Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė) kartu su Vilniaus miesto ansambliu NIKO kviečia pasiklausyti įstabiojo Philipo Glasso kūrinio „Songs From Liquid Days“. Koncertas įvyks spalio 23 d., pirmadienį, 19.30 val. Šv. Jonų bažnyčioje.
Trys VU chorai, vadovaujami nusipelniusios Lietuvos chorvedės R. Gelgotienės, šį rudenį pristato pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantį P. Glasso 6 kūrinių ciklą „Songs From Liquid Days“ (1978). Tai 8-ojo dešimtmečio popmuzikos atlikėjų, tokių kaip Paulas Simonas, Suzanne Vega, Davidas Byrne’as ir Laurie Anderson, kurtų dainų aranžuotės, tapusios minimalizmo perlais. Šis kompozitoriaus kūrinys nėra atliekamas dažnai, tačiau jeigu jau skamba, tai ryškiausiose pasaulio koncertų salėse.
„P. Glasso minimalizmas buvo lyg tyras oro gurkšnis muzikos pasaulyje, nepaprastai patraukęs savo stilistika. Jo kompozicijos dažnai pasižymi besikartojančiomis ritminėmis figūromis, kurioms atlikti reikalingas ypatingas tikslumas bei skaidri estetika, kurianti lengvumo, natūralumo įspūdį. Klausyti „Songs From Liquid Days“ yra lengva, nors atlikimas ir reikalauja didelio susikaupimo bei tikslumo, – pasakoja VU chorų meno vadovė R. Gelgotienė. – Tačiau universiteto studentai – chorinės muzikos mėgėjai – yra labai gabūs ir imlūs, tad labai greitai pagavo kūrinio stilistiką.“
VU chorai džiaugiasi galimybe ne tik prisiliesti prie šiuolaikinės muzikos šedervų, bet ir atlikti kompoziciją kartu su Vilniaus miesto ansambliu NIKO (dirigentas Gediminas Gelgotas) bei solistais Aiste Pilibavičiūte (sopranas) ir Edgaru Davidovičiumi (tenoras). Prie NIKO koncerte prisijungs pianistė Eglė Andrejevaitė, fleitų grupė (vad. Lina Baublytė), mušamųjų grupė (vad. Andrius Rekašius) ir VU vargonininkas Vidas Pinkevičius.
„P. Glasso „Songs From Liquid Days“ jungia minimalistinį klasikinį žanrą su populiariuoju muzikos stiliumi ir tai labai įdomiai skamba šių dienų klausytojui. Daugkartinis minimalizmui būdingas tų pačių muzikos segmentų atkartojimas įveda į vientisą, nepertraukiamą judėjimą, kuris sukuria tam tikrą, sakyčiau, hipnotinę būseną. Dainuojant svarbu subtiliai įsilieti į visumą, tapti jos – kitų instrumentų, balsų, žanro diktuojamo stiliaus dalimi, išlaikant tolygų dainavimą. Nors tai nėra taip paprasta, bet nepatirta, todėl ta pažintis su šiuo kūriniu, jo atlikimas tikrai jaudina“, – sako solistė A. Pilibavičiūtė.
VU chorų „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro Musica“ vadovė R. Gelgotienė tikina, kad P. Glassas pakeri bet kokią auditoriją: „Kompozitoriaus minimalizmo estetika yra labai išgryninta, joje nėra nieko perteklinio, o muzikinės mintys yra labai aiškios, skaidrios, šviesios. Todėl jos yra be galo patrauklios tiek aukščiausiems akademinės muzikos profesionalams, tiek žmonėms, kurie klausosi tik populiariosios muzikos.“
Koncertą „Philip Glass | Songs From Liquid Days“ organizuoja VU Kultūros centras.