Šiauliuose 2019 metais duris atvėrė Visuomeninins vaistininkystės muziejus, įsikūręs vaistinės „Valerijonas“ patalpose , o senojoje iždinėje lankytojų laukia Telefonijos muziejus. Net du muziejai per metus – kas pagerins tokį rekordą?
Kaip teigia muziejaus atstovai, Telefonijos muziejaus vizija – saugoti ir populiarinti telefonijos technikos vertybes, puoselėti kultūrinio paveldo objekto tapatumą ir unikalumą.
Telefonijos muziejus įsikūręs istoriniame pastate (buvusi miesto iždinė), pačiame Šiaulių miesto centre. Idėją įkurti tokio tipo muziejų UAB „Extra Services“ brandino ne vienerius metus. Surinkusi ir sukaupusi nemažą eksponatų kolekciją bei įvairios istorinės medžiagos apie telefonijos istoriją Lietuvoje ir pasaulyje, 2019 m. birželio mėn. ji atidarė vieną iš nedaugelio tokio tipo inovatyvų, šiuolaikišką, istorinį Telefonijos muziejų Lietuvoje.
Muziejuje organizuojamos apžvalginės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai skatins lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais.
Telefonijos muziejus kultūros paveldo pastate
Pastatas yra pačiame Šiaulių miesto centre, istorinėje jo dalyje. Tai vienas iš nedaugelio išlikusių istorinių pastatų Šiauliuose. Jis pastatytas 1907-1908 metais ir yra XX amžiaus pradžios istorizmo statinys. Šio pastato architektas – Stanislovas Kačkovskis. Pradžioje čia veikė miesto iždinė – „Lobyno saugykla“. 1919 m. pastate buvo įkurtas Šiaulių apskrities darbininkų atstovų tarybos vykdomasis komitetas. Vėliau, tarpukariu, įsikūrė Lietuvos banko Šiaulių skyrius. Nuo 1998 m. šiame pastate įsikūrė nepriklausomos Lietuvos taupomasis bankas, kuris vėliau pervadintas AB Swedbank. Nuo 2015 m. pastate įsikūrė – UAB „Extra Services”. 2008 metais pastatas yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.