Užgavėnių metu senais laikais tradiciškai būdavo ruošiami įvairūs patiekalai: mėsos pagrindu – šiupinys, šaltiena, nes po to prasidėsiančiu 7 savaičių gavėnios laikotarpiu mėsos valgyti nebebus galima, ir, žinoma, įvairūs blynai. Buvo tikima, kad pastarieji simbolizuoja saulę, o kartu ir žiemos pabaigą. Per Užgavėnes reikėjo valgyti daug, 7 – 12 kartų per dieną (!), ir riebiai, nes tikėta, kad per jeigu per Užgavėnes gerai pavalgysi, tai visus metus būsi stiprus ir sotus.
Na, šiais laikais 12 kartų gal ir nevalgome, bet blynus, greičiausiai, dažnas kepame, jeigu ne sau, tai bent vaikams į mokyklą 😊 Štai čia keli lengvi receptai blynų ir vaflių, kurie puikiai tiks ir namuose skanauti, ir, iš vakaro išsikepus, Užgavėnių dieną vaikams į mokyklas, darželius įdėti bei sau į darbus neštis.
Klasikiniai čirviniai blynai – čirviniai blynai – absoliuti žanro klasika – gražiai atrodo, skanūs ir šalti, o jų variacijas, priedus ir skonius riboja tik fantazija.
Mieliniai belgiški vafliai – ne čirviniai, bet irgi specialioje keptuvėje kepami mielinės tešlos vafliai, taip pat labai gražūs, skanūs ir šalti (iškepti iš vakaro) bei patogūs neštis ir vaišintis Užgavėnių dieną.
Dar daugiau blynų receptų Užgavėnių šventei ir ne tik galima rasti čia: https://welovelithuania.com/?s=blynai
10 gardžių blynų receptų Užgavėnių šventei: vykime žiemą ne tik trankiai, bet ir skaniai!
Užgavėnių tradicijos: Morė, Gavėnas, Lašininis, Kanapinis ir kiek kartų reikia valgyti