MŪŠOS TYRELIO LAUMĖ
Edukacinė ekskursija:
Kartu su Mūšos tyrelio laume, gide jūs keliausite Mūšos tyrelio pažintiniu taku, susipažinsite su draustinio augmenija, gyvūnija. Žygio metu visi bus įtraukti į smagias veiklas. Taip pat galite rinktis orientacines varžybas „Pažink Mūšos tyrelio pažintinį taką kitaip”, o mėgstantiems nuotykius ir adrenaliną – naktinis žygis.
Laumės būgnų garsų kelionė
Laumės būgno garsų kelionė prasideda sėdint prie laužo šviesos ir leidžiant protui automatiškai susikoncentruoti į būgno sklindamus garsus. Kiekvienas individualiai pasiners į sąmoningą kelionę per vaizdinius į sielos gelmes.
Taip pat kiekvienas dalyvis turės galimybę mušti būgnelį ir išgirsti savo sielos melodiją.
Bičiušiai 1, Rudiškių sen.
URBONŲ RANČA „ŽIOGAS”
Vaiko draugystė su žirgais suteikia ypatingai gerų emocijų, nepamirštamų patirčių, išmokstama rūpintis šiais didingais gyvūnais, kurie meilės atgal atiduoda su kaupu. Buvimas su žirgais nugali nerimą, padeda atsipalaiduoti, tiek vaikams, tiek ir jų tėvams. Šiuo metų rančoje gyvena 8 žirgai ir poniukas Mauglis, 8 avytės, du Kamerūno ožiukai ir apie 30 triušiukų.
Pagrindinis Urbonų rančos varikliukas – vasaros vaikų stovyklos. Taip pat rengiami vaikų gimtadieniai, fotosesijos, edukacinės pamokėlės, būreliai.
Vaidminių km., Joniškio raj.
JONIŠKIO KREPŠINIO MUZIEJUS
Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009 m. Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Čia įrengtas ir specialus kambarys 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Joniškis tada buvo pirma stotis, kur grįžtančią Lietuvos krepšininkų komandą gerbėjai, miesto valdžia sutiko su gėlėmis, pučiamųjų orkestro maršais, vaišėmis.
Livonijos g. 3, Joniškis
ŽAGARĖS LĖLIŲ NAMAI IR „KALIAUSIŲ FABRIKĖLIS“
„Lėlių namuose“ pamatysite istorinių lėlių kolekciją, išgirsite vaizdingą pasakojimą apie jų kūrybą, susipažinsite su pasaulio tautinių lėlių kolekcija, lietuvių tautinių bei žiemgalių lėlių ekspozicijomis, teatro lėlėmis, turėsite progą pamatyti trumpą filmuką bei pasinaudoti vietiniu paštu – išsirinkę „Lėlių namų“ išleistą atviruką, galėsite jį išsiųsti bičiuliams. Čia vykstančiose dirbtuvėlėse susikursite savo lėlę, suvenyrinę mitinę būtybę, išgirsite įdomių pasakojimų apie Raktuvės piliakalnį, Žvelgaičio kalną, senovės dievus, raganas, jų talismanus ir ženklus. Kaliausės Žagarės vyšnių festivalyje – neatsiejama dalis. Žagarėje kaliausės turi savo namus – „Kaliausių fabrikėlį“, tautodailininkės Aušros Petrauskienės sodyboje ant Švėtės upės kranto. Tai tikra kaliausių karalystė, kur gimsta įvairūs personažai. Kasmet liepos pradžioje visi norintys kviečiami į „Kaliausių stovyklą“, kur patys gali pasigaminti kaliausę.
Žagarės „Lėlių namai“
Vilniaus g. 6, Žagarė
Kaliausių fabrikėlis
Švėtės g. 20, Žagarė
ŽAGARĖS DVARO SODYBA IR PARKAS
Žagarės dvaro rūmai, kuriuose įsikūręs Žagarės regioninio parko lankytojų centras. Užėjusius į lankytojų centrą pasitinka net kelios skirtingos ekspozicijos: įspūdingų medžioklės trofėjų ekspozicija su tokiais trofėjais, kaip dramblys, leopardas ar buivolas, kurie priklauso Didžiajam Afrikos penketui, ar dr. Viktoro Zažeckio visa medžioklės trofėjų kolekcija, senovinių daiktų ekspozicija „Žagarės krašto istorija“, kurioje – daugiau nei 2000 įvairių XIX – XX a. senų daiktų, surinktų būtent Žagarėje ir jos apylinkėse, interaktyvi ekspozicija „Dolomito slėpiniai“, vedanti per 10 rūmų kambarių ir pristatanti Žagarės regioninio parko vertybes ir išskirtinumą, bei Žagarės dvaro parką pristatanti naujausia ekspozicija, kurioje galima pasinerti į virtualią realybę ir susipažinti su 19 a. dvaro gyvenimu. O rūmų aplinka – tarsi iš to filmo „Naktis muziejuje“… Prakalbęs lokys, pasigirdusi maestro Vaclovo Daunoro daina priverčia aiktelėti ir atidžiau apsižvalgyti. (Informacija Žagarės regioninio parko direkcijos)
Malūno g. 1, Žagarė
SKAISTGIRIO POILSIO ZONA IR BASŲ KOJŲ TAKAS
Pačiame Skaistgirio miestelio centre esančioje poilsio aikštelėje ant kalvos įrengtas basų takas, įvairių paukščių skulptūros, vaikų žaidimų aikštelės, apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria vaizdas į žiemgalių lygumas ir gretimus dolomito karjerus.
Draugystės g., Skaistgirys, Joniškio r.
CRAFTSMENONTHEROAD. JUVELYRINĖS DIRBTUVĖS
Venecijos stiklo demostravimas
Edukacijos metu dalyviai plės kultūrinį sąmoningumą, susipažindami sustiklu. Taip pat susipažins su karoliukų verte senovėje ir sužinos stiklofizines savybes. Edukacijos metu dalyviai stebės kaip yra lydomas stiklaskaroliukų gamybai, kaip tarpusavyje jungiasi skirtingų spalvų stiklas irkaip išgaunamos įvairios formos ir dekoracijos.
Būtų galimybė pasidaryti apyrankę ar pakabuką.
Juvelyrinės dirbtuvės
Unikali pamoka vykstanti metalo meno dirbtuvėse kartusu profesionaliu meistru-juvelyru. Dalyvius kviečiame susipažinti sužalvario, vario ir kitų metalų apdirbimo technika, komponavimo būdais,dekoravimo elementais, kalinėjimo, metalo vielos lankstymo ir pynimo metodais.Taip pat stebėsime kaip meistras lydo metalą ir iš jo išgauna vielą ar lakštą, nuo ko ir prasideda kiekvieno juvelyro darbas. Pasimokysime žalvario vielos pynimo ir lankstymo technikos ir pasigaminsime kartu su meistru po žiedą ar pakabuką.
Raktuvės g. 26, Žagarė, Joniškio raj.
ŽAGARĖS OZAS IR ŽAGARĖS II PILIAKALNIS (ŽVELGAIČIO KALNAS)
Žagarės ozas – ilgas, siauras kalvagūbris, praslinkusių ledynų suformuotas iš smėlio ir žvyro. Tai viena NATURA 2000 teritorijų, esančių Žagarės regioniniame parke, todėl keliaujant šiuo maršrutu galima pasigrožėti nuostabia gamta, stebėti paukščius, gyvūnus ar vabzdžius, pastovyklauti. Žagarės ozo 3,6 km pažintinis takas supažindins lankytojus su gamtinėmis vertybėmis. Jame įrengtos pavėsinės, apžvalgos bokštai, informaciniai stendai, laužavietės, krepšinio aikštelė, paplūdimio tinklinio aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, lauko tualetai, persirengimo kabinos ir kt. Viena iš Žagarės ozo tako pažintinių stotelių – Žagarės II piliakalnis, vietos žmonių vadinamas Žvelgaičio kalnu. Pasak vietos žmonių padavimų, ant piliakalnio stovėjo legendinio XIII a. lietuvių kunigaikščio Žvelgaičio pilis. Istorijos šaltiniai byloja, kad čia gyvenę žiemgaliai už svetimų žemių puldinėjimą, lietuvių kunigaikštį Žvelgaitį nukirsdinę… Archeologų duomenimis, šioje vietoje XIII–XV a. galėjo būti Rygos arkivyskupo, o vėliau Livonijos ordino medinė pilis. XVI–XVIII a. piliakalnyje buvo įsikūrusi Senosios Žagarės dvaro sodyba, priklausiusi Syrevičiams ir Umiastauskiams.
MŪŠOS TYRELIO PAŽINTINIS TAKAS
Išties žiemgališkas, unikalus, žmogaus nepaliestas gamtos kampelis Žagarės regioniniame parke – Mūšos tyrelio pelkė. Mūšos tyrelio pažintinis takas, atidarytas 2015 m., yra ilgiausias žinomas pelkėse įrengtas lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Jo ilgis 5775,87 m. Takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš kelių tipų pelkių, durpynų ir šlapių miškų. Pelke teka Mūšos ir Juodupio upės, telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Draustinis įtrauktas į NATURA 2000 tinklo teritorijų sąrašą. Mūšos tyrelio pažintinį taką galima lankyti ir savarankiškai, be Žagarės regioninio parko direkcijos darbuotojų palydos. Tačiau vertėtų neužmiršti: čia nerūkoma!