Bobų vasara, kodėl ji taip vadinama ir kada pasireiškia šis gamtos reiškinys – tokie klausimai gali iškilti Jūsų galvoje išgirdus šį žodžių „Bobų vasara” junginį.
Kas yra bobų vasara?
Bobų vasara (kitaip dar gali būti vadinama čigonų vasara arba Šv. Martyno vasara) – tai trumpas laikotarpis rudenį, trunkantis paprastai apie savaitę ar daugiau, kurio metu orai atšyla iki tiek, jog atrodo, kad sugrįžo vasara.
Kodėl Bobų vasara gavo tokį pavadinimą?
Nėra vienos bendros nuomonės, kodėl šis atšilimo laikotarpis gavo tokį pavadinimą. Dėl antrojo žodžio – vasaros – kaip ir viskas aišku: atšilę orai primena šiltą vasarą. Tačiau dėl pirmojo – bobų – yra keletas teorijų. Viena iš jų – taip pavadinta pagerbiant pribuvėjas, mat jų pagerbimo diena yra rugsėjo 21 ir ši data dažnai sutampa su bobų vasaros pradžia. Kita teorija yra susijusi su bulviakasiu. Būtent moterys eidavo kasti bulvių sušilus orui rudenį, todėl galimai Bobų vasara ir buvo pavadinta pagerbiant jų darbą. Tačiau bene pati populiariausia Bobų vasaros vardo kilmė yra susijusi su vorais. Seniau liaudyje dideli stori vorai buvo vadinami Bobais, o būtent per šį orų atšilimą galima pamatyti daug besiplaikstančių voratinklių.
Kada pasireiškia šis gamtos reiškinys?
Kiekvienam regione, kiekvienoje šalyje Bobų vasara turi savo įprastą pasireiškimo laiką. Lietuvoje šis atšilimas paprastai įvyksta rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje.