Naujienos Panevėžys

„Atviras Panevėžys“ – naujas savaitgalio pasiūlymas kultūros ir meno išsiilgusiems turistams

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Atviras Panevėžys – su tokiu šūkiu miestas pasitinka žiemos sezoną. Gruodžio pirmosiomis dienomis Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ drauge su Panevėžio miesto savivaldybe, kultūros įstaigomis ir verslu susijungusi akcijai „Atviras Panevėžys“ ir pakvietusi visus dalyvauti nemokamose veiklose, pritaikytose negalią turintiems asmenims, sugrįžta su nauju savaitgalio prasiūlymu pasiilgusiems kultūros. Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusį miestą, pajausti teatrų magiją ar pasinerti į meną po atviru dangumi – nuo ekspozicijų iki šviečiančių sodų. 

Savaitgaliui kviečia tyrinėti meną, kultūrą ir pramonę

Šią vasarą Panevėžys visus miesto svečius pasitiko trimis „Savaitgalio Panevėžyje“ pasiūlymais, kvietusiais pažinti gyvą, žalią ir įtraukiantį miestą. Kiekvienas jų yra skirtingas: „Gyvas“ skirtas smagioms veikloms su šeima, „Žalias“ kviečia mėgautis miestą supančia gamta, o „Įtraukiantis“ siūlo nepamirštamas pramogas.

„Net ir atėjus šaltajam sezonui Panevėžys – kupinas veiklų ir atviras kiekvienam turistui. Žiemą miestą apgaubia teatrų magija, pasitinkanti naujomis spektaklių premjeromis bei akį traukiančios ekspozicijos, kurias išvysti galima ne tik galerijose ar muziejuose, bet ir po atviru dangumi, lėtai vaikštinėjant žiemiškomis miesto gatvėmis ar parkais. Šis laikotarpis – puiki proga ne tik išlaisvinti kūrybiškumą edukacijų erdvėse, bet net ir susipažinti su miestą garsinančia pramone – atvirais, kadaise veikusiais galiūnais. Visoms jaukaus savaitgalio veikloms pristatyti, „Panevėžys NOW“ paruošė dar vieną – ketvirtąjį „Savaitgalio Panevėžyje“ pasiūlymą „Atviras Panevėžys“, šį kart skirtą kultūros ir meno išsiilgusiems turistams“, – sako „Panevėžys NOW“ vyriausioji turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė.

Pasiūlymo spausdintiną versiją knygų skirtukų formatu galima rasti „Panevėžys NOW“ agentūroje adresu Laisvės a. 11 arba internetinėje svetainėje „Panevėžys NOW“. Taip pat skirtukai bus dalinami ir gruodžio 17 d. „Didžiosios Kalėdinės Panevėžio mugės“ metu „Kalnapilio arenoje“, kurioje dalyvaus ir „Panevėžys NOW“ komanda.

Panevėžys – pramonės miestas

Panevėžys nuo seno garsėja kaip pramonės miestas, kuriame susipina senąsias tradicijas turinčios ir šiuolaikines technologijas naudojančios pramonės įmonės. Dar šiais metais ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIO metu, lankytojai turėjo galimybę patekti į pasaulyje žinomų pramonės įmonių užkulisius bei išvysti mieste veikusius gamybos galiūnus. Šiandien vis dar yra galimybė apsilankyti įmonėse, tik kiek kitokiu – virtualiu būdu. „Panevėžys NOW“ siūlo miesto pramonę pažinti nemokamu virtualios realybės žaidimu „Pramoninis Panevėžys“, kuriuo pavyks nusikelti tiesiai į pramonės įmonių gamybos patalpas ir taip susipažinti su kasdieniais jų procesais, čia gaminamais produktais ir miesto pramonės istorija. Daugiau apie žaidimą ir registracija ČIA.

Šiandien dalis įmonių kviečia į jų firmines parduotuves įsigyti unikalių produktų, pagamintų būtent Panevėžyje, kurie gali būti kaip puiki idėja lauktuvėms iš pačios Aukštaitijos sostinės. AB „Linas“ firminėje parduotuvėje „Gija“ galima rasti gamykloje gamintos lininių audinių produkcijos, UAB „Devold“ parduotuvėje „Devold outlet“ pasiruošti žiemai merino vilnos gaminiais, o AB „Naujoji Ringuva“ įsigyti įvairių švaros prekių.

Paragauti desertų ar įsigyti pieno produktų kviečia legendinė AB „Pieno žvaigždžių“ firminė parduotuvė, unikalius šaltyje džiovintus produktus išbandyti – UAB „Geld Baltic“ parduotuvė „Super Garden“, šviežius bei kokybiškus konditerijos ir kulinarijos gaminius paskanauti siūlo prekybos centras „Vasaris“, o pasmaguriauti saldžiaisiais gaminiais kviečia „Panevėžio eglės“ firminė konditerijos gaminių parduotuvė.

Meno bei autentikos mylėtojai, apsilankę Panevėžio senamiesčio galerijoje, savo namus papuošti arba artimą nustebinti gali įsigydami menininkų darbus, interjero detales ir namų kvapus. Meninio stiklo studija „Glasremis“ kviečia ne tik stebėti kūrybinį procesą, kaip gimsta spalvingi stiklo kūriniai, bet ir pamatyti jau sukurtus išskirtinių formų šedevrus, kuriuos galima įsigyti kaip unikalias, rankų darbo lauktuves. Ne tik įsigyti knygų, bet ir pasižvalgyti po senojo knygyno interjerą galima užsukus į „J. Masiulio knygyną“ – seniausią lietuvišką knygyną visoje Lietuvoje. O štai automobilių turgus („blusturgis“) garsus ne tik transporto priemonių, bet ir sendaikčių prekyba.

Scenos menas – net 4 miesto teatruose

Kultūros ir meno mylėtojams durys atviros net keturiuose Panevėžyje įsikūrusiuose teatruose. Vienas jų – menininko, legendinio lietuvių teatro režisieriaus vardu pavadintas Juozo Miltinio dramos teatras, kuris siūlo repertuarą, tinkamą įvairioms amžiaus grupėms, nuo klasikinių iki šiuolaikinių pastatymų.

Neatsiejamos miesto kultūros dalies – Panevėžio muzikinio teatro scenoje galima išvysti koncertus, baleto ir muzikinius spektaklius iš pasaulinės klasikos repertuaro – jų metu pagrindinius vaidmenis atlieka profesionalai ir kūrėjai ne tik iš Lietuvos bet ir iš užsienio.

Tuo tarpu žanrų ir formų įvairove džiugina kamerinis teatras „Menas“ – įspūdingais pasirodymais, organizuojamais renginiais ir, žinoma, spektakliais tiek suaugusiems, tiek vaikams. Beje, teatras kasmet kviečia į didžiausią pavasarinį teatrų renginį Šiaurės Lietuvoje – Kamerinį tarptautinį scenos menų festivalį.

O štai vienintelis toks Europoje ant ratų, vaikų mylimas Panevėžio lėlių vežimo teatras rengia išskirtinius spektaklius, kurių vaidmenis atlieka ne kas kitas, o mažosios aktorės – lėlės. Lankytojai turi galimybę ne tik išvysti teatro skleidžiamą stebuklingą lėlių teatro meną, bet ir sudalyvauti vykdomose edukacijose, susipažinti su lėlių valdymo technikomis bei jų gamyba.

Nors mieste gyventojai ir miesto svečiai gali mėgautis įvairaus spektro spektakliais, verta paminėti ir seniausią Lietuvos kino teatrą „Garsas“, veiklą vykdantį nuo pat 1928 m. – šiandien jame galima išvysti tiek lietuviškus, tiek garsius užsienio filmus. Ir tai dar ne viskas, ką „Garsas“ gali pasiūlyti – čia vyksta įvairūs edukaciniai projektai, kino pamokos bei tarptautiniai kino festivaliai.

Ekspozicijos mieste: nuo dviračių muziejaus iki galerijos namuose

Panevėžio miestą puošia įvairiausios ekspozicijos. Puikus to pavyzdys – dar šiais metais įkurtas, bene pirmasis Panevėžyje privatus dviračių muziejus. Apie du dešimtmečius kaupta A. G. Audickų dviračių ir jų dalių kolekcija ne tik daugelį nukels į vaikystės prisiminimus, bet ir nustebins mažiausiu eksponatu, kurį įmanoma pastebėti tik per didinamąjį stiklą. Tai – ne vienintelė autentiška vieta mieste –  po Aukštaitijos siaurojo geležinkelio įrengta stogine slypi gausi riedmenų ekspozicija, perkelianti į siauruko praeities istoriją.

Į meno ir istorijos pasaulį įsisukti kviečia Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, siūlanti pasižvalgyti po dailės ir fotografijos, leidinių bei dokumentų ir virtualiąsias parodas. Faktą, kad meną galima išvysti tik tam skirtose vietose, S. Stankūno galerija „Menų namai” gali drąsiai paneigti – tai pirmoji privati dailės galerija įkurta pačiuose Stankūnų šeimos namuose. Ir jie – nepaprasti, o vieni iš seniausių miesto namų, nuo seno vadinami menininkų buveine – čia dažnai lankydavosi tokios asmenybės, kaip pats Juozas Miltinis ir Vaclovas Blėdis.

Kūrybiškumas tvyro ir miesto gatvėse, kur teatro „Menas” sieną papuošė G. Mazūro keramikos ekspozicija „Miesto reljefai“ – dvylika skirtingų keramikos kūrinių, pasakojančių įdomias ir šmaikščias gyvenimo Panevėžyje istorijas. O štai Laisvės aikštės prieigose esančiame tunelyje nugulė 520-ojo gimtadienio dovana miestui – Panevėžio miesto dailės galerijos inicijuotas kūrybinis projektas keramikinis pano „Panevėžiečiai“, prie kurio prisidėjo net 200 gyventojų, sukūrusių po vieną šamoto bareljefinį autoportretą. Dar vieną meno puošmeną po atviru dangumi galima išvysti Skaistakalnio parke – tarp šimtamečių medžių šviečiančius, iš alternatyvių medžiagų surištus menininkės Mortos Pilkės lietuviškus sodus, laikomus Lietuvos tautodailės paveldu, kurie buvo pristatyti Europos paveldo dienų baigiamojo renginio metu. Visai neseniai šiaudinių sodų rišimo tradicija buvo įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Tai – ketvirtoji Lietuvos vertybė UNESCO sąraše.

Įtraukiančios edukacijos

Nepaisant to, kad įkvėpimo pasisemti galima tyrinėjant miesto muziejų bei galerijų ekspozicijas, jos lankytojams siūlo rinktis praktines veiklas iš gausaus edukacinių programų spektro. Panevėžio kraštotyros muziejuje vyksta istorinės, etnografinės, gamtos bei kalendorinių švenčių programos. Tuo tarpu pasinerti į meno pasaulį kūrybinėse edukacijose kviečia Panevėžio dailės galerija – dalyviai turi galimybę ne tik išmėginti savo jėgas keramikoje bei kitų medžiagų dirbtuvėse, bet ir sužinoti dailės paslaptis. Šiemet atgimusi istorinė Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba ir ten įsikūręs Panevėžio kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ – tikra meno erdvė ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems. Reguliariai vyksiantys užsiėmimai teatro, taikomosios dailės, video, fotografijos ir dailės studijose puoselėja įvairiapusį lankytojų kūrybiškumą.

Pasiūlymas „Atviras Panevėžys“ parengtas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą turizmo skatinimo projektą  „Įtraukiantis, gyvas, žalias, atviras – Panevėžys“.

Informacija – Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kauno aviacijos šventė iš aerodromo keliasi į viešąsias erdves

We love Lithuania

Sostinėje – paroda „Miesto gimimas: valdovų privilegijos Vilniui“

Kaziuko mugė 2024 jau šį savaitgalį: į mugę kviečia lietuvių liaudies dainos „Eisva mudu abudu“ motyvais

We love Lithuania

Druskininkų kurorto šventė 2019 – Rock‘n‘Roll ritmu (renginių programa)

TOP 5 gražiausi pažintiniai takai Lietuvoje

We love Lithuania

Lietuvos raudonoji knyga – naujas leidimas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"