Klaipėda Naujienos Pamatyk! Renginiai Klaipėdoje

Klaipėdoje – muzikos pavasaris

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Didingas klasikos skambesys Klaipėdos koncertų salėje, kur iki balandžio 30  dienos vyksta XLIV festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“, tęsiasi. Įspūdinga renginių programa kviečia apsilankyti klaipėdiečius ir miesto svečius. Stambių formų klasikinės muzikos projektai intriguoja garsių kolektyvų pavadinimais, atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis. Jaudinanti pripažintų lietuvių ir užsienio menininkų kūryba traukia melomanų dėmesį.

Pajusk melodijos grožį, harmonijos darną ir formos tobulumą. Išgirsk muzikos ir atgimstančios gamtos garsus, supkis ant galingos garsų jūros bangų. Stiprinkis muzikos jėga –tegu ji užvaldo tave nevaržoma energija ir dovanoja džiaugsmingo pakylėjimo akimirkas!

Balandžio 10 d., trečiadienis, 18.30 val.

„Airiškas vėrinys“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistės: Zoë Conway(smuikas, vokalas, Airija)

Mia Cooper(smuikas, Didžioji Britanija)

Seamus Flaherty(keltiška arfa, Airija)

Siobhan Manson (šokis,Airija)

Programa: Bill Whelan, Liam Bates, Zoe Conway, Seán Ó Riada, Mícheál Ó Súilleabháin ir kt.

 

Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Airiškas vėrinys“, pasak jos sumanytojo orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, bus „įvairialypės airių muzikinės kultūros atspindys. Mūsų programoje dalyvaus garsi airiško folkloro atstovė, smuikininkė ir kompozitorė Zoë Conway, Dubline įsikūrusio RTÉ Concert Orchestra koncertmeisterė Mia Cooper, fenomenalios airiškų šokių trupės Riverdancenarė Siobhan Manson“.Retai KKS scenoje sutinkama keltiška arfa – Airijoje itin paplitusiu styginiu muzikos instrumentu –gros Seamus Flaherty.

Pasak Mindaugo, „Airija iš visų Europos tautų išsiskiria savo originaliu muzikinės kultūros palikimu. Jų autentiška kūryba – unikali. Mes ieškosime airiško identiteto muzikoje, nes patys norime išgirsti tai, ko dar negirdėjome. Šioje programoje mes pasirinkome atlikti kūrinius, kurių anksčiau dar niekada neatlikome, irsu jais supažindinti klaipėdiečius. Be to, ši programa sujungs kelis žanrus: bus galima susipažinti ne tik su airiškos klasikinės ir folkloro muzikos, bet ir su airiško šokio ypatumais“.

Padabinkite savo pavasarišką vakarą spalvingu airiškos muzikos ir šokio vėriniu!

 

Balandžio 12 d., penktadienis, 18.30 val.

„Richardo Strausso gala koncertas“

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistės:Viktorija Miškūnaitė(sopranas), Gunta Gelgotė(sopranas, Latvija–Lietuva), Anastasia Lebedyantseva(mecosopranas, Latvija)

Programa: Richard Strauss

 

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras klaipėdiečius pamalonins galingu „Richardo Strausso gala koncertu“. Prie dirigento pulto stovės kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Modestas Pitrėnas.

Richardas Straussas buvo ne tik talentingas austrų kompozitorius, bet ir dirigentas, subtilaus kritinio proto asmenybė, padariusi didelį poveikį savo epochos muzikos menui ir atlikimo kultūrai. Pagrindinis jo dėmesio objektas buvo milžiniškas orkestras. Kompozitorius puikiai išmanė ir naudojosi simfoninio kolektyvo galimybėmis. Jis sukūrė daugiau kaip 20 stambių orkestrinių veikalų, tarp kurių – simfoninė poema „Štai taip Zaratustra kalbėjo“. Šio kūrinio muzikinės interpretacijos objektu tapo filosofinis Friedricho Nietzsche’s veikalas.

Kita programoje skambėsianti kompozicija – tai didžiųjų pasaulio sopranų pamėgtas vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“. Jis yra tarytum ilgametės R. Strausso kūrybos apibendrinimas, dar vienas ir jau paskutinis instrumentuotės meistro triumfas. Jo vokalinę partiją atliks dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Viktorija Miškūnaitė (sopranas).

Muzikos šventę apibendrins bene žymiausios R. Strausso operos „Rožės kavalierius“ fragmentų koncertinis atlikimas. Po skandalą sukėlusių vienaveiksmių operų „Salomė“ ir „Elektra“ R. Straussas pasuko „stiliaus skaidrinimo“ link, todėl operoje „Rožės kavalierius“ tarsi juntamas „dieviškojo Mozarto“ šešėlis. Vis dėlto greta grakštaus lyrizmo ir melancholiško mąslumo išlieka R. Straussui taip būdingi netikėti siužeto vingiai, šiurkštoko humoro apraiškos. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos solistės Viktorija Miškūnaitė, Gunta Gelgotė ir Anastasia Lebedyantseva.

 

Balandžio 18 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.

Opera vaikams ir visai šeimai

„Kaulo senis ant geležinio kalno“

Kompozitorius Bronius Kutavičius

Teksto autorius Sigitas Geda

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Dirigentas Egidijus Kaveckas

Solistai ir aktoriai: Rasa Ulteravičiūtė, Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis

Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos 6-7 klasių mokinių vokalinis ansamblis

(vadovė Ingrida Bertulienė)

Režisierė Birutė Mar

Dailininkė-scenografė Indrė Pačėsaitė

Vaizdo projekcijų dailininkas Karolis Bratkauskas

 

Festivalis plečia savo ribas ir pristato operos vaikams ir visai šeimai „Kaulo senis ant geležinio kalno“ premjerą. Jos muziką sukūrė žymus lietuvių kompozitorius Bronius Kutavičius. Autentiškas ir tikras šio autoriaus muzikos pasaulis artimas tiek suaugusiems klausytojams, ypač jaučiantiems ryšį su senąja tautos kultūra, tiek vaikams. Jis yra kaip pasaka, vos apčiuopiamas ir kartu sklidinas tolyn nešančios pajautos. Išoriškai B. Kutavičiaus kūryba yra paprasta, kad vaikas galėtų aprėpti, bet tas paprastumas talpus kaip ilgai gludinta liaudies tradicija.

Kutavičiaus opera „Kaulo senis ant geležinio kalno“parašyta pagal poeto Sigitos Gedos libretą. Tai stilizuota pasaka, kurios veikėjai Žvirblis su Pele, Sakalas, Žmogus, trys Senutės, Sakalo seserys, Mergelė gulbė, Žmogaus sūnus, Kaulo senis ir kiti. Kūrinys yra nedidelės apimties, orientuotas į vaikų klausymo galimybes. Originali partitūra netgi buvo skirta atlikti vaikams, tačiau festivalyje išgirsime naują operos versiją. Ją rengia Klaipėdos kamerinis orkestras, Klaipėdos choras „Aukuras“, solistai-aktoriai Rasa Ulteravičiūtė, Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokalinis ansamblis. Pastatymui vadovauja režisierė Birutė Mar, prieš porą metų pastačiusi šį kūrinį Zalcburgo teatre, kur jį dirigavo Mirga Gražinytė -Tyla, atsisveikindama su meno vadovės pareigomis. Tiek Zalcburgo, tiek Klaipėdos scenos vaizdu ir atlikėjų kostiumais rūpinosi dailininkė scenografė Indrė Pačėsaitė.

Archajiško ir šiuolaikinio pasaulio susidūrimas, dermė ir dialogas lems operos režisūrinius ir muzikinius sprendimus. Tikimės dideliems ir mažiems klausytojams patrauklios B. Kutavičiaus kūrinio interpretacijos.

 

Balandžio 24 d., trečiadienis, 18.30 val.

„Akordeono planeta“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistas Martynas Levickis(akordeonas)

Programa: Mikołaj Majkusiak, Ástor Piazzolla, Gustav Holst

 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo, meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus, neseniai atšventė 30-mečiojubiliejų. Per šį laikotarpį kolektyvas tapo aukščiausio meninio lygio ir meistriškumo ženklu, naujų idėjų simboliu. Kiekvienas orkestro koncertas tampa didele švente visiems, kas mėgsta ir vertina kokybišką muziką. Kasmetiniai LVSO pasirodymai Klaipėdoje yra itin laukiami uostamiesčio melomanų.

Programoje „Akordeono planeta“ su orkestru muzikuos akordeono ambasadoriumi tituluojamas Martynas Levickis. Jis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesįir plačias šio instrumento galimybes. Didžiosios Britanijos spauda šį atlikėją giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai perteikti akordeono muziką. „Talentingasis M. Levickis – muzikantas, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną“ (The Independent).

Atlikėjas yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, o 2013 m. išleistas jo diskas iškart atsidūrė Didžiosios Britanijos geriausių klasikinės muzikos albumų sąrašo viršūnėje.

Levickis kartu su LVSO, diriguojamu maestro G. Rinkevičiaus, publikai pristatys šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus Mikołajaus Majkusiako kūrinį „Concerto Classico“ ir legendinio argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazolla‘os siuitą „Punte del Este“.

Antroje koncerto dalyje skambės žymaus britų kompozitoriaus Gustavo Holsto orkestrinė siuita „Planetos“. Siuitą sudaro septynios dalys, kiekviena iš jų skirta pristatyti planetos charakterį, darantį įtaką žemiškajai žmogaus būčiai.

 

Balandžio 26 d., penktadienis, 18.30 val.

„Tyli Madrido nakties muzika“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas ir solistas Andres Mustonen(smuikas, Estija)

Solistas Mikhail Rudy(fortepijonas,Prancūzija)

Programa: Johann Sebastian Bach, Giya Kancheli, Valentin  Silvestrov, Luigi Boccherini

 

„Tyli Madrido nakties muzika“ kviečia pasiklausytiKlaipėdos kamerinio orkestro programos, kurią sudarė jo meno vadovas Mindaugas Bačkus ir ilgametis kolektyvo bičiulis Andresas Mustonenas. Jau keletą metų šis pasaulyje pripažintas senosios muzikos specialistas, ilgametis ansamblio Hortus musicus meno vadovas, charizmatiškas smuikininkas ir dirigentas atvyksta į Klaipėdą ir rengia programas su mūsų orkestru. Gilus muzikos pažinimas atveria A. Mustonenui galimybes savitai interpretuoti įvairiausių žanrųirlaikotarpių kūrinius. Šioje programoje taip pat bus įvairiausios muzikos: pradedant vokiečių baroko genijumi Johannu Sebastianu Bachu, italų klasicizmo atstovu Luigi Boccherini ir baigiant pripažintais šiuolaikiniais autoriais – gruzinu Giya Kancheli ir ukrainiečiu Valentinu Silvestrovu.

Beje, programos pavadinimas kilo iš Boccherini ir Silvestrovo kūrinių pavadinimų. Muzikos garsų dėka persikelsime į naktinį Madridą, klausysimės tylios ir subtilios muzikos, o mūsų mintys suksis dramatiško valso žingsniu, skambant Giya’os Kancheli opusui „Valse Boston“.Gruziniško folkloro įkvėpta G. Kancheli kūryba išsiskiria unikaliu koloritu ir pasaulėjauta. Tai liudys ir minėtas kūrinys, kurio solo partiją skambins Mikhailas Rudy. Pasak M. Bačkaus, tai „legendinis pianistas, kuris pirmą kartą koncertuos Klaipėdoje. Mes plečiame scenos partnerių ratą ir norime klaipėdiečiams pristatyti geriausią pasaulinę muzikinę kultūrą“. Uzbekijoje gimęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis M. Rudyjau daugiau nei 4 dešimtmečius gyvena Prancūzijoje, groja ne tik klasiką, bet ir džiazą, rašo knygas, kuriatelevizijos laidas.

 

Balandžio 30 d., antradienis, 18.30 val.

„Teisutis Makačinas ir barokas“

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas Sergej Krylov

Dirigentas Robertas Šervenikas

Solistas Laurynas Lapė(trimitas)

Programa: Giuseppe Torelli, Joseph Haydn, Teisutis Makačinas

 

Pernai įvairių žanrų koncertais praūžė kompozitoriaus Teisučio Makačino 80-mečio jubiliejus. Kompozitorius žinomas ne tik savo ilgaamžėmis estradinėmis dainomis, bet ir akademine kūryba. Ilgametis bendradarbiavimas autorių sieja su vienu tituluočiausių šalies kolektyvų– Lietuvos kameriniu orkestru. T. Makačino siuita „Trys šokiai“, skirta šiam orkestrui, jau atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje.

Šioje LKO programoje skambės T. Makačino „Sinfonia giocosa“ bei Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui. Kūrinio solo partiją gros vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių šalies trimitininkų Laurynas Lapė. Atlikėjas yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Malmės muzikos akademijos (Švedija) absolventas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, dažnai dalyvaujantis džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Trimitininkas su orkestru atliks ir Giuseppe Torelli opusą. Šis italų baroko genijus garsėjo ne tik kaip smuikininkas ir kompozitorius, bet ir kaip vienas koncerto žanro pradininkų, ypač produktyviai kūręs trimitui.

Barokoiršiuolaikinės muzikos darną atspindės ir LKO atliekami kūriniai styginiams. Programą diriguos aktyviai su LKO bendradarbiaujantis Robertas Šervenikas. Jo repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai.

 

Bilietus platina BILIETAI.LT

Bilietams taikomas Bilietai LT 0,80 Eur aptarnavimo mokestis.

Klaipėdos koncertų salės kasos adresas – Šaulių g. 36, Klaipėda, tel. (8 46) 41 05 66

Darbo laikas:

  • Pirmadienis–penktadienis – 11.00–19.15 val. (pietų pertrauka – 14.30–15.15 val.);
  • Šeštadienis – jei yra renginys – 2 val. iki renginio pradžios;
  • Sekmadienis – kasa nedirba.

Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams):

  • 50 proc. – ikimokyklinio amžiaus vaikams, studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams);
  • 20 proc. – perkant su „Daily Card“ kortele (2 bilietams);
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Daugiau info www.koncertusale.lt

Custom Like
author avatar
Naujienų redaktorius - Evaldas Činga

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Surink Lietuvą“ magnetukai – atnaujintas magnetukų platinimo vietų sąrašas

We love Lithuania

Tvarkomas Linkuvos karmelitų vienuolyno ansamblis

„Kristupo piknikai“: visa savaitė jaukiausių koncertų Bernardinų sode

We love Lithuania

Klaipėdos Kalėdų eglės įžiebimo šventė

Palydint saulę

Nemokamos „Baltijos kino dienos“ Vilniuje jau rytoj prasidės dokumentiniu estų filmu-eksperimentu

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Klaipėdos orų prognozę
x