Anykščiai Lankytinos vietos Anykščiuose Medžių lajų takas Naujienos Pamatyk!

Tiesioginė transliacija iš medžių lajų tako

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Anykščių regioninis parkas – garsus objektais, kurie saugomi jame ir kurį tikrai žinome kiekvienas. Šis regioninks parkas neįsivaizduojamas be poeto Antano Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio su Puntuko akmeniu.

Gamta Anykščių regioniniame parke stebina grožiu ir unikalumu. Kraštovaizdžio įvairovę sukuria Šventosios upės slėnis su senvagėmis, Kurklių erozinis cirkas, Anykštos ir Virintos senslėniai. Didelė kraštovaizdžio įvairovė sudaro sąlygas įvairiausiems augalams ir gyvūnams tarpti. Regioninis parkas garsėja plačialapių ir mišriaisiais miškais. Anykščių šilelyje prieglobstį rado Lietuvoje itin reta rūšis – miškinė plikaplaiskė. Jos populiacija bene gausiausia ir gyvybingiausia šalyje.

Simonas Rudaminas
Medžių lajų takas kviečia

Anykščių šilelis regioniniams parke – palyginti nedidelis miškas, bet jis yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas, 1858–1859 metais parašęs poemą „Anykščių šilelis“. Anykščių šilelyje yra garsusis taip pamėgtas lankyti lietuvių Medžių lajų takas, kuris yra pirmasis takas Baltijos valstybėse, , kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje.

Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 m. Čia ir galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus – pastebėti atsiskleidžiantį Anykščių regioninio parko grožį.

Anykščių šilelio medžių lajų takas

Kviečiame ir jus geriau susipažinti su Anykščių regioninio parko išskirtinumu, jame saugomais objektais, nuostabia gamta ir daugiau sužinoti apie patį Medžių lajų taką! O ar žinote, po kokiu medžiu stovint gerėja nuotaika? Kodėl ąžuolo gilės šarvuotos? Kaip pušis ištveria vandens stygių? Iš kokio medžio gaminami degtukai ir kodėl? Kokia žolė gydo 99 ligas? Kodėl beveik pusmetį Puntukas buvo paslėptas po daržine? Visa tai ir dar daugiau jums atskleis Anykščių regioninio parko gidė, o šioje nuotolinėje kelionėje jus lydės televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius.

Kada? Rugpjūčio 4d. (trečiadienį), 12:00

Kur? LIVE transliacijos metu @nacionalinislankytojucentras, @Valstybinesaugomuteritorijutarnyba ir @saugomairtau Facebook puslapiuose.

Susitikime šioje virtualioje kelionėje, pažinkime nuostabią Lietuvos gamtą ir iš tiesų išskirtinę jos vertę!

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Aviacijos šventė Kaune: padangę nuspalvins Lietuvos ir užsienio profesionalų skrydžiai

Kučiuliškės ir Svencelės draustinių plotas padidės 267 ha

We love Lithuania

Palūšė – Aukštaitijos nacionalinio parko širdis jau gyvena vasaros ritmu

Utenos rajone atidarytas Raganų muziejus

Orai: paskutinis vasaros pasispardymas – šiluma plūstels trumpam

Moksleivių pasiekimai, bei mokytojų indėlis ryškūs ir pandemijos metu

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Anykščių orų prognozę
x