Pačioje Klaipėdos miesto savivaldybės šiaurėje įsikūrę Giruliai – nedidelė gyvenvietė, apsupta žaliuojančių miškų ir skalaujama Baltijos jūros. Dėl nepaprastai gražios ir turtingos gamtos, čia įkurtas botaninis-zoologinis draustinis. Girulių, kaip poilsiui skirtos vietovės, istorija įdomi ir sena. Prieš du šimtus metų šioje vietoje driekėsi smėlio kopos, kurios buvo apsodintos pušimis. Kiek vėliau Prūsijos valdžia suteikė teisę vietiniams pirkliams Giruliuose įrengti maudykles, o gyventojams – nuomoti vasarnamius.
Dabar Girulių paplūdimys – vienas iš mėgstamiausių Klaipėdos miesto paplūdimių, kurį daugiausiai renkasi tiek atostogaujančios šeimos. Iki bendrojo paplūdimio per kopas veda asfaltuotas takas. Paplūdimyje veikia gelbėtojų stotis, įrengtos persirengimo kabinos, veikia kelios kavinės. Vienas iš Girulių paplūdimio traukos objektų – medinė apžvalgos aikštelė, pastatyta prieš kelerius metus. Poilsiautojai mėgsta užkopti pasigrožėti paplūdimiu, palydėti saulę ar nusifotografuoti.
Atstumas nuo Klaipėdos senamiesčio iki Girulių yra maždaug 7 km, čia atvykti galima ne tik nuosavu, bet ir Klaipėdos viešuoju transportu, ir net traukiniu (kelionė iš Klaipėdos trunka 7 minutes ir kainuoja vos 40 centų; tiesa, traukinys kursuoja tik du kartus per dieną).
Girulius poilsiui prie jūros pasirinkę Klaipėdos svečiai turi galimybę pasimėgauti ne tik paplūmiu, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takais. Per valandą maloniai šnarant pušims galima nupėdinti net iki žymiosios „Olando kepurės“. Į šiaurę nuo Girulių paplūdimio stovi Antrojo pasaulinio karo laikų pakrančių artilerijos baterija „Memel-Nord“, statyta vokiečių. Joje įrengta ekspozicija, kurią galima aplankyti (patariama paskambinti ir susitarti iš anksto). Bene keisčiausias lankytinas objektas netoliese – Karklės kaimo kapinės, kurios laikomos arčiausiai jūros esančiomis kapinėmis Lietuvoje.