Ši miso sriuba yra švelnaus, gaivaus skonio, turi truputį sūrumo. Ją pagaminsite tikrai greitai ir lengvai, tereikia turėti keletą produktų, su kuriais gaminama ši japoniška sriuba. Būtinas sriubos ingredientas yra miso pasta. Ji būna šviesi arba tamsi. Šviesi pasta yra švelnaus skonio, o tamsi – intensyvesnio. Šviesios miso pastos galite naudoti daugiau, o tamsios naudokite mažesnį kiekį.
Taip pat miso sriuba gaminama su daši sultiniu. Kadangi jį gana sunku pasigaminti patiems, geriausia naudoti daši sultinio miltelius. Jeigu jų negalite gauti, naudokite daržovių sultinį. Šią miso sriubą galite gaminti ir su įprastu kietuoju tofu sūriu. Vietoj tofu sūrio galite naudoti lašišą.

Miso sriubos nauda mūsų organizmui
Ši sriuba yra ne tik gardus patiekalas, bet ir turi daug naudos sveikatai. Miso pasta gaminama fermentacijos būdu, todėl ji yra gerųjų bakterijų (probiotikų) šaltinis. Probiotikai gerina virškinimą, palaiko žarnyno mikrofloros balansą ir stiprina imuninę sistemą. Taip pat miso pasta turi antioksidantų, kurie gali sumažinti uždegimą organizme ir sulėtinti senėjimo procesus.

Produktai, kurių reikės miso sriubos gaminimui:
800 ml vandens
1 pakelio (40 g) daši sultinio miltelių
3–4 valg. š. miso pastos
300 g šilkinio tofu sūrio
100 g šitake grybų
2 arbat. š. džiovintų jūržolių lapelių (wakame)
svogūnų laiškai
Miso sriuba – kaip pagaminti?
Šitake grybus perpjauname į 5–6 dalis (kotelio nenaudojame). Šilkinį tofu supjaustome nedideliais kubeliais.
Jūros dumblius pamirkome vandenyje apie 5 minutes, kol jie truputį išbrinks.
Į puodą supilame vandenį, jį užkaičiame, tada sumažiname kaitrą iki nedidelės, sudedame daši sultinio miltelius ir viską gerai išmaišome.
Sudedame šitake grybus ir jūržolių lapelius ir verdame apie 5 minutes ar kol visi produktai suminkštės.
Miso pastą sumaišome su keliais šaukštais sultinio. Supilame į puodą ir išmaišome.
Tofu sudedame į puodą. Patiekdami miso sriubą užberiame susmulkintų svogūnų laiškų.
