Raimundas Kaminskas
Kultūra Muziejus Naujienos

Okupacijų ir laisvės kovų muziejui – 30

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

2022-10-28 Vilniuje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejus įsteigimo 30-mečio paminėjimas. Čia iškilmingai buvo atidaryta pirmoji lauko paroda „Okupacijų ir laisvės kovų muziejui – 30“.

Jame dalyvavo daug garbių svečių: pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas, Nepriklausomybės akto Signataras, Sąjūdžio lyderis, prof. Vytautas Landsbergis, Paulė Kuzmickienė, LR Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė, karo istorikas prof. dr. Valdas Rakutis, LR Seimo narys, Arvydas Pocius, LR Seimo narys, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Darius Kuolys, pirmasis atkurtos LR kultūros ir švietimo ministras, pasirašęs Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus steigimo dokumentus.

Nuotr.: Raimundo Kaminsko

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys ir naujas Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius.

Renginyje dalyvavo ir prisiminimais dalijosi: Gintaras Vaičiūnas – pirmasis Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius, taip pat Eugenijus Peikštenis, ilgametis Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius.

Džiugu,kad į parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ir bendrijos vadovai ir jos nariai, Lietuvos partizanų artimeiji, Lietuvos laisvės kovotojai, LGGRTC darbuotojai ir visi geros valios žmonės, kuriems rūpi Lietuvos istorija.

Nuotr.: Raimundo Kaminsko

Pažymėtina ir tai, kad Okupacijų ir laisvės kovų muziejus buvo įsteigtas LR Vyriausybės ir tremtinių bei politinių kalinių, kurie turėjo didelę įtaką:buvo nuoseklūs, ryžtingi, jie buvo atkurtos nepriklausomybės atrama, sprendimu.

Vilniaus centre vaikštinėjantys miestiečiai ir jų svečiai turi galimybę lauke pradėti pažintį su LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi – lauko paroda, kuri iki gruodžio 31 d. bus eksponuojama šalia muziejaus pastato. Stendai rikiuojami prie namo, lietuviams tapusio svetimos, kraštą okupavusios valdžios žiaurumo ir brutalumo simboliu.

LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejus įsteigtas 1992 m. Iš pradžių muziejus buvo vadintas Genocido aukų, o 2018 m. pavadinimas pakeistas į Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus pavadinimą.Tai vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse, įkurtas tame pačiame pastate, kuriame nuo 1940 m. antrosios pusės iki pat 1991 m. rugpjūčio dirbo sovietinės represinės institucijos NKVD ir NKGB-MGB-KGB. Pastato pusrūsyje išlikęs vidaus kalėjimas-tardymo izoliatorius, kuriame nuo 1940 m. rudens iki pat 1987 m. buvo kalinami okupacinei valdžiai neįtikę Lietuvos gyventojai.

Nuotr.: Raimundo Kaminsko
Nuotr.: Raimundo Kaminsko
Nuotr.: Raimundo Kaminsko
Nuotr.: Raimundo Kaminsko
Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Literatūriškas Vilniaus ruduo: dėmesys vaikų literatūrai, Literatų namų metai ir užsienio svečiai

Molėtai pražydo (nuotraukų galerija)

Lazdynų baseinas oficialiai atvėrė duris (nuotraukų galerija)

We love Lithuania

Baroko architektūros mieste, Vilniuje, – išskirtinės Baroko skulptūros iš Ukrainos

Vilnius skaito: Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi

Šiauliuose bus pagerbti kovotojai už laisvę

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"