Naujienos Pamatyk! Pažintiniai takai

Kurtuvėnų regioninio parko pažintiniai takai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Kurtuvėnų regioninis parkas įsteigtas 1992 metų rugsėjo 24 dieną LR Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo nutarimu Nr.I – 2913 „Dėl regioninių parkų ir draustinių įsteigimo“. Parko paskirtis – išsaugoti ežeringo ir miškingo Kurtuvėnų kalvyno kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą, šio krašto kultūros paveldo vertybes. Parko teritorija užima 17 252 ha plotą Šiaulių ir Kelmės rajonuose, turi 18 draustinių ir joje gyvena apie 1200 žmonių.

Svilės kraštovaizdžio takas

Tako ilgis – 3,6 km. Galima keliauti pėsčiomis, dviračiais. Keliaudami taku aplankysite:

  • Svilės kraštovaizdžio draustinį. Jame saugomas geomorfologiniu ir hidrografiniu požiūriais vertingas, stambiai kalvotas, daubotas, moreninio masyvo kraštovaizdis su eolinėmis (vėjo supustytomis) reljefo formomis ir Svilės šaltiniais.
  • Svilės šaltinius. Šaltiniuotoje pievoje „verda“ daugiau kaip 100 šaltinio akių. Tai vieni įspūdingiausių ir didžiausių šaltinių Lietuvoje – hidrografinis gamtos paminklas. Svilės šaltiniai pavaizduoti Kurtuvėnų regioninio parko ženkle.
  • Svilės mišką. Miške vyrauja spygliuočių, daugiausiai pušų, medynai su beržų, drebulių ir kitų lapuočių priemaiša. Miškas auga ant žemyninių kopų masyvo. Tirpstančio ledyno vanduo čia suplovė smėlio laukus, kuriuose vėliau vėjas supustė smėlio kalvas – kopas. Miškas turtingas grybais ir uogomis.

  • Kryžių kryžkelę, vadinama Kryžiukais. Kryžiukų atsiradimas siejamas su netoliese augusia sena pušimi, prie kurios baudžiavos laikais buvo plakami prasikaltėliai, kariami vagys, plėšikai, sukilėliai. Žmonės tikėjo, kad vieta yra šventa. Šioje kryžkelėje stovėjo koplytstulpis, prie kurio žmonės duodavo įžadus ir kabino rožančius. Sunykus koplytstulpiui žmonės pradėjo statyti kryžius. 

Pageluvio ežeryno mažasis takas

Keliaudami trumpesniu – 3,1 km – pėsčiųjų pažintiniu takus aplink tris ežerus Pageluvio kraštovaizdžio draustinyje, susipažinsite su miškingu, ežeringu kalvyno vietovaizdžiu. Takas prasideda Geluvos ežero pliaže, veda per Pageluvio I ir II piliakalnius, Barsukyno ozą, palei Barsukyno ir Dubuko ežerus. Keliaujant taku galima truputį pasukti iš kelio ir aplankyti paslaptingą užpelkėjusį Niaukos ežerėlį.

Pradžios koordinatės 55.79776, 23.103825

„Šalia dvaro“ mažasis takas

Tai 6 km pėsčiųjų, dviračių, žirgų takas po Kurtuvėnų dvaro apylinkes ir Vainagių kraštovaizdžio draustinį. Aplankoma Kurtuvėnų dvaro sodyba, Kurtuvėnų (Kapos) piliakalnis, tvenkiniai, Pumpurio ir Pumpuriuko ežerai, Rimo kalnelis, akmenys su „Dievo pėda“ ir su ,,Velnio pėda”, Kurtuvėnų (Švedkapiai), Gumbučių senkapiai, Gyvasis žirgo muziejus.

Tako pradžios koordinatės: 55.826118, 23.04851.

Vainagių miško pažintinis takas

Vainagių kraštovaizdžio draustinyje įrengtas 4,3 km ilgio pažintinis takas, skirtas kertinėms miško buveinėms bei miško įvairovei pažinti. Tinka keliauti pėsčiomis, dviračiais, žirgais. Keliaujant taku galima pasigrožėti kraštovaizdžiu, Vainagių piliakalniu, ežeru, Juodupio upeliu, susipažinti su miško augalais, ūkininkavimu miške.

Pradžios koordinatės: 55.804118, 22.994006

Juodlės pažintinis takas

Tai 4 km ilgio pėščiųjų pažintinis takas aplink Juodlės ežerą Ilgos kraštovaizdžio draustinyje. Jame įrengta 12 stotelių. Keliaujant susipažįstama su kraštovaizdžiu, parko tipo miškais, kertinėmis miško buveinėmis, pelkėmis, retų rūšių augalais, grybais, gyvūnais. Prie tako įrengti informaciniai stendai, apžvalgos bokšteliai. Lieptas į salą ir atokvėpio aikštelė pritaikyta neįgaliesiems.

Pradžios koordinatės: 55.814406, 22.920926.

 

Valstybinių miškų urėdija primena svarbiausias taisykles kurių turite laikytis gamtoje:

1. Poilsį gamtoje planuokite tik su artimiausiais šeimos nariais, gyvenančiais kartu.

2. Nesirinkite visiems puikiai žinomų miško takų, kuriuose, tikėtina, sutiksite ir kitų lankytojų. Tyrinėkite ir atraskite dar nelankytas vietas.

3. Miške leiskite ir šiokiadienių rytus bei popietes – tuo metu juose mažiau žmonių.

4. Jeigu automobilių stovėjimo aikštelėje yra daug – nusukite kitu keliu ir raskite kitą vietą, kur lankytojų mažiau. Primename – automobilius miške galima statyti tik tam skirtose vietose.

5. Vaikščiodami miško takais laikykitės saugaus atstumo su kitais lankytojais.

6. Pažintiniuose ir poilsio objektuose venkite liesti turėklus ar kitus paviršius.

7. Saugokitės erkių. Nepamirškite naudoti ir su savimi turėti vabzdžius atbaidančių repelentų.

8. Nepalikite šiukšlių, laužus kurkite tik tam skirtose vietose. Išeidami užgesinkite ir nepalikite rusenančios ugnies.

9.  Grįžę iš miško kruopščiai nusiplaukite rankas.

#būksaugusmiške

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Žvilgsnis į Lietuvos dizaino istoriją: išnykę ir išlikę dizaino objektai

Molėtai su vaikais – kosminiai laivai, močiučių autobusas ir čiuožykla drąsuoliams

Kelionės su vaikais

Palangoje projektuojamas modernus ekstremalaus sporto aikštynas

Naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale įdiegtos visos technologijos: vyksta vidiniai testavimo darbai 

Nauja pramoga Kretingos rajone – nakvynė ant šieno ir žemaitiški gardumynai

We love Lithuania

Savaitgalį Palanga prisipildys pučiamųjų muzikos garsų – gerbėjus sukvies tarptautinis festivalis „Amber Wind 2019“ (renginių programa)

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"