Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose tradiciškai minima diena, kai dienos ir nakties trukmė tampa vienoda ir iš šiltojo sezono pereinama į šaltąjį metų laiką. Rugsėjo 22 d. – rudens lygiadienis.
Šią dieną tradiciškai dievybėms buvo dėkojama už derlių ir visas gamtos gerybes, nuo kurių žmogus vis dar yra labai priklausomas ir šiandien.
Trumpėjančios dienos ir ilgėjančios nakties sankirta neatsitiktinai minima ant kalvų, piliakalnių ir kitų gamtine ir kultūrine prasme svarbių vietų. Čia deginami laužai, kurie yra tarsi simbolis šventosios ugnies. Buvo tikima, kad ugnis, deginama ypatingose gamtos šventvietėse, vėliau grįžta į namų židinį, o namų židinyje ji bus saugoma ir rusens iki pavasario lygiadienio, kai diena taps ilgesnė už naktį.
Lygiadienio šventė sutampa su Baltų vienybės diena, todėl šventoji ugnis simboliškai suliepsnoja Baltų ženklų skulptūrų pavidalu.
Šiais metais ugnį kūrens ir rudens lygiadienį iškilmingai minės dauguma nacionalinių ir regioninių parkų, tarp jų – Kuršių nerijos, Aukštaitijos nacionaliniai parkai, Varnių regioninis, Dieveniškių istorinis ir kiti regioniniai parkai.
Visi rudens lygiadienio renginiai: https://welovelithuania.com/lietuvoje/rudens-lygiadienis/