Šiemet įamžinta vieno garsiausių pasaulio menininkų – M. K. Čiurlionio gimimo vieta Senojoje Varėnoje (paminklo autoriai – skulptorius Gediminas Piekuras ir architektas Gintaras Čaikauskas).
Minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 146–ąsias gimimo metines, paminklas atidengtas Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje.
Iki jo pastatymo nueitas netrumpas kelias – juk daugybę metų buvo nežinoma M. K. Čiurlionio gimimo vieta.
Įgyvendinta nemažai su genijaus kūryba susijusių gražių projektų, vyko edukacijos, koncertai. Užsimezgė bičiulystė su Sankt Peterburgo M. K. Čiurlionio kūrybos gerbėjais, kurie padovanojo senuosius Senosios Varėnos žemėlapius. Buvo užsakyti istoriniai tyrimai, kurie nustatė, kad M. K. Čiurlionio tėvų namas stovėjo šioje vietoje.
Legenda byloja, kad ir „Karalių pasakoje“ genijus nutapęs ir patikėjęs saugoti karaliams mažą kaimelį, kartu įamžino ir gimtojo krašto reikšmę. Mūsų namai – mūsų tapatybės dalis, todėl svarbu ne tik ją saugoti, bet nuolat į ją gręžtis, remtis visais gyvenimo atvejais, nes tai svarbiausia, ką žmogus gali turėti.
Originalus paminklas su miniatiūrine bažnyčia ir penkiais namukais, iš kurių viename spindi šviesa, simbolizuoja iš šios vietos po visą pasaulį pasklidusią M. K. Čiurlionio kūrybos šviesą ir yra neįkainojama dovana ne tik Varėnos kraštui, bet ir pasauliui, žinančiam, mylinčiam, vertinančiam M. K. Čiurlionį. Švieselė, skindanti iš namuko, simbolizuoja, kad nuo mažos ugnelės prasideda dideli dalykai.
Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.