Pavasaris įsisiūbavo keisdamas augmenijos spalvą. Žydinčių žolių mozaika išmargino Vainežerio dvaro parką. Žiedų kilimas pasidabino balta, geltona, mėlyna, violetine spalvomis. Tarp triskiaučių žibuoklių puokščių pasitaiko purpurinių ir baltų žiedų, kurie reti mėlynuojančioje spalvų gamoje. Paprastosios vištapienės pasidabino geltona spalva, konkuruodamos su baltažiedėmis ir geltonosiomis plukėmis. Gausiausiai parke žydintis vienas pirmųjų pavasario augalų – paprastasis rūtenis. Iš tolo atpažinsite šį rausvai violetine spalva žydintį augalą, kurio žiedai kylančiose aukštyn kekėse, netaisyklingi su atsikišusiais „pentinais“. Šio augalo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos, reiškiančio „kuoduotasis vieversys“, dėl jo žiedų formos, panašios į paukščius. Pats augalas nuodingas.
Visais šiais augalais galima gerėtis iki gegužės vidurio vėliau jie baigia žydėti ir sunyksta iki kito pavasario. Tai „keista“ ekologinė augalų grupė – efemerai (iš gr. ephemeros „vienai dienai“). Šie augalai pasižymintys ypač trumpu gyvenimo ciklu, per trumpą vegetacinį periodą pražystantys, greitai subrandinantys sėklas ir tuomet nunykstantys. Tokią egzistavimo strategiją pasirinkę šie parko augalai, prisitaikę gyventi buveinėse, kuriose vegetacijai palankios sąlygos yra trumpalaikės.
„Su šiais „keistuoliais augalais“ galite susipažinti Vainežerio parke, tik paskubėkite, kita proga pasitaikys tik kitą pavasarį“ – suspėti pasigrožėti trumpai džiuginančiais žiedais kviečia Veisiejų regioninio parko ekologas Žydrūnas Sinkevičius.