Naujienos Pamatyk! Renginiai Vilniuje Vilnius

Alternatyvi teatro platforma OUT OF(F) CIRCLE

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

OUT OF(F) CIRCLE – antrus metus rengiama alternatyvi teatro platforma, skirta užsienio žiūrovus ir scenos menų profesionalus supažindinti su nepriklausomų Lietuvos teatro kūrėjų darbais. Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ inicijuota teatro vitrina aprėpia tiek šio teatro, tiek kūrybinių bendraminčių darbus, atskleidžiančius šalies scenos pastatymų įvairovę. Eksperimentiniam bei pogrindiniam teatrui atvira OUT OF(F) CIRCLE platforma siekia praplėsti oficialių festivalių rėmus ir leisti iš arčiau pažinti savo unikalų kelią atradusius kūrėjus.

Rugsėjo 24 d. 19 val. Menų spaustuvė I Juodoji salė I 90 min.
Keistuolių teatras
EDIS AGREGATAS, ARBA NEMIRŠTANČIO OPTIMISTO GYVENIMAS IR MIRTIS I rež. Aidas Giniotis

Keistuolių teatro muzikinė teatrinė misterija „Edis Agregatas, arba Nemirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“ sujungia gyvai atliekamą eksperimentinę roko muziką, ekstravagantišką steampunk stiliaus scenovaizdį ir originalią dramaturgiją, kurios centre – mistinės distopinio pasaulio figūros Edžio Agregato likimo istorija.  

Nuotrauka: Martyno Jurkevičiaus

Nežinomame amžiuje postapokaliptiniame laike skirtingose pasaulio vietose atrandamos mitinio žmogaus – legendinio pranašo  Edžio Agregato, pagarsėjusio amžinai laimingu gyvenimu – relikvijos. Džiaugsmo nepažįstančioje ateities visuomenėje šios relikvijos prilygsta stebuklui, įžiebiančiam viltį vėl patirti laimės jausmą. Ieškotojai, išsiruošę įminti visuomet besišypsančio pranašo paslaptį, atranda Edžio Agregato psalmyną, atskleidžiantį tikrąją jo gyvenimo istoriją, kuri paaiškėja turinti ne mažiau kasdienybės tragikomiškumo, nei bet kurio kito žmogaus.

Prie kūrinio autoriaus Aido Giniočio režisūros ir vaidybos prisijungia muzikalioji Keistuolių teatro kūrybinės komandos pusė, per muzikinių eksperimentų, subtilaus absurdo bei ironijos kalbą bylojanti mitologizuotos asmenybės gyvenimo įvairialypiškumą. Roko fantasmagorijos kūrėjai, pasitelkę neįprastas teatrinės raiškos formas, neria į gyvenimo pakraščius ir mirties prieigas, keldami esminius klausimus apie visuomenėje iškylančias fikcijas ir tikrąją jų kainą.

Muzika, libretas ir režisūra: Aidas Giniotis 

Atlikėjai: Aidas Giniotis, Darius Miniotas, Judita Urnikytė, Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Giedrius Kiela, Gabrielius Zapalskis 

Scenografija ir kostiumai: Ramunė Skrebūnaitė 

Šviesų dailininkas: Darius Malinauskas

Garsas: Ignas Juzokas

Rugsėjo 25 d. 19 val. Menų spaustuvė I Kišeninė salė I 90 min.
Kauno miesto kamerinis teatras
MARI KARDONA I rež. Agnius Jankevičius

Mari Kardona – monospektaklis, iš chaotiškos ir visa ko prisodrintos minios ištraukiantis bei po padidinamuoju stiklu padedantis vieną nepatogų jos fragmentą. Kūrinio centre – žmogus, įprastai liekantis užribyje: Mari Kardona,  Albert’o Camus romano “Svetimas” epizodinė veikėja, čia įgauna savo nuosavą, mažumėlę tragišką istoriją, savo troškimą turėti jausmus ir savo balsą, kuriuo visa tai gali papasakoti.

Nuotrauka: Viktorijos Lankauskaitės

Dar vaikystėje Mari suprato esanti kitokia. Prie šio supratimo ją itin priartino smūgiai į galvą, vainikuojantys normaliam žmogui nesuprantamas situacijas, kuriose mergina atsidurdavo. Užvis labiausiai Mari troško būti tokia, kaip visi, ir stebėti ją supantį pasaulį, tačiau šiam pasauliui Mari žvilgsnis nepatiko. Dėl to ji gaudavo į galvą. Dar, ir dar, ir dar, tol, kol tragiškos istorijos pradėjo rodytis vis labiau komiškos. Baimė būti kitokia, baimė dėl to kentėti, baimė būti savimi – Mari kasdien lydėjo begalė baimių, tačiau už jas visas net siaubingiausių akimirkų akivaizdoje stipresnė išliko viltis vieną dieną atrasti savyje jausmus – tokius, kokius turi visi kiti.

Mari Kardona – režisieriaus ir aktorės G. Ladygaitės kūrybinio tandemo rezultatas, nukreipiantis itin švelnų, empatišką ir gyvybės kupiną žvilgsnį į visuomenės paribyje egzistuojantį žmogų. Kiekvienas keistas, nejaukus bei kiek tragikomiškas pasakojimas iš Mari lūpų sukuria provokuojantį ir pilną, nebe fragmentais matomą, kitokio žmogaus gyvenimo liudijimą.

Režisierius: Agnius Jankevičius

Vaidina: Gabrielė Ladygaitė

Vizualinis apipavidalinimas: Total Strangers Ltd

Garsiniai sprendimai: Mighty God Records

Rugsėjo 26 d. 15 val. LMTA 5 rūmai, Teatro cechas I 60 min. 

Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras 

BAKCHANTĖS: AKTAS I rež. Ieva Stundžytė 

Uždaras spektaklio rodymas 

Bakchantės: Aktas –spektaklis, V a. prieš mūsų erą sukurtą Euripido tragediją perkeliantis į universalų laiką,kuriame egzistuoja kiekvienai visuomenei bei kultūrai būdingi geismo, galios, kulto ir lyderį sekančios minios bruožai. Bakchantės: Aktas XXI a. interpretacija atsigręžia į teatro meno šaknis, sugrąžindama į sceną ritualą. Nuo seniausios iki moderniausios civilizacijos persismelkę ritualai čia įgauna sceninės raiškos pavidalą ir atveria interpretacijų lauką pjesės temoms. Atėnų tragiko pjesėje, užbaigusioje šio senovės Graikijos miesto aukso amžių, aprašytas vyno ir ekstazės dievo Dioniso kerštas žmonijai šių dienų kontekste toliau skatina mąstyti apie individo asmeninę ir kolektyvinę atsakomybę, civilizacijos ir kultūros prigimtį, kovą tarp protavimo bei iracionalumo.

 

Režisūra: Ieva Stundžytė

Choreografija: Eglė Kančauskaitė 

Kostiumai: Malvina Stankutė

Aktoriai: Lukas Auksoraitis, Matas Pranskevičius, Džiugas Širvys, Tautvydas Galkauskas, Gintautas Ulmis, Urtė Smulskytė, Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Lyja Maknavičiūtė, Justina Smieliauskaitė

Partneris: Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija 

Prodiuseris: Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

Rugsėjo 26 d. 18 val. Menų spaustuvė I Kišeninė salė I 80 min.
Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras
IDENTIFY I rež. Ieva Stundžytė

Identify tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi pačiu ir jį supančiais pasauliais. Aštuoni skirtingi personažai, tarpusavyje susiję glaudžiais ir sudėtingais ryšiais, bando sukurti bei suvokti savo tapatybę, taip tapdami savo pačių įkaitais. Manipuliatyvi psichologė, nevykėlis rašytojas, dvigubą gyvenimą gyvenanti studentė, su praeitimi nesusitaikantis gydytojas ir kiti personažai – visi jie apimti begalinės vienatvės ir ilgisi vidinę tuštumą užpildančio meilės jausmo, kuris nepaklūsta lyties, laiko ar baimės apribojimams.

Nuotrauka: Ieva Deltuvaitė

Identify siūlo provokuojantį žvilgsnį nukreipti į save ir brutaliai atvirose personažų istorijose pažinti kiekviename iš mūsų egzistuojančią nepatogiąją pusę. Aštrios temos, moraliniai tabu bei ekspresyvus spektaklio vyksmas kuria iš pirmo žvilgsnio chaotišką ir tamsią refleksijos erdvę, kurioje (savi)destrukcija tampa sąlygomis  svarstyti fundamentalius žmogaus būties, tapatybės ir meilės klausimus. Kam priklauso atsakomybė už mūsų gyvenimo kontrolę? Ar įmanoma save suvokti nesuvokiant kito? Filosofiniai klausimai, žmonijai neduodantys ramybės nuo pat jos pradžios, Identify įgauna itin žmogišką dimensiją ir skleidžiasi XXI amžiaus medijų, traumų ir kasdienybės kontekste.

Režisūra, tekstas ir scenovaizdis: Ieva Stundžytė

Kostiumai: Malvina Stankutė 

Muzika: Arnas Danusas

Video: Eimantas Bareikis 

Vaidina: Gabrielius Zapalskis, Judita Urnikytė, Justina Smieliauskaitė, Martyna Gedvilaitė, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Karolis Kasperavičius, Jurgis Marčėnas, Arnas Danusas, Benita Vasauskaitė 

Rugsėjo 27 d. 17 val. Menų spaustuvė I Kišeninė salė I 80 min.
Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras
LIETAUS ŽEMĖ I rež. Aidas Giniotis

Lietaus žemė – biografinės improvizacijos, rate sėdinčių aktorių balsais ir kūnais prabylančios apie didžiausią įspaudą Lietuvos istorijoje palikusius XX amžiaus pirmosios pusės įvykius. Tarpukariu bei pokariu gyvenusių žmonių tarpusavyje susijusios istorijos, išgyventos pačių spektaklių kūrėjų senelių, giminių ar visai nepažįstamų žmonių, atskleidžia negailestingoje politinėje situacijoje atsidūrusių paprastų Lietuvos gyventojų sudėtingus pasirinkimus ir kasdienę kovą dėl išlikimo žmogumi. Lietaus žemė nesileidžia į kaltinimus ar politizuotą polemiką – spektaklyje prie Lietuvos praeities prisiliečiama per fragmentiškas gyvenimo istorijų nuotrupas, įaudžiamas į švelnią, nerėksmingu patriotizmu ir subtilumu išsiskiriančią spektaklio visumą. 

Nuotrauka: Martyno Siruso

Scenoje veikiančių aktorių atkuriamos bei interpretuojamos kadaise gyvenusių realių žmonių istorijos gimsta iš mažų detalių, garsų, žvilgsnių ar net autentiškų objektų, leidžiančių žiūrovui pasijusti dar arčiau gyvos ir kvėpuojančios praeities. Žmogiški džiaugsmai ir sunkumai, laimingos ir nelaimingos meilės istorijos, tarpusavio ryšiai ir išgyvenimai – kiekvieno žmogaus ir tautos būties elementai, neištrinami net didžiausių represijų ir politinių pokyčių akivaizdoje – Lietaus žemėje susilieja į jautrią ir asmenišką nevadovėlinės istorijos pamoką.

Režisierius: Aidas Giniotis 

Scenografija ir kostiumai: Ramunė Skrebūnaitė 

Vaidina: Justas Tertelis, Jonas Šarkus, Jurgis Marčėnas, Giedrius Kiela, Justina Smieliauskaitė / Vesta Šumilovaitė, Ieva Stundžytė, Judita Urnikytė, Benita Vasauskaitė 

Rugsėjo 28 d. 16 val. Teatro Atviras ratas studija I 80 min.
Sindikatas Bad Rabbits
SAMURAJAUS KNYGA I rež. Agnius Jankevičius

Samurajaus knyga – A. Jankevičiaus ir jo kūrybinio sindikato Bad Rabbits komandos bendras darbas, apie mažos šalies padėtį globaliame kontekste ir jauno žmogaus vietą šiuolaikiniame pasaulyje prabylantis per Rytų išminties prizmę.

Nuotrauka: Jokūbo Verbicko

Spektaklio herojus – dešimtmetis moksleivis Tomas Lašas – perskaito Samurajaus kodeksą ir nusprendžia gyventi laikydamasis jo taisyklių. Iš pirmo žvilgsnio jis – idealus ateities lyderis, pasižymintis savo amžiui netikėta branda, gyvenantis pavyzdingoje šeimoje ir skrupulingai siekiantis savo tikslo. Tačiau po tobulybę primenančiu fasadu slypi gerokai nepatogesnės tiesos ir sudėtingesnės problemos, apie kurias Samurajaus knyga su žiūrovu šneka jaunatviška, vietomis komiška, tačiau gylio neprarandančia kalba

Tomo Lašo dienoraštis, tampantis spektaklio pagrindu, atveria erdvę apmąstymams, kas jauną žmogų skatina ilgėtis prasmės, kurį iš šiuolaikinio pasaulio siūlomų kelių jis turėtų pasirinkti ir ant kokio pamato statyti savo tapatybę. Kiekvieno doro samurajaus pareiga – tarnauti savo šeimininkui, tačiau kas yra šeimininkas mūsų dienų vaikiui? Ar gali veikti Samurajaus kodekso taisyklės XXI amžiaus Europoje? Samurajaus knyga įjungia žiūrovo vaizduotę ir vieno žmogaus liudijimą pasitelkia tam, kad atrakintų kiekvienam visuomenės nariui svarbius klausimus.

Režisierius: Agnius Jankevičius

Vaidina: Linas von Jurkštas, Birutė Belada Tauterytė, MC Jurgis Marčėnas 

Spektakliai rodomi su vertimu į anglų kalbą. 

Menų spaustuvė: Šiltadaržio g. 6, Vilnius

Teatro Atviras ratas studija: Ašmenos g. 8, Vilnius

LMTA 5 rūmai, Teatro cechas: Kosciuškos g. 12, Vilnius 

 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Nida kviečia į susitikimą su archeologu M. Pilkausku: Ką pasako archeologų tyrimai apie akmens amžių Nidoje?

Ant Vilniaus rotušės langų sužibo Vilniaus 698-ajam gimtadieniui skirta paroda „Vilnius fotografijose“

Kultūros piligrimai nuo vakar traukia į purpurinius Anykščius

Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose

Išsaugota autentiška Kauno bernardinų vienuolyno skliautų tapyba

Visgi gražus tas mūsų Vilnius…

Domantas Grigūnas
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"