Rolandas Parafinavičius
Naujienos Šiauliai

Sausio 12-ąją Šiauliuose pagerbti laisvės kovotojai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

2024 m. sausio 12 d. Šiauliuose buvo minima Laisvės gynėjų diena. Rytas mieste prasidėjo tradicija tapusia visuotine pilietine iniciatyva „Laisvės šviesa“. Vakare miestiečiai dalyvavo šv. Mišiose, kuriose prisiminti už laisvę kovoję tautiečiai, o istorinę dieną užbaigė skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vykęs šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys ir degę atminimo laužai. Šventėje skambėjusios patriotinės dainos iš naujo nukėlė į 1991-ųjų sausio naktį, kai dėl laisvės kovojo mūsų didvyriai, ir vertė didžiuotis istorine pergale drauge su miesto širdyje susirinkusiais šiauliečiais.

Penktadienis Šiauliuose prasidėjo pilietine iniciatyva „Laisvės šviesa“, kurios metu Šiaulių miesto mokyklos, įstaigos ir įvairios organizacijos languose uždegė atminimo žvakeles, skirtas pagerbti kovotojus už laisvę.

Sausio 12-ąją Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusiuosius laisvės gynėjus. Iš karto po jų Lietuvai svarbios datos įprasminimas persikėlė į skverą prie Šiaulių miesto savivaldybės, kuriame vyko šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys.

Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus

Sausio 13-ąjai skirtas minėjimas prasidėjo meninės kompozicijos kūrimu. Čia Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai, dainuojant Šiaulių kultūros centro kameriniam chorui „Atžalynas“ (meno vadovas Mindaugas Žalalis), dėliojo žodį „Laisvė“. Šis prasmingas gestas priminė apie tai, kas išties svarbu mūsų tautai ir ką mes branginame bei giname. Šventinis renginys tęsėsi susirinkusiųjų kartu su Šiaulių kultūros centro kameriniu choru „Atžalynas“ (meno vadovas Mindaugas Žalalis) sugiedota Tautiška giesme.

Iškilmingoje ceremonijoje buvo įvardyti visi keturiolika Lietuvos drąsuolių, kurie Sausio 13-ąją be baimės kovėsi už savo tėvynę. Jų garbei skambėjo varpo dūžiai, o šiauliečiai ir miesto svečiai Laisvės gynėjus pagerbė tylos minute.

Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus

Renginyje prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius dalijosi vienas iš Parlamento gynėjų – skulptorius, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Gintautas Lukošaitis. „Tai pergalės ir prisiminimų šventė. Ypatingai ši data svarbi dabartinių įvykių kontekste, kad būtum laisvas turi būti ir drąsus, ir kartu disciplinuotas, tad palinkėsiu jums visiems būtent drąsos ir disciplinos. Su švente visus“, – kalbėjo jis.

Vakaro programa tęsėsi Šiaulių kultūros centro kamerinio choro „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis) ir jausmingos atlikėjos Ievos Narkutės atliekamomis patriotinėmis dainomis, kurios susirinkusiesiems priminė, kad laisvė yra ne tik tai, dėl ko mūsų protėviai kovojo, bet ir tai, kas mus vienija kaip tautą.

Viso renginio metu degė atminimo laužai, kurie priminė gynėjų už laisvę bemieges dienas bei naktis, saugant pagrindinį šalies komunikacijos objektą – Vilniaus televizijos bokštą, o sušalusiuosius Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė vaišino šiltu arbatos puodeliu.

Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus
Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kviečia susipažinti su nacionalinio M.K. Čiurlionio kelio ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo idėjomis

Į Lietuvos kultūros sostinę Trakus fotografuotis vyko Signatarai

„Bliuzo naktys“ pildo atlikėjų sąrašą ir kviečia siekti džemo rekordo

Netikėtas piešinys Kaune, tarp namų į praeivius žvelgia mergina

Nupuoštoms eglutėms sostinėje – beveik 100 surinkimo aikštelių

Alsėdžiai – 360

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"