Ignas Juozas Tubutis
Naujienos

Susipažinkite: bene geriausia žvejė gyvenanti Neries upėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Net ir meškeriotojams profesionalams, kurie rudenį ir dabar žiemą būriais traukia į Nerį žvejoti lašišų, čia gyvenantis nedidelis žvėrelis yra rimtas konkurentas. Vikri, stipri ir apsiginklavusi aštriais dantimis, europinė ūdra (Lutra lutra) vandenyje jaučiasi it žuvis, ir… nesibodėdama jas gaudo! Ten, kur arti nėra civilizacijos, medžiodama ji saugosi tik vilkų ir lūšių. Nors ūdra nebėra įtraukta į nacionalinį saugomų rūšių sąrašą, ji vis dar saugoma pagal Europos Sąjungos Buveinių direktyvą ir Berno konvenciją.Todėl Lietuvoje ūdrų medžioklė ir trikdymas yra draudžiami. Svarbu pabrėžti, kad  jos apsauga ir stebėsena išlieka aktuali siekiant užtikrinti, kad populiacija išliktų stabili ir ateityje. Ūdra yra viena iš tų kertinių rūšių, dėl kurios apsaugos ir buvo įsteigta Buveinių apsaugai svarbi teritorija „Neries upė“.

Nuotr.: Igno Juozo Tubučio

Kaip gyvena ūdros? Per dieną suaugusi ūdra suvalgo apie 2,5 kg maisto. Tai – ne tik žuvys, bet ir varliagyviai, vėžiai, vabzdžiai, vandens paukščiai. Dažniausiai įsikuria prie tekančio ir švaraus vandens. Kaip ir daugumai plėšriųjų žinduolių, ūdrai reikia didelių medžioklės plotų, todėl vienas suaugęs patinas gali valdyti 15-50 kilometrų ilgio upės ruožą. Toje pačioje teritorijoje gali gyventi ir kelios patelės su jaunikliais. Užtikusi žuvingą upės ruožą ar privatų tvenkinį, paprastai ūdra nepalieka tos vietos ramybėje tol, kol ten būna maisto. Todėl ir nedidelė jų šeimynėlė gali visiškai išžvejoti nedidelį vandens telkinį. Tokie „nuostoliai“ dažnai supykdo jo savininkus, tačiau ar žuvys tikrai priklauso žmogui labiau nei jos priklauso ūdrai?

Tad nors ir neretai pavadinama įžūlia plėšrūne, išties ūdra itin protingas, žaismingas, bei atsargus žvėrelis. Ji turi nuolatinį urvą ir keliolika slėptuvių – po medžių išvartomis, apleistose bebrų trobelėse, pakrančių nendrynuose. Pamatyti ūdrą sudėtinga, nes į medžioklę ji traukia naktimis. Tai, kad apylinkėse gyvena šis žvėrelis galima sužinoti sniege ar pakrantės dumble užtikus jos pėdsakus. Apeidama savo teritoriją, ūdra ją pažymi pasituštindama matomose vietose: ant smėliuko, akmenų, kelmų, išvirtusių medžių ir pan. Vaikščiodami Neries regioniniame parke dairykitės ūdros veiklos žymių, nes čia – jos saugomi namai.

Nuotr.: Igno Juozo Tubučio

Neries upė – vertybė, kurią privalome saugoti

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Palangos dienos 2024“ – paminėti net du kurortui itin svarbius istorinius įvykius

Panevėžys įžiebs Kalėdų eglę gruodžio 2-ąją

Kalnalio pasididžiavimas – Motiejaus Valančiaus krikšto vieta

Piliakalniai Kaišiadorių rajone

„Europos muziejų naktis“ – Medininkų pilyje

Itališko alyvuogių aliejaus degustacija

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"