Mingės kaimas (arba Minija) – Lietuviškoji Venecija – vienintelis kaimas Lietuvoje, kuriame pagrindinę gatvę atstoja upė (Minija), o į svečius kaimynai vieni pas kitus plaukia nuosavomis valtelėmis arba kateriais.
Vaizdingasis Mingės kaimas įsikūręs Nemuno deltos regioniniame parke (Šilutės rajone). Tai XVIII a.– XIX a. pabaigoje susiformavęs gatvinis rėžinis žvejų kaimas, kurio namai išsidėstę abipus Minijos. Kaime yra išlikusių XIX a. pabaigos pastatų, kurių didžioji dalis yra restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui. Namų fasadai visu savo grožiu pagal tradiciją atsukti į upės pusę, kiekvienas namas turi savo prieplauką.
Kalbant apie kaimo istoriją, įdomu tai, kad pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose XVI a. minimas Mingės kaimas (tuo metu vadintas Mine), kūrėsi Kuršių marių pakrantėje prie Minijos upės žiočių. Tačiau ilgainiui dėl Minijos ir Nemuno atšakos Atmatos plukdomų sąnašų didėjant sausumos plotams kaimas atsidūrė atokiau nuo marių ir iš pamario kaimo tapo upiniu.
Pastaraisiais metais Mingėje sparčiai vystomas vandens ir kaimo turizmas, yra jachtų ir motorlaivių prieplauka. Iš Mingės kaimo geras susisiekimas vandens transportu su Rusne, Ventės ragu, Dreverna, Nida ir kitais Kuršių Nerijos kurortais.
„Žuvies kelias“ – tai, kas nustebins net išrankiausią kelionių gurmaną