Kultūra Muziejus Naujienos

Lietuvos nacionaliniame muziejuje prasideda archeologijos vakarai visuomenei

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Vasario 20 d. Lietuvos nacionalinis muziejus ir Lietuvos archeologijos draugija kviečia visuomenę į archeologijos vakarų ciklą – XXII Marijos Gimbutienės skaitymus. Šių metų programa siūlo penkis susitikimus, kuriuose bus pristatyta dešimt pranešimų. Daugiau nei penkiolika pranešėjų dalinsis naujausiais archeologiniais atradimais ir nuo Lietuvos iki tolimųjų Andų vykdytų tyrimų rezultatais. Renginiai vyks Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo salėje (Arsenalo g. 3, Vilnius), o negalintys atvykti kviečiami peržiūrėti įrašus muziejaus YouTube kanale.

Marijos Gimbutienės skaitymai – jau dvidešimt antrus metus vykstantis renginių ciklas, skirtas vienai žymiausių lietuvių archeologių, Senosios Europos civilizacijos tyrėjai ir archeomitologijos krypties kūrėjai prof. Marijai Gimbutienei (1921–1994). Šių metų ciklo paskaitos apims naujausius archeologinius projektus, atradimus ir Lietuvos archeologų patirtį tiriant žymius užsienio archeologijos paminklus.

Pirmasis susitikimas vasario 20 d. prasidės dr. Vykinto Vaitkevičiaus pranešimu „(Ne)matoma Rytų Lietuvos pilkapių kultūros pusė“, kuriame prelegentas atskleis, kaip skaitmeninės technologijos leidžia pažvelgti į senovinių pilkapių išsidėstymą nauju žvilgsniu.

Kita vakaro dalis bus skirta Pietų Amerikos archeologijai. Tyrėjas Šarūnas Subatavičius pristatys pranešimą „Nuo Andų iki Atakamos: archeologinių tyrimų patirtys Peru“, kuriame pasakos apie savo patirtį tyrinėjant Tivanaku kultūros kapinyną La Pampilla ir atradimus Peru.

Šarūnas Subatavičius tyrimuose Peru, Š. Subatavičiaus nuotr.

Kovo 6 d. Algirdas Kalinauskas mėgins atsakyti į klausimą: „Ar jau viskas iškasta Šventosios senovės gyvenvietėje?“, o dr. Kęstutis Peseckas pristatys finougrų pėdsakų Lietuvoje paieškas.

Kovo 20 d. dr. Lijana Muradian pasakos apie kremacijos papročio atsiradimą Lietuvoje, o dr. Daiva Steponavičienė pristatys archeologinės tekstilės audimo technologijas.

Balandžio 3 d. Lukas Gaižauskas supažindins su mezolito stovyklaviečių pietryčių ir pietų Lietuvoje tyrimų rezultatais, o tyrėjos Dalia Ostrauskienė, Renata Prielgauskienė, Rasa Nazarovaitė ir dr. Eglė Šatavičė papasakos apie akmens amžiaus papuošalus iš kiškio dantukų.

Paršežerio ežere aptikti radiniai. G. Zabielos nuotrauka

Balandžio 17 d. doc. dr. Gintautas Zabiela gilinsis į paslaptingus Paršežerio ežero radinius, o dr. Povilas Blaževičius kartu su tarptautine tyrėjų komanda pristatys išskirtinę XVII a. mergaitės palaikų istoriją – kaip puošni kepuraitė tapo archeologinių tyrimų atspirties tašku.

Šie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Lietuvos archeologijos draugijos organizuojami susitikimai su visuomene kviečia ne tik sužinoti apie naujausius archeologinius atradimus, bet ir giliau pažinti praeities paslaptis. Visi besidomintys istorija, archeologija ir kultūros paveldu kviečiami prisijungti prie šių įtraukiančių paskaitų ir diskusijų.

Programa ir daugiau informacijos: www.lnm.lt, archeologija@lnm.lt.

Lietuvos nacionalinio muziejaus YouTube paskyra:

https://www.youtube.com/c/lietuvosnacionalinismuziejus

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Virtualus turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką

Kauno miesto muziejus pristato naują virtualią pažinimo erdvę

We love Lithuania

Atnaujinama Aušros Vartų koplyčia

Valstybės dienos minėjimas S. Daukanto aikštėje (nuotraukų galerija)

Penki piligriminiai takai į Šiluvą

We love Lithuania

Senojo Nidos švyturio paieškos nustebino netikėtu radiniu

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"