vilniaus istorinių kapinių draugija „Rasos“, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus). Vida Girininkienė tel. nr.: 861474497, Jolanta Paškevičienė tel. nr.: 868634622.

Data: rugsėjo 19 d. (šeštadienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Panerių g. 45, Vilnius (Naujamiestis).

Istorinis orientacinis žaidimas „Pramoninis Naujamiestis“. Beveik pusantro šimtmečio Naujamiestis buvo Vilniaus industrine šerdimi. Dūzgė staklės, riaumojo varikliai, tepalų kvapai maišėsi su šviežių bandelių aromatu. XXI-ajame amžiuje rajonas kitoks – daugelis fabrikų jau senokai užvertė paskutiniuosius savo istorijos puslapius ir užleido vietą moderniems loftams bei biurams. Vis dėlto proziški gamyklų pastatai liudija neįprastą Naujamiesčio praeitį. Šio žaidimo metu galėsite pasitikrinti savo orientavimosi aplinkoje gebėjimus, atrasti išlikusius originalius istorinius artefaktus, sužinoti apie juos intriguojančių detalių ir, žinoma, atlikti įdomias užduotis. Beje, šiai pramogai nereikalingi jokie išmanieji įrenginiai! Pasikliauti teks tik savo akimis, kojomis ir protu.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus miesto istorinė dalis, vad. Naujamiesčiu.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ „Gatvės gyvos“. Albertas Kazlauskas, tel. tel. nr.: +37062700919, el. p.: albertas@gatvesgyvos.lt

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. Kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

Data: rugsėjo 19, 21 d. (šeštadienis, antradienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Vilniaus Katedros aikštė, Gedimino pamiklas.

Ekskursija „Kreivoji pilis ir Kreivasis miestas”.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus pilių rezervato teritorija, Vilniaus pilys.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, atsakingas asmuo: Nerilė Urbonaitė, tel. nr.: 861800838, el.p.: nerile.urbonaite@vilniauspilys.lt.

Bendraorganizatoriai:  Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. 

Data: rugsėjo 20 – 21 d. (pirmadienis – antradienis). 

Laikas: 10 val.

Vieta: Gedimino kalnas.

Ekskursija paskaita: Gedimino kalno tvarkybos darbų apžvalga.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Gedimino kalnas, Aukštutinė pilis, vakarinė atraminė siena.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lietuvos nacionalinis muziejus, atsakingas asmuo arch. Asta Meškauskienė, tel. nr.: 8 682 64101.

Bendraorganizatoriai:  pranešėjas arch. Rimas Grigas, tel. nr.: 8 699 16044, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. Išankstinė registracija: kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt., 865011998

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis)

Laikas: 10 val.

Vieta:  Vilniaus Arkikatedra

Edukacinis renginys, skirtas supažindinti lankytojus su Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo vietovių gerosiomis ir blogosiomis praktikomis, paveldosauginiu aspektu aktualizuojant vietovės problematiką ir specifiką, įtraukiant lankytojus į paveldosauginį kontekstą.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus senamesčio kultūros paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. Išankstinė registracija: kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt., tel. 865011998

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 9.00-9.30 registracija; 10.00 renginio pradžia.

Vieta: Savičiaus g.15, Vilnius.

Mokslinė konferencija „Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios ansamblis: istorija ir ateities vizijos“. Konferencija skirta ne tik akademinei bendruomenei (mokslininkams, studentams), bet ir paveldosaugos, kultūros paveldo objektų įveiklinimo specialistams bei plačiajai visuomenei, besidominčiai Vilniaus miesto istorija. Tikimasi, jog gyvai konferencijoje dalyvaus apie 50 asmenų, konferencija su vertimu bus transliuojama internetu, jos įrašas talpinamas organizatorių interneto puslapiuose ir socialinių tinklų paskyrose, ,,YouTube“ kanale. Konferencijos organizatoriai garantuos saugias lankymosi sąlygas, priklausomai nuo tuo metu būsiančios pandeminės situacijos, renginys galimas rengti ir naudojant nuotolinį dalyvavimą.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras. Direktorė Lina Blažytė, el. p.: lina.blazyte@vrm.lt, tel. ner.: 860997911.

Bendraorganizatoriai:  Lietuvos dailės istorikų draugija, VšĮ ,,Ramintoja”, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius. Kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10, 14 val. 

Vieta: Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicija, Geležinkelio g. 2, Vilniaus Geležinkelio st. pirmasis peronas. 

Bėgiais riedantis paveldas Ekskursija – supažindinanti su Geležinkelių muziejuje esančiais paveldo objektais.

Svarbu! Jeigu saugumo reikalavimai leis, lankytojai gaus galimybę pažinti objektus iš vidaus. Organizatoriai pasilieką teisę keisti pavadinimą.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: objektai įtraukti į KVR: 1. Vandens tiekimo garo siurblys 1911 m. 2. Garvežys TE-52 3. Garvežys SO-17.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Urtė Alksninytė, Geležinkelių muziejaus projektų koordinatorė, tel. nr.: +370 66582027.

Bendraorganizatoriai: Dmitrijus Aksionovas, Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicijos vadovas.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: Senasis arsenalas, Naujasis arsenalas, Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Signatarų namai, Kazio Varnelio namai-muziejus 10-18 val., Gedimino pilies bokštas – 10-20 val., Istorijų namai – 12-18 val.

Vieta: Vilnius, skirtinguose Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniuose: Senajame arsenale, Gedimino pilies bokšte, Naujajame arsenale, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Signatarų namuose, Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Istorijų namuose.

Nemokamas lankymas su ,,Actionbound’’ programėle. Išmaniuosiuose telefonuose įsidiegę edukacinę programėlę „Actionbound“ ir nuskenavę žaidimo QR kodą lankytojai galės pažinti kultūros paveldo pastatus, kuriuose įsikūrę Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai ir jų ekspozicijas. Daugiau informacijos apie padalinius: https://lnm.lt/muziejai/.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniuose: Senajame arsenale, Gedimino pilies bokšte, Naujajame arsenale, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Signatarų namuose, Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Istorijų namuose.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lietuvos nacionalinis muziejus,  Eglė Paulauskienė, el. p.: egle.paulauskiene@lnm.lt. 

VILNIAUS RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 10, 11 val.

Vieta: Šv. Kazimiero g. 2, Medininkų k., Vilniaus r.

Ekskursija po Medininkų pilį. Ekskursijos metu aplankysime vieną seniausių ir didžiausią pagal plotą LDK mūrinę aptvarinę pilį, pastatytą XIV a. II pusėje, menančią Gedimino valdymo laikus. Keliausime į atstatytą pilies bokštą donžoną, apžiūrėsime 5 aukštų ekspoziciją, pasigrožėsime apylinkių vaizdais. Ekskursijos trukmė 50 min. Būtina išankstinė registracija telefonu 865011998. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Medininkų pilis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius, kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

Bendraorganizatorius: Trakų istorijos muziejus.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Kenos g. 34  Kalvelių k., Kalvelių sen., Vilniaus r. Kenos geležinkelio stotis.

Paskaita – ekskursija „Keliaujančios istorijos“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kenos geležinkelio stotis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vladislavo Sirokomlės muziejus, tel. nr.: 852436402.

Bendraorganizatorius: Kenos pasienio užkarda, Kenos geležinkelio stoties atstovybė, Vilniaus r. Rukainių gimnazija, Vilniaus r. Šumsko pagrindinė mokykla.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis) 

Laikas: 13 val.

Vieta: Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagoloje

Seminaras-paskaita „Tautinis paveldas-įkvėpimo ir kūrybiškumo šaltinis šiandieniniam žmogui“. Paskaitą skaitys: Lietuvos Tautodalininkų Sąjungos, Vilniaus Bendrijos, Vilniaus Krašto Tautodalininkų-Meno Kūrėjų Bendrijos pirmininkė-Ramutė Kraujalienė, serifikuota tautinio paveldo produktų, senujų amatų tradicinė amatininkė ir Hb. Dr. Gustav Juzala-Deprati-Vilniaus universiteto docentas, lenkų folkloro specialistas, Etnologijos habilituotas daktaras, istorinių mokslų daktaras.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Houvalto dvaras Maišiagaloje.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagoloje Kūltūrinių renginių organizatorė Agata Granicka, 867301432, agatagran@gmail.com

Bendraorganizatorius: Vilniaus Krašto Tautodailininkų-Meno Kūrėjų Bendrija

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdemar Višnevski, el. p. Valdemar.Visnevski@vrsa.lt, 8 615 48154

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis) 

Laikas: 15 val.

Vieta: Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagoloje

Paroda –edukacija „Unikalių gintarinių papuošalų paroda“. Autorė- Danutė Tikužienė, serifikuota tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo juvelyrikos amato puoselėtoja. Edukacijos metu bus galima aktyviai praleisti laiką ir susipažinti su Tautinio paveldo tradicija.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Houvalto dvaras Maišiagaloje.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagoloje. Kūltūrinių renginių organizatorė Agata Granicka, 867301432, agatagran@gmail.com

Bendraorganizatorius: Vilniaus Krašto Tautodailininkų-Meno Kūrėjų Bendrija

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdemar Višnevski, el. p. Valdemar.Visnevski@vrsa.lt, 8 615 48154

ELEKTRĖNAI

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 15-16 val.

Vieta: Elektrėnų savivaldybė.

„Ristynės Elektrėnuose“. Edukacinis užsiėmimas. Ristynės Lietuvoje populiarumo viršūnę buvo pasiekusios 19 a. antroje pusėje, po baudžiavos panaikinimo. Supažindinimas su Lietuvos istoriniu sportu, kuriuo praeityje jauni vyrai „bernaudami“ ir piemenaudami užsiimdavo laisvu laiku.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Elektrėnų savivaldybė Dainius Viešūnas 862933784 dainius.viesunas@elektrenai.lt.

ŠALČININKŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 12-16 val. 

Vieta: Merkinės dvaro sodyba, vad. Pavlovo respublika.

Atvirų durų diena Merkinės dvaro sodybos, vad. Pavlovo respublika, ledainėje. 

Vadinamosios Pavlovo respublikos lankytojai galės apsilankyti restauruotoje ledainėje, išgirsti įdomių faktų apie jos architektūrą, pamatyti ledo saugojimo duobę, apsižvalgyti po buvusios sodybos teritoriją pro trečio aukšto langus.  

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Merkinės dvaro sodybos, vad. Pavlovo respublika, fragmentai (u. k. KVR 596): ledainė (u. k. KVR 35940). 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šalčininkų rajono savivaldybės administracija,  Erika Sudnicka, el. p. erika.sudnicka@salcininkai.lt, tel. (8 380) 30 163.

Bendraorganizatorius: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius, kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: DIRP, Centrinė g. 2, Poškonių k., Šalčininkų r. sav.

Pėsčiųjų žygis (4 km).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: DIRP lankytojų centras (Mokyklos pastatas 4817), Poškonių gatvinis rėžinis kaimas (10311), Didžiulių bei Lastaučikų gatviniai rėžiniai kaimai, Poškonių pilkapynas (1949).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija, vyr. specialistė Irutė Eidukienė, mob.: 861127882, el.p.: irute.eidukiene@dirpd.lt.

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 9-17 val. 

Vieta: Jašiūnų dvaro sodybos rūmai.

Atvirų durų diena Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose. Numatyta visiems norintiems užtikrinti nemokamą Jašiūnų dvaro sodybos rūmų lankymą, kuriuose pristatoma Jašiūnų dvarvietės bei ją valdžiusių Sniadeckių ir Balinskių šeimų istorija, atskleista profesionaliosios klasicizmo architektūros estetika. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Jašiūnų dvaro sodybos rūmai (u. k. KVR 595). 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Ilona Tunevič, el. p. ilona.tunevic@salcininkai.lt.

Bendraorganizatorius: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius, kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

Data: rugsėjo 25 d. (šeštadienis). 

Laikas: 13-15 val. 

Vieta: Jašiūnų dvaro sodyba.

Edukacinis renginys šeimoms „Apie meilę, nenaudėlius ir pamatų paslaptis“. Planuojama organizuoti renginį šeimoms (ir ne tik), kurios bus supažindintos su atnaujintoje Jašiūnų dvaro sodybos oficinoje planuojamomis aktualizuoti temomis – Radvilų istorija, jų ryšiu su dvaro sodyba ir pačiu oficinos objektu, Šubravcų draugija ir kitomis temomis. Dalyviai bus pakviesti aktyviai įsitraukti į pažinimo žaidimus ir viktorinas.       

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Jašiūnų dvaro sodyba (u. k. KVR 945): rūmai (u. k. KVR 595), oficina (u. k. KVR 26255), svirnas (u. k. KVR 26257), parkas (u. k. KVR 26262). 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Ilona Tunevič, el. p. ilona.tunevic@salcininkai.lt.

Bendraorganizatorius: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus teritorinis skyrius, kontaktinis asmuo vyr. specialistė Enrika Trofimovienė, el. p. enrika.trofimoviene@kpd.lt.

ŠVENČIONIŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 12 val. 

Vieta: Cirkliškio dvaras, Švenčionių r. Cirkliškio sen. Cirkliškio k.

„Cirkliškio dvaro atvėrimas krašto visuomenei“. Renginio forma: pasakojimas ir ekskursija, viktorina Cirkliškio dvaro rūmuose. Programa:

  • Atvykusieji renkasi Cirkliškio dvare
  • Trumpa dvaro istorija „Grafų Juozo ir Domicelės Mostovskių personažų  lūpomis“
  • Trumpa dvaro parko istorija (skaidrės – mokytoja Lida Gaižutienė)
  • Filmukas apie Cirkliškio dvarą anglų kalba (mokytoja Dovilė Maslianikienė)
  • Viktorina, susijusi su dvaro parko istorija (mokytoja Lida Gaižutienė)
  • Fotosesija su grafų Mostovskių personažais 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Cirkliškio dvaro rūmai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Švenčionių profesinio rengimo centras.

Atsakingas asmuo neformaliojo švietimo organizatorė Danutė Kavaliukaitė, tel. 8 618 29 043, el. pastas: danakava@inbox.lt.

Data: rugsėjo 18 d. (šeštadienis). 

Laikas: 10-17 val. 

Vieta: Švenčionių r. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras, Švenčionių r. Kaltanėnų mstl., Mokyklos g. 17.

,,Įtraukianti archeologija prie Žeimenos upės“. Renginio forma – išvyka. Išvykos metu su archeologiniu paveldu supažindins prof. habil. dr. A. Girininkas, Sirvėtos regioninio parko vyr. kraštotvarkininkas Marius Semaška, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja Nijolė Kapačinskienė. Išvyka organizuojama mažais autobusais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rėkučių, Pavajuonio senovės gynybinis įtvirtinimas, Kaltanėnų piliakalnis, Paduobės piliakalnis, Liūlinės pilkapynas, Cirkliškio piliakalnis ir kt.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Švenčionių r. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras. Atsakingas asmuo direktorius Kęstutis Lisauskas, tel. 8 615 57 534, el. pastas: zeimenis.kestutis@gmail.com.

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis). 

Laikas: 16.30 val. 

Vieta: Ginučių piliakalnio – Ladakalnio  archeologinis kompleksas, Ignalinos r.

Ekskursija – pasivaikščiojimas: pakviesime visus norinčius atrasti Ginučių-Ladakalnio archeologinį kompleksą, pasivaikščioti Šiliniškių gūbrio kalvomis, išgirsti vietos istorijas, pajausti jos dvasią.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Papiliakalnės, Ginučių piliakalnis su priešpiliu, papiliais ir gyvenviete; Ginučių piliakalnis, vad. Pilale; Puziniškio piliakalnis; Ladakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, giedre.sukyte@aparkai.lt.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Reškutėnų apylinkės, Švenčionių r.

Autorinė ekskursija: Archeologo, prof. dr. Vykinto Vaitkevičiaus autorinė ekskursija po Kretuono archeologinę vietovę „Protėvių žemė“. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kretuono, Reškutėnų, Žemaitiškės senovės gyvenvietės; Reškutėnų piliakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, giedre.sukyte@aparkai.lt.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 10 val. 

Vieta: Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija.

Paskaita, edukacinis užsiėmimas, mokinių darbų paroda.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Aukštaitijos regiono pastatų langinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Sirvėtos regioninio parko direkcija, Jolita Garbulienė, el.p: Jolita.garbuliene@sirveta.lt, tel.nr.: 838747524.

Bendraorganizatorius: Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija.

Data: rugsėjo 24-25 d. (penktadienis-šeštadienis). 

Laikas: 11-17 val. 

Vieta: Palūšė, Ignalinos r.

Ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai: atvirų durų dienos Palūšėje: archeologinės pilkapio ir akmens amžiaus būsto ekspozicijos pristatymas, pasivaikščiojimai pilkapių keliais, edukacinė programa „Senųjų gyventojų kailyje“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Palūšės pilkapynai; Kretuono, Reškutėnų, Žemaitiškės senovės gyvenvietės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, giedre.sukyte@aparkai.lt.

Data: rugsėjo 24-25 d. (penktadienis-šeštadienis). 

Laikas: 13-15.30 val. 

Vieta: Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos lankytojų centras, Tylioji g. 1, Birštonas.

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos lankytojų centre pristatomi valstybinio parko teritorijoje esantys piliakalniai, sielininkystė, žvejyba Didžiosiose Nemuno kilpose, nacionalinis akmuo titnagas.

Svarbu! Dalyvių skaičius ribojamas, būtina išankstinė registracija. Registracijos pradžia rugsėjo 6 d.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: sielininkystė, žvejyba, titnagas ir archeologiniai radiniai, piliakalniai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, 

vyriausioji specialist Rosita Dargienė, tel. +370 319 65613, el. p.:  direkcija@nemunokilpos.lt.

TRAKŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: I-V 9.00-18.00, VI 9.00-17.00.

Vieta: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bibliotekos e. svetainė www.trakubiblioteka.lt ir „Facebook“ paskyra.

Kraštotyros-literatūros paroda „Paveldo objektai Trakų rajone“.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Regina Kaziukėnaitė (8528)55461.

Data: rugsėjo 17 – 26 d. (penktadienis-sekmadienis). 

Laikas: 9.00-24 val. (Prisijungti galima bus bet kuriuo paros metu. Nuoroda bus aktyvuota 17 d. 9.00 val. Facebook paskyroje ir svetainėje).

Vieta: Bibliotekos e. svetainė www.trakubiblioteka.lt ir „Facebook“ paskyra.

Virtuali viktorina „Įspūdingi paveldo objektai“ (viktorina sukurta, naudojantis „Kahoot“ programėle).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Akvilė Narbutienė (8528)55461.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 16 val.

Vieta: Trakų Salos pilis, vakarinių kazematų pietvakarių bokštas (Trakai, Karaimų g. 43C).

Paroda „Suvenyriniai šaukšteliai“ (parodoje planuojama pristatyti apie 150 suvenyrinių šaukštelių kolekciją iš įvairių Europos miestų).

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Trakų Salos pilis (Vakariniai Kazematai).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Trakų istorijos muziejus, Oleg Ševeliov,  tel. nr.: +370 528 53940, +370 612 91669, el.p.: oleg.seveliov@trakaimuziejus.lt.

Data: rugsėjo 17 d. (penktadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Lentvario kultūros rūmai 

Prof. Marijos Drėmaitės paskaita „Industrinės epochos ženklai: Europa, Lietuva, Lentvaris“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lentvario pramoninio paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Projekto „Praėjusios epochos žymės“ renginį vykdo VšĮ ,,Lentvario kultūros rūmai’’. Atsakingas asmuo Alicija Ramaneckienė. el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

Data: rugsėjo 20 d. (pirmadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Lentvario kultūros rūmai

Dr. Aistės Bimbirytės-Mackevičienės paskaita „Ne tik kolekcijos: grafai Tiškevičiai kaip pramonininkai“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lentvario pramoninio paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Projekto „Praėjusios epochos žymės“ renginį vykdo VšĮ ,,Lentvario kultūros rūmai’’.  Atsakingas asmuo Alicija Ramaneckienė. el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

Data: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Lentvario Kilimų fabrikas.

Pažintinė ekskursija su gidu Albertu Kazlausku po Lentvario miesto pramonines vietas.

Svarbu! Į ekskursiją būtina išankstinė registracija. Registracija bus vykdoma: el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lentvario pramoninio paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Projekto „Praėjusios epochos žymės“ renginį vykdo VšĮ ,,Lentvario kultūros rūmai’’.  Atsakingas asmuo Alicija Ramaneckienė. el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

Data: rugsėjo 26 d. (sekmadienis). 

Laikas: 13 val.

Vieta: Lentvario kultūros rūmai.

Orientacinės „Encounter“ varžybos.

Svarbu! Būtina išankstinė registracija. Registracija bus vykdoma: el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Lentvario pramoninio paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Projekto „Praėjusios epochos žymės“ renginį vykdo VšĮ ,,Lentvario kultūros rūmai’’.  Atsakingas asmuo Alicija Ramaneckienė. el.p.lentvariokultura@gmail.com; tel.+37065536775.

UKMERGĖS RAJONAS

Data: rugsėjo 19 d. (sekmadienis). 

Laikas: 13-17 val. 

Vieta: Dvaro g. 5, Kultuvėnai, Ukmergės r., Sližių dvaras.

Ekskursija. Pasivaikščiojimas po Sližių dvarą bei dvaro sodybos teritoriją, senąjį parką.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: XVIII a. pab. medinis Sližių dvaras, Sližių dvaro sodybos teritorija, senasis parkas. 

Organizatorius ir daugiau informacijos: Viktorija Gorbatenko
gorbatenko.viktorija@gmail.com, +37060427991, www.dvarokavos.lt.

Data: rugsėjo 24 d. (penktadienis). 

Laikas: 18 val. 

Vieta: Ukmergės senamiestis. Didžioji sinagoga, Vienuolyno g. 2.

Teatralizuota edukacinė ekskursija. Renginio metu įvairiose Ukmergės senamiesčio vietose vyks teatralizuoti tarpukario laikų pasirodymai, kurie parengti pagal knygą, pasakojančią apie tarpukario laikų Ukmergės miesto klestėjimą, kultūrą, žmonių gyvenimą. 

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Ukmergės senamiestis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Ukmergės rajono savivaldybė.

Bendraorganizatorius: Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras.

ŠIRVINTŲ RAJONAS

Data: rugsėjo 21 d. (antradienis). 

Laikas: 11 val.

Vieta: Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, I. Šeiniaus g. 4, Širvintos.

Viktorina „Ką žinome apie Kernavę?“ pradinių klasių mokiniams.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kernavės archeologinė vietovė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lolita Pliukštienė, vyresn. bibliotekininkė el. paštas: pliukstienel@gmail.com, tel. nr.:: +370 622 58226.

Bendraorganizatoriai: Širvintų gimnazija.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 17 val.

Vieta: Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, I. Šeiniaus g. 4, Širvintos.

Širvintų kultūros centro Etninės kultūros specialistės Laimutės Bikulčienės paskaita jaunimui „Nematerialaus Europos paveldo objektas – Rasų šventė“ bei dokumentinio filmo apie Rasas peržiūra.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų šventė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Almutė Kanapienienė, Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja, el. paštas: alma.kanapieniene@gmail.com, tel. nr.: +370 676 01937.

Bendraorganizatoriai: Širvintų r. savivaldybės kultūros centras.

Data: rugsėjo 22 d. (trečiadienis). 

Laikas: 9.30 val.

Vieta: Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, I. Šeiniaus g. 4, Širvintos. 

Edukacinis-pažintinis užsiėmimas Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams „Ar žinai kas yra Europos paveldas?“

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų šventė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lolita Pliukštienė, vyresn. bibliotekininkė el. paštas: pliukstienel@gmail.com, tel. nr.:: +370 622 58226.

Bendraorganizatoriai: Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“.

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Šilinės pažintinis takas

Kauno rajono muziejaus „Muziejų naktis 2023“ Raudondvario pilyje

We love Lithuania

labas, Vilniau!

Rima Juonytė

Kur keliauti su vaikais vasarį?

We love Lithuania

Kino festivalis „Pirmoji banga“ supažindins su neatrasta vabzdžių dresuotojo V. Starevičiaus animacija

Zaraso ežero Didžioji sala – puiki vieta organizuoti įvairius renginius

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"