Atostogos Lietuvoje Naujienos Pamatyk! Rokiškis

„Atostogos Lietuvoje“: Rokiškis

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Šių metų balandžio 21 – 23 dienomis Kauno Žalgirio arenoje įvyks didžiausia poilsio, laisvalaikio ir kelionių po Lietuvą paroda „Atostogos Lietuvoje“. Tęsiame straipsnių ciklą, pristatantį parodos dalyvius, kurie kviečia atvykti susipažinti ir išbandyti tai, ką turi pasiūlyti Lietuva.

Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras:

Kaip ketinate pristatyti savo kraštą lankytojams balandžio 21 – 23 d. vyksiančioje parodoje „Atostogos Lietuvoje“? 

Kviečiame patirti Rokiškio kraštą tokį, koks jis yra iš tikrųjų – svetingą ir įvairų, susipažįstant su autentiška krašto dvarų kultūra ir paprastos, dvariškos kasdienybės istorijomis. Patirkite ilgai puoselėtas senųjų vyndarių tradicijas, kviečiančias pasivaikščioti rajono šiaurės vynuogynais, pasakojančias apie kelių kartų išpuoselėtą meistrystę bei mokančias gastro patyrimais mėgautis taip, kaip tai darydavo tikrieji didikai – gurmaniškai ir saikingai. Liksiantiems nakvoti, dvarų sienos išduos daugybę paslapčių, plunksnakočiu įrašytų į apdulkėjusius istorijos puslapius. Paslapčių, apipintų poniškomis intrigomis ir aistringos meilės legendomis, kurios dar mena kilmingų ponų laikus ir jų siekius kurti savąjį kraštą šviesiems ir išsilavinusiems žmonėms. 

Paklaidžioję skirtingų laikmečių architektūros ir patirčių labirintuose, užmirškite laiką ir leiskite sau tiesiog būti čia ir dabar. Lėtai ir atidžiai patiriant viską, ką sukūrė gamta nuo bekraščių ežerų ir tvenkinių, kuriuose nardo juodosios gulbės iki paslaptingų girių, pavasarį ošiančių nuo žalčių tuoktuvių. Čia, šimtamečių ąžuolų šakose, vis dar klaidžioja lietuviškų sutartinių melodijos ir tarsi visai netoliese plevena gęstančių ir seniai pamirštų aukurų šešėliai.

Nuotr.: G. Joniko

Ar parodos metu kažką pardavinėsite? Ką parodos lankytojai galės įsigyti iš Jūsų?

Parodos lankytojai Rokiškio stende galės įsigyti suvenyrų su Rokiškio atributika, kūrybinių rinkinių dailės edukacijai, tautodailininko medžio drožinių. Taip pat, bus galima gyvai pabendrauti su dirbinius sukūrusiais Rokiškio krašto menininkais Asta Keraitiene ir Danu Stočkumi. 

5 – ios frazės/sakiniai/žodžiai geriausiai apibūdinantys jūsų kraštą ir jo svetingumą:

  • MANO ROKIŠKIS TAVO;
  • Mano dvarai tavo;
  • Mano kultūra tavo;
  • Mano gamta tavo;
  • Mano istorija tavo. 

Į kokias 5 įdomiausias vietas pakviestumėte užsukti atvykusį turistą?

Centrinė Rokiškio miesto aikštė, jungianti dvaro rūmus ir Šv. Mato evangelisto bažnyčią. Aikštę puošia Nepriklausomybės paminklas ir jubiliejinė arka, o vieną jos dalį sudaro pėsčiųjų takas, perskiriantis du tvenkinius ir vedantis palei senąjį dvaro bravoro pastatą.  

Ilzenbergo dvaras ir ūkis vilioja dvariškais malonumais – nuo harmonijoje su gamta išaugintų produktų degustacijos iki pasivaikščiojimo romantiškais mitais apipintose dvaro menėse. 

Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencija įsikūrusi didžiausioje Lietuvoje gyvenamoje ežero saloje. Lankytojai čia gali pasigėrėti ne tik dvaro rūmais, bet ir išraiškingu kraštovaizdžiu, o pavasarį ir žalčių tuoktuvėmis. 

Beveik prie Lietuvos ir Latvijos sienos esanti vyndario kaimo turizmo sodyba kviečia susipažinti su autentiškomis vyno gamybos tradicijomis ir akimirkai patirti, kaip ir kuo gyvena tikrieji vyndariai.  

Ieškančius aktyvaus poilsio sužavės Sartų regioninis parkas. Tik patys drąsiausi ryšis įkopti į siūbuojantį Sartų apžvalgos bokštą, o tuos, kurie trokšta ramaus atokvėpio, svetingai priims Bradesių poilsiavietė. Tai patogi vieta nuotykių kupinam baidarių ar dviračių žygio startui. Atraskite malonumą būti gamtoje.  

https://www.rokiskiotic.lt 

Iki pasimatymo didžiausioje laisvalaikio ir turizmo parodoje „Atostogos Lietuvoje“ balandžio 21 – 23 dienomis Kauno Žalgirio arenoje! Bilietus galite įsigyti čia.

O jeigu esate TAS, kuris norėtų sudalyvauti ir prisistatyti parodoje „Atostogos Lietuvoje” balandžio 21 – 23 dienomis Kauno Žalgirio arenoje, galite registruotis čia.

Parodos organizatorius: VšĮ „Atostogautojas“.

Parodą remia: VšĮ „We love Lithuania“, „Kaunas IN“. 

Parodos partneriai: VšĮ „We love Lithuania“, projektas „Surink Lietuvą”, UAB „Ekspozicijų centras“.
Atostogos Lietuvoje

Daugiau

Neliūdėkite – gaminkite namuose

Iliuzijų name „EUREKA“ įdomu viskas – net ir mokytis

Juškaičių piliakalnį tvarkė ir 40 karių

We love Lithuania

Meninė koloboracija „Smiltys. Sminga. Smilgom”

Ką pamatyti Plungėje?

We love Lithuania

Vilnius Jazz 2022: 35-ąjį festivalį užkurs džiazo patrakėliai iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.