Nuo seniausių laikų žydai Lietuvoje turėjo labai gilias religines tradicijas. Iš Lietuvos kilo daug žymių rabinų, kantorių, Toros ir Talmudo žinovų, čia veikė žymios ješyvos, buvo gausu sinagogų. LDK žemėse susiformavo turtinga ir savita sinagogų architektūra. XVI–XVIII a. Lietuvos žydai pastatė daugybę mūrinių ir medinių sinagogų. XIX a. pabaigoje vien Vilniuje jų buvo per šimtą.
Seniausia ir pati žymiausia iš jų buvo Vilniaus Didžioji sinagoga, ištisus amžius traukusi į Vilnių judaizmo žinovus ir religinės tradicijos autoritetus iš visos Europos. Vilniaus Gaono Elijahu ben Šlomon Zalman, garsiausio XVIII a. išminčiaus, pasaulinio garso Toros ir Talmudo komentatoriaus, vardas išgarsino Vilnių kaip Lietuvos Jeruzalę, o Didžioji sinagoga tapo jos simboliu.
Pastatyta XVI a. pabaigoje–XVII a. pradžioje, bėgant amžiams atlaikiusi ne vieną antpuolį ir gaisrus, smarkiai apniokota per Antrąjį Pasaulinį karą, Vilniaus Didžioji sinagoga, ištisus amžius garsinusi Vilnių, pokaryje buvo sulyginta su žeme – didingos sinagogos kontūrai išnyko iš Vilniaus architektūrinio ansamblio.
Šiandien, Vilniaus miesto turizmo agentūros „Go Vilnius“ ir technologijų pagalba galime virtualiai pakeliauti po Vilniaus didžiąją sinagogą ir ją supusius senamiesčio pastatus.
Projekto partneriai: Go Vilnius.