We love Lithuania tęsia straipsnių ciklą apie lėtąjį turizmą Lietuvoje. Praeituose straipsniuose supažindinome su talentingaisiais Tauragės ir svetingaisiais Ukmergės rajono lėtojo turizmo paslaugų teikėjais. Trečiajame ciklo straipsnyje norime pristatyti veikliuosius Alytaus Nemunaičio seniūnijoje įsikūrusius žmones, aplink save kuriančius grožį, naudą ir net… siaubą. Visais savo kūriniais, patirtimi, žiniomis ir įspūdžiais, jie nori pasidalinti su jumis.
„Hotelis „Baimės namai“. Sename pastate – vaiduoklyje, miško pašonėje, įsikūręs „hotelis“ nelaukia silpnų nervų svečių. Nes nuolatiniai šio siaubo viešbučio gyventojai – profesionalūs aktoriai – visus apsilankiusius privers ne kartą pažiūrėti savo baimei į akis. Ar pasiryžę pabandyti praskleisti siaubo paslapties šydą? (https://letasturizmas.lt/hotelis_baimes_namai/ )
Buvimas gamtoje vėl tapo labai madingas. Po truputį visi prisiminėme, kaip gera kvėpuoti grynu oru, kaip medžių ošimas praskaidrina mintis, o tiesiog buvimas augalų apsuptyje įkrauna energijos. Dendrologas dr. Laimutis Januškevičius siūlo visą šį gamtos siūlomą gėrį suderinti su ekskursija po jo sukurtą „Dzūkijos“ arboretumą, kuriame jis apgyvendino per 700 Lietuvos augalų. Ekskursijos po 5 ha teritoriją metu charizmatiškasis ponas Laimutis supažindins su Lietuvoje augančiais augalais ir jų istorijomis. (https://letasturizmas.lt/laimutis-januskevicius-dzukijos-arboretumo-savininkas-ir-ikurejas/ )
Įspūdingame gamtos kampelyje akvakultūros ūkį įkūręs Kęstutis Graževičius kviečia atvykti, pasigrožėti ir papramogauti. Pasigrožėti čia galima nuostabia gamta ir įvairiaspalvėmis žuvimis – ūkio tvenkiniuose auginami vaivorykštiniai upėtakiai, eršketai, lynai, amūrai, margieji plačiakakčiai, šamus, starkiai, spalvoti Koi karpiai. O norintys papramogauti, žiemos metu, gali išmėginti poledinę žvejybą ir patirti, pasak pono Kęstučio, neapsakomą jausmą, kuris apima traukiant kelių kilogramų upėtakį iš eketės. Visi lankytojai gali čia įsigyti kokybiškos šviežios žuvies. (https://letasturizmas.lt/kestutis-grazevicius-akvakulturos-ukio-savininkas/ )
Duonos kepėja Liudmila Makselienė šiame tradiciniame kepinyje suderino savo gimtosios Ukrainos ir lietuviškas, dzūkiškas tradicijas. Natūralaus raugo ruginė duona yra ne tik gardi, bet ir, ponia Liudmila užsimena, naudinga figūrai. Ji pati, skanaudama šią duoną ir taikydama kitas paslaptis, pasiekė žymių svorio pokyčių, todėl savo rengiamuose susitikimuose ne tik supažindins su naminės duonos kepimo tradicijomis, bet ir pasidalins sveiko lieknėjimo paslaptimis. (https://letasturizmas.lt/liudmila_makseliene/ )
Besidominčius Lietuvos istoriniu paveldu, vietinis gidas Rimantas Avižienis kviečia į ekskursiją po savo gimtojo Nemunaičio apylinkes. Įdomiausia tai, kad čia gimęs ir augęs gidas gali papasakoti ne tik užrašytąją istoriją, bet ir tai, kas liko tik vietinių žmonių iš kartos į kartą perduodamuose pasakojimuose. Todėl tai unikali galimybė susipažinti su autentiška krašto istorija. Ekskursijos metu pamatysite ir išgirsite pasakojimus apie Pranciškonų vienuolyno vasarnamį, kuriame priesaikas duodavo partizanai, Nemunaičio piliakalnį, Didįjį Dzūkijos akmenį, Nepriklausomybės kario paminklą, Nemunaičio atodangą, žemynines kopas ir dar daug kitų įdomių vietų. Pakeliui galėsite atsigaivinti tyru mineralinių versmių, kurių šiame krašte suskaičiuojama net 240, vandeniu.
(https://letasturizmas.lt/rimantas_avizienis_vietinis_gidas/ )
Danutė ir Gintautas Žiginskai daug metų po truputį formavo ir puoselėjo savo sodą, kol jis tapo unikaliu ir žinomu visoje apylinkėje. Šeima pati atrinkinėjo ir sodino augalus, dėliojo kiekvieną akmenėlį ir net formavo bonsus iš įprastų lietuviškų medžių. Dabar savo sukurtu grožiu jie nori pasidalinti su visais neabejingais gamtai. Unikaliajame sode galėsite pasivaikščioti, pasigrožėti, piktąsias dvasias nubaidyti, o svetingieji šeimininkai viską papasakos, pasidalins patarimais ir čia pat sode užaugintų augalų arbata pavaišins. (https://letasturizmas.lt/danute-ir-gintas-ziginskai-unikalaus-sodo-puoseletojai/ )
Straipsnis yra parengtas siekiant pristatyti VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“ kartu su partneriais Tauragės rajono vietos veiklos grupe bei Alytaus rajono vietos veiklos grupe įgyvendinamą projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“, kuris yra finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „LEADER” veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”.
Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.