Naujienos Pamatyk! Pažintiniai takai

Gražiausi pažintiniai takai Lietuvoje

5,00 (2)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lietuvoje yra per 200 pažintinių takų, galima keliauti visus metus ir visų vistiek neapkeliausite. Žemiau pateikiame kelis gražiausius iš visų 200 gražiausių pažintinių takų, visus gražiausius ir įdomiausius rasite čia.

Sveikatos takai Pajūrio regioniniame parke.

Lukas Kalkys
Olando kepurės paplūdimys

Tokių takų Lietuvoje dar nebuvo – žingsniuojant vienu iš trijų sveikatos takų Pajūrio regioniniame parke lankytojai informacinėse lentelėse gali sekti, kiek kalorijų jau sunaudojo. Netoli Klaipėdos pajūryje įrengta Karklės – Kalotės pajūrio miško sveikatos takų sistemą sudaro trys žiediniai takai: Raudonasis takas, Geltonasis,  Mėlynasis. Bendras jų ilgis – 12 km. Pradėti vaikščioti sveikatos takais galima nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės.

Šilėnų pažintinis takas

Akmenimis grįstas kelias į dvarą, etnografinis kaimas, kuriame prieš 200 metų pradėtos rišti verbos, Naujosios Rėvos piliakalnis, sūpuoklės poilsio aikštelėje, lietuviškų orchidėjų pelkė… Itin įvairus ir atraktyvus takas įrengtas Neries regioniniame parke. Jo ilgis – 6 km.

Sirvėtos pažintinis mokomasis mitologinis takas

Retas kuris pažintinis takas yra taip apgyvendintas – čia galima sutikti ir Maumą, ir Zuikių dievą, ir Ežerinį. Viso Šventos miške –  17 senųjų lietuvių dievų bei mitologinių būtybių. Be to, šis apie kilometro ilgio takas skamba – einant juo galima groti įrengtais paslaptingai skambančiais instrumentais.

Pažintinis takas „Maironio kelias padubysiu“

Dubysa laikoma viena gražiausių Lietuvos upių. Būtent prie jos garsus Lietuvos poetas Maironis sėmėsi įkvėpimo. Takas leidžia grožėtis Dubysos regioniniu parku, upių Luknės ir Lelykos slėniais. Čia yra įrengti informaciniai stendai, lieptai per upes, taip pat pastatytas nedidelis medinis apžvalgos bokštas. 13 km ilgio trasa, tinkanti ir pėstiesiems, ir dviratininkams prasideda nuo Dubysos regioninio parko Lankytojų centro Kaulakiuose tęsiasi iki Betygalos.

 

Anykščių šilelio eko basų kojų takas

Lietuvoje itin populiarėja basakojų takai, t.y. takai, kuriais turi žengti nusispyręs batus, kad padai pajustų skirtingus paviršius. Einant Anykščių šilelio eko basų kojų taku ne tik reikia įveikti kankorėžių, akmenukų ar smėlio atkarpas, bet ir pelkės ruožą! Be to, palei 1,2 km taką – A.Baranausko poemos „Anykščių šilelis“ ištraukos.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Nuotrauka: Nesėdėk namuose

Vienoje didžiausių Suvalkijos pelkių – trumpiausias pažintinis takas Lietuvoje. Jo ilgis siekia vos 121 metrą, tad eidami juo tikrai nepavargsite. Keliaudami tokiu trumpu taku susipažinsite su Amalvos pelkės gyvūnija ir augalija.

Pažintiniai takai aplink ežerus

Nuotrauka: A. Brazdeikytės

Dažną ežerą Žemaitijoje juosia takas, kuriuo pėsčiomis galima apeiti visą pakrantę.

7 km ilgio Šeirės pažintinis takas vingiuoja Žemaitijos nacionaliniu parku, palei Platelių ežerą. Germanto ežero pažintinis takas veda pro Lietuvos tūkstantmečio parką, o savęs pažinimui čia įrengtas lauko akmenų energetinis labirintas, susidedantis iš 1000 žingsnelių. Ilgio pažintinis takas įrengtas aplink visą Ilgio ežerą. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas.

Nuotrauka: A. BrazdeikytėsNuotrauka: A. BrazdeikytėsNuotrauka: A. Brazdeikytės

Gaujos mokomasis takas

Nuotrauka: Nesėdėknamuose.lt

Tai – vienintelis pažintinis takas Lietuvoje, į kurį reikia pasiimti pasą, mat tenka pravažiuoti pasienio ruožą su Baltarusija. Dieveniškių regioninis parkas, kuriame įrengtas takas, yra vadinamajame „Lietuvos apendikse“ – Šalčininkų rajone. Beveik dviejų kilometrų ilgio take per Gaujos upės slėnį – 18 stotelių su informaciniais stendais apie saugojamus augalus, gyvūnus, paukščius. 2004 m. Gaujos mokamasis takas buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje.

Nuotrauka: Nesėdėknamuose.ltNuotrauka: Nesėdėknamuose.ltNuotrauka: Nesėdėknamuose.lt

Kadagių slėnis ir nuostabusis pažintinis takas

Lukas Kalkys
Virš Kadagių slėnio Arlaviškėse

Kadagių slėnio pažintinis takas, viena gražiausių pažintinių takų Kauno rajone, kurį privalo aplankyti ir pamatyti kiekvienas.

Tai savaiminės kilmės kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas, kuris randasi šalia vienos gražiausių Nemuno slėnio atodangų. Visas pažintinis takas yra 1,3 km ilgio. Dalis tako yra nuklota lentomis su atitvarais, o už jo prasideda įprastas miško takelis. Pažintinio tako pabaigoje galima nusileisti iki marių kranto.

Lukas Kalkys
Virš Kadagių slėnio Arlaviškėse

Botaninis draustinis Arlaviškių kaimo pakraštyje, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Tai savaiminės kilmės paprastaisiais kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas. Kadagių slėnis priklauso Kauno marių regioniniam parkui. Tai – valstybinės reikšmės gamtos paminklas. Prieš šimtmetį kadagynas užėmė apie 9 ha.

Pažintinis takas nuo Kauno nutolęs apie 25 km, o rasti jį galima važiuojant pro Vaišvydavą iki Viršužiglio ir ten pasukus link Arlaviškių svarbu nepravažiuoti nedidelio posūkio į dešinę, prie kurio stovi nelabai pastebima (pastebima, kai žinai) nuoroda. Siauras keliukas baigiasi automobilių stovėjimo aikštelėje, kur vietos visiems norintiems ne visada užtenka.

Naujausi pažintiniai takai: welovelithuania.com/lietuva/pazintiniai-takai/

 

Valstybinių miškų urėdija primena svarbiausias taisykles kurių turite laikytis gamtoje:

1. Poilsį gamtoje planuokite tik su artimiausiais šeimos nariais, gyvenančiais kartu.

2. Nesirinkite visiems puikiai žinomų miško takų, kuriuose, tikėtina, sutiksite ir kitų lankytojų. Tyrinėkite ir atraskite dar nelankytas vietas.

3. Miške leiskite ir šiokiadienių rytus bei popietes – tuo metu juose mažiau žmonių.

4. Jeigu automobilių stovėjimo aikštelėje yra daug – nusukite kitu keliu ir raskite kitą vietą, kur lankytojų mažiau. Primename – automobilius miške galima statyti tik tam skirtose vietose.

5. Vaikščiodami miško takais laikykitės saugaus atstumo su kitais lankytojais.

6. Pažintiniuose ir poilsio objektuose venkite liesti turėklus ar kitus paviršius.

7. Saugokitės erkių. Nepamirškite naudoti ir su savimi turėti vabzdžius atbaidančių repelentų.

8. Nepalikite šiukšlių, laužus kurkite tik tam skirtose vietose. Išeidami užgesinkite ir nepalikite rusenančios ugnies.

9.  Grįžę iš miško kruopščiai nusiplaukite rankas.

#būksaugusmiške

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Nidos švyturys atgimsta naujam gyvenimui – atsivers lankytojams

We love Lithuania

Pasivaikščiojimas virš pelkės

Karolina Kaulinytė

Palaimintojo Mykolo Sopočkos bažnyčia arba šventojo pėdsakai Vilniaus rajone

We love Lithuania

Dvylika Jūrų muziejaus išslaugytų ruoniukų sugrįžo į Baltiją

We love Lithuania

Tyrimas atskleidė: Lietuvos viešosios bibliotekos gerina lankytojų gyvenimo kokybę

Senosios amatininkystės paveldas: Vilniuje vyks edukaciniai renginiai

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"