Ignalina Naujienos Pamatyk!

Ignalinos kraštas: dar tuzinas idėjų ką aplankyti

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Ignalinos kraštas garsus jau vizitine kortele tapusiais lankytinais objektais seniausiame Lietuvoje Aukštaitijos nacionaliniame parke: Bitininkystės muziejus Stripeikių kaime, kur gyvena laimingos bitės, garsioji Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia, besipuikavusi ant vieno lito kupiūros,  Ladakalnis su nuostabia savo panorama ar Ginučių vandens malūnas, po kurio kaskadomis krašto gyventojai ir svečiai atsigaivina saulėtą vasaros dieną. Visi mėgstame šias vietas, grožimės jomis ir visada norime ten grįžti, tačiau Ignalinos kraštas yra gausus ir kitų, mažiau žinomų, tačiau įdomių ir begalę legendų turinčių lankytinų objektų. Jūsų dėmesiui siūlome šį tuziną objektų 

  1. Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Klasicistinio stiliaus mūrinė bažnyčia puošia Mielagėnų kaimelį ir savo forma šiek tiek primena Vilniaus arkikatedrą baziliką. Šioje vietoje ji stovi jau nuo 1790 metų ir yra kultūros paminklas. Bažnyčios šoninėse fasado nišose yra Šv. Petro ir Šv. Povilo statulos, turinčios antikinių bruožų. Puošni ir pačios bažnyčios aplinka – fontanai, gėlynai ir lelijų tvenkinys. 

  1. Paringio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia

1620 m. dabartinėje Paringio bažnyčios vietoje pastatyta koplytėlė, išgarsėjusi stebuklinga Nukryžiuotojo Jėzaus skulptūrėle. Ta vieta pasirinkta neatsitiktinai. Mat kažkada čia tryškęs šaltinis, o šalia jo buvęs akmuo, ant kurio žmonėms ir pasirodžiusi Jėzaus Širdis. Apsišlakstę šiuo vandeniu, žmonės pagydavo nuo įvairiausių ligų. Nežinia, ar tas vanduo išties stebuklingas buvo, ar tiesiog begalinis žmonių tikėjimas juos išgydydavo. Tik sakoma, kad šaltinio gydomosios galios vienu metu išseko, kai dvarininkė sumaniusi pagydyti savo šunį.

Dabar prie Paringio bažnyčios stovi šulinys, kuriame trykšta tas pats galimai stebuklingas vanduo.

  1. Nevaišių kalnas

Nevaišių kalnas – ketvirta aukščiausia Lietuvos kalva (aukštis 289,69 m virš jūros lygio). Ji stūkso 4 km į šiaurę nuo Ceikinių, prie Nevaišių kaimo. Aplink kalną esančios vietovės dažnai yra vadinamos „Lietuvos Šveicarija“. Keliaudami ten (ne)pamirškite kopimo į kalnus įrangos.

  1. Mažulonių piliakalnis.

Mažulonių piliakalnis su gyvenviete yra kultūros paminklas ir valstybės saugomas objektas.

Sakoma, kad kadaise ant šio piliakalnio stovėjusi bažnyčia, kurioje neapsakomai gražiai giedojusios deivės. Žmonės eidami pro šalį ir ilgiau pasiklausę gražiųjų giesmių numirdavo, todėl kunigai pradėję prašyti Dievų, kad bažnyčia prasmegtų skradžiai žemės. Žemė prasiskyrusi ir bažnyčia nugrimzdusi. Todėl dabar einant pro šalį apie vidurnaktį galima išgirsti skambant bažnyčios varpus.

  1. Asalnų pušis

Asalnų pušis auga rytinėje Asalnų ežero pakrantėje esančiame pusiasalyje ir jau sulaukė apie 320 metų. Jos aukštis – 20 m, apimtis – 1,3 m. Ji yra valstybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas. Senoliai pasakoję, kad šalia pušies yra užkasti moters ar merginos palaikai, todėl toje vietoje vaidendavęsi. Naktį einant pro tą vietą matydavosi („prisduodavosi”) besimaudanti moteris.

  1. Kelininko skulptūra

Kelyje Šakarva–Antalksnė–Kirdeikiai, prieš pat Antalksnę esančioje poilsio aikštelėje, 2016 m. rudenį „apsigyveno“ žavus trijų metrų aukščio metalinis vyrukas, ridenantis akmenį. Pasak skulptūros autorių, ji  turinti garsinį judesį, kuris prailgina gyvenimą. Nebloga intriga? Glostyti to „vyruko“ neverta, nes jis metalinis ir šaltas. Pasitelkite vaizduotę ir ieškokite galinčio skambėti paslėpto varpelio. Žinoma, reikia jį rasti ir pajudinti… Šimtu procentu bus prailgintas gyvenimas, nes juoko tikrai nesuvaldysite.

  1. Salų etnografinis kaimas

Tai senoviškas, rėžinės žemdirbystės laikus menantis ir senąją kaimo užstatymo struktūrą išsaugojęs kaimas išsidėstęs pusiasalyje tarp 4 ežerų. Išskirtinis unikalia architektūra ir išplanavimu, todėl čia įsteigtas Salų kultūrinis rezervatas. Pirmą kartą kaimas paminėtas 1783m. Breslaujos bažnyčių vizitacijos knygoje. 

  1. Puziniškio ąžuolas

Šis didingas medis auga Puziniškio kaimo pietinėje dalyje prie sąsmaukos tarp Asalnų ir Asalnykščio ežerų ant aukštos kalvos. Ąžuolas 19 m aukščio, jo amžius yra apie 400 metų. Jį verta aplankyti ir dėl atsiveriančio nuostabaus kraštovaizdžio. Netoliese yra Puziniškio piliakalnis.

  1. Medžiukalnio šaltinis

Į šiaurę nuo Dringio ežero, vaizdingoje vietoje, trykšta Medžiukalnio šaltinis. Šaltinio versmė yra maždaug 155 – 160 m virš jūros lygio. Prie šaltinio pastatytoje lentelėje parašyta, jog Medžiukalnio šaltinį žmonės žinoję nuo seno, o nuo čia esančio mikroklimato ir drėgmės susiformavo specifinė augalija. Manoma, kad šio šaltinio vanduo turi daug teigiamos energijos.

  1. Antakmenės akmuo

Antakmenės akmuo – įspūdingo dydžio konglomerato uola, susicementavę žvyro akmenėliai. Milžiniškas akmuo apipintas padavimais, daugelyje iš kurių pasakojama, kad akmuo pagoniškas aukuras ir kad prie jo buvo aukojama įvairioms progoms. Literatūroje minima ir viena konkreti data, kai akmuo buvo lankomas – per Dešimtines. Daiva Vaitkevičienė ir Vykintas Vaitkevičius besiremdami spėjimu, kad krikščioniškos Dešimtinės galėjo sutapti su pagoniškų Perkūno apeigų diena, iškėlė hipotezę, kad prie Antakmenės akmens galėjo būti Perkūno šventvietė.

  1. Rojus

Ar kada nors buvote Rojuje? Aplankykite Rojų, tikrą  žemiškąjį rojų, esantį ežeringajame, kalneliais nusėtame, pušynėliais iškaišytame Ignalinos rajone, netoli Dūkšto. Rojaus parkas vilioja tuos, kurie nori leisti laiką gamtoje, pažvejoti ar tiesiog surengti fotosesiją.

Rojaus tai pasakiška vieta, iš kurios kilo daugelis vaismedžių rūšių, o kartu ir ananasiniai obuoliai. Dabar čia veikia muziejus, vyksta edukaciniai renginiai, o lankytojų laukia kvepiantis sodas.

  1. Sokiškių piliakalnis

Sokiškių piliakalnis, dar vadinamas Juodžeminiu kalnu. Šiuo metu į piliakalnį įrengti laiptai, nuo jo atsiveria kvapą gniaužianti ežero panorama ir trys kiti piliakalniai esantys aplink Samanio ežerą. Užlipus ant piliakalnio žavi ne tik akis užliejantis nuostabus gamtovaizdis, bet ir augmenija. Ant Sokiškių piliakalnio galite rasti čiobrelių, jonažolių, kitokių vaistinių žolelių ir spalvingų, vasaros grožį atskleidžiančių, gėlių.

Daugiau informacijos apie lankytinas vietas ir maršrutus Ignalinos rajone galite rasti www.ignalina.info.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kuršių nerijoje vairuotojų laukia apsukri laputė

We love Lithuania

Pažink. Kelionė po Vilniaus rajoną ir Rokiškio kraštą

We love Lithuania

Persirengėliai Žaliūkių malūnininko sodyboje žemę iš žiemos sąstingio žadins šokiais

„Misija: švari vasara“ rezultatai tvarkant nacionalinius parkus: surinkta 45 tonos šiukšlių ir išvaduota kirstukų šeima

Akmenų istorijos – apie velnius ir slaptus kelius

Vilnius kviečia žiema džiaugtis atsakingai ir dalinasi idėjomis pramogoms namuose. Muziejai, virtualūs turai ir edukacijos

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Ignalinos orų prognozę
x