Naujienos Pamatyk!

Trys dalykai, kurių moksleiviai pasigenda muziejuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Lietuvos muziejuose, galerijose, teatruose bei kituose kultūros objektuose reguliariai lankosi trys iš keturių (75 proc.) vyresnių klasių moksleivių. Tokį jaunimo kultūros vartojimo įpročių paveikslą atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos gimnazistų apklausa.

69 proc. apklaustųjų linkę pritarti teiginiui, jog Lietuvos kultūros objektai yra patogūs bei atviri. Visgi didžioji dauguma tyrime dalyvavusių moksleivių teigia juose pasigendantys patrauklių renginių (59 proc.), pramoginio turinio (53 proc.), skaityklų, kavinių, atvirų laisvalaikio erdvių (37 proc.).

„Šiuolaikinis jaunimas nėra pasyvus kultūros objektų stebėtojas, jam nepakanka tiesiog grožėtis muziejų eksponatais. Kultūros įstaigose besilankantys moksleiviai nori patys tapti diskusijų, kultūrinių veiklų, meno projektų dalyviais. Ieškodami savirealizacijos galimybių, jie aktyviai įsitraukia ir į savanorystės veiklas“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Pasak jo, kultūros renginiuose dalyvaujantys moksleiviai nori diskutuoti ne tik apie meną ar istoriją, bet ir pasaulyje aktualiomis temomis: ekologija, žmogaus teisės, patyčios.

Lietuvos moksleivių sąjungos viceprezidentė Glorija Šermukšnytė sako, kad siekiant pritraukti daugiau jaunimo į kultūros įstaigas, svarbus ir komunikacijos vaidmuo: „Jauni žmonės apie renginius ir kultūrines veiklas dažniausiai sužino iš socialinių tinklų, draugų rekomendacijų. Todėl kultūros įstaigos turi kalbėti jaunimui artima kalba – tuomet lengva bus išsklaidyti mitą, kad muziejuje puikiai laiką gali praleisti tik vyresni žmonės, o štai jaunimui ten nėra ką veikti“.

G. Šermukšnytė teigia žinanti ne vieną pavyzdį, kai regionuose įsikūrę muziejai virtualius kvietimus į renginius pateikia taip išmaniai ir kūrybiškai, kad galiausiai net dvejojančius įveikia smalsumas. „Kartais už uždarų durų gali slypėti patys netikėčiausi dalykai, tereikia išdrįsti jas atverti ir galima maloniai nustebti“, – įsitikinusi moksleivių atstovė.

Prienų krašto muziejaus vadovė Lolita Batutienė taip pat akcentuoja renginių svarbą siekiant pritraukti jaunimą: „Šiandien lankytojai mėgsta atėję ne tik žiūrėti ar klausyti, bet ir patys veikti. Todėl plečiame veiklą, siūlome įvairius edukacinius užsiėmimus. Šioje srityje kūrybiškumui ribų nėra, tad toliau turime eiti šia kryptimi, ieškoti įdomių formų“.

Reprezentatyvią 14-18 metų Lietuvos moksleivių apklausą Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) užsakymu birželio mėnesį atliko „Spinter tyrimai“, apklausoje dalyvavo 757 respondentai.

Šiuo metu CPVA iniciatyva vyksta edukacinė kampanija „Rink(is) kultūrą“. Specialiai šiam projektui sukurtoje svetainėje http://rinkiskultura.lt šalies gimnazistai kviečiami balsuoti už jiems patraukliausius ES investicijomis modernizuojamus, jų poreikiams labiau pritaikomus kultūros objektus. Kampanija siekiama padėti šalies kultūros įstaigoms pritraukti daugiau jaunų lankytojų. Moksleiviai skatinami dalintis idėjomis kaip didinti kultūros objektų patrauklumą jaunai auditorijai.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Panevėžio gimtadienis 2023 jau šį savaitgalį (renginių programa)

Išskirtiniame koncerte pasirodys ne tik V. Ganelinas – publika išgirs ir vieną ryškiausių Lietuvos sopranų Lauryną Bendžiūnaitę

Apdovanojimas Vilniui pažadino tarptautinės žiniasklaidos dėmesį: „Negali nemylėti šio miesto“

Sausio 12-ąją Šiauliuose pagerbti laisvės kovotojai

Birštonui – 640: jubiliejų minės visus metus (renginių programa)

We love Lithuania

Turizmo dienos Druskininkuose

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"