Lietuvoje daugėja žmonių, kurie mėgsta tyrinėti savo šalį ir atrasti jos lobius. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, šiemet vietinių kelionių žemėlapyje atsiras naujų maršrutų ir ypatingų objektų, kurie suteiks įsimintinų įspūdžių. Naujovės lankytojų šiemet lauks nuo Vilniaus iki Nidos, tad planuoti savo kelionių maršrutus ir datas verta jau dabar.
„Pasitikdami 2024 metus su Lietuvos turizmo informacijos centrais sudarėme didžiausių šių metų turizmo naujienų sąrašą. Pastebime, jog nauji ar atnaujinti objektai, naujos pramogos, patirtys visuomet susilaukia didžiausio lankytojų dėmesio ir neretai atsiduria tarp planuojamų aplankyti vietų. Į sąrašą pateko daug įspūdingų objektų ir pramogų, kviečiančių tiek tyrinėti paveldą bei tradicijas, tiek pažinti mokslo atradimus. Šie metai Lietuvoje bus turtingi įspūdingų renginių ir patirčių, todėl idėjų, kur nukeliauti ir ką pamatyti, tikrai yra, tereikia šių metų planuose skirti laiko kelionėms po savo šalį“, – sako Neringa Sutkaitytė, Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė.
Didieji atidarymai – jau nuo pavasario
Pavasaris Vilniuje bus ypatingas tuo, kad lankytojams duris atvers Antakalnyje esantys Sapiegų rūmai. Rūmuose, kurie veiks kaip Šiuolaikinio meno centro padalinys, bus įrengtos koncertų, konferencijų, vaizdo peržiūrų salės, parodoms bei edukaciniams užsiėmimams pritaikytos erdvės, veiks skaitykla, kavinė. Ekskursijų metu bus galima susipažinti su rūmų istorija ir juose esančiu dailės paveldu – freskomis, sienų ir lubų dekoru, lipdyba bei jų restauravimo eiga.
O Vilniaus centre pavasarį duris atvers Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salė – rekonstruoti Vilniaus Kongresų rūmai. Muzikos mylėtojai simfonine muzika galės mėgautis išskirtinio dizaino salėje, įrengtoje pagal moderniausius technologinius sprendimus bei su specialiai pritaikyta akustika. Manoma, kad tai bus viena patraukliausių koncertinių erdvių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Atidarymas įvyks su grandiozine Gustavo Mahlerio Aštuntąja simfonija, kai ant scenos vienu metu bus daugiau nei 300 atlikėjų.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatė rekonstruotą Vilniaus kongresų rūmų salę
Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailininkas Stasys Eidrigevičius bus pagerbtas Panevėžyje, kur šiemet pavasarį bus atidarytas jo vardu pavadintas menų centras. Čia bus eksponuojama pasaulinį pripažinimą pelniusio menininko S. Eidrigevičiaus kūrinių kolekcija, kurioje – daugiau nei 1 tūkst. įvairaus žanro ir technikų kūrinių, padovanotų Lietuvai. Meno gerbėjų lauks interaktyvios edukacinės programos ir renginiai, visi svečiai galės pasimėgauti vaizdais iš vienintelės panoraminės lauko terasos Panevėžyje bei nekomerciniu kinu jaukioje kino salėje.
Pavasario pabaigoje šventė laukia senovinės technikos gerbėjų. Gegužės 25 dieną Klaipėdoje atsidarys senovinių automobilių muziejus „Senovinių automobilių namai – Memel automuseum“. Ekspoziciją senojo dujų fabriko pastatuose sudarys 12 iki 1920 m. pagamintų automobilių iš Augustino Jankevičiaus kolekcijos, taip pat kiti to laikmečio eksponatai. Norinčius aplankyti automobilių muziejų Klaipėdos turizmo informacijos centras pakvies į specialias ekskursijas.
Be to, Klaipėdoje šiemet laukiama ir ikikarinių motociklų kolekcijai skirto muziejaus atsidarymo. Numatyta, kad jame bus daugiau nei 300 originalių ir veikiančių eksponatų, tarp kurių – ne tik motociklai, bet ir keli šimtamečiai automobiliai.
Nauji traukos centrai – ir Kuršių nerijoje, ir Kauno Nemuno saloje
Šiemet svarbūs atidarymai suplanuoti ir Kuršių nerijoje. Po kelerius metus trukusios rekonstrukcijos bus atidarytas ne tik atnaujintas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ su 500 vietų žiūrovų sale, bet ir pavasarį Juodkrantėje lankytojus pasitiks naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras. Didžiausios šio pastato erdvės, apie 400 kv. m., bus skirtos nacionalinio parko ekspozicijai „Sukurta smėlio, vėjo ir vandens“ apie Kuršių nerijos savitumą, išskirtinę vertę.
Poilsiautojų Nidoje lauks ir po rekonstrukcijos atidaromas poilsio kompleksas „Auksinės kopos“ su 64 privačiais apartamentais, visiems lankytojams atviru baseinu ir SPA kompleksu, restoranu, taip pat šildomu lauko baseinu. Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms 2024-uosius paskelbus Švyturių metais, verta susiplanuoti aplankyti pirmąjį Nidoje 1874 m. pradėjusį veikti švyturį ir tuo pačiu išbandyti atgimusias „Auksines kopas“.
Rudenį smalsių keliautojų maršrutuose turėtų atsirasti Mokslo sala Kaune. Šiuolaikiniame mokslo muziejuje lankytojai galės įsitikinti, kad ekspozicijų erdvės ir edukacijos Kaune niekuo nenusileidžia geriausiems Europos mokslo populiarinimo muziejams. Išskirtinio dizaino ispanų ir australų suprojektuotame daugiau nei 10 tūkst. kv. metrų ploto muziejaus pastate veiks interaktyvios ekspozicijos, virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinė.
Kur verta sugrįžti – atnaujinti pažintiniai takai
Šiemet taip pat bus naujų priežasčių sugrįžti į jau aplankytas ir turistų pamėgtas vietas Lietuvoje.
Iki vasaros laukiama ir vieno populiariausių Lietuvoje Varnikų pažintinio tako (Trakų r.) atvėrimo po rekonstrukcijos. 5 km ilgio takas lankytojus ves pro miškus, Ilgelio pelkę, joje telkšančius keturis ežerėlius. Norinčių atsikvėpti lauks apžvalgos aikštelės su suoliukais, pavėsinės.
Dzūkijoje lankytojams jau paruoštas Punios šilo pažintinis takas (Alytaus r.), pažymėtas specialiais ženklais, pastatyti suoleliai poilsiui, informacinės lentos, žyma į ąžuolų alėją. Keliautojai gali iš kitos Nemuno pusės pasigrožėti Punios piliakalniu, aplankyti šile besislepiantį Panemuninkų piliakalnį, apžiūrėti Panemuninkų skardį.
Žemaitijos nacionaliniame parke lauks atnaujintas Šeirės takas (Plungės r.), vingiuojantis palei Platelių ežerą, Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, velniuko saugomą Piktežerį. Keturiose vaikų žaidimo aikštelėse įrengtos naujos supynės, basakojų takas, žaidimo įrenginiai ir kt. Žemaitijoje turistai atras ir atnaujintą Gardų ozo taką (Plungės r.), garsų savo tvenkiniu su širdies formos sala.
O pažinti gražiausias istorines Jurbarko krašto vietas Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras siūlo su naujų teminių žygių sezonu. Vieną iš maršrutų, žygį „Karšuvos girios paslaptys“ Viešvilės apylinkėmis, nuotykių ieškotojai turės įveikti tiek pėsčiomis, tiek baidarėmis.
Dvaruose laukia dar daugiau įdomybių
Lietuvos dvaruose galima išgirsti ne tik įspūdingų istorijų apie čia gyvenusius ponus. Utenos dvaras yra unikalus tuo, kad čia įsikūrusiame STEAM centre jaunieji lankytojai gali mokytis su naujausia įranga bei eksperimentuoti moderniose laboratorijose. O šiemet dvaras pasiūlys dar daugiau, nes baigtas tvarkyti pastato fasadas ir vidus.
O į Šakių rajone esantį Kaimelio dvarą šiemet nuo gegužės mėnesio verta suskubti, nes spalį jis tiesiog užvers duris ilgai restauracijai. Dvaras prie Nemuno mena XVII amžių ir yra pilnas atradimų, pavyzdžiui, originalių senovinių baldų.
Dėl Romeo ir Džuljetos istorijos nebūtina skristi į Italiją. Užteks nuvykti į Šiaulių rajoną. Kuršėnai garsėja ne tik puodžiais ar Kuršėnų vyniotiniu, bet ir intriguojančiomis meilės istorijomis. Kuršėnuose gyvenusio žydo A. Tomino ir gražiausios Kuršėnų žydaitės B. Šneideraitės meilės romanas nepaliks abejingų. Ekskursijos dalyvių laukia ir „Liubčiko“ arbatos ragavimas.
Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre ruduo padovanos unikalią patirtį jauniesiems lankytojams. Čia šeimoms bei moksleivių grupėms bus parengta nauja edukacinė programa „Žemaičio rudens darbai“. Jos metu vaikai dalyvaus bulviakasyje. Jie susipažins su žemaičio rudens derliaus nuėmimo ritualais, klausys apie tarpukario kaimo žmonių kasdienybę, žais žaidimus.
2024 metų turizmo naujienos
Vilniaus Versalis
LDK etmonas ir Vilniaus vaivada Kazimieras Jonas Sapiega buvo vienas turtingiausių ir įtakingiausių didikų, net vadintas nekarūnuotu Lietuvos valdovu. Nenuostabu, kad XVII a. Antakalnyje iškilusi jo rezidencija vėliau buvo vadinama Mažuoju Versaliu.
Jau šio pavasario pradžioje Sapiegų rūmai (Vilnius) atsivers naujam gyvenimui. Rūmuose, kurie veiks kaip Šiuolaikinio meno centro padalinys, bus įrengtos koncertų, konferencijų, videoperžiūrų salės, parodoms bei edukaciniams užsiėmimams pritaikytos erdvės, veiks skaitykla, kavinė. Ekskursijų metu bus galima susipažinti su rūmų istorija ir juose esančiu dailės paveldu – freskomis, sienų ir lubų dekoru, lipdyba bei jų restauravimo eiga.
Mokslo sala
Rudenį visi, turintys smalsumo geną, jau galės apžiūrėti įspūdingas ekspozicijas Mokslo saloje, šiuolaikiniame mokslo muziejuje (Kaunas). Nemuno sala pasikeis neatpažįstamai. Išskirtinio dizaino ispanų ir australų suprojektuotame daugiau nei 10 tūkst. kv. metrų ploto muziejaus pastate veiks interaktyvios ekspozicijos, virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos, kavinė. Pastatą puoš pasvirusi 21 metro skersmens disko konstrukcija virš įėjimo.Daugiau
Automobiliai ir motociklai iš praeities
Senovinės technikos gerbėjai turėtų kalendoriuje pasižymėti gegužės 25 d. Tądien uostamiestyje atsidarys senovinių automobilių muziejus „Senovinių automobilių namai-Memel automuseum“ (Klaipėda). Ekspoziciją senojo dujų fabriko pastatuose sudarys 12 iki 1920 m. pagamintų automobilių iš Augustino Jankevičiaus kolekcijos, taip pat kiti šio laikmečio eksponatai. Norinčius aplankyti auto muziejų Klaipėdos turizmo informacijos centras pakvies į specialias ekskursijas.
2024 m. Klaipėdoje laukiama ir ikikarinių motociklų kolekcijai skirto muziejaus atsidarymo. Numatyta, kad jame bus daugiau nei 300 originalių ir veikiančių eksponatų, tarp kurių – ne tik motociklai, bet ir keli šimtamečiai automobiliai.
Meno meka Aukštaitijoje
Naujasis Stasio Eidrigevičiaus menų centras (Panevėžys), nespėjęs atsiverti pernai, lankytojus turėtų pakviesti šį pavasarį. Jame bus eksponuojama pasaulinį pripažinimą pelniusio menininko Stasio Eidrigevičiaus kūrinių kolekcija, kurioje – daugiau nei 1 tūkst. įvairaus žanro ir technikų kūrinių, padovanotų Lietuvai. Meno gerbėjų lauks interaktyvios edukacinės programos ir renginiai, visi svečiai galės pasimėgauti vaizdais iš vienintelės panoraminės lauko terasos Panevėžyje bei nekomerciniu kinu jaukioje kino salėje.Daugiau
Pasipirtinti – į kalėjimą
Vilniaus miesto pirtis išskirtiniu pavadinimu „Ivanas muša gongą“ jau kelerius metus populiarina modernios pirties kultūrą. Metų naujiena – gero garo stotelė Lukiškių kalėjime! Čia iglu formos pirtis „Vytautas muša gongą“ pirties mylėtojų lauks iki gegužės mėnesio, o galbūt įsikurs ir nuolat. Netradicinėje aplinkoje laukia ne tik karštas garas ir ledinio vandens vonia, bet ir teminės profesionalių pirtininkų programos. Nauja pirtis „Vytautas muša gongą“ jau veikia ir Vingio parko širdyje, o pirties garas šiemet kils ir ant specialaus pontono Neries upėje.Daugiau
Sukurta smėlio, vėjo ir vandens
Kuršių nerijoje po kelerius metus trukusios rekonstrukcijos 2024 m. duris atvers ne tik atnaujintas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ su 500 vietų žiūrovų sale, bet ir pavasarį Juodkrantėje lankytojus pasitiks naujasis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras. Didžiausios šio pastato erdvės, apie 400 kv. m., bus skirtos nacionalinio parko ekspozicijai „Sukurta smėlio, vėjo ir vandens“ apie Kuršių nerijos savitumą, išskirtinę vertę.Daugiau
Po dvarus
Lietuvoje tęsiasi dvarų atgimimo banga.
Utenos dvare (Utena) netrukus galės lankytis ne tik mokiniai, čia įsikūrusiame STEAM centre galintys mokytis su naujausia įranga bei eksperimentuoti moderniose laboratorijose. Jau šiemet XIX a. Utenos dvaras galės priimti smalsuolius turistus, nes baigtas tvarkyti ir menančio dvaro fasadas, ir dvaro vidus.
Kaimelio dvaras (Šakių r.) nuo gegužės mėnesio pakvies į unikalias patyrimines ekskursijas, kurių metu bus galima susipažinti su XVII a. menančio dvaro prie Nemuno istorija, patyrinėti dar nerestauruotus, bet jau atradimais turtingus dvaro rūmus, jų rūsius, XIX a. Lietuvoje naudotų originalių baldų ekspoziciją. Verta suskubti, nes, Šakių turizmo ir verslo informacijos centro duomenimis, 2024 m. spalį dvaras užvers duris ilgai restauracijai. Pasak Art Deco ir Amsterdamo mokyklos muziejų įkūrėjų Petro Gaidamavičiaus ir Karolio Banio, apsilankymas šiame taip pat jiems priklausančiame kultūros paveldo objekte yra tarsi trečia unikalių patirčių serija.
Gamtos terapijos stotelės
Kryptis atokvėpio ieškantiems Lietuvos gamtoje – Žemaitijos nacionalinis parkas. Čia lauks atnaujintas Šeirės takas (Plungės r.), vingiuojantis palei Platelių ežerą, Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, velniuko saugomą Piktežerį. Keturiose vaikų žaidimo aikštelėse įrengtos naujos supynės, basakojų takas, žaidimo įrenginiai, naujas „vabzdžių viešbutis“, taip pat atnaujintos pavėsinės, suolai, stendai.
Lankytojai atras ir atnaujintą Gardų ozo taką (Plungės r.), garsų savo tvenkiniu su širdies formos sala. Čia sutvarkyta medinė infrastruktūra, atvertas peizažas.
Dzūkijoje jau lankytojams paruoštas Punios šilo pažintinis takas (Alytaus r.). Takas pažymėtas specialiais ženklais, pastatyti suoleliai poilsiui, informacinės lentos, žyma į ąžuolų alėją. Keliautojai gali iš kitos Nemuno pusės pasigrožėti Punios piliakalniu, aplankyti šile besislepiantį Panemuninkų piliakalnį, susipažinti su Panemuninkų skardžiu.
Iki vasaros laukiama ir vieno populiariausių Lietuvoje Varnikų pažintinio tako (Trakų r.) atvėrimo po rekonstrukcijos. 5 km ilgio takas lankytojus ves pro miškus, Ilgelio pelkę, joje telkšinčius keturis ežerėlius. Norinčių atsikvėpti lauks apžvalgos aikštelės su suoliukais, pavėsinės.
Muzikos garsai iš ateities
Pavasarį duris po rekonstrukcijos vėl atvers Vilniaus Kongresų rūmai, kurie jau turės naują pavadinimą – LVSO koncertų salė. Muzikos mylėtojai simfonine muzika galės mėgautis išskirtinio dizaino salėje, įrengtoje pagal moderniausius technologinius sprendimus bei su specialiai pritaikyta akustika. Tikima, kad tai bus viena patraukliausių koncertinių erdvių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Atidarymui planuojama grandiozinė Gustavo Mahlerio Aštuntoji simfonija, kurioje klausytojai ant scenos vienu metu galės pamatyti daugiau nei 300 atlikėjų. Vėliau salėje planuojami repertuariniai Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai.
Lietuviškų vynuogynų paunksmėje
Vyšnių, obuolių, serbentų, šilauogių, svarainių, bruknių, šaltalankių, braškių ir net pomidorų vynas. Tokio lietuviško vyno galima paragauti „Miella vyninėje“ (Alytaus r.). 2024 m. čia planuojama vesti edukacijas-degustacijas „Pažink lietuvišką vyną“ jauname vynuogyne, 5 tūkst. vynmedžių apsuptyje.
Nakvynė sulaužytoje lovoje
Ar esate girdėję apie labai blogą viešbutį Kaune? Išskirtiniu stiliumi įrengto viešbučio „Very bad hotel“ Žaliakalnyje kūrėjai netrukus pakvies į naują viešbutį „Broken bed“. Pasak VšĮ „Kaunas IN“, „Very Bad Hotel“ brolis įsikurs Adamsų šeimynėlės rezidenciją primenančiame name ir bus puikus pasirinkimas kitokios nakvynės patirties ieškantiems Kauno svečiams.
Auksinės kopos
2024 m. po rekonstrukcijos Nidoje bus atidarytas poilsio kompleksas „Auksinės kopos“ su 64 privačiais apartamentais, visiems lankytojams atviru baseinu ir SPA kompleksu, restoranu, taip pat šildomu lauko baseinu. Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms 2024-uosius paskelbus Švyturių metais, verta susiplanuoti aplankyti pirmąjį Nidoje 1874 m. pradėjusį veikti švyturį ir tuo pačiu išbandyti atgimusias „Auksines kopas“.
Prezidentinė kelionė
Ruošiantis rinkimams puiki proga pakeliauti prezidentų pėdsakais Lietuvoje. Plungės turizmo informacijos centras nusprendė prikelti brolių Narutavičių istoriją ir pakviesti į naują teminę teatralizuotą ekskursijos programą „Prezidentų žemė: Narutavičių istorija“ (Alsėdžiai, Plungės r.). Jos metu išgirsite apie Alsėdžių Respubliką, brolių Narutavičių gyvenimą ir tai, kokios priežastys lėmė, kad abu broliai buvo tapę Prezidentais. Programos dalyviai turės ir išskirtinę progą paragauti atkurto žemaičių vyskupų „bliūdo“.Daugiau
Angliška popiečio arbatėlė Lietuvos vidury
Prie arbatos puodelio – tamsieji arbatos istorijos puslapiai, laumių knibždantys Lietuvos miškai, vienuolės renkamos vaistažolės ligoniams gydyti. Krakių kultūros centro (Kėdainių r.) nauja teatrinių patirčių kulinarinė programa „ARBATirtys“ supažindins su angliškos popiečio arbatos tradicijomis. Programos dalyvių laukia ne tik teatralizuotas pasakojimas apie arbatos istoriją, bet ir vaišės. Kas mėnesį bus paskelbtos programos datos, į kurias bus galima rezervuoti vietas.
Ekskursijos kitaip
Su iškeltu skėčiu turistų grupės priekyje einantis gidas, į garsiakalbį pasakojantis istorijas, jau praeitis. Įvairiuose Lietuvos miestuose daugėja ekskursijų, siūlančių patirti vietovę kitaip.
*Su taksi. „Kaunas IN“ šiemet pakvies į ypatingą ekskursiją „Taksai“ (Kaunas). Joje tikromis patirtimis dalinsis ir įdomiais maršrutais vežios taksi vairuotojai.
*Išbandymas tamsa. Šaltojo karo ekspozicija buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse Plokštinėje (Plungės r.) – vienas lankomiausių Žemaitijos nacionalinio parko objektų, dominantis ne tik vietos keliautojus, bet ir užsieniečius. Šiemet čia bus pristatyta nauja ekskursija „Tamsa – pilna atradimų“. Tamsiojo turizmo gerbėjai kelis kartus per metus galės jungtis į ekskursijas, kurių metu leisis į savo jutiminių potyrių išbandymo kelionę po žeme tamsoje! Tikslios renginio datos bus skelbiamos Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose.
*Sumenėk Kelmėje. Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras šiemet turistams pasiūlys teminę ekskursiją „Kelmė-viena didelė galerija“, kurios autorius yra profesionalus dailininkas ir gidas Andrius Seselskas. Viena iš ekskursijos stotelių neabejotinai bus AJJU meno muziejus autobuse!
*Kuršėnų Romeo ir Džuljeta. 2024 metų Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro naujiena – ekskursija „Meilė buvo, meilė bus …. (ne)įtikėtinos Kuršėnų krašto meilės istorijos“. Juk Kuršėnai garsėja ne tik puodžiais ar Kuršėnų vyniotiniu, bet ir intriguojančiomis meilės istorijomis. Viena iš jų – Kuršėnų dvaro savininko J. Gruževskio ir Barboros Puzinaitės meilės romanas, aprašytas Apolinaro Čepulio romane „Likimo upė. Rėvos“. Abejingų nepaliks ir tragiška Romeo ir Džiuljetos meilės istorija tarp Kuršėnuose gyvenusio žydo A. Tomino ir gražiausios Kuršėnų žydaitės Beilės Šneideraitės. Ekskursijos dalyvių laukia ir „Liubčiko“ arbatos ragavimas.
*Pojūčių žygis. Lazdijų turizmo informacinis centras pakvies patirti aplinką jos nematant, o pasikliaunant kvapais, skoniais, lietimais, klausa. Pojūčių žygiuose teks užuosti įvairių kvapų, basomis vaikščioti po pelkę.
*Balsai iš praeities. 2023 m. minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos Respublikos 100-metį, buvo sukurtas turistinis maršrutas po 1923 metų sukilimo vietas „Klaipėda 1923“, ir tam tikri lankytini objektai buvo įgarsinti. Audio įrašai šiuo metu yra pasiekiami interneto svetainėje www.klaipedatravel.lt. 2024 m. nuskenavus parengtus objektų QR kodus bus galima pasinerti į senąjį laikmetį, išgirsti ką turi pasakyti tokie istoriniai veikėjai kaip Ieva Simonaitytė, Jonas Budrys, Ernestas Galvanauskas ir kiti.
*Pėsčiomis ir baidarėmis. Pažinti gražiausias istorines Jurbarko krašto vietas Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras siūlo su naujų teminių žygių sezonu. „Gelgaudo lobiai“; „Upės žygis“; „Jurbarkas, kalnai ir upė“… Tai – tik dalis žygių tiems, kurie nori pažinti ir šalies gamtą, ir istoriją, ir kultūrą. Beje, žygį „Karšuvos girios paslaptys” Viešvilės apylinkėmis nuotykių ieškotojai turės įveikti tiek pėsčiomis, tiek baidarėmis!
Pasiūlymai mažiesiems keliautojams
Šeimų bei moksleivių grupių kelionėms po Lietuvą 2024 m. turizmo informacijos centrai taip pat turi naujienų:
*Bulviakasis ir ubagynės skonis naujoje edukacinėje programoje „Žemaičio rudens darbai“ Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre ir svirne (Plungės r.). Jos metu vaikai dalyvaus bulviakasyje! Taip dalyviai bus supažindinami su žemaičio rudens derliaus nuėmimo ritualais, klausys apie tarpukario kaimo žmonių kasdienybę, žais žaidimus. Darbų pabaigtuvėms – pačių pasigaminta duonos sriuba ubagynė.
Kitoje moksleiviams skirtoje edukacijoje „Vaikų žaislai“ bus galima susipažinti su senovės kaimo vaikų namų darbo žaislais ir žaidimais, kurie buvo paplitę Platelių apylinkėse, pažaisti su mediniais, kadaise labai populiariais žaislais vokyčiu ir vilkeliu, taip pat pasigaminti lėlę.
*Nauja edukacija vaikams „Švytinčių būtybių pasaulis“ Žemaičių dailės muziejuje (Plungė). Joje – istorijos apie gamtoje sutinkamus neregėtus gyvius bei ypatingos piešimo technikos su neoniniu apšvietimu dirbtuvės. Edukacija skirta 1-5 kl. moksleiviams.
Informacija parengta pagal nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrų medžiagą 2023 m. gruodžio-2024 m. sausio mėn.