Antradienį 17 val. Kaišiadorių miesto Teofiliaus Matulionio aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė. Šių metų eglutės koncepcija susiejo Kūčių nakties slėpinį ir Kaišiadorių miesto 430-ąjį gimtadienį. Tokiu būdu skirtas dėmesys ne tik vienoms gražiausių metų švenčių, bet ir krikščioniškai Kaišiadorių miesto istorijai.
Viską suvienijanti muzika
Šiemet Kaišiadorių miestas švenčia 430-ąjį gimtadienį. Kaišiadoriečiai ir miesto draugai žino, kad miesto šventės pavadinimas „Skambėkit, Kaišiadorys“ byloja apie muziką, kuri skambėjo ir dar ne kartą skambės mūsų krašte. Muzikos grožis sujungia Kaišiadoris ir Kūčių naktį. Pats ryškiausias Kūčių nakties įvykis – tai vadinamosios Bernelių mišios, kurių metu prisimenama, kaip Viešpaties angelo paraginti piemenėliai nuvyko pasveikinti gimusį išganytoją ir visą šventąją šeimą.
Kaip žinia, žvarbiomis naktimis, norėdami sušilti ir smagiai praleisti laiką, piemenėliai linksmindavosi grodami paprastais liaudies instrumentais. Tikėtina, kad džiaugsmingi muzikos garsai juos lydėjo ir tą ypatingą naktį.
Įžiebta neskelbiant laiko
Kaišiadorių rajono savivaldybė gruodžio 2-4 dienomis organizavo apklausą, kurios metu kvietė gyventojus nuspręsti, kaip turėtų būti organizuojamas pagrindinės miesto eglės įžiebimas Kaišiadorių krašte. Atsižvelgiant į apklausoje išreikštą gyventojų valią, eglė įžiebta neskelbiant laiko ir saugantis galimo COVID-19 viruso plitimo krašte.
Kaišiadorių savivaldybės informacija