Žemaitijos nacionaliniame parke užfiksuotos naujos gyvūnų rūšys – tamsiosios lemonijos ir baltagurklis strazdas. Parko direkcija džiaugiasi, kad parko gyventojai vis dažniau stebi gamtą bei labiau domisi gamtosaugine veikla.
Gamtos stebėtoja Zina Jokšienė šių metų spalio viduryje savo sodyboje užfiksavo net tris labai retus drugius – tamsiąsias lemonijas (Lemonia dumi). Tai gražus drugys su ryškiai geltonomis juostomis tamsiuose sparnuose. Skraido rugsėjo pabaigoje – lapkričio pradžioje gerai įšildomuose tarpumiškių ir krūmynų supamuose pievų ir ganyklų plotuose. Šių drugių skrydis labai greitas, manevringas, todėl pastebėti, o juo labiau nupaveiksluoti jį – tikras menas.
Kaip rašė prof. Ričardas Kazlauskas knygoje „Lietuvos drugiai”, tamsiosios lemonijos – tai pietryčių ir vidurio Europos drugys, retas visame Baltijos šalyse.
Zina Jokšienė nupaveikslavo ir retai Lietuvon užklystantį paukštį baltagurklį strazdą (Turdus torquatus). Šis paukštis kiek didesnis už varnėną. Nuo juodojo strazdo skiriasi balta dėme pagurklyje. Paplitęs vakarų Eurazijos kalnuotuose rajonuose. Gyvena Skandinavijos, Kolos, Pirėnų pusiasalyje, Alpėse, Karpatuose, Balkanų pusiasalyje, Kaukazo, Irano kalnuose, Kopetdage. Žiemoja Europos pietvakariuose.
Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia ir lankytojus fiksuoti gyvąją gamtą, nepažintas rūšis siųsti direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriui.