Augustė Labenskytė
Naujienos Pamatyk! Radviliškis

Atgijusiame Kleboniškių kaime prasidėjo Senųjų amatų ir edukacijų dienos

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Birželio 17 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) visą dieną darbavosi prityrę meistrai, amatininkai – vyko pirmasis šių metų edukacinio ciklo „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ renginys.

Gatvinio kaimo gryčiose, kiemuose, senųjų medžių pavėsiuose Radviliškio krašto ir kitų regionų tautodailininkai, sertifikuoti amatininkai, muziejininkai demonstravo amatus ir senuosius kasdienius darbus, sukvietė į kūrybines dirbtuves. Veiklų netrūko – tik spėk klausytis, mokytis!

Nuotr.: Augustės Labenskytės

Puodžius įkvėpė gyvybės moliui – visi norintieji galėjo nusižiesti, dekoruoti molinuką, jis vėliau bus išdegtas ir lankytojai savo kūrinį galės atsiimti ten, kur ir paliko – Kleboniškių kaimo buities muziejuje. Nuo kalvės rūko dūmai, kaukšėjo geležis, o šalia dangun kilo metalinės saulutės. Dievdirbio rankos nuglostė medinį Dievą, medžio drožėjo – klumpes, paveikslus, paukštelius. Pintinių pynėja mokė pynimo amato – įsibėgėja uogų sezonas.

Kaimo gryčiose veikė ir didelių, ir mažų lankytojų mėgstamos dirbtuvėlės – lėlių iš skiaučių rišimo, sodų rišimo, virvelių vijimo. Dirbtuvėlių edukatorės parodė, kaip iš skiaučių, šiaudų, siūlų galima sukurti mielus ir gražius suvenyrus, žaislus.

Nuotr.: Augustės Labenskytės

Senovinių odinių dirbinių gamybos dirbtuvėlių šeimininkas archeologas dr. Arūnas Puškorius pristatė įvairių laikotarpių odinės avalynės rekonstrukcijų kolekciją, supažindino su odininkystės ir odinių dirbinių įvairove, mokė ne tik viduramžinės odos pynimo technikos, bet ir žaisti odiniais kamuoliukais.

Lankytojams priminti ir senieji darbai: linų apdirbimo, verpimo. Lino kelias nuo sėmenų iki audinio – ilgas, renginio dalyviai išbandė keletą darbų – šukavo linus, sėdo prie ratelio verpti. Šiuo metu linų laukai nusidažė melsvomis ir baltomis spalvomis, netrukus ateis linarovio laikas.

Nuotr.: Augustės Labenskytės

 

Edukacinių renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ šią vasarą vyks dar keturis kartus – liepos 15 ir 29, rugpjūčio 19 ir 27 dienomis.

Renginiuose darbuosis varkalis, kalviai, puodžius, vilnos vėlėja, bitininkė, stiklo juvelyrė, medžio drožėjas, dievdirbys, pintinių pynėjos, audėja, siuvėja, šaukštų drožėjas, veiks senovinių odinių dirbinių gamybos, žvakių liejimo, žaislų gamybos, šiaudinių sodų rišimo, linų apdirbimo, verpimo, virvelių vijimo, skalbimo, malimo ir kitos dirbtuvėlės.

Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės
Nuotr.: Augustės Labenskytės

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Istorinėje Kauno gimnazijoje atidengti senieji užrašai

Kultūros naktis 2022: vėl nušvis vasarą, pristatyta šių metų renginių programa

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Kelionė po Lietuvos paveldo objektus: kuo išskirtiniai dvarų sodybų svirnai

We love Lithuania

Pergalės Oršos mūšyje minėjimas Katedros aikštėje: salvės iš pabūklo ir nemokamas koncertas

„Architektūra iš arti“ – ekskursijos ir filmai apie naująją Lietuvos architektūrą

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"