Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą
Kelionės su vaikais Kelionės užsienyje Naujienos

Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Saulėtasis Tunisas paveldėjo senovės Kartaginos griuvėsius, viduramžių Magrebo rūmus ir Prancūzijos laikų kolonijinę architektūrą. Tunise taip pat yra vešlūs sodai Viduržemio jūros pakrantėje ir labai smėlėta Tatooine, kur prasidėjo „Žvaigždžių karų” saga. Čia taip pat rasite spalvingus turgus su krūvomis rytietiškų saldumynų, modernias talasoterapijos klinikas, pasakų rūmus, jaukius paplūdimius ir arabiškos pasakos atmosferą su prancūzišku žavesiu.

Keliautojai turi tris svarbias priežastis aplankyti Tunisą: pailsėti Afrikos Viduržemio jūros pakrantėje (ir gana mažomis kainomis), pamatyti Kartaginąir kitas įžymybes bei pagerinti sveikatą talasoterapijos klinikose. Beje, kelionės į Tunisą metu galima aplankyti didžiausią talasoterapijos centrą visame Viduržemio jūros regione.

Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą
Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą

Tuniso klimatas ir geriausias laikas keliauti

Paplūdimio sezonas Tunise trunka nuo gegužės pabaigos iki spalio pabaigos. Vasarą karšta, įprasta temperatūra pakrantėje yra +33 – 35 °C. Vanduo įšyla iki +25 – 27 °С. Dėl sauso oro karštis ištveriamas gana lengvai.

Geriausias laikas keliauti į Tunisą yra ruduo. Rugsėjo pabaigoje ir spalio mėnesį karštis sumažėja, bet vanduo išlieka šiltas – ne mažiau kaip +20 °С.

Žiema – geriausias metas ekskursijoms Tunise. Sausio mėnesį oro temperatūra dieną vidutiniškai +21 °С pietuose ir +18 °С pakrantėje. Vanduo jūroje vėsus: +15 – 18 °С, todėl mažai kas maudosi. Tačiau daugelyje viešbučių yra šildomų baseinų. Šiuo metu daug žmonių atvyksta keliauti po šalį ir atsigauti į talasoterapijos klinikas. Jei diena lietinga (tai būdinga vietinei žiemai), ją galima praleisti SPA centre.

Ypatinga vieta yra Džerbos sala. Tai šilčiausia vieta Tunise. Maudymosi sezonas čia prasideda jau balandžio mėnesį. Žiemą čia taip pat šilčiau nei likusioje paplūdimių zonoje, nors vanduo vis dar vėsus. Lietūs būna retai. Norint pamatyti rausvuosius flamingus, į Džervą geriau vykti spalio arba lapkričio mėnesį.

Bet kuriuo metų laiku Tunise reikia naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Šiltuoju metų laiku kepurės yra privalomos.

Lankytinos vietos Tunise

Tunisas – šalis su įspūdinga praeitimi. Jei domitės praeities epochomis, galite leistis į įdomias ekskursijas ir pamatyti:

  • Kartaginos griuvėsius – amfiteatrą, akveduką, kilmingų kartaginiečių vilas, prabangias Antonino Pijaus termas.
  • „Prancūziškąją Afriką” šalies sostinės La Goulette ir La Marsa rajonuose – elegantiškus kolonijinius dvarus, Saint-Vensant-de-Paul katedrą. O greta pastatyta arabų medina – klasikinis rytų kvartalas su šurmuliuojančiais turgumis ir senovine Zitouno mečete.
  • Senovinė medina ir senovės romėnų Pupputo griuvėsiai Hammamete.
  • Kitų senovės romėnų miestų liekanos: Dugga, Bela Rijia, Sbitla, Šemtu ir Tuburbo Majus.
  • Urvinis Matmatos miestas negyvuose kalnuose, primenančiuose mėnulio vaizdą.
  • Baltai mėlynas atviruką primenantis Sidi Bou Saido miestas.
  • Kolonijinis Bizerte su elegantiškais prancūziškais pastatais.
  •  Ispanų kariniai fortai, pastatyti pakrantėje.
  • Puošnūs rūmai – Dar Othman, Dar Hussein ir Bordo rūmai Tuniso priemiestyje, Ennejm Ezzahr rūmai Sidi Bou Said mieste, Rožių rūmai Manuboje.

Džerba yra kurortinė sala, į kurią žmonės skrenda aplankyti naktinių klubų ir archeologinių parkų, turgų ir restoranų, muziejų ir talasoterapijos centrų. Čia yra galimybė pamatyti rožinius flamingus. Paplūdimiai platūs, nuo 100 metrų. Kai kurių plotis siekia iki pusės kilometro. Tai piečiausias Tuniso kurortas, kuriame paplūdimių sezonas yra ilgiausias. Tunise taip pat yra balneologinių kurortų – Ain Drahamas ir Korbusas su gydomaisiais terminiais šaltiniais.

Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą
Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą

Tuniso kultūra ir tradicijos

Visada turėtumėte prisiminti, kad Tunisas, nepaisant jo europietiškumo, vis dar yra musulmoniška šalis, todėl už viešbučių ribų patartina rengtis konservatyviai. Vyrai neturėtų dėvėti šortų ir rodyti nuogo torso ne paplūdimio zonoje. Moterims griežtai nerekomenduojama Tuniso gatvėmis vaikščioti su šortais ir bikiniais.

Ramadano metu stenkitės nevalgyti lauke, nerūkyti ir, jei įmanoma, negerti vandens. Viešbučių teritorijoje, žinoma, visi ramiai pietauja ir vakarieniauja, tačiau už viešbučio teritorijos ribų vyrauja pasninkas. Saulei nusileidus prasideda šventė, atsidaro kavinės ir restoranai, visur ruošiami gardūs patiekalai, ir taip iki ryto.

Tuniso virtuvė

Tuniso virtuvė – tai arabų ir prancūzų gastronomijos tradicijų mišinys. Neturėtumėte nustebti pamatę bagetę – ji nuo seno yra nacionalinis kepinys. Iš mėsos populiariausia aviena, o iš žuvies – tunas. Tunise jo dedama į įvairius patiekalus kaip įdaras. Ir, žinoma, Viduržemio jūros pakrantės restoranuose gausu patiekalų iš šviežių jūros gėrybių.

Norėdami pajusti Tuniso virtuvės skonį, turėtumėte paragauti:

  • mishuya salotas iš pomidorų ir paprikų, pagardintų česnaku;
  • marinuotų citrinų, patiekiamų kaip šaltas užkandis;
  • neįprastas moliūgų ir morkų salotas, pagardintas prieskoniais – omak huria;
  • tirštos ir sočios sriubos – šorbu, tshish ir hsu;
  • keftu – mėsos kukulių;
  • kebabą iš mažų mėsos gabalėlių – brochet;
  • rūkytos merguz dešrelės;
  • šakšukos kiaušinius pomidorų padaže;
  • Tuniso tagine – kiaušinių apkepo su vištiena, mėsa ir daržovėmis (kažkas panašaus į kišą);
  • šimtu būdų paruoštą kuskusą (tai klasika);
  • ant iešmo keptą visą ėriuką – mashwi.

Mėsos patiekalai patiekiami su harissa – pasta, kurios pagrindą sudaro alyvuogių aliejus, pipirai ir česnakai. Užkandžiaudami vietiniame greitojo maisto restorane galite pasiimti brik (tunisietišką chebureką su mėsa arba tunu) arba cascrut (pusę prancūziškos bagetės su įdaru).

Desertui rinkdamiesi rytietiškus saldumynus atkreipkite dėmesį į mlabes (į marcipaną panašius kepinius), makrud (mahrud) riešutų sausainius, sorų ir riešutų kepinius, vadinamus buza, taip pat spalvingus kaaber kamuoliukus ir medaus baklavą.

Ekskursijos ir pramogos Tunise

Vandens ir pramogų parkai, jaunatviški naktiniai klubai ir geri restoranai – visa tai rasite kiekviename didesniame ar mažesniame Tuniso kurorte, todėl nuobodžiauti tikrai nebus kada. Čia gausu pramogų ir vaikams, ir suaugusiesiems. Taip pat yra kazino – net nedidelėje Džerbos saloje, o Hammamete jų yra net keturi.

Aktyvaus poilsio mėgėjai galės užsiimti mėgstamomis vandens sporto šakomis, žvejoti jūroje, plaukioti vandens motociklais, valtimis ir jachtomis, skraidyti oro balionais ir parašiutais virš bangų ir kopų. Nardymas Tunise nėra itin išvystytas, tačiau vis tiek galima paplaukioti, susipažinti su spalvingomis žuvimis ir aštuonkojais (geriausiai – Tabarkoje).

O kai įspūdžiai prie jūros nurims, galima keliauti į Sacharą – džipu arba kupranugariu. Galite rinktis kombinuotą ekskursiją, į kurią įeina džipų safaris ir pasivažinėjimas „dykumos laivu”.

Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą
Ką būtina žinoti keliaujant į Tunisą

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek kainuoja kelionė į Tunisą?

Kelionė į Tunisą gali kainuoti skirtingai, priklausomai nuo kelionės laiko bei lūkesčių.

Ar saugu keliauti į Tunisą?

Keliauti į Tunisą yra saugu, tereikia laikytis visų bazinių reikalavimų kelionės metu.

Kada geriausias laikas keliauti į Tunisą?

Geriausias laikas keliauti į Tunisą yra rugsėjo ir spalio mėnesiai, jei norite tiek pasimaudyto jūroje, tiek pamatyti lankytinus objektus.

Kokie yra pagrindiniai Tuniso lankytini objektai?

Pagrindiniai Tuniso lankytini objektai yra Tuniso miestas, Sidi Bou Said, Kairouan, El Djem amfiteatras, Džerbos sala.

Kokie dokumentai reikalingi keliaujant į Tunisą?

Dokumentai, reikalingi keliaujant į Tunisą, yra jūsų pasas. Vizos nereikia.

Ką reikėtų žinoti apie Tuniso klimatą?

Apie Tuniso klimatą reikėtų žinoti tai, kad ten nuolat reikalingas kremas nuo saulės bei galvos apdangalas.

Taip pat esame Jums rašę ir apie kelionę į Tunisą su vaikais.

Custom Like
author avatar
Kelionės su vaikais

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

LVSO vasaros festivalyje – naujos koncertų vietos

Atidengtas paminklas Čedasų krašto kovotojams dėl Lietuvos laisvės

Turtai, vilioję senovės kapų plėšikus

Prie kavos

Kaišiadorių miestas parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“

We love Lithuania

Pėsčiųjų žygis: „Velnio keliais 2023“. Kur velniai pluša?

We love Lithuania

Kretinga džiaugiasi nauju parku

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"