Jurbarkas Ką pamatyti Lankytinos vietos Jurbarke Naujienos Pamatyk!

Ką pamatyti Jurbarke: top 10

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Ką pamatyti Jurbarke?
1. Šilinės botaninis draustinis

Šį nepaprastą gamtos kampelį galite rasti Šilinės botaniniame draustinyje prie Panemunių regioninio parko lankytojų centro esančiame Ąžuolynės miške. Pažintinio tako tikslas – natūralioje aplinkoje supažindinti lankytojus su botaninio draustinio vertybėmis. Botaniniame draustinyje auga ne mažiau retų augalų – alpinių dobilų, tuščiavidurių rūtenių, dirvinių česnakų. Čia galima pamatyti ir Raudonosios knygos paukščių – didįjį dančiasnapį, kukutį, taip pat žinduolių, pavyzdžiui, šermuonėlį, retos rūšies šikšnosparnių. Šilinės pažintiniu taku keliaudami lankytojai turi galimybę susipažinti su botaniniame draustinyje sutinkamais retais augalais ir gyvūnais, vaistiniais ir valgomais augalais. Visas takas pažymėtas devyniais pažintiniame take esančiais stendais, kuriuose rasite daug įdomios informacijos apie botaniniame draustinyje sutinkamus retus augalus ir gyvūnus, vaistinius ir valgomus augalus. Atpažinti gamtos turtus gali Jums padėti Panemunių regioninio parko lankytojų centro gidės Vaida arba Greta.

  1. Zuikio kiemas

Šio sezono naujiena! Ar kada esate buvę svečiuose pas Zuikį? Jei ne šiandien kviečiame užsukti į Zuikio kiemą, kuris įsikūręs Raudonėje. 

Pravažiuojant Raudonę, visų keleivių akį patraukia ne tik neįprastos spalvos sodybos namas, bet ir sodybos kieme linksmai įsitaisiusi porelė ar visus besveikinantis zuikis. Pasirodo šioje sodyboje tokios rankų darbo skulptūros dygsta jau nuo 2017 metų. Sodybos šeimininkas Algis Jackus pristato, kad šių neįprastų meno kūrinių autorius yra jo žmona Jolanta Jackienė. Čia galima apžiūrėti  ne tik  neįprastus eksponatus, pasėdėti ir užkąsti pavėsinėje, bet ir įsigyti šeimos augintų ekologinių daržovių.

  1. Vinco Grybo memorialinis muziejus

Šis muziejus tikra meno kalvė! Čia galite išbandyti keramikos, juvelyrikos, vitražo ar kitas edukacijas ir susipažinti su Vinco Grybo kūryba. 

Muziejus pavadintas Vinco Grybo vardu būtent todėl, kad pats didis autorius ir skulptorius grįžęs į Lietuvą ir apsistojo Jurbarko dvaro urėdo kontoroje. Čia jis įsirengė gyvenamąjį namą, skulptūros dirbtuvę ir gipso liejyklą. Vincas Grybas buvo vienas iš žymiausių lietuvių XX a. pirmosios pusės skulptorių ir paminklinės skulptūros kūrėjų. Menininką išgarsino jo pirmieji paminklai Simonui Daukantui ir Vytautui Didžiajam, šias skulptūras galima muziejuje pamatyti ir dabar.

Taip pat šiuo metu muziejuje yra eksponuojama paroda „Moteris visokia“, kurią padėjo sukurti Jurbarko suaugusiųjų dailės studijos moterys. Parodoje galima pavaikštinėti tarp moteriškumą liudijančių paveikslų.

Šalia muziejaus galima nusifotografuoti „apsirengus“ kaip dama ar kunigaikštis bei apžiūrėti išdidžiai stovinčius „milžinus“ Jurą ir Barkų.

Dar viena naujiena, kuri patiks ne tik dideliems, bet ir mažiesiems yra besipildanti Pegasų paroda. Šią parodą gali papildyti ir Jūsų sukurtas ir padovanotas Pegasas.

  1. MUMI muziejus – dar vis svarstai, ką pamatyti Jurbarke?

Viena Jurbarko rajono sezono naujovė – MUMI muziejus, įsikūręs Raudonėje. 

Neįprastu žodžiu besivadinantis muziejus tikrai yra kitoks nei mes įsivaizduojame daugumą muziejų. Muziejaus idėja – kitokiu žvilgsniu pažvelgti į Lietuvą. Tai padės padaryti MUMI muziejuje įrengtos pramogos: vėjo knyga – ant sienų ir medžių iškabinti literatūros kūriniai apie posovietines patirtis, kurias galima skaityti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, žaidimas MUMI30 – 30 svarbiausių Lietuvos žingsnių nuo 1990 m., kuriuos pereisite ridendami kauliuką ir vertindami politinius įvykius, archeologijos laukas MUMI kask – kasinėjimų erdvė, kur galima išsikasti monetų, puodynių ir kitų reliktų, o gal ir užkasti tai, ką norite, kad pasiimtų kiti, du pabėgimo kambariai: „Pabėk iš Kryžiuočių” ir „Pabėk iš TSRS” bei piknikų erdvė sename vaismedžių sode su vaizdu į Nemuną ir saulėlydį.

Nuotrauka: „Mumi Raudone“
  1. Raudonės pilis ir parkas. 

Jei dar nesate apsilankę Raudonėje, kviečiame būtinai apsilankyti Raudonės pilyje, bei pasivaikščioti Raudonės pilies parke. Pačią pilį lydėjo gaisrai ir dažnai besikeičiantys savininkai, tačiau jos grožis puošia Raudonės miestelį jau daugiau nei 400 metų. O pilies parke galite pamatyti antrą šimtmetį menantį, dviejų stambių vyrų skersmens kaštoną, senąją Raudonės liepą bei juodąją tuopą. Smagiausia dalis keliaujantiems – užlipti į 33,5 m aukščio pilies bokštą. Pasiekus viršūnę atsiveria nuostabus vaizdas, aprėpiantis smulkiausius Nemuno vingius, didingus piliakalnius ir medžių alėjas.

Prie Raudonės pilies taip pat galima rasti ir linksmybes vaikams. Tai linksmasis traukinukas. Šia pramogą teikia Zuikio kiemo šeimininkas. Mažųjų lauks linksmasis traukinukas, kuris Raudonės parko alėjomis pavežios ne tik vaikus, bet ir mamytes, tad kviečiame keliauti į Raudonę, kurioje apstu linksmybių Jūsų mažiesiems. Pažadame nepamirštamus įspūdžius!

  1. Panemunės pilis.

Visada pasakodami apie Jurbarko kraštą, pabrėžiame, kad šiame rajone galima rasti ne vieną pilį, tai – Panemunės pilis ir parkas. Šis Jurbarko krašto pasididžiavimas yra vienas iš labiausiai turistus traukiančių objektų. Panemunės pilis turtinga ne tik peizažu, bet ir pilies išore bei vidaus grožiu.

Panemunės pilis ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos buvo pradėta statyti 1604 m. Šiuo metu rekonstruota pilis parengta lankymui. Pilies raudonis šviečia senovinio parko apsuptyje, kur tyvuliuoja penki kaskadiniai tvenkiniai. Pilies sienos slepia daugybę istorijų: šiurpių ir romantiškų, mat čia gyveno ne viena Lietuvos didikų šeima. Pilies grožis ir jos menamos istorijos paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui, o kur dar kasmet rengiamos Lietuvos dailės akademijos parodos.

Taip pat jei norite pajusti tuos laikus, kviečiame atvykti į Panemunės pilį, kur galite aplankyti ekskursiją su vaidinimu „Šiokiadieniai tuometėje pilyje“. Ekskursijos metu dalyviai gali mėgautis vaizdais iš realaus gyvenimo pilyje, pvz.: kaip gyveno pilies šeimininkai ir jiems  tarnavę žmonės, kaip bendravo, ką valgė, kuo rengėsi, kas juos džiugino ar liūdino, ką jie vadino delijomis, klepkomis ar latrinomis – į šiuos ir  panašius klausimus padės atsakyti ekskursiją papildantis pilies vaidinimas.

  1. Pasiplaukiojimas Nemuno bangomis

Kai manote, kaip pažinti mūsų upių tėvą Nemuną jei ne juo pasiplaukiojus? Tokią pramogą turi ir Jurbarko kraštas. Pasiplaukiojimą gali pasiūlyti laivo „Bisena“ kapitonas, o tiksliau pontoninio keleivinio laivo „Bisena” pagalba pasiplaukioti gali kiekvienas. Šiemet laivo kapitono planai reguliariai perkelti keleivius iš Panemunės pilies prieplaukos į Gelgaudiškio prieplauką ir atgal. Laive yra patogus šildomas 14 sėdimų vietų keleivių salonas su priekiniu deniu, svečiai pasivaišinti gali bare, o visą gamtos ir Nemuno grožį galima išvysti atvirame viršutiniame denyje. Šiuo „gražuoliu” galima plukdyti vienu metu iki 20-25 žmonių. Taip pat yra galimybė perkelti ir su dviračiais. Taigi laivas pritaikytas ne tik turistams keliaujantiems pro šalį, bet ir švęsti įvairias progas. Dar vienas patogumas tai, kad sezono metu Panemunės pilies prieplaukos aikštelėje dirba mobili kavinė, kurioje galima pasivaišinti skaniausiais užkandžiais, ledais, blynais ir kava ar arbata.

Laivas „Bisena“

Kita galimybė Kęstučio Kaučiko laivas. Tai lyg plaukiojantis vasarnamis, kuriame rasite viską ko reikia nedidelei (iki 15 žmonių) Jūsų šventei ar pramogai.

Na, o jei keliauja nedidelė žmonių grupelė, jums patiks laivas „Lyra“. Tai gražuolis iš raudonmedžio pagamintas laivas pritaikytas ramiam plaukimui. Laive patogiai jausis iki 12 žmonių.

Šių laivų kapitonai Jums suteiks malonią pramogą sielai ir akiai.

  1. Mažosios Lietuvos kultūros centras 

Ar kada nors esate girdėja apie liaudies dailininkę, tapytoją, miniatiūrininkę Lidiją Meškaitytę? Dailininkės unikalumas – miniatiūrose atvaizduoti peizažai. Dėl patirtų sužalojimų negalėdama toli keliauti dažniausiai piešdavo greta namų esančius vaizdus. Paveikslai nutapyti taip kruopščiai ir preciziškai, jog juose puikiai matomas kiekvienas medžio lapas ar žolės stiebas. Net spalvas dailininkė stengdavosi parinkti kiek įmanoma natūralesnes, artimesnes gamtai. 

Šio sezono naujiena ta, kad nuo šiol daugiau apie šią menininkę galima sužinoti Mažosios Lietuvos kultūros centre, Smalininkuose. Čia naujai įrengtas istorinis – informacinis terminalas. Jame įdiegti programinės įrangos moduliai apie Mažosios Lietuvos dailininkę Lidiją Meškaitytę, jos darbus ir gyvenimo istoriją, bei vaizdinė ir rašytinė medžiaga apie Smalininkų ir Viešvilės miestelio istoriją dabartį ir ateitį. Taip pat Smalininkuose, šiame centre edukacijų dėka galima pasijusti lyg Mažojoje Lietuvoje. Nuvykite ir tikrai nepasigailėsite!

  1. Viešvilės miestelis.

Planuojantis maršrutą rekomenduojame įtraukti ir Viešvilės miestelį. Tai nedidelis miestelis, kurį labai puoselėja vietos bendruomenė, todėl čia sutiksite įdomių vietos kūrinių puošiančių miestelį. Čia ne tik galėsite jaukiai pasivaikščioti, bet ir atsipūsti po kelionės. Labiausiai traukianti vieta Viešvilėje tai Viešvilės žuvitakis, kuris padeda atkurti žuvų išteklius upelyje ir kartu atveria nuostabų slėnį svajingiems pasivaikščiojimams. O karštą vasaros dieną galima net atsigaivinti žuvitakyje bei kitoje gatvės pusėje esančiame tvenkinyje, kuriame šiuo metu apsigyvenusios linksmosios varlytės.

Nuotrauka: Alvydo Seniūno

  1. Panemunių regioninio parko lankytojų centras.

Pastate įrengtas Panemunių regioninio parko lankytojų centras ir šio krašto gamtą, kultūrą ir tradicinius panemunės gyventojų verslus pristatanti ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Čia susipažinsite su Nemuno ir jo slėnio augalais bei gyvūnais, paklausysite jų balsų. Sužinosite apie žvejybą, laivybą, sielininkystę, laivadirbystę – tradicinius Nemuno upės pakrančių gyventojų amatus. Tik čia išvysite unikalų eksponatą –  vienintelės  Lietuvoje išlikusios  XVIII a. Nemunu plaukiojusios vytinės dugno fragmentą.

Užsukite ir išbandykite kaip veikia laivybos įrankiai, pasivaikščiokite sielių rąstais, pajuskite plaukimą valtimi arba pabūkite pėdsekiais. O gal norėtumėt pažinti mūsų krašto grybus ir medžius? Čia rengiamos edukacijos nepaliks abejingų nei mažų, nei didelių.

Daugiau informacijos, ką pamatyti Jurbarke, rasite Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centre: https://jurbarkas.info/

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Į Valdovų rūmų muziejų atkeliavo unikalios Baroko skulptūros iš Ukrainos

Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

We love Lithuania

Kaune įžiebta Kalėdų eglė (nuotraukų galerija)

We love Lithuania

Pramogos Anykščiuose

We love Lithuania

10-metį skaičiuojantis festivalis „Muzika erdvėje“ klausia: „Kaip mes keičiamės?“

Elektrėnai

Tomas Maleckis
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Jurbarko orų prognozę
x