Ignalina Naujienos Pamatyk! Pažintiniai takai

Lankytinos vietos Ignalinoje – Ilgojo savaitgalio atokvėpio pasiūlymai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lankytinos vietos Ignalinoje
Pasigrožėti gamta, žvelgti į savo atvaizdą žydrame ežero vandenyje, išgirsti čiulbančius paukščius, užuosti pušų kvapą, po kojomis jausti kankorėžius ar klausytis medžių šakų šnarėjimo, pro kurias Jūsų veidą bučiuoja šilti pavasarinės saulės spinduliai… Matyt kiekvienas iš mūsų šiuo metu pagalvojame apie tai ir naudojamės proga ištrūkti iš namų bei atsidurti gamtos glėbyje. 

Ignalinos kraštas garsus savo kvepiančiais miškais, tyvuliuojančiais ežerais bei trykštančiais upeliais, kuriuose ir aplink kuriuos įrengta infrastruktūra padės jums pažinti gamtą, mėgautis buvimu joje.

Pateikiame Jums TOP-10 vietų atvirų ir laukiančių jūsų apsilankant karantino metu.

  1. Skulptūrų takas Lūšių ežero pakrantėje

Lūšių ežero pakrantėje, prie Meironų kaimo, stovi 16 medinių skulptūrų. 1977 metais kūrybinės stovyklos metu tautodailininkai jose įamžino gamtos grožį, Ignalinos krašto legendas. Ignaliniečio P. Petronio skulptūra „Laumių pasaka“ byloja, kad pavojinga vyrams maudytis ežere po 12 valandos nakties, nes išplaukusios laumės pačius drąsiausius kankina keistu būdu – užkutena. Net keletas skulptūrų vaizduoja velnius. Senieji žmonės sako, kad vienas iš jų dar ir dabar gyvena netoliese esančiame Taramos ežerėlyje.

  1. Paliesiaus dvaro pažintinis sveikatingumo takas 

Paliesiaus dvaras žavi savo ramybe ir stebuklinga aura gamtos apsuptyje, kurioje kartu su Sirvėtos regioniniu parku sukurė pažintinį sveikatingumo taką, kuris puikiai tinka pasivaikščiojimams, bėgimui, važiavimui dviračiais karštomis vasaros dienomis, kadangi vingiuoja ramiu drėgnu mišku.

Galima pasirinkti iš trijų galimų skirtingo ilgio maršrutų:

  • 2300 m
  • 4900 m
  • 8000 m

Trasos aiškiai sužymėtos. Atšvaitiniai žymekliai sudaro galimybes naudotis jomis ir tamsiu paros metu.

Žiemą čia įrengiamos lygumų slidinėjimo trasos.

  1. Meironų Botanikos takas

Tarp Palūšės ir Meironų kaimų, prie Lūšių ežero įrengtas 3,5 km ilgio mokomasis botanikos takas, kurį galima įveikti einant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu. Keliaujant šiuo taku galima geriau pažinti įvairią Nacionalinio parko augaliją. Praktiškai bet kuriuo metų laiku galėsite pasigrožėti tapybiškais miško, pievų, ežerų ir pelkių vaizdais.

Kelionės metu aplankysite ne tik Lūšių ežerą, bet ir keletą mažesnių mielų, tarp miškų pasislėpusių ežeriukų. Kadangi takas vinguriuoja didelės kalvos šlaitais ir papėdėmis, reiks įveikti ir keletą statesnių ruožų. Eisite per nuostabaus grožio mišką, kuriame matysite daug erdvės tarp medžių, galėsite pabandyti atrasti pasislėpusias kontinentines kopas. Brisite per tikrą smilgų pievą, pateksite į ruožą, kuriame iš abiejų pusių tako stūksos tikros nendrių džiunglės.

Nors tai augalijai pažinti skirtas takas, jis įdomus ne tik augalais, bet ir gyvūnija. Einant taku galima pamatyti „šikšnosparnio namą“, plėšraus paukščio lizdą, stebėti, kaip „tuokiasi“ rupūžės ir išvysti didžiausią Lietuvoje genį – juodąją meletą.

  1. Pažintinis takas Šakarvos miške

Miške tarp Palūšės ir Šakarvos kaimu, pakeliui į Pakretuonę, įrengtas parkas-pažintinis skulptūrų takas, kuriame turėsite galimybę susipažinti su nuostabia meilės istorija, Ignalinos miesto vardo legenda. Palei pėsčiųjų takelius įrengtos medinės skulptūros Ignalinos legendos tematika.

  1. Kaukų miškas

Ignalinos rajone, Kazitiškio seniūnijoje, šalia Ažubalių kaimo viena šalia kitos yra įrengtos 3 viešos poilsiavietės-miško parkai: „Kaukų miškas“, „Geros nuotaikos miškas“, „Ažubalio piliakalnio rekreacinis takas“. Poilsiavietės puikiai pritaikytos šeimos poilsiui. Čia rasite pasivaikščiojimo takus, apžvalgos aikšteles, skulptūras, pavesines, vaikų žaidimo aikšteles. 

Šalia esantis Ažubalio piliakalnis, datuojamas  I tūkstantmečio pr. m. e. antra puse – I tūkstantmečio pradžia. Piliakalnis iš šiaurės ir vakarų juosiamas Galų durpyno pelkių.

  1. Pažintinis takas link Kačėniškės piliakalnio

Kačėniškės pažintis takas jungia du rajonus: Ignalinos ir Švenčionių. Transporto priemones palikę šalia Garnių kaimelio esančioje aikštelėje, galėsite pėsčiomis pasiekti piliakalnį iš vakarų pusės. Tai 800 metrų ilgio, vingiuojantis, terasuotas takas su įrengtais informaciniais stendais, suoliukais, šiukšlių dėžėmis.Takas kerta pelkėtas vietoves. Sirvėtos regioniniame parke vyrauja nedidelių aukšapelkių ar tarpinių pelkių tipo kemsynai. Abipus pėsčiųjų tako esančioje aukštapelkėje augalija skurdi: auga kreivi, žemi medžiai, rūgščią dirvą mėgstantys augalai.

Lankytinos vietos Ignalinoje stebina gamtos perlais.
7. Ginučių ir Papiliakalnės piliakalniai

Tarp miškų ir ežerų esantis piliakalnis mena net XIII amžių. Norint pasiekti viršūnę reiks įveikti ne vieną ir ne du laiptelius, bet nuo piliakalnio atsiveriantis vaizdas tikrai bus to vertas.

Ginučių piliakalnis su gyvenviete yra valstybės saugomas istorijos paminklas. Piliakalnis yra Linkmenų seniūnijoje, 1,3 km į pietus nuo Ginučių, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų. Įrengtas didelėje stačiašlaitėje apaugusioje medžiais kalvoje. Piliakalnio vakarinėje papėdėje yra senosios gyvenvietės liekanų. Išliko kultūrinis sluoksnis: rasta lipdytinės brūkšniuotosios ir grublėtosios bei žiestosios keramikos (pastaroji puošta lygiagrečių linijų ornamentu). Ginučių ir gretimas Papiliakalnės piliakalnis tapatinamas su XIII–XV a. Linkmenų pilimi, kuri buvo centrinės Lietuvos gynybos sistemos dalis. Svarbus XIV–XV a. krašto apsaugos nuo Livonijos ordino punktas. Saugojo seną prekybos kelią į Dauguvą.

Labai pamėgęs šią vietovę buvo Prezidentas A. Smetona. Jo šešiasdešimtmečio proga čia buvo pasodintas ąžuolas. O vėliau pasienio policininkai  greta pastatė ir paminklinį akmenį.

Sovietų okupacijos metu ąžuolas buvo nukirstas, o akmuo nuridentas į Linkmeno ežerą. Prasidėjus atgimimui, 1989 m. Vilniaus žygeivių klubo nariai ežere surado akmenį ir vėl užritino jį ant piliakalnio.

  1. Ladakalnis ir aplink jį įrengti pasivaikščiojimo takai

Visai šalia įspūdingo Ginučių piliakalnio stūkso legendomis apipintas Ladakalnis, kartais dar vadinamas Ledakalniu. Tai – vienas įspūdingiausių lankytinų objektų tiek Ignalinos rajone, tiek visame Aukštaitijos nacionaliniame parke, nuo kurio atsiveria nepakartojamas vaizdas.

Jau šiais laikais gimė įdomus paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo. Tai greičiausiai lėmė kai kurių mokslininkų spėjimai, kad pagonybės laikais ant šio kalno buvo aukojamos aukos deivei Ladai ir esą iš jos vardo, o ne nuo ledo kilo jo pavadinimas „Ladakalnis“.

Su pačiu Ladakalniu ir jo apylinkėmis siejama ir daugiau įvairių padavimų bei legendų. Pavyzdžiui, viename iš jų pasakojama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napoleono karių ir plaukdamos nuskendo vienoje Alksno ežero įlankoje, kuri nuo to laiko vadinama Mergakumpiu. Dar pasakojama, kad Linkmeno ežere gyvenęs žaltys Linkmenas, o ant kalno jam buvo pastatyta didelė šventykla.

Jei dar nebuvote ant Ladakalnio, tikrai turite čia apsilankyti ir patys pajusti ypatingą jausmą, kurį suteikia atsiveriantys vaizdai, autentiška aplinka, žmogaus beveik nepaliesta gamta ir, regis, aplink plevenančių senovės padavimų jėga. Nors vasarą čia turistų netrūksta, bet erdvės pakaks visiems.

  1. Paukščių kaimas

Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.
Apsilankę susipažinsite su ,,Paukščių kaimo’’ sparnuočiais, sužinosite apie paukščius.

Ar žinojote, kad Paukščių kaime gyvena pats Donaldas Trumpas? Suintrigavome? Nuvažiuokite ir susipažinkite asmeniškai. 

  1. 8 ežerų maršrutas Ignalinoje

Ignalina ežerų kraštas. Rajone telkšo keli šimtai ežerų ir dar keliolika aplink patį miestą. Kviečiame pasivaikščioti po miestą, žingsniuojat ne tik gatvėmis, bet ir miškais, ežerų pakrantėmis. Aštuoneto skaičius maršruto pavadinime atspindi ne tik ežerų kiekį, bet ir trasos formą, kuri leidžia jums pasirinkti, ar eiti visą maršrutą ar tik dalį.

Daugiau informacijos apie objektus rasite www.ignalina.info

 

Valstybinių miškų urėdija primena svarbiausias taisykles kurių turite laikytis gamtoje:

1. Poilsį gamtoje planuokite tik su artimiausiais šeimos nariais, gyvenančiais kartu.

2. Nesirinkite visiems puikiai žinomų miško takų, kuriuose, tikėtina, sutiksite ir kitų lankytojų. Tyrinėkite ir atraskite dar nelankytas vietas.

3. Miške leiskite ir šiokiadienių rytus bei popietes – tuo metu juose mažiau žmonių.

4. Jeigu automobilių stovėjimo aikštelėje yra daug – nusukite kitu keliu ir raskite kitą vietą, kur lankytojų mažiau. Primename – automobilius miške galima statyti tik tam skirtose vietose.

5. Vaikščiodami miško takais laikykitės saugaus atstumo su kitais lankytojais.

6. Pažintiniuose ir poilsio objektuose venkite liesti turėklus ar kitus paviršius.

7. Saugokitės erkių. Nepamirškite naudoti ir su savimi turėti vabzdžius atbaidančių repelentų.

8. Nepalikite šiukšlių, laužus kurkite tik tam skirtose vietose. Išeidami užgesinkite ir nepalikite rusenančios ugnies.

9.  Grįžę iš miško kruopščiai nusiplaukite rankas.

Net neabejojame, kad šios lankytinos vietos Ignalinoje Jus tikrai nustebins.

#būksaugusmiške

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Šviečiančių moliūgų vakarai Druskininkuose

TOP5 idėjos šventiniam savaitgaliui Druskininkuose

We love Lithuania

Bernardinų sode įsikūrė knygų nameliai

Menininkai naujai pažvelgė į Vilniaus simbolį Geležinį Vilką

Kauno rajono savivaldybė sieks išsaugoti Pakarklės mišką

Telšių ješiva: rabinų mokykla, kuria pasaulis seka iki šiol

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"