Rolandas Parafinavičius
Naujienos Pamatyk! Renginiai Šiauliuose

Trepsiukai ir trepsytės varžysis „Patrepsynės“ finale Šiauliuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

2023 m. gegužės 13 d. 12 val. Šiaulių kultūros centre vyks respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalas. Šešioliktą kartą organizuojamame konkurse šiemet dalyvaus 90 porų, kurias meilė folkloriniams šokiams atlydėjo iš 17 savivaldybių. Organizatoriai dalyviams ir žiūrovams žada nuotaikingą popietę, kuri leis pajausti, kaip anksčiau lietuviai puoselėjo folklorinius šokius.

Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankinių turų maratonas baigėsi. Gegužės 13 d. tautiniais drabužiais pasidabinę jaunieji trepsiukai ir trepsytės Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ varžysis paskutiniame konkurso etape – finale – ir kovos dėl geriausio folklorinių šokių šokėjo titulo. 

Organizatoriai primena, kad šešioliktą kartą organizuojamu renginiu siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius, skatinti vaikų ir jaunimo raišką, kultūringą laisvalaikį ir bendravimą tarpusavyje. „Džiaugiuosi, kad „Patrepsynė“ per tiek metų įgavo išliekamąją vertę ir kasmet suburia jaunimą, mylintį folklorinius šokius ir suprantantį, kad juose slypi neįkainojamos vertybės“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Organizatoriai praneša, kad į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą orientuotame konkurse šiemet varžysis gausus būrys šokį mylinčių ir savas tradicijas puoselėjančių šokėjų iš septyniolikos šalies savivaldybių. Šiaulių kultūros centre tryps moksleiviai iš Kelmės, Radviliškio, Tauragės, Panevėžio, Biržų, Kauno, Mažeikių, Prienų, Šiaulių rajonų savivaldybių ir Varėnos, Marijampolės, Šilalės, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno ir Šiaulių miestų savivaldybių. 

Nuotr.: Rolando Parafinavičiaus

Pradedančiųjų – mažai patyrusių šokėjų – kategorijoje varžysis daugiausiai – net 70 porų, kurie šoks pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro atrinktus šokius „Antanas“, „Latrišas“, „Sakė mane šiokią“ ir „Žemaitikė“. 20 porų pažengusiųjų kategorijoje rungsis pagal šokius „Vyža“, „Milijonas“, „Šustaras“ ir „Subota“.

Šokėjams varžytuvėse akompanuos Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus) ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Alksniokā“ (vad. Dainora Petrikienė).

Septynių narių konkurso komisija, vertindama meile ir pagarba folkloriniams šokiams trykštančius dalyvius, atsižvelgs į šokio techniką, muzikalumą, išraiškingumą, natūralumą ir savitumą. Šokėjus varžytuvių finale vertins Jūratė Šemetaitė – vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „mama“, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vadovė. Komisijoje drauge dirbs ir choreografinio folkloro specialistė Audronė Vakarinienė, taip pat Alvydas Vozgirdas – Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Kuršiukai“ ir suaugusiųjų kolektyvo „Kuršių ainiai“ meno vadovas, Gvidas Vilys – etnomuzikologas, humanitarinių mokslų daktaras, 2022 m. premijos už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą laureatas, Vaida Naruševičiūtė – Varėnos kultūros centro vyr. folkloro specialistė, folkloro ansamblio „Žeiria“ vadovė, Ramutė Gaučaitė – docentė, socialinių mokslų daktarė, choreografė, Laura Lukenskienė – etnomuzikologė, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus muziejininkė.

Iki varžytuvių finalo šokėjų poras konsultavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus choreografinio folkloro specialistė Audornė Vakarinienė, taip pat etnologė Lina Vilienė, kuri daugiau nei 30 metų domisi Panevėžio krašto etnokultūrine praeitimi, 2022 m. tapo Kultūros ministerijos premijos už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą laureate, šiemet dalyvavo respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankinių turų savivaldybėse komisijų darbe. 

Visi finalo dalyviai ir jų vadovai bus apdovanoti padėkos raštais, o atskirų šokių geriausi šokėjai – diplomais ir specialiomis dovanomis.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Renginys nemokamas.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lazdijų krašto muziejus – virtualus turas

We love Lithuania

Žemaitija keliautojus pasitinka interaktyviu ir įspūdingų objektų pilnu istoriniu-religiniu keliu

We love Lithuania

Iš visų Baltijos valstybių, turistų srautai augo tik Lietuvoje

Kaune, Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje baigta restauruoti zakristijos sienų tapyba

 „Gaudeamus“: kodėl studentams reikia dainų?

Paukščių Sugrįžtuvės Lazdijų krašte

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"