Naujienos Paragauk! Ukmergė

Ukmergės istorinė virtuvė šiandien – kur paragauti?

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Ar kada nors susimąstėte – kokį kepsnį mėgo valgyti didikas Konstantinas Radvila? Ar kokius desertus skanavo pirmasis šalies prezidentas Antanas Smetona? Juk istorija – ne tik sausos datos, tačiau ir įdomios detalės, padedančios pažinti ir iškilias asmenybes, ir šalies kultūrą, tradicijas, papročius. We love Lithuania komanda atrinko ir rekomenduoja jums Ukmergės ir jos apylinkių vietas, kuriose galima paragauti patiekalų, pasižyminčių ne tik puikiu skoniu, bet ir istorinėmis tradicijomis. 

Viešbutis – restoranas „Big Stone“

Ukmergės centre esančio viešbučio „Big Stone“ restoranas – vieta, kuriai svarbus senųjų Ukmergės miesto tradicijų atgaivinimas ir tęstinumas. Tą išduoda tiek interjeras, tiek meniu, kurio dalis dedikuota žydiškai virtuvei. Žydų bendruomenė Ukmergės istorijoje užima svarbią dalį:  pradėjusi plėstis nuo XVII a. vidurio, iki II-ojo pasaulinio karo pradžios žydų bendruomenė Ukmergėje sudarė pusę miesto gyventojų skaičiaus. Žydai buvo itin aktyvūs Ukmergės miesto nariai, tad restorano „Big Stone“ meniu siekia pagerbti istoriją, pasiūlydamas šiuolaikišką jos interpretaciją. Šakšuka, humusas, falafeliai, kapota silkė – tokių patiekalų galima rasti restorano meniu. Trumpam pasijusite, lyg viešėdami Izraelyje. Rekomenduojame išbandyti. 

Didikų valgiai Krikštėnų dvare

Jei valgyti restorane, tai tik karališkai? Ukmergės rajone, Krikštėnų dvare, įsikūręs  restoranas „Roko virtuvė“ atitiks jūsų lūkesčius.

Pirmuosiuose istoriniuose šaltiniuose Krikštėnų dvaras minimas nuo XVIII a. Tiesa, nuo to laiko dvaro išvaizda kito: XIX a. jis įgavo klasicizmo stiliui būdingų detalių, tarpukariu buvo apgriautas, sovietmečiu – restauruotas. Šiandien Krikštėnų dvaras tarsi atgimęs iš naujo –  atkurtas jo unikalus stilius,  žavintis erdvės ir vaizdingo kraštovaizdžio deriniu. Apsilankyti čia išties verta. 

O apžiūrėjus dvarą, kviečiame papietauti čia pat įsikūrusiame restorane „Roko virtuvė“. Restoranui vadovauja virtuvės šefas Rokas Galvonas, kuris, jaunos dvasios pakylėtas, nebijo eksperimentuoti ir lankytojams pasiūlyti naujų, dar neatrastų skonių derinių. Norintiems pasijusti tikrais bajorais, rekomenduojame paragauti Konstantino Radvilos bei jo žmonos mėgstamiausių – elnienos nugarinės arba fazano krūtinėlės – kepsnių. Pats šefas akcentuoja, jog jam be galo svarbi maisto kokybė – didžioji dalis produktų yra užauginti pačių arba įsigyti iš vietinių ūkininkų. Šviežias ir gardus maistas, įdomūs patiekalai, charizmatiškas jaunas šefas ir elegantiška dvaro aplinka – visa tai rasite restorane „Roko virtuvė“.   

„Smetoniškos vaišės“ Užugirio krašto senųjų amatų edukacijų centre

Laukiate svečių iš užsienio ir galvojate, kaip jiems pristatyti Lietuvos istoriją ir lietuvišką virtuvę? O galbūt patys norite gilesnių žinių tiek apie pirmąjį Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną, tiek apie lietuvių valgymo įpročius tarpukariu? Jei taip, siūlome apsilankyti Užugirio mokykloje – muziejuje. 

Užugirio krašto muziejinį kompleksą sudaro A. Smetonos gimtojo namo pamatai, 1935 m. prezidento statyta mokykla, dvaras. Įstabi profesionalioji architektūra, autentiškai atkurtos tarpukario ir sovietmečio mokyklos klasės, vykdoma dailiojo rašto edukacija, įrengtos „Lino kelio“ bei „Duonos kelio“ ekspozicijos, tarpukario mokytojų butas, gausu eksponatų, susijusių su Užugirio  krašto etnografija – viešint šiame muziejuje galima pasisemsite išties daug žinių. 

Grįžtant prie mūsų pagrindinės temos – kulinarijos, Užugirio krašto muziejiniam kompleksui priklauso ir senųjų amatų edukacijų centras. Būtent čia organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kurių metu siūloma išmokti (o paskui ir paragauti) kepti šakotį, duoną ir kitus gardumynus. Dalį jų tikrai skanavo ir pats A. Smetona: pavyzdžiui, edukacija „Užugirio duoniukai“ – paremta prezidento sesers Julijos receptu, o „Sofijos meduoliai“ – skanėstas, kurį kepdavo prezidento žmona – Sofija Smetonienė. Edukacijos organizuojamos tiek grupėms, tiek individualiai. 

Tradicinė lietuviška virtuvė kavinėje-bare „Piliakalnis“

Kavinė-baras „Piliakalnis“ yra įsikūrusi itin vaizdingoje vietoje pačiame miesto centre – Ukmergės piliakalnio papėdėje, ant Vilkmergėlės upelio kranto. Apsilankyti čia siūlome tiems, kurie mėgsta tradicinę lietuvišką virtuvę. Meniu rasite tokių patiekalų kaip cepelinai, žemaičių blynai (kukorai), kugelis, studentiškas plokštainis, kepti/virti naminiai koldūnai ir kt. Ką užsisakyti atras ir lengvesnių patiekalų gerbėjai: nuo įvairiausių salotų iki žuvies patiekalų. 

Kepyklos „Ukmergės duona“ firminė parduotuvė „Šviežia duona“ 

„Ukmergės duona“ – tai prekės ženklas, kuris, tikriausiai, jums yra gerai pažįstamas. Įvairi kepyklos produkcija – duona, batonai, pyragai ir kiti gardėsiai – pardavinėjama didžiojoje dalyje Lietuvos maisto prekių parduotuvių. Ir vis dėlto, viešint Ukmergėje, rekomenduojame aplankyti firminę kepyklos „Ukmergės duona“ parduotuvę – „Šviežia duona“. 

UAB „Ukmergės duona“ produkcija, dėka išskirtinės receptūros, yra ne kartą tapusi „Lietuvos metų gaminiu“: aukso medaliais apdovanotos duonos „Rugytis“, „Ukmergės grūdėtoji“, tautinio paveldo gaminys – ruginė duona be mielių, pjautinis batonas, meduoliniai baravykai ir kita produkcija. Firminėje parduotuvėje „Šviežia duona“, įsikūrusioje visai šalia kepyklos, duonos gaminiai pasižymi ypatingu šviežumu – jie kone ką tik ištraukti iš krosnies. Pripažinkite, dar šiltam kepiniui neprilygsta niekas. 

Esame tikri, jog  įžengus į šią parduotuvę, jus suvilios ne tik šviežių kepinių – įvairių rūšių duonų, batonų, bandelių, pyragų, tortų, sausainių bei pyragėlių, kvapas, bet ir patraukli jų išvaizda. Be to, dalis kepyklos gaminamos produkcijos gali būti kepama pagal individualius užsakymus ar pritaikoma specialioms progoms, pavyzdžiui, proginė duona su mažyčiais kepalėliais, nestandartinio dydžio duona, puošiama pagal poreikius, ir pan.

Straipsnis yra projekto „Inovatyvaus turizmo Ukmergėje skatinimas tobulinant darbuotojų gebėjimus ir e-viešinimo paslaugų sistemas“, kuris yra įgyvendinamas gavus finansavimą iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, dalis.

 

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Molitai – nauja turizmo valiuta Molėtuose

We love Lithuania

Atsinaujinęs Palangos turizmo informacijos centras lankytojams parengė „gintarinių“ staigmenų

Ten buvo drugelis?

We love Lithuania

Kaišiadorių rajono bažnyčios

We love Lithuania

Patirk Šiaulius turizmo parodoje „Adventur“

Palangoje – įspūdingos sūpynės ant jūros kranto

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Ukmergės orų prognozę
x