Panemunės pilyje, po 190 metų tylos duris atvėrė reprezentaciniai pilies apartamentai, kuriuose išliko autentiškas patalpų planavimas ir sienų puošyba, menanti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.
2021-aisiais minimos 1830–1831 m. sukilimo Lietuvoje ir jo vado, generolo Antano Gelgaudo (1792–1831), žūties 190-osios metinės. Šiai svarbiai sukakčiai paminėti, Jurbarko r. savivaldybė 2021-uosius paskelbė Generolo Antano Gelgaudo metais.
Panemunės pilis, Gelgaudų giminei priklausiusi nuo 1759 iki 1833 metų, kuomet buvo sekvestruota už gen. A. Gelgaudo vadovavimą sukilimui Lietuvoje, yra svarbi šių įvykių liudininkė. Simboliška, kad 2021 metais, po beveik 190 metų pertraukos, atveria duris restauruoti Panemunės pilies – gen. A. Gelgaudo namų – reprezentaciniai apartamentai, kuriuose išliko nepakitusi patalpų planavimo struktūra bei turtinga sienų tapyba.
Šiuo metu naujai atvertose erdvėse galite apžiūrėti parodą „Pozuojanti istorija arba Europos kostiumo raida nuo Renesanso iki bydermėjerio“.
„Mada ir architektūra turi labai daug bendro – pirmiausia tai apie konstruktyvą, o tik vėliau kaspinėliai ir puošmenos“ – teigia parodos vadovė, kostiumo dailininkė, Jurgita Jankutė-Mirinavičienė. Todėl Panemunės pilis, kurioje sluoksniuojasi įvairūs stiliai nuo Renesanso iki bydermėjerio, yra puiki vieta pažinti ir Europos kostiumo raidą.
Vilniaus dailės akademijos Įvietinto meno ir scenografijos katedros 2020–2021 metų vasaros praktikų darbų paroda skirta istoriniam Europos kostiumui vyks Panemunės pilyje iki 2022 m. sausio 6 d.
Atraskite Žemaitijos kunigaikštystės generalinio seniūno Antano Anupro Gelgaudo ir jo šeimos namus – Panemunės pilį.
Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.